Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada plasticnog konektora

[es] :: Elektronika :: Izrada plasticnog konektora

[ Pregleda: 4537 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajper
Pavlovic Dragan
Nis

Član broj: 64661
Poruke: 160
*.vdial.verat.net.

Sajt: panline


Profil

icon Izrada plasticnog konektora22.06.2007. u 10:01 - pre 205 meseci
Potrebno mi je da napravim konektor za ispitivanje jednog davaca impulsa medjutim radi se o konektoru koga nema u prodaji pa sam razmisljao da ga sam napravim???Da li neko ima iskustava probao bih da napravim gipsanu masu uronim davac i dobijem polovinu kalupa e sad cime napuniti kalup da li postoji neka vrsta tvrdjeg silikona ili postoji po farbarama neka dvokomponentna masa...?pozdrav
Gagi
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora22.06.2007. u 10:16 - pre 205 meseci
Kablovska masa, pitaj elektricare, banderase!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora22.06.2007. u 10:44 - pre 205 meseci
ma kakva kablovska masa.
daj bre sliku ili oznaku tog davaca, konektor je najmanja briga.
 
Odgovor na temu

pajper
Pavlovic Dragan
Nis

Član broj: 64661
Poruke: 160
*.vdial.verat.net.

Sajt: panline


Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora24.06.2007. u 21:27 - pre 205 meseci
Trenutno nemam mogucnosti da posaljem sliku ali o cemu se radi na samom davacu nalazi se jedan plasticni deo(gornji deo davaca na kom se nalaze 4 pina +,- ,1 signal i drugi signal)na taj deo davaca se ubada zenski deo koji je pravi konektor i koji se moze naci u prodaji ali meni je potreban taj muski deo kao od samog davaca da bih napravio neki prober i sa njim simulirao sve to sto trebam zato neverujem da se ista slicno moze naci u prodaji?
Kojim materijalom i kako to izliti a da ne zahteva profesionalne uslove masine i materijale?pozdrav
Gagi
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora24.06.2007. u 22:00 - pre 205 meseci
Pa ako bas nikako ne mozes nabaviti takav konektor (mada sumnjam) i ako bas hoces sam da ga napravis evo kako sam ja to jedne prilike radio kad sam morao napraviti jedan poseban namjenski konektor kakav se u prodaji ne moze naci. Prvo taj originalni konektor stavis u malu posudicu malo vecu od samog konektora, zatim ga zalijes silikonskom masom, a za to sam koristio dvokomponentni silikon kakav koriste zubni tehnicari za dubliranje modela i ostavis da se stvrdne. Zatim to sve izvadis iz te posudice i pazljivo ga razrezes sa skalpelom i to ne ravno nego onako valovito ili na cik-cak i izvadis originalni konektor. Sad kad si izvadio original dobio si njegov kalup u silikonu, moras mu doraditi ulivni kanal kroz koji ces uliti plasticnu masu, prije toga postaviti pinove ili stopice ovisno kakav konektor trebas. Zatim kroz otvor ulijes neku plasticnu masu (poliester ili neku drugu dvokomponentnu masu) i sacekas da se stvrdne Kad ponovo otvoris kalup tvoj konektor ce biti unutra. Ja sam za ovu namjenu koristio dvokomponentnu masu koju takodje koriste zubni tehnicari za izradu zubnih proteza, brzo se stvrdne, tvrda je i po potrebi se moze fino brusiti. Postoje i druge metode, ali sam ti opisao jednu koju sam uspjesno koristio. Ovo se isplati ako je u pitanju neki unikat ili prototip dok kod seriske proizvodnje ne dolazi u obzir.Nadam se da sam pomogao i tebi i drugima koji se susretnu sa ovakvim problemom. Puno uspjeha.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
213.244.197.*



+1 Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora24.06.2007. u 22:03 - pre 205 meseci
Nisi okacio nikakvu sliku pa je tesko pretpostaviti na sta lici taj konektor, ali ja sam milion stvari (pa i konektora) odradio pomocu 'palavit g' mase. To je zubotehnicki materijal, koji sam nabavio pre 100 godina. Imas prah i tecnost. Kad se pomesaju u gustinu redjeg pudinga imas nekoliko minuta da to oblikujes u zeljenu formu. Na kraju je tvrdo kao kamen. Nesto slicno kod nas pravi Galenika.

Hoces primer ? Evo jednog 'prostijeg' poduhvata. Ima "samo" 40-ak pinova :)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajper
Pavlovic Dragan
Nis

Član broj: 64661
Poruke: 160
*.vdial.verat.net.

Sajt: panline


Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora25.06.2007. u 17:42 - pre 205 meseci
Zahvaljujem se na konkretnim i obimnim savetima probacu da nadjem palavit g posto ga nije bas lako naci i javljam se sa rezultatima pozdrav.
Gagi
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
*.com
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Izrada plasticnog konektora25.06.2007. u 18:29 - pre 205 meseci
proizvodi ga i Galenika a evo ti i neki kontakt za nabavku u maloprodaji,mada se moze nabaviti u svakom zubotehnickom labaratoriju
Elmed Dentaldepo Novi Sad 021 444 088


[Ovu poruku je menjao ybeelsec dana 25.06.2007. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Izrada plasticnog konektora

[ Pregleda: 4537 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.