Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087997 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 10:58 - pre 138 meseci
Ako si tom uplatom prekinuo zastarelost mozes da osporis delimicno tuzbeni zahtev jer zastarevaju za 1 godinu potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika. Mislim da je Vasa vec dao konkretan primer na pitanje nekog protiv koga je RTS podneo tuzbu. Pošto si ti platio 1 dinar septembra 2011. i prekinuo zastarelost, oni mogu da traze naplatu iznosa za godinu dana unazad, ali ne i ono pre toga do maja 2009.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 11:02 - pre 138 meseci
E pa nazdravlje onda... To znaci da su gomile ljudi koje misle da se pozovu na zastarelost nadrljale na sudu, ako im je neko nekad u posti zaokruzio iznos za uplatu i ako je RTS-u tako procurela koja para... :(

I to znaci da je zastareo samo onaj iznos izmedju datuma te i takve nesrecne i nezeljene uplate RTS-u i datuma koji je pre tacno godinu dana od prispeca tuzbe?

Umom slucaju to bi bilo, kada bi sada dobio tu tuzbu - nula!

Uzas...

Moze li se ta nepovoljna cinjenica nekako izbeci? Zahtevom EDB da rasknjizi sva sredstva koja su tako nesretno otisla za RTS? I da li to moze da se obavi retroaktivno za vise godina unazad? Sve mi se cini da vec znam odgovor...

Moze li se pozvati na cinjenicu da te uplate RTS (tzv. ''priznanje duga'') nisam vrsio ja, vec EDB, bez mog znanja i odobrenja??

 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 11:10 - pre 138 meseci
Citat:
fanfon:
Pošto si ti platio 1 dinar septembra 2011. i prekinuo zastarelost, oni mogu da traze naplatu iznosa za godinu dana unazad, ali ne i ono pre toga do maja 2009.


Ako sam te dobro razumeo, oni na danasnji dan, oktobra 2012. mogu da svojataju potrazivanja od septembra 2010. do septembra 2012? Znaci cele 2 godine, umesto jedne, sto bi bilo da se onaj 1 dinarcic nije prelio...?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 11:15 - pre 138 meseci
Citat:
horazio: E pa nazdravlje onda... To znaci da su gomile ljudi koje misle da se pozovu na zastarelost nadrljale na sudu, ako im je neko nekad u posti zaokruzio iznos za uplatu i ako je RTS-u tako procurela koja para... :(
Mislim da sam na ovoj temi već čitao kako je neko u Nišu tako izgubio na sudu. Prekid zastarelosti, usled "priznavanja duga".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 11:26 - pre 138 meseci
Hm, Ako je tako stvarno je strasno.

Ipak, valjalo bi da se ovde cuju i misljenja drugih, jer je po meni ovo veoma vazno za sve u vezi price o prekidu zastarevanja jer je samo zastarevanje ovde, da se ne lazemo, jedina stvar koja za sada pije vodu!

I treba dati preciznija objasnjenja o tome kako se primenjuju rokovi kod ''prekida zastarevanja'', da li prolazi prica da se dug nije priznao jer nije bilo direktne uplate RTS-u ( na one njihove racune iz pretecih pisama), vec je otislo preko trece strane, EDB...

Da li to sto je otislo RTS-u moze da se vrati nekako u EDB?

Da se ne ponavljam...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 15:07 - pre 138 meseci
Već sam ne jednoj temoi nekome ovo rekao, pa ću i ovde ponoviti:
Citat:
Da li to sto je otislo RTS-u moze da se vrati nekako u EDB?

za ovakav jedan zahvat moraš se kompletirati Rosinanteom i Sančo Pansom, Dulcinea je manje bitna...
...inače sve što ti je prethodno rečeno od strane ostalih sagovornika stoji čvrsto s dve noge na zemlji.
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 16:40 - pre 138 meseci
Hmm, nategnuto je ovo tumacenje....mada je u ovoj zemlji sve moguce. Evo najnovijeg primera, EDB je SVIMA fakturisao racun sa uvecanim PDV, pre roka kada je on stupio na snagu i u obavezi je da taj iznos vrati. To jednostavno moze uciniti tako sto ce:
1. Vratiti preplacen iznos na racun korisnika
2. Taj iznos odmah prebaciti (po automatizmu jel) na RTS

i eto, SVI su platili pretplatu za RTS za taj mesec iako kod nekih transfera novca cak nije ni bilo, jednostavnom racunskom mahinacijom izvede se transakcija.

Mada mislim da to jednostavno nije tako, prekid zastarelosti je definisan zakonom i nisam tamo video mogucnost da to moze biti povremena uplata (u ovom slucaju 1din) jer dug i dalje postoji.

Dalje, pravo na naplatu (prinudnim putem) računa za telefon, radio i TV pretplatu, struju, vodu, grejanje i sl. - ZASTAREVA u roku od 1 godine (za svaki račun, posebno), dakle ne sumarno kao ovde mnogi misle.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
82.208.220.*



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 16:55 - pre 138 meseci
Sad sam prelistao moje uplate za struju i video da sam dva puta platio vise od iznosa za struju. Jednom mojom greskom 10 dinara vise (umesto 2849,09 platio sam 2859,09), a drugi put sam u stanju smanjene uračunljivosti zaokružio na veći iznos (umesto 2454,18 platio sma 2455,00). Ono što je interesantno je da ova druga uplata od 0,82 dinara nije prebačena za RTS. Izgleda da iznos manji od 1 din ne prebacuju?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 18:58 - pre 138 meseci
Citat:
Prasawet:  - ZASTAREVA u roku od 1 godine (za svaki račun, posebno), dakle ne sumarno kao ovde mnogi misle.

Apsolutno tačno!
Po logici stvari te slučajne uplate umanjuju dug NAJSTARIJEG RAČUNA u zbiru potraživanja na predlogu i TO je razlog zašto ja insistiram na analitičkom prikazu utuženog salda.
E, sad, ima tu samo jedan maleeecki problemčić...
...U SVE TO TREBA UVERITI SUDIJU U PARNICI(kome su mooda po defaultu u procepu)...
...a on da smogne hrabrosti (pravnog osnova manje više) za presudu u korist utuženog...
...u ovom našem nezavisnom pravosuđu!?
He,he...zanimljiva situacija, a?
ZAOKRUŽUJTE RAČUN ZA STRUJU UVEK NA MANJE ili plaćajte on line ko Java i burex.
 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 19:28 - pre 138 meseci
Kao sto rekoh ranije, pristajem da me okarakterisete svim imenima, ali mi nemojte uskratiti sistematicnost. A ona kaze:

1. Razlika Predloga izvrsenja i Resenja o izvrsenju i na koje se od navedenih odnosi rok o zastarevanju.

2. Na koju TACNO adresu, bez izuzetka, stize Predlog o izvrsenju? Adresu brojila, ili adresu iz MUP-a (iako nije ista kao adresa brojila)? kratak i pouzdan odgovor resio bi ovo za sekund
2a. ''Za ostale stanove ili vikendice, ukoliko u njima ne stanuju druga domaćinstva , vlasnici podnose zahtev za oslobađanje od obaveze plaćanja RTV pretplate.'' Moze li neko da mi razlozno i kratko obrazlozi sta dodjavola znaci ''stan bez domacinstva''??? Stan bez ijednog lica koja u njemu zivi (sa prebivalistem/boravistem)? Stan u kojem ne zivi vlasnik stana, a moze da zivi africko pleme i 26 studenata sa ukupno 86 TV prijemnika kojima je vlasnik to dozvolio, bez obaveze zakupa? Totalno prazan stan u kome zive samo duhovi proslosti, pauci i promaja? Ah...

3. Trece, da li se placa sudska taksa na prigovor o Predlogu izvrsenja, i u kom trenutku? i kako se podnosi taj prigovor - u sudu, ili postom? Moze li on da se plati tek kada sud donese presudu i kada se dodje do onog ''srazmernog umanjenja troskova''

4.Cetvrto, zna li se neka okvirna cifra iz prakse za sudske troskove posle uspesnog podnosenja prigovora o zastarelosti (srazmerno umanjene za delimican uspeh tuzbe)?

5. Misljenja su podeljena.
Da li i najamanja uplata pretplate preko racuna EDB cini prekid zastarelosti i onemogucava prigovor o zastarelosti za period pre te nezeljene uplate?

Ovo me ljudi ubija u pojam: ''Posle prekida zastarevanje počinje teći iznova, a vreme koje je proteklo pre prekida ne računa se u zakonom određeni rok za zastarelost. '' Ja to tumacim da sav dug do bilo koje od tih slucajnih uplata biva automatski priznat i ne moze se smatrati zastarelim!!!!

@Prasawet
''Priznanje duga može se učiniti ne samo izjavom poveriocu, nego i na posredan način, kao što su davanje otplate'' Zar ovo ne znaci da ''povremena uplata, makar i od 1 din.'' cini zapravu davanje ''otplate'' i priznavanje duga, bez obzira na visinu istog?
''ZASTAREVA u roku od 1 godine (za svaki račun, posebno), dakle ne sumarno kao ovde mnogi misle.'' Mislim da je svejedno da li ce da ti napakuju prekid zastarelosti za sve zajedno, ili posebno za svaki mesec na kome je bilo prelivanja iz EDB, ako taj prekid povlaci da se navedeni dug do tog meseca priznaje.
Inace, zar RTS ne potrazuje dug sumarno?

Ah, ljudi, sam sebe sve vise zakopavam. Kako pisem dalje cini mi se da mi je sve manje jasno nego sto je bilo pre prve poruke.

Bas sam se razocarao. Najvise u sebe, ako ne kapiram da svi kapiraju osim mene, a nece da kazu.

Ali necu odustati - No pasaran! ;)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 21:24 - pre 138 meseci
Da ne kažeš da smo neuviđavni...

1.Predlog za izvršenje na osnovu verodostojne isprave sudu podnosi poverilac u pismenom obliku i na njegovu poleđinu sud stavlja svoj štambilj sa formom rešenja kojim dozvoljava/određuje predloženo izvršenje.
Citat:
Z A K O N
O IZVRŠENjU I OBEZBEĐENjU
Značenje pojedinih reči i izraza
Član 11.
Reči i izrazi upotrebljeni u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
1) „potraživanje” označava pravo izvršnog poverioca da od izvršnog dužnika zahteva određeno davanje, činjenje, nečinjenje ili trpljenje;
2) „izvršni poverilac” označava lice čije se potraživanje ostvaruje u postupku izvršenja i obezbeđenja;
3) „izvršni dužnik” označava lice prema kome se ostvaruje potraživanje u postupku izvršenja i obezbeđenja;
4) „stranka” označava izvršnog poverioca i izvršnog dužnika;
5) „učesnik” označava svako lice koje u postupku izvršenja ili obezbeđenja ostvaruje neko svoje pravo ili pravni interes, a nije stranka u postupku;
6) „treće lice” je lice koje tvrdi da u pogledu predmeta izvršenja ima pravo koje sprečava izvršenje;
7) „sudski izvršitelj” označava službeno lice zaposleno u sudu koji po nalogu ili uputstvu sudije neposredno preduzima pojedine radnje izvršenja;
8) „izvršitelj” označava fizičko lice koje imenuje ministar nadležan za pravosuđe da u statusu službenog lica sprovodi izvršenje u granicama rešenja o izvršenju i da vrši druga ovlašćenja koja su mu ovim zakonom poverena;
9) „organizacija za prinudnu naplatu” je poseban organizacioni deo Narodne banke Srbije, koji postupajući po nalogu suda ili izvršitelja vrši prenos novčanih sredstava sa računa izvršnog dužnika;
10) „poljoprivrednik” označava lice kome je poljoprivredna proizvodnja pretežni izvor prihoda;
11) „javna knjiga” označava katastar nepokretnosti ili druge javne knjige, odnosno registar određen zakonom za evidenciju ili upis prava na nepokretnostima, akcijama i drugim sredstvima izvršenja, kao i druge odgovarajuće registre određene zakonom;
12) „predbeležba” označava vrstu upisa u javne knjige kojima se uslovno stiču, prenose ili prestaju prava na nepokretnostima ili na drugim predmetima izvršenja;
13) „hartija od vrednosti” označava pismeni ili elektronski zapis na kome postoji pravo i u kome je sadržano pravo na kome se sprovodi izvršenje ili obezbeđenje;
14) „akcija” je hartija od vrednosti koja glasi na deo osnovnog kapitala akcionarskog društva, upisana u Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti (u daljem tekstu: Centralni registar hartija od vrednosti), na kojoj se sprovodi izvršenje, odnosno obezbeđenje;
15) „udeo” označava deo osnovnog kapitala privrednog društva koje je osnovano od strane jednog ili više fizičkih, odnosno pravnih lica radi obavljanja delatnosti pod zajedničkim poslovnim imenom, a koji član društva stiče srazmerno visini uloga;
16) „izjava o imovini” je izjava koju u formi propisanoj ovim zakonom daje izvršni dužnik pred sudom, a koja sadrži podatke o stvarima i pravima izvršnog dužnika koje mogu biti predmet izvršenja, podatke o pravnim radnjama koje je izvršni dužnik preduzeo na teret svoje imovine ili podatak da izvršni dužnik ne poseduje imovinu.
Osnove za određivanje izvršenja
Član 12.
Izvršenje se određuje na osnovu izvršne ili verodostojne isprave, ako ovim zakonom nije drugačije propisano.
Izvršne isprave
Član 13.
Izvršne isprave su:
1) pravnosnažna odluka suda i sudsko poravnanje, kao i drugi akti stranaka koji su zakonom izjednačeni sa sudskim poravnanjem;
2) pravnosnažna, odnosno konačna odluka doneta u upravnom i prekršajnom postupku i poravnanje u upravnom postupku, ako glase na ispunjenje novčane obaveze i ako posebnim zakonom nije drugačije određeno;
3) izvod iz registra založnih prava na pokretnim stvarima i pravima i izvod iz registra finansijskog lizinga koji sadrži podatke o ugovoru o finanasijskom lizingu i predmetu finansijskog lizinga;
4) ugovor o hipoteci, odnosno založna izjava, sačinjena saglasno propisima kojima se uređuje hipoteka;
5) usvojen plan reorganizacije u stečajnom postupku, čije je usvajanje potvrđeno odlukom suda;
6) izvršna odluka koja je potvrđena kao Evropska izvršna isprava;
7) druga isprava koja je zakonom određena kao izvršna isprava.
Verodostojna isprava
Član 18.
Izvršenje radi ostvarivanja novčanog potraživanja određuje se i na osnovu verodostojne isprave.
Verodostojna isprava je:
1) menica i ček domaćeg ili stranog lica, sa protestom ako je to potrebno za zasnivanje potraživanja;
2) obveznica i druga hartija od vrednosti izdata u seriji, koja imaocu daje pravo na isplatu nominalne vrednosti;
3) faktura (račun) domaćeg ili stranog lica, sa otpremnicom ili drugim pismenim dokazom da je izvršni dužnik obavešten o nastaloj obavezi;
4) izvod iz poslovnih knjiga za izvršene komunalne i slične usluge;
5) javna isprava koja konstituiše izvršivu novčanu obavezu;
6) bankarska garancija;
7) akreditiv;
8) overena izjava izvršnog dužnika kojom ovlašćuje banku da sa njegovog računa izvrši prenos novčanih sredstava na račun izvršnog poverioca;
9) obračun kamate sa dokazima o osnovu dospelosti i visini potraživanja;
10) privremena ili okončana situacija u vezi sa izvršenim građevinskim radovima;
11) obračun o nagradi i naknadi advokata.
Verodostojna isprava je podobna za izvršenje ako su u njoj naznačeni izvršni poverilac i izvršni dužnik, predmet, vrsta, obim i vreme ispunjenja obaveze.
Kad se iz verodostojne isprave ne vidi dospelost potraživanja, izvršenje se određuje ako je izvršni poverilac podneo pismeni dokaz da je izvršnog dužnika pozvao da ispuni dospelu obavezu u naknadno ostavljenom roku.

2.Na adresu koja je navedena u računu za to brojilo.
2a.To čak ni interpol ne zna, pa ipak onda pitaj RTS,a možda će ti i ovo pomoći,kao dalja diskusija na toj strani.
3.Može i poštom,a može i lično na pisarnici suda,taksu plaćaš po prijemu Opomene od suda, ako nisi platio odmah na pisarnici.
4.Pričamo uopšteno i nemoguće je dati bilo kakvu preciznu, pa čak ni okvirnu,cifru, jer je sve vezano za obim izvršne tražbine.
5.Mišljenja nisu podeljena, samo treba pažljivo i sve pročitati.

Ovo bi te u realnom svetu koštalo makar večere u "Staroj trešnji", a ovde si dužan da nam na ovoj temi objaviš svoj najomiljeniji recept za dobru klopu.
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.10.2012. u 23:35 - pre 138 meseci
@Horazio
Mislim da si se malo pogubio, tvoja uplata (otplata) od 1 din odnosi SAMO za TAJ racun.

Ako je uplata vezana za racun sa brojem i datumom (a jeste) a na TOM racunu je iskazan i mesecni iznos koji ide za EDB (a jeste) onda je logicno da se sve to odnosi na konkretan racun i tu se ne slazem sa Vasom da ce, po logici stvari to biti pripisano na najstariji racun.
To moze biti pripisano na celokupan iznos kao takav ali nikako na najstariji racun jer se placanje izvrsilo po racunu sa "imenom i prezimenom", dakle on ima svoj broj.

To sto RTS trazi celokupan iznos duga ne menja logiku stvari da na sudu bas po logici stvari RTS mora da prikaze analiticki prikaz duga i tu ce se jasno videti koji racuni su delimicno placeni a oni se isto vode kao dug bas kao i oni koji nisu uopste placeni.
Dakle, ako se pozivamo na zastarelost onda svaki racun mora da se ceni posebno pa recimo ako se u toj masi i nadje racun sa 1din. otplate nista to nece promeniti na stvari kad je u pitanju zastarelost za ove pre njega.

Prekid zastarelosti za celokupni dug bi mogao da se uvazi u slucaju da je otplata iskazana generalno, dakle bez odredjenog broja na koji se poziva ali to ovde nikako nije slucaj, sve je vezano za broj racuna.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 00:44 - pre 138 meseci
Svaka račun za struju stiže sa uvek istim pozivom na broj, ne razlikuje se iz meseca u mesec. Bar je tako u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 06:36 - pre 138 meseci
E, upravo se tu nalazi još jedna od bezbroj nelogičnosti, nezakonitosti konačno, oko te vezane uplate.
Ograničavanje slobodne volje potrošača.
Pored zakonske zabrane uslovljavanja kupovine jedne robe drugom robom.
Odnosno pokušajte da avansirate električnu energiju, a da pritom ne želite, što je vaše pravo, da plaćate pretplatu.
I tako dalje, pa pokušajte i u tom pravcu da razmišljate.
Normalno, sve ovo što govorim vezano je za dokazivanje u parničnom postupku, a u ovakvim uslovima u kojima naše nezavisno pravosuđe radi, ja se u takvu jalovu rabotu ne bih upuštao, već bih napušio svaku šalterušu koja vam zaokružuje uplate za struju na više.
A ko to sam uradi ostaje mu samo mogućnost da boga moli za efekte RTS-ove ažurnosti po pitanju utuživanja.
Sve ostalo vodi samo jalovom nerviranju.
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 07:42 - pre 138 meseci
@Bik
Pomesao si pojmove, ne poziv na broj nego broj racuna, on je gore pri vrhu levo, odmah ispod ED-broja, tako se on identifikuje kao zaseban racun.

Druga je stvar sto je poziv na broj u ovom slucaju ED-broj, to je volja EDB. Ono sto nase uplate razdvaja na zasebne je datum uplate, to je stavka za koju se vezujemo i jednostavnim uvidom u kalendar moze se videti za sta je uplaceno, ako uplaceni iznos nije premasio UKUPAN iznos (struja i rts) za taj period.

Cinjenica je da je napravljen suludo nelogican zakon koji pobija osnovnu logiku, to sada svi priznaju pa traze nove modalitete za naplatu, pa nije bez veze EU trazila da se sprovede reforma pravosudja (a izvedenu negativno ocenila) sto je potvrdio i ministar pravde.
 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 08:26 - pre 138 meseci
Hvala Vaso. Znao sam da si ti taj koji ce s prvi uhvatiti u kostac sa mojim bacenim koskama ;) Dobijas i recept, ali moram prvo da ga pokradem od negde, jer sam ja jedan klasican Balkanac kojem sve kuvaju i prinose mama, baba i devojka.... po principu rotacione smene, kao u stara dobra vremena SFRJ rotacija... :P A kroz kuhinju prodjem samo kada moram da dodjem na terasu :))))

Ok. Sto se tice pitanja, to je to.

Mala podpitanja su kao sto slede:

3. Da li je moguce da se ta taksa u nekom momentu i nekako umanji na osnovu onih famoznih ''srazmernih smanjivanja troskova''? I kako se onda to u praksi obavlja, ako sam ja vec nekom (ne nekom, nego sudu) dao pun iznos?

2. odgovor je jasan, al' onda nije jasno kako da se postavim u ovom vrlo konkretnom problemu (copy-paste):
Dakle da izlozim slucaj. Imam normalno prijavljeno prebivaliste na jednoj adresi, a RTS me duzi (i salje te svoje saljive opomene i pretnje) na drugoj, gde sam vlasnik brojila, nekretnine itd itd. U mogucnosti sam da, recimo, (ovo vec navodim hipoteticki) posecujem tu adresu na svaka 2 meseca.. Jednog dana nalazim u saducetu na toj adresi izvestaj da je bio pokusaj urucenja itd. I naravno posto nikog nema da to pokupi, posiljka se vraca u postu, pa nazad u sud? I sta se onda desava? Koju naznaku ima ta posiljka kada se vrati u sud? ''Odbijen prijem'', ''netacna adresa'' ili nesto slicno? Kako se onda uopste dalje postupa i da li se ponovo salje i trazi nova adresa ili se to smatra zavrsenim krugom? Da li se trazi nova adresa od RTS-a, od SUP-a, ili se, ne daj boze, to vodi kao da je stranka odbila da primi taj sudski dokument i onda se kaci na onoj sudskoj tabli i vodi spor bez prisustva tuzenog (koji po logici gore navedenog) uopste nije upoznat sa pocetkom spora i koji taj spor onda - GUBI 100%?

@Prasawet
sto se tice tog bauka zastarevanja, ako sam dobro shvatio na kraju - racun za pretplatu recimo iz juna 2011. je zastareo u julu 2012. bilo da je na njega uplaceno 1 din. od EDB, ili da nije uplaceno nista???
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 11:25 - pre 138 meseci
Jeste zastareo, ALI pod uslovom da u periodu koji navodiš nije uplaćen taj jedan dinar, već SAMO ako je uplaćen pre tog perioda odnosno pre juna 2011.-te.
3. Može, ali to sve zavisi od toka i ishoda parnice, a to već jesam -d e t a lj n o- objasnio.Sudski troškovi se uvek sumiraju na kraju rasprave i sud odlučuje o njihovoj konačnoj sudbini.Matematičku proporciju znaš, da sad i to ne potežem.
Sudiji će uvidom u predmet uvek biti dostupno saznanje o stanju taksenih obaveza,(plaćeno/nije plaćeno) tako da, ne brini, ako si uplatio taksu, a na kraju uspeo u sporu, sudija će to pravilno proceniti i u tom smislu doneti odluku.
2.Moraš kako znaš i umeš da do sudskih pismena na toj adresi dođeš na vreme ili da EDB zvanično obavestiš na koju adresu da ti dostavljaju račun.Sve ovo kako ti radiš za sada, možeš uvek loše po tebe da se razvije, a sam ćeš biti kriv za posledice koje proizađu, jer je zakon ipak prilično jasno definisao, možda ne baš eksplicitno, takve slučajeve.Tvoja je građanska dužnost da budeš dostupan sudskim i ostalim državnim organima, jer ako ne, zakon je jasno definisao institut oglasne table za takve slučajeve, a nakon toga zasigurno postaješ lovina policijskih organa.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
91.194.216.*



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 12:27 - pre 138 meseci
@Vasastajić:
Po pitanju prekida zastarevanja:

Citat:
Zakon o obligacionim odnosima

Odustanak, odbacivanje ili odbijanje tužbe

Član 389

(2) Isto tako, smatra se da nije bilo prekida ako poveročeva tužba ili zahtev bude odbačen ili odbijen, ili ako izdejstvovana ili preduzeta mera izvršenja ili obezbeđenja bude poništena.

Na osnovu mog Prigovora, Sud je doneo
Citat:
REŠENJE
I STAVLJA SE VAN SNAGE rešenje o izvršenju ovog suda od …… , u delu kojim je određeno izvršenje.
II POSTUPAK ĆE SE NASTAVITI kao postupak povodom prigovora protiv platnog naloga.

Da li je ovim stavljanjem van snage, u stvari poništena izdejstvovana mera izvršenja, pa se onda može računati da još uvek nema prekida zastarevanja?

SUDSKA TAKSA:

Dobio sam od Suda Opomenu da platim taksu za Prigovor i Odluku u iznosu 3029.00 din. (1514.5+1514.5=3029.00) Rok 15 dana.

Vaso, spremio sam podnesak sa zahtevom da RTS dostavi analiticki prikaz duga po mesecima i datumima dospeća samo za period 01.10.2010.- 30.09.2011. Pre nego sto ga predam u sud jos jedna provera. Nece li ovaj zahtev (kao da priznajem da postoji neki nezastareli dug) na neki način derogirati moje pozivanje u Prigovoru, na Rešenje Ustavnog suda, jer tim pozivanjem osporavam obavezu plaćanja tv pretplate?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

horazio

Član broj: 295162
95.180.125.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.10.2012. u 13:23 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić:
Jeste zastareo, ALI pod uslovom da u periodu koji navodiš nije uplaćen taj jedan dinar, već SAMO ako je uplaćen pre tog perioda odnosno pre juna 2011.-te.


Ali zar period posle juna 2011. (ako uzmemo za referencu ''sadasnjosti'' jul 2012.) ionako ne potpada pod rok zastarevanja jer ionako nije proslo godinu dana ? Nevezano da li je tu bilo sta uplaceno?? U tom smislu mi je nejasno cemu onda institucija prekida zastarevanja, ako bez obzira na te doplate, sve starije od godinu dana zastareva, a sve sto nije starije ne?


Ovo pod 2. me najiskrenije sokira! Zar nije obaveza suda i tuzioca da dostave izvrse na pravu adresu prebivalista??? A njihovo je kako ce do iste da dodju. Ja sam pritom uredno registrovao novo prebivaliste i tu sam 0-24h dostupan navedenim organima, kako ih ti zoves. Ne bezim ni od koga! ALi ovo ispada da ja treba da vijam sud i RTS, a ne oni mene!?
Evo ovde procitah slucaj: http://sr.scribd.com/doc/63837...stava-Preko-Oglasne-Table-Suda (poslednja stranica), da ako dostava ne bude izvrsena na pravu adresu, sud nalaze tuziocu da dostavi novu (pravu) adresu, a ako to ne uradi tuzilac u propisanom roku, onda se cak tuzba moze i odbaciti!
Zaista ne mogu da shvatim da je ovo moguce da zbog njihove greske ja stradam?
Po tebi, tuzilac (RTS) bi teoretski mogao da na tuzbi namerno izmisli (kao slucajno) neku moju adresu u Presevu, da na nju stigne tuzba, i tako me vesto iskljuci iz spora i dobije ga bez mog ispaljenog metka???

Takodje me zivo zanima i odgovor na prethodni post clana kljocovic. I mene zanima od kog se konacno datuma sa pomenutih dokumenata treba pozivati na zastarelost???



 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.11.2012. u 09:26 - pre 138 meseci
Malo van celog konteksta zadnjih postova, ali ipak povezano

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=659790

Beograd -- Sindikat zaposlenih Radio-televizije Srbije "Nezavisnost" najavio je da će u sredu, 14. novembra održati štrajk upozorenja zbog neisplaćivanja zarada.

U saopštenju Sindikata, koje je potpisao glavni poverenik Dragan Milanović, navodi se da "Nezavisnost" traži isplatu zaostalih zarada i dalju isplatu zarada u utvrđenim rokovima, isplatu nadoknade za troškove dolazaka i odlazaka sa posla i zaključenje Kolektivnog ugovora.

Sindikat je naveo da će zaposleni u sredu prekinuti rad u podne i na sat vremena protestovati u krugu poslovnog prostora, naglašava se u saopštenju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087997 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.