Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

ducka
Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?30.04.2007. u 07:45 - pre 206 meseci
Jutros čujem priču da se vojni rok (civilno) može odrađivati i u matičnoj firmi (privatnoj), znači zaposleni koji služi rok moguće je da služi rok u firmi ali da pri tome za to vreme ne bude prijavljen (znači ne uplaćuju se doprinosi i ne ide staž), novac(plata) se normalno isplaćuje na račun i sve ostalo teče isto kao i za vreme radnog odnosa. Inače firma se bavi farmaceutikom i u privatnom je vlasništvu. Hoće li mi neko reći zna li ko za te slučajeve, može li to stvarno, i koja je procedura koju treba obaviti da bi se došlo do ovakvog odradjivanja civilog služenja vojske?
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?30.04.2007. u 08:52 - pre 206 meseci
Mislim da nisi dobro razumeo. Ako se ne varam, moguce je da radis u svojoj firmi kao civilni vojnik pod uslovom da ona vec prima vojnike u civilnu sluzbu.
Znachi, nije moguce da ona bas kad ti trebas da krenes, resi da prima vojnike i da bas ti tamo zapadnes;)
Ako se dobro secam, tako je bilo na pocetku, ali onda se pojavila jako velika zloupotreba (mamini i tatini sinovi i njihove firme), pa se to jako brzo prekinulo.
Najbolje je da skoknes do VO pa da proveris tu informaciju.
 
Odgovor na temu

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

ducka
Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Re: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?30.04.2007. u 09:43 - pre 206 meseci
Ok hvala ti na informaciji, proveriću u VO pa cu javiti sta se desava po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?01.05.2007. u 14:42 - pre 206 meseci
Koliko dana treba da prodje da bi opet poslali poziv za regrutaciju? Malo sam iskulirao prošli poziv, koji mi je stigao prvi put, tj. poštar (koga ovog puta pozdravljam) mi je unapred rekao da me nije video, niti našao kući
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?01.05.2007. u 23:06 - pre 206 meseci
Pa zar za ovo vec ne postoji tema :http://www.elitemadzone.org/t4...nje-vojne-obaveze-alternativno
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Služenje vojnog roka u matičnoj firmi?

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.