Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !

elitemadzone.org :: AutoZone :: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 71948 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CharlieUE
Uzička Republika

Član broj: 104591
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



+45 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !25.09.2007. u 12:51 - pre 200 meseci
Sve mi se vise cini da je to moglo ali da vise ne moze, jer zahtev je podnet oko uskrsa, a odgovori su sve neki nebulozni. Rekao sam ranije da to ne ide direktno, nego preko nekog "prijatelja", pa ja sad ne znam da li je u pitanju ministarstvo ili prijatelj.

Pozz
/////ALPINE
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !28.09.2007. u 19:19 - pre 200 meseci
Moj stari je pre 1gof otisao u invalidsku penziju kao tezak srcani bolesnik (60god, ifarkt miokarda 30%+3struki bajpas) i dobio resenje u kome pise da je 80^ invalid, III stepen

EEEE, sad meni nije nesto jasno, bio sam do PIO i uzeo obrazac za zahtev za izdavanja potvrde za uvoz putnickih vozila iz inostranstva bez placanja uvoznih dazbina...

Pise:

"PREDMET: Zahtev za utvrdjivanje stepena telesnog ostecenja radi ostvarivanja prava na oslobadjanje od uvoznih taksi"


***PA ZAR ON VEC NIJE UTVRDJEN, U RESENJU ZA INVALIDSKU PENZIJU STOJI 80%, III KATEGORIJA


Dalje:

"Molim da mi na osnovu prilozene dokumentacije izdate potvrdu o invaliditetu koja mi je potrebna radi oslobadjanja placanja uvoznih dazbina na putnicke automobile.

Uz zahtev prilazem:
.
.
.
-za korisnika penzije: -potrebna originalna medicinska dokumentacija
- poslednji penzioni cek"

cemu sve ovo kada je on vec proglasen invalidom, po jednom osnovu, sa 80% invaliditeta.

Sta ja u stvari trebam da prilozim (imam barem 5kg med.dokiumentacije od utvrdjivanja invaliditeta), ili da prilozim overenu fotokopiju resenja za invalidsku penziji, ili sta vec?
 
Odgovor na temu

NjAmU
BGD

Član broj: 158306
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !29.09.2007. u 15:55 - pre 200 meseci
E ovako....

Iza sedam mora, sedam gora, sedam dolina i planina... ustane jedno jutro aždaja i kaže J....E GDE JA ŽIVIM.....
Stara fora ali kod nas važi i važiće ...

OK ... ja imam auto koji nasi ne priznaju kao EURO 3 ili 4 iako je proizveden u fabrici OPEL 2000-6 mesec kao "Deutche 4" to jest "D4", trenutno je auto van naše lepe zemlje, pa me zanima da li može da se carini. Imam rodjaku invalida verovatno 100% pošto je slepa i polupokretna.

Hvala unapred na eventualnim odgovorima i izvinjavam se svima ako se odgovor nalazi negde u ovoj temi pošto mi vreme ne dozvoljava da čitam sve ( bar za sada)
DrIvE iT LiKe YoU StOle It
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !24.10.2007. u 17:52 - pre 199 meseci
Osobe sa invaliditetom imaju pravo na uvoz automobila iz inostranstva po povoljnijim uslovima.

Pravo na uvoz automobila iz inostranstva imaju lica sa zvaničnim rešenjem penzijsko invalidskog osiguranja o stepenu invalidnosti.

Pravo mogu da ostvare zaposleni, penzioneri, poljoprivrednici, kao i lica koja nemaju osiguranje.

Osiguranici i lica koja imaju oštećenje od 70 do 100 procenata mogu da uvezu automobil, s tim da su stoprocentni invalidi oslobođeni plaćanja carine i poreza. Ostalim kategorijama vraća se porez na dodatu vrednost.

U protekle dve godine, kada je uredba Vlade stupila na snagu, oko 11 hiljada ljudi je podnelo zahteve. Samo u ovom trenutku 2000 zahteva čeka odobrenje.

Prema uredbi Vlade automobili moraju da ispunjavaju euro 3 standard i da ne prelaze dve i po hiljade kubika. Međutim, mnogi nisu poštovali uredbu, pa su uveženi automobili sa euro 2 motorima.

Da bi kola za osobe sa invaliditetom bila uvežena po povoljnijim uslovima naša država odrekla se 21 miliona evra za protekle dve godine.


Izvor: Studio B


Osiguranici i lica koja imaju oštećenje od 70 do 100 procenata mogu da uvezu automobil, s tim da su stoprocentni invalidi oslobođeni plaćanja carine i poreza. Ostalim kategorijama vraća se porez na dodatu vrednost.

??????? Neko ovde gresi?????
 
Odgovor na temu

tech9
Loznica

Član broj: 160942
Poruke: 3
*.inffo.net.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !25.10.2007. u 22:55 - pre 199 meseci
da ne bude neke zabune, evo vam tacnih podataka za uvoz vozila koji nisu euro 3 za invalide:

INVALIDI, koji su Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja do 15. septembra predali potpune zahteve za uvoz polovnih automobila bez "evro 3" standarda osolobođenih carine, naredne nedelje dobiće dozvole - nezvanično saznaju "Novosti" u Vladi Srbije.
- Ovo će, najverovatnije, biti i poslednji uvoz vozila koja ne ispunjavaju zakonski ekološki standard "evro 3", jer će do kraja godine biti najavljeno donošenje Uredbe, koja će do detalja precizirati šta je povlašćeni uvoz za invalide - objašnjeno nam je u Vladi.
Pravo da invalidi ne plaćaju carine na uvoz novih i polovnih automobila država je uvela polovinom 2005. godine. Uredbom je, međutim, određeno da tadašnji ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom ima diskreciono pravo da invalidu odobri uvoz starijeg polovnog automobila, odnosno bez motora "evro 3". Posle formiranja nove vlade, sadašnji ministar Mlađan Dinkić odlučio je da sve preispita i privremeno obustavi. Sumnjalo se da su zdravi ljudi koristili invalide i uz pomoć dokumentacije o stepenu invalidnosti kupovali starija polovna vozila, a nisu plaćali carinu.
Prošle godine, posle niza primećenih zloupotreba, određen je i limit vrednosti vozila za uvoz do 10.000 evra. Tada je otkriveno da su invalidi uvozili skupocene automobile koji ne odgovaraju njihovim potrebama.
Inače, prema zakonu, ovu povlasticu imaju invalidi sa više od 70 odsto oštećenja, vojni invalidi od prve do pete grupe, civilni invalidi rata od prve do pete grupe, oboleli od distrofije ili drugih mišićih oboljenja, od paraplegije i kvadriplegije, cerebralne i dečje paralize i od multiple skleroze, kao i roditelji višestruko ometene dece.
Da bi dobili nazad porez na dodatu vrednost, što je za ovu kategoriju uvoznika predviđeno, i to u roku od 45 dana, invalidi su se obraćali Ministarstvu za rad i socijalna pitanja. Samo za devet meseci ove godine, ovoj instituciji poslato je duplo više zahteva nego u celoj 2006. godini. Povećan broj doveo je i do toga da se na rešenja o invalidnosti čeka duplo duže nego pre.

Izvor: Vecernje Novosti
 
Odgovor na temu

pavlovic
Novi Sad

Član broj: 38286
Poruke: 32
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !31.10.2007. u 17:24 - pre 199 meseci
Manite se ljudi naklapanja i prenosenja netacnih informacija. Vecina ovde dolazi da bi dobili informacije kako se sta radi i kao takve smatraju da su proverene i iz licnog iskustva.

1. Povlasticu mogu da koriste invalidi sa procentom ostecenja od 70-100%

2. 70 i vise posto ne placaju carinu a placaju PDV

3. Samo 100 % invalidi ne placaju carinu a placaju PDV ali sa pravom da im se isti vrati *dobijaju zahtev za povrat*

4. Uvoz vozila sa E2 standardom je jedno krace vreme isao ali je brzo ukinut
lice sa invaliditetom je podnosilo zahtev i navodilo da nije u mogucnosti da kupi vozilo sa E3 normom

5. D4 i D3 nisu oznake za euro standard tako da D3 nemora da bude Euro 3

6. Po novoj uredbi koja je izasla u Septembru nema ogranicenja na vrednost vozila nego ne moze biti sa vecom kubikazom od 2500 ccm

itd
 
Odgovor na temu

rile
Predrag Ristic

Član broj: 4208
Poruke: 24
*.mpconn.net.

ICQ: 102998218


Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !01.11.2007. u 08:07 - pre 199 meseci
Kolika je tj da li postoji vremensko ograničenje dobijene potvrde za uvoz vozila ????

Moj otac je dobio potvrdu (100% invalidnosti) i već duži vremenski period tražimo ( oko 6 meseci ) ali još nismo našli adekvatno vozilo .

( ovo sam zaboravio da pitam u jednom od prethodnih postova a verujem da je takodje interesantno i ostalim invalidima koji su dobili potvrde a nisu još uvezli automobil-vozilo )
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
212.200.214.*



+15 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !02.11.2007. u 00:21 - pre 199 meseci
Citat:
NjAmU: .

OK ... ja imam auto koji nasi ne priznaju kao EURO 3 ili 4 iako je proizveden u fabrici OPEL 2000-6 mesec kao "Deutche 4" to jest "D4", trenutno je auto van naše lepe zemlje, pa me zanima da li može da se carini. Imam rodjaku invalida verovatno 100% pošto je slepa i polupokretna.

Hvala unapred na eventualnim odgovorima i izvinjavam se svima ako se odgovor nalazi negde u ovoj temi pošto mi vreme ne dozvoljava da čitam sve ( bar za sada)



D4 nije fabrički. To jeste Euro3 doveden na normu Euro4 (nemačka oznaka za to je D4), ali ga naši nikad neće "priznati" kao Euro3 (o čuda!) jer su naknadno izvršene intervencije. Takav auto, praktično, manje zagađuje od Euro3. Ali sve to nema veze. Auto _mora_ da bude fabrički Euro3 i _bez_ ikakvih naknadnih intervencija.

Ali to sve nema veze, banana država, banana zakon.


Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

NjAmU
BGD

Član broj: 158306
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !11.11.2007. u 21:36 - pre 199 meseci
Ne mogu 100% da se složim sa konstatacijom da svaki D4 nije fabrićki pošto imam papire iz fabrike ADAM OPEL za pomenuti auto i od 4.-8. broja šasije je opis tj. ceo DNK automobila. I fabrika lepo kaže da je kad je standardizovan EURO3 2000-te ,svi automobili tj. motori i iz ranijih godina i novi , PROIZVODE se u skladu sa tom normom. Mislim da je sad jasno !!! Medjutim kako objasniti kancelarijskim miševima u "Zavodu za standardizaciju" šta je naknadno a šta je proizvedeno u matičnoj fabrici, kad koriste Rumunski katalog.
Uredba tj. zakon kaže... može se uvesti auto koji nije naknadnom prepravkom dobio status EURO3. Kad pitaš šta znaci NAKNADNOM u Zavodu kažu van fabrike, ja pokažem papire uredno prevedene gde piše da je auto PROIZVEDEN u skladu sa EURO3 u fabrici medjutim neki mozgovi ne mogu da sklope kockice ili NEĆE.

Najviše boli što nigde U ZAKONU NE PIŠE da se D4 ne priznaje i morate se složiti da sve institucije interno-usmeno odbijaju takva vozila... ŽALOSNOOOOOO !!!

Postoji serija YUGO automobila 2005.-2006. sa EURO3 katalizatorima OK... Pitam zavod da li mogu da uvezem iz Makedonije YUGO 2003.-2004. koji nema EURO3 , kažu može, to je domaće vozilo. Pa koga boli K... čije je vozilo ako mora da ima E3 onda mora da ima E3. Znači ljudi totalna smejurija da mogu da uvezem DRESH a ne mogu exta auto. Jaoooo nemam više snage da se borim sa glupostima litar benzina i šibica... mozda 10KG čekic i problem rešen.
DrIvE iT LiKe YoU StOle It
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !12.11.2007. u 07:43 - pre 199 meseci
Mislim uopste je glupost da i auto koji nije fabricki doveden u tu normu da ne moze da se uveze i takav auto ima taj standard i taj koji mu je dao standard valjda nesto vredi i odgovara za to mislim glupost a isto tako po tome ni americka vozila sa njihovim standardima ne mogu da se uvezu mislim sve sam dziber do noobova.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

NjAmU
BGD

Član broj: 158306
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !12.11.2007. u 11:35 - pre 199 meseci
Moram da razocaram sve vlasnike i potencijalne vlasnike koji su hteli da uvezu kola na invalide NOVOSTI su objavile :
http://www.novosti.co.yu/code/...=invalidi&datum=2007-11-12

Jedino ostaje da se nadamo da ce pred izbore malo popustiti !!!
DrIvE iT LiKe YoU StOle It
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
89.216.237.*



+13 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !14.11.2007. u 21:13 - pre 199 meseci
mrzi me da citam sve gore navedeno, JA sam uvezo auto, ne platih carinu, porez sam platio ali su mi uredno [posle 6 meseci] refundirali, tako da ak neko hoce nesto da pita, izvolte :-)
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !18.11.2007. u 00:03 - pre 199 meseci

Citat:
brainless: mrzi me da citam sve gore navedeno, JA sam uvezo auto, ne platih carinu, porez sam platio ali su mi uredno [posle 6 meseci] refundirali, tako da ak neko hoce nesto da pita, izvolte :-)


1. Koliko dugo si cekao na ovu potvrdu?
2. da li je istina da osiguravajuca drustva daju popust pri registraciji/osiguranju za vozila koja se vode na invalida? Ako znas, molim te navedi ih, ili zbog reklame mi to posalji na PM

Ja predah zahtev sa fotokopijom resenja , kojim je utvrdjena invalidnost, pre dve nedelje, pa me zanima koliko jos imama vremena da sakupljem novac za auto :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

gmalavrazic

Član broj: 44119
Poruke: 37
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !20.11.2007. u 18:51 - pre 199 meseci
Jedno hipotetičko pitanje.
Ako u jednoj porodici postoji dete sa posebnim potrebama, i ako na osnovu toga ta porodica zadovoljava kriterijume za uvoz E3 automobila uz povlasticu, da li taj automobil može da se koristi za obavljanje TAXI posla. Znam da u zakonu piše 'za lične potrebe', ali možda neko ima lična iskustva?
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !21.11.2007. u 16:53 - pre 199 meseci
NEVEROVATNO,

ovo sam upravo pokupio sa jednog foruma gde se bave problematikom uvoza vozila na ime invalida

"E ljudi imam informaciju ali nije nimalo prijatna dobio sam broj od ministarstva ekonomije od sluzbe za odnose sa javnoscu broj je 011 36 17 583 nazvao njih oni mi dali broj sluzbe koja je zaduzena za zahteve za invalidna lica broj je 011 33 46 067 javila se sluzbenica ili sta je vec neka **** ja je pitao za zahtev posto sam predao 15.jula i sledi bomba,citiram "
OD 15.MAJA 2007 GODINE SU UKINUTE POVLASTICE ZA UVOZ AUTOMOBILA SA EURO 3 STANDARDOM ZA INVALIDNA LICA I OD 15 NOVEMBRA,ZNACI TEKUCEG MESECA CE SVI PODNOSIOCI DOBITI ODGOVOR DA SU ODBIJENI,nemogu jos da dodjem sebi ako neko zeli proveravajte ovo imate brojeve ovaj drugi zovite pitajte da li je ovo tacno poludecu a nebih ovako zatecen da sirim dezinformacije,proveravajte ovo URGENT."


DA LI JE OVO MOGUCE, BRREEEE!
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !21.11.2007. u 17:20 - pre 199 meseci
@ppejic
Moguce je, naravno. Razlog imas u onom "hipotetickom" pitanju iznad tvog posta.
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !21.11.2007. u 22:35 - pre 199 meseci
@vlada01us

Pa nismo krivi mi, vec oni nesposobni iz vlasti 2005 koji su donosili nedovoljno definisane uredbe, pa time omogucili zloupotrebe!

Mi invalidi uvek trpimo, sada zbog njih... SRAMOTA
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !28.11.2007. u 20:52 - pre 198 meseci
Da osvezim temu. Za one koji su se iteresovali o povlasticama pri registraciji:

http://www.ius.bg.ac.yu/prof/Materij...mls/ZPUDND.pdf

da li to znaci da invalidi koji imaju telesno ostecenje nastalo kao posledica boelsti (infarkt srca, operacije bubrega...) nemaju povlastice priregistraciji motornog vozila?

Alo pravnici?!?
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !01.12.2007. u 16:25 - pre 198 meseci
Ajde, ako nema pravnika na forumu, moze i neko drugi da odgovori slobodno
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !01.12.2007. u 20:18 - pre 198 meseci
pa, okreni telefonom one sa saltera u muriji, pa ih pitaj.
..... ili neku agenciju.
glavni trosak pri registraciji auta je osiguranje i tu nema nikakvih popusta, koliko ja znam.
postoji neki popust na iznose u nekim od onih uplatnica (sta li se vec tamo placa), ali i tu nesto valjda zavisi od grada/opstine gde zivis, pojma nemam.
pretpostavljam da su zakomplikovali proceduru toliko da se coveku sve smuci, kao i sa svim ostalim slucajevima kad od "drzave" treba da dobijes neki popust, neku naknadu ili tako nesto, pa da uvek ispadne jeftinije da se plati pun iznos.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: uvoz (vozila) polovnjaka za invalide !

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 71948 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.