Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OLIMPUS FE-230 Vase misljenje

[es] :: Digitalni fotoaparati :: OLIMPUS FE-230 Vase misljenje

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velikias
slobodan adamovic

Član broj: 74209
Poruke: 16
212.200.180.*



Profil

icon OLIMPUS FE-230 Vase misljenje22.06.2007. u 00:52 - pre 205 meseci
Zanima me kakvo misljenje imate o ovom modelu.Dali je vredan kupovine i u kakvom je poredjenju
sa Canon A serijom npr. A 550 ili Fuji F2o
Sta mislite koji je najbolji, i ako neko ima nesto drugo u ovom cenovnom rangu.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: OLIMPUS FE-230 Vase misljenje22.06.2007. u 19:30 - pre 205 meseci
Na prvom mestu zavisi za sta ti treba fotoaparat.
Ako hoces samo da slikas i da ne razmiljas uzmi Fuji F20.
Ja ga licno podeujem od juce i aparat me je iznenadio najprijatnije u svakom pogledu, a veruj mi imao sam i ozbiljnije aparate od njega.
Sam aparat je ceo od metala (mislim da je aluminijum) i bas odaje utisak kvaliteta.
Veruj mi na rec ISO 800 je na njemu sasvim upotrebljiv, dok je ISO 400 kao ISO 50 kod konkurencije (npr. kod tog Canona A550) !!!
Ono sto mu je najveca mana (po mom misljenju) su hromatske aberacije koje hoce da se pojave ako slikas u kontrasnim situacijama (izmedju grana drveca i neba, zgrada i neba, kao i odsjaj od blica na prozoru), ali ako pazis mozes da ih u dobroj meri izbegnes. Cisto da se razumemo CA (Hromatske aberacije) su gotovo neprimetne (sem ako ne zagledas), ako ces razvijati stanrdne slike 9*13 cm, dok ako razvija A4 format mogu da se primete. Ipak sa malo iskustva u PS (PhotoShop-u) vrlo lako mozes da ih umanjis.
Takodje objektiv bi bio super da ide od 28mm i da je blenda F2.8 duz celog objektiva, a ne kao sto je sada na 3x zumu F5.
Takodje i viewfinder bi bio lepa opcija jer u mracnim prostorijama LCD ti nije bas najupotrebljiviji, mada ako dignes ISO na 400 tj. 800 mozes da se izvuces.
Bilo bi lepo da su dali mogucnost za SD kartice, ali cena xD je dosta pala u odnosu na pre godinu dana, tako da za 30 EUR mozes uzeti 1 GB.
Ako hoces da "ucis", tj. da eksperimentises sa apartom onda uzmi Canon A5xx seriju, jer ti on za tu lovu nudi sasvim OK performanse. Ipak kada te povuku manuelna podesavanja i mogucnosti visokog ISO-a, vrlo brzo ces ciljati na neki utrazum-prosumer (npr Fuji S6500) ili entery level dSLR (npr. Pentax K110/K100, Nikon D40/D50 ili Canon EOS 400D/350D).
Oly-ja ne moj uopste da uzimas u razmatranje !!!

Moje skromno misljenje je da ako si pocetnik i ako neces da lomis glavu i da ucis, a prvenstveno ti treba aparat za slikanje u unutrasnjosti (kuca, klubovi i sl) i povremeno ti treba da se slikas napolju i u prirodi, Fuji F20 bi bio idealan izbor za tebe !!!

Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

velikias
slobodan adamovic

Član broj: 74209
Poruke: 16
212.200.180.*



Profil

icon Re: OLIMPUS FE-230 Vase misljenje23.06.2007. u 15:00 - pre 205 meseci
Hvala Bartman , sad mi je malo jasnije !
Najverovatnije uzimam F20
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: OLIMPUS FE-230 Vase misljenje

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.