Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38529 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?25.07.2007. u 23:14 - pre 204 meseci
Citat:
VladaSuni konstantno vrse pritisak na Vlado da poveca takse i poreze, cak zele da se u potpunosti onemoguci uvoz
polovnih automobila


Tačno. Čak, oni su javno to i rekli - da ZAHTEVAJU da država u potpunosti zabrani uvoz polovnih automobila (ne bi me čudilo da država i ovo učini jednog trenutka).

Citat:
VladaSu: ...robi koje nema na trzistu cena moze preko noci biti visestruko veca.


U tome je ceo vic. I zlata kada bi bilo milione tona širom sveta, vredelo bi koliko i suva detelina.


Citat:
Novake: Kakve veze ima Zastava i Kragujevac?Pa nisu mi oni formirali cenu kada sam prodavao i kupovao auto!Zašto sam za auto star 17god.dao 2700 zato što mislim da toliko vredi.


Kolega Vlajković je već rekao, ali ne mogu da odolim...
Zamisli hipotetičku situaciju gde Ti nudiš (na primer) Golfa dvojku '87, "odličan, utegnut bla, bla" za 3k evra, a ja za iste pare nudim 10 godina mlađi "srpski san"? Šta misliš, ko bi pre prodao?

Ili kao što on reče, tamo se može kupiti 10 takvih kao Tvoj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?25.07.2007. u 23:31 - pre 204 meseci
Polovni automobili uopste nisu skupi, stavise, oni su jeftiniji nego isti takvi na da kazem Zapadu !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Novake
jovičić dušan
KBC"Zvezdara"
Beograd

Član broj: 150126
Poruke: 18
212.200.24.*



Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 00:58 - pre 204 meseci
Pogrešno ste shvatili!
Ja samo hoću da kažem da je u Srbiji odavno poremećen sistem vrednosti!
Loši zakoni koji to podržavaju!
Mi sami koji na to gledamo kao na normalnu pojavu!
Poučen iskustvom,a promenio sam tri Zastavina automobila i kupio Toyotu 90.god.jedina sličnost je saobraćajna iste boje.
Taj zakon o zabrani uvoza svih polovnjaka nepostoji!Zašto su cene visoke?Zato što Zastava traži!?
Normalno je da država štiti svoju auto industriju,zašto nemačka ima takav zakon?Brine o svojim gradjanima!? ili da bi zaštitila svoje?!Koliki je procenat ljudi u Srbiji koji imaju para da kupe nov automobil?Koliki je procenat Ljudi u Srbiji koji kada prodaju svoj polovan auto traže realnu cenu?Zašto je "tamo" golf2 200 a kod nas 2200 pa valjda zato što mu je 200 realna cena;E o tom sistemu vrednosti ja govorim ;prodaj ti svoj auto ovde po realnoj ceni ,rekli bi ti da si lud.Koliki je procenat onih koji imaju 2200 i hoće da kupe tog golfa odu "tamo" pa kupe deset!?
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 01:52 - pre 204 meseci
Novake, tome o cemu ti pricas nije razlog nekakav poremecen sistem vrednosti kod prosecnih ljudi koji prodaju svoj auto. Razlog tome je sto takvih vozila (gII) u srbiji nema dovoljno. Kad bi ja, ti ili bilo ko drugi, mogli da uvezemo na hiljade takvih vozila koji su u Nemackoj kostali da kazemo 500e,primetio bi da bi ti "prosecni Srbi koji prodaju svog miljenika" spustili cene.

Takodje, mislim ,kada bi se dozvolio uvoz polovnjaka, kupovala bi se vozila proizvedena krajem devedesetih i to nikako ne bi bili automobili 18.5 godina starosti.

Pozdrav
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 02:00 - pre 204 meseci
Ogranicenje uvoza je po meni velika glupost. Auto se mora kupiti i nama se odlivaju silne devize er ni Nemac ni Italijan nisu blesavi da za bagatelu daju nekom euro 3.

Neko je tamo rekao da ne zeli da vidi krseve na nasim ulicama. Postoji zato tehnicki ! Znaci kupis auto star 23,5 godine za 5 evra, odes na tehnicki, ako prodjes - vozis ako ne, tvoja stvar !

U Italiji se ladno voze fice, pezeji, 128 i tristac aka mercedes stare Jugoslavije !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 08:18 - pre 204 meseci
Ufff ljudi, pa vi napraviste pravu filozofiju od svega ovoga. A ni meni nikad ovo nece biti jasno...

Citat:
Da li postoji neko razumno objašnjenje zbog čega su polovni automobili u Srbiji toliko skupi? Da li je stvar u zakonu ili velikoj ljubavi za našim starudijama pa je to razlog viskoim cenama? ne znam dal' je potrebno ponavljati po hiljaditi put primer Golfa dvojke - našeg nacionalnog auta? Cena mu ide (za "noviji" primerak iz '91. godine) i do 3.500 €, a isti takav se u susednim državama BiH i CG mogu naći upola cene, dok je prosečna vrednost na zapadu 300-500 €.


Covek je trazio razumno objasnjenje, ja procitah temu ali ga ne nadjoh...
I ja sam se oduvek ovoga pitao, kod mene Golfa II '87 prodaju oko 3000 evra pa i vise, a sta on ima sto moj auto nema koji je 3 godine mladji, a meni kazu da je mnogo za njega 2500 evra (a jos jedan u delovima dajem uz njega). Taj Golf sto prodaju, nema klimu (nemora digitalnu), servo, centralnu, siber, el. podesavanje retrovizora (cak neki i samo jedan retrovizor), el. podizace stakla... i jos po nesto sto ima moj auto. A uz to, mnogo je tvrd (brate, caletova Samara je duplo udobnija od golfa), i jos kad mu cujem zvuk ... grrrrr...

hajde, neki ce reci ima bolju limariju i ja bih se slozio, ali 3k evra je mnoooogo. I druga stvar, bas tih auta ima dosta kod nas (u mom gradu preterano) ali su ipak na ceni. Jednostavno toliko ih drze na glasu da je to neverovatno...

I hteo sam jos nesto sto se tice istog da napisem, il' nekom da odgovorim, al' me ponele misli Prosto se iznerviram kad mi neko pomene Golf II. Znate kad bih ja menjao moj auto za Golfa --- NIKAD!

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 08:41 - pre 204 meseci
Očito da je tražen, tj. da ljudi plaćaju 3k evra za golf od 20 godina. Da niko ne dâ više od 1.5k, ne bi ni ta cena mogla da se održi. Po svoj prilici još dosta njih misli da to stvarno vredi toliko. Što me i ne čudi, puno ljudi još valja priču kako je fića zakon auto ("ja sam s fićom išao na more!"), pa je za takve i slične Golf II san snova. Takođe, pošto je zabranjen uvoz preko Euro 3, količina golfova je ograničena, odnosno ne povećava se, što takođe omogućava ovim što cirkulišu da održe cenu.
Ne znam koji je tvoj auto, ali ne čudi me što je takva situacija s njim. Ti isti što kuju Golfa u zvezde i ponose se sa fićom imaju čitav niz zacementiranih stavova - ako je auto japanac - "skupi delovi, bre!!", ako je ford - "ciganski auto", francuski/italijanski - "to se stalno kvari, skupi delovi, bre!" i naravno "kad to Švaba napravi..."
Mislim da je dovoljno objašnjenje?
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 09:22 - pre 204 meseci
Moj auto je Fiat Croma '90. Mnogi ce reci da i nije neki auto (pa i ja tako mislim) ali je sigurno bolji od GII.
Ja ipak mislim da tu vise utice mentalitet ljudi nego domaca fabrika automobila (mada i ona isto) ili drzava (koja je u dilu sa fabrikom ).
Tvoje objasnjenje je donekle dobro ali ja bih ga dopunio... Golfove imas na svakom otpadu (bas zato sto ih dovezu sa zapada za cca 400€ a u delovima mogu duplo da ga prodaju) i tamo su delovi jeftini i takvi ljudi kazu "jeftin je za odrzavanje". I ti stavovi proisticu od rekla-kazala. Covek se stalno puni tim informacijama da je taj auto dobar, kako ovo, kako ono, i o kojem bi drugom autu on posle toga mislio?

A sta znaci FIAT? - Fabrika Italijanskih Automobila Torino. Zar oni ne proizvode i Ferari, Alfa Romeo, Lanciu??? Najzesce sto sam cuo kad je jedan savetovao nekog da ne kupuje Fiat Cromu (kao losi motori) nego da uzme, ako bas hoce italijana, Alfa Romeo... hehehe a Alfa Romeo koristi Cromin 1.8 motor... c c c cc c Bolje da mu je rek'o da kupi Golfa II, "to je svaba pravio..."
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 09:33 - pre 204 meseci
Hm... koliko god da nisam ljubitelj golfa, rekao bih da je kvalitet VW-a tih godina bio ipak na višem nivou u odnosu na Fiat-a. Sećam se da sam se jednom prilikom vozio taksijem, bila je neka specijalna verzija Crome, "sve živo na dugme", vozač je rekao da je auto ok, ali da neke dugmiće ne koristi, jer hoće nešto da se zapali (nije citat, ali je otprilike to bila poenta). Čak i najnovije verzije Stila (koliko sam mogao pročitati na forumu) imaju nekih problema sa elektronikom.
Naravno sve to ne znači da Golf treba da košta više od 1k-1.5k evra.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 09:39 - pre 204 meseci
Citat:

Naravno sve to ne znači da Golf treba da košta više od 1k-1.5k evra.


Taj Golf ne treba da kosta vise od 700 EUR da je trziste otvoreno, jel za 500 mozes da ga kupis u zemlji porekla ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 09:55 - pre 204 meseci
Ma ne treba ni da postoji uopšte što se mene tiče, sve što je preko 20 godina u muzej/privatnu kolekciju ili u presu. Ali računam i da nađu dobar primerak i da poplaćaju sve dažbine i da dobro zarade, ne sme biti preko 1.5€.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 10:19 - pre 204 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Hm... koliko god da nisam ljubitelj golfa, rekao bih da je kvalitet VW-a tih godina bio ipak na višem nivou u odnosu na Fiat-a.


I ja se slazem da je VW dobra marka i dobar proizvodjac (odnosi se na druga auta od Golfa II) i da je u to vreme imao bolju limariju. Za motore, nisam bas siguran (narocito dizela). Znam da je '90 god. Croma bila u rangu iznad Opel Vectre koja se tad proizvodila. I zasigurno mogu da tvrdim da su Croma i Vectra mnogoooo, ali mnogooooooo udobnije od golfa - limuzine u odnosu na golfa.
Nije da je hvalim ali ta Croma ima digitalnu klimu, servo, centralnu, podizace, el. siber, el. ogledala jbmlg sta jos, pa cak i alarm (koji je trenutno neispravan) u to vreme, a nadji ti Golfa koji je tad sve to imao. I zasto Croma moze da ima realnu cenu od nekih 2-2,5k evra (mozda cak i jeftinije) a golf vecu? I jos neki da kazu da je to mnogo za Cromu. Ja dve godine posedujem taj auto i znas sta sam menjao: nove prednje amortizere i pumpu za gorivo (naravno novu). Ovo ostalo, sve po standardu, ulje i filtere, kaiseve, manzetne i hm.... ne secam se sta jos, a da, semeringe na bregasoj.

Mada, nije ovde rec o ovakvim autima kao sto ja posedujem nego o drugim koji stvarni imaju nerealnu cenu. Stvarno, jel' neko misli da je za tu moju Cromu (sa jos jednom u delovima) mnogo 2.500€??? Dobro, mozda je i mnogoi jeste ali 2.300 sigurno nije. To je razlika 200 jevrica, a racunajte Golfa II 1.500 i 3.500, pa to je 2.000??? Hm...

edit: menjam moju Cromu za Golfa 2 (ne dva golfa nego je oznaka 2 ) uz moju doplatu od 2.000 jevrica ... M'RSsS!
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 10:38 - pre 204 meseci
Vidi, Croma i Vectra su pozicionirani za klasu iznad Golfa, njihov konkurent je Passat III (koji je tu ipak bolji od svih). Kvalitet Opela '91-'96 generalno je bio na niskom nivou. U principu, ni Golf ni Croma ni Passat ne bi smeli da koštaju ni pola koliko koštaju sada, ali šta da se radi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 11:15 - pre 204 meseci
Sve su njih, pametni Nemci, da bi sacuvali svoj standard, "pozicionirali" po kvalitetu blize korejancima, a po ceni "gornjoj srednjoj klasi". Znaci izmisljena kategorija za pravdanje uvecane cene. Svasta su oni "ugurali" par stotina evra ispod 20k€, razlike u broju drzaca za case, stede na opremi, bolje receno zakidaju gde god mogu, a sve pravdaju "specijalnom" opremom.
Evo, za Astru klasik citam standardna "oprema" je antena i priprema za radio, ...izmedju ostalog.

Tu sramotu, pomno placamo, kao da smo pare ubrali na drvetu. I jos ako neko prigovori "nemcu", vadimo oci tupom kasikom, ne diraj u idola.

Tako formirano, agresivno zaglupljeno trziste, odgovara svima koji paru uzimaju iz auto biznisa.
I to je izradjena situacija, bez povoljnih uslova za kupovinu i odrzavanje vozila, uz formiran mentalitet gde je "karakteristika", vazna, automobila da se "moze dobro prodati", a pri tome, ta "osobina" ne vazi ni za jedan drugi tehnicki element za svakodnevnu upotrebu, televizor, kompjuter, sporet...

A kada spomenem takav "pogled" na automobile, malte ne mi prete...


Poz.

P.S. I novi Audi ima neke probleme sa elektronikom, crkava mu cesto komutator (uz "ostavljanje" na sred ulice, za audi kosta 250€, zamenjuju ga "Fiatovim"), novi mali Polo, i G5, moraju povremeno da se resetuju (skidanjem kleme ili besomucnim okretanjem kontakt kljuca), ako ne pomogne tj zahvat, mora na "kompjuter"....
Ali to su izgleda "tihe" case zuci, gde sme da komsija sazna da mu je AUTO cmoljav...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?26.07.2007. u 11:23 - pre 204 meseci
Ipak je mnogo bitnije kako ćeš prodati automobil koji si platio 5, možda i 10 i više hiljada evra, nego televizor ili šporet koji su plaćeni plafon 300-400€. Osim ako ne misliš da ga voziš dok se ne raspadne.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?27.07.2007. u 03:43 - pre 204 meseci
Nekome je to bitno, nekome ne.
Ja bih UVEK pre vozio nekog super opremljenog Amera, nego 3 šugava nemca (sa sve tri točka i jednim sedištem - volan nema, to je dodatna oprema), pa taman ga nikad ne prodao.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?27.07.2007. u 07:10 - pre 204 meseci
A šta ono voziš sad, amera, ili nešto drugo? Naravno, nije lepo prodavati auto koji je go ko pištolj, ali amerikance bih ipak zaobišao (u širokom luku). Kome je stalo do opreme, nek' kupi nešto s dalekog istoka.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?27.07.2007. u 10:17 - pre 204 meseci
tema treba da promeni naslov u Zasto su VW vozila skupa kod nas?
who bre gives a f*ck dok je tu jos 100 drugih marki




[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 27.07.2007. u 15:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Novake
jovičić dušan
KBC"Zvezdara"
Beograd

Član broj: 150126
Poruke: 18
212.200.24.*



Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?27.07.2007. u 15:05 - pre 204 meseci
Da li ste primetili da golfa2 u Nemačkoj isključivo voze babe a kod nas kumovi,a posebno GTI?Nije mi bilo teško pa sam okrenuo desetak oglasa čisto informativno.U osam slučajeva je odgovor bio da je uvežen iz Nemačke i da je tamo kupljen od neke babe "a znaš kako babe voze polako i pažljivo",a on je treći vlasnik drugi je bio njegov kum "gde bi mene kum zajebao"?!
Pa ko neveruje neka zove i neka pita.
Te se ja nosim mišlju da kupim babi npr.205 1.9 GTI ili Hondu CRX pa kad već nemože brzo da hoda onda neka brzo vozi:Što su Nemačke babe bolje od moje!?
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?27.07.2007. u 15:58 - pre 204 meseci
He, he , ovo za babe...

Da, to je ta prica kad ti prodaju kola
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto su u Srbiji polovni automobili toliko skupi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 38529 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.