Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li policija trazi kradene mobilne telefone?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li policija trazi kradene mobilne telefone?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23829 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 13:19 - pre 202 meseci
Mom drugaru su pre neki dan 2 fightera u sred bela dana oteli telefon SE k750. E sada, on im nije video najbolje face, stavili su kapuljace. Nakon incidenta, otisao je do stanice policije i prijavio slucaj. Na pitanje da li ce telefon biti pronadjen i kolika je sansa za takvo nesto, policajac odgovori kako ce telefon sigurno biti pronadjen cim se ukljuci na bilo koju mrezu.

Kako je moguce da ga pronadju kad se prikljuci na mrezu, ako promeni recimo karticu? Mislim, da je to tako kao sto kaze policajac, niko ne bi ni krao telefone, kad ne sme da ga prikaci na mrezu. Zna li neko nesto na tu temu?
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.co.yu.



+164 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 13:33 - pre 202 meseci
Iako se promeni kartica u telefonu, telefon se moze locirati cim se prvi put registruje na baznu stanicu, zato sto se njoj identifikuje svojim jedinstvenim brojem (IMEI). Da se radi o istom uredjaju, saznace se tako sto ce se uporediti broj aparata koji se nakon prijave "kaci" na mrezu, sa brojem aparata koji je ranije odgovarajao broju telefona korisnika koji je prijavio kradju. Metodom triangulacije, aparat se moze locirati u plus-minus nekoliko metara, ali pitanje je koliko u praksi policija zaista resava ovakve slucajeve....

Pz.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 13:52 - pre 202 meseci
nece, a ako ga i nadju, uzece ga za sebe...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 14:16 - pre 202 meseci
Sve zavisi kome je ukraden. Ako spada u onih 0,1% ljudi koji su vazni, naci ce mu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 14:24 - pre 202 meseci
O da, jos kako se traze telefoni...

Treba biti bas totalna budala pa ukrasti telefon...
Jedini problem je sto trebas cekati da tvoj mob. dodje na red.

Ne znam da li ste primetili da cak i oni preprodavci mob. na kutijama (cigani na zeleznickoj ili na buvljaku) obavezno upisuju u sveske kad i od koga su ga kupili, inace....tesko ga njima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 14:28 - pre 202 meseci
E da... kako to ide:
Po prijavi na mrezu telefon koji se trazi se prati par dana, onda sledi poziv inspektora i preporuka da se telefon tad i tad donese u sup, tada vam se telefon oduzima a mozda i upoznate vlasnika.
Jako reko se desi da neko ne donese telefon u sup...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 14:34 - pre 202 meseci
Citat:
zato sto se njoj identifikuje svojim jedinstvenim brojem (IMEI)

A ako promeni IMEI?:p
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 14:38 - pre 202 meseci
a kako ce da promeni IMEI, nisu telefoni kao sto su nekada bili...

Mislim, moze da promeni, ali se ne isplati...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 16:25 - pre 202 meseci
Ako se promeni IMEI PRE ponovnog aktiviranja u mrezi, moze da se oprosti od telefona. Svaki servis moze da ti zameni IMEI, pitanje je da li smeju to da rade.

Da li policajci pronalaze i vracaju telefone? Da. Ako mogu da se pronadju.
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 16:27 - pre 202 meseci
Da, ali i dalje stoji pitanje zasto se onda danas kradu telefoni masovno kad im policija i inspektori tako lako ulaze u trag? Mislim, taj sto krade, kakvu korist ima od toga, kad ne moze on da ga koristi licno, a ne moze ni da ga proda?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 16:57 - pre 202 meseci
Ma kad bi policija imala vremena da se zamara sa telefonima, osim ako si neki baja, onda moze.Za kradju do 15.000 se ogovara prekrsajno, tako da su telefoni sitna stvar,ali ako su ti oteli uz upotrebu sile, ako padnu tesko njima, jer cini mi se se da mogu da odgovaraju za razbojnistvo,ali moguce i da nisam u pravu.
 
Odgovor na temu

toshapn
Ivan Todorovic
Ekonomija
C:\Paracin

Član broj: 17605
Poruke: 155
77.46.232.*



+2 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 18:58 - pre 202 meseci
Citat:
dulsrules: Da, ali i dalje stoji pitanje zasto se onda danas kradu telefoni masovno kad im policija i inspektori tako lako ulaze u trag? Mislim, taj sto krade, kakvu korist ima od toga, kad ne moze on da ga koristi licno, a ne moze ni da ga proda?


Ima korist tako sto ce da ode kod svog dilera,i uvaljace telefon za malo droge,a diler nece da proverava IMEI i odakle mu je telefon.....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 19:17 - pre 202 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Ako se promeni IMEI PRE ponovnog aktiviranja u mrezi, moze da se oprosti od telefona. Svaki servis moze da ti zameni IMEI, pitanje je da li smeju to da rade.

Na novijim telefonima je imei u cipu i mora se promeniti cip...
Cip serviseri obicno nabavljaju sa istog takvog rashodovanog telefona, a tu vec ima posla sa lemljenjem i duvaljkom sto celu proceduri cini jako neisplativom.

Kao sto gore vec rekoh telefoni nisu kao nekad, da sa dekodiranjem telefona promenis i imei, napredovala tehnika bre

Citat:
dulsrules: Da, ali i dalje stoji pitanje zasto se onda danas kradu telefoni masovno kad im policija i inspektori tako lako ulaze u trag? Mislim, taj sto krade, kakvu korist ima od toga, kad ne moze on da ga koristi licno, a ne moze ni da ga proda?

Pa sad, ja ne znam odakle ti ovo ali poznajem dosta ljudi koji trguju sa polovnim telefonima, kradenih se boje ko djavo od krsta to mu je gubitak u najavi.
Naravno ima onih i koji hoce da kupe ukraden telefon, ali vise puta sam prisustvovao kako puca tikva takvim pametnjakovicima...a policija ima posebnu ekipu samo za to.

Danas telefon krade samo neupucena budala, narkoman ili ocajnik...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 04.08.2007. u 20:28 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?04.08.2007. u 21:05 - pre 202 meseci
Meni su pre par godina ukrali Ericsson T20. Bio je nov.
Posto su i meni i ortaku ukrali, ortak je prijavio muriji cim je dosao kuci.
Nasli su ih i vratili nam posle nekih msec dana.
 
Odgovor na temu

divlji68
Srdjan Pesic

Član broj: 107773
Poruke: 8
*.beobug.com.



Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?05.08.2007. u 17:39 - pre 202 meseci
Posto radim bas na takvim slucajevima, reci cu ti iz prve ruke sta radi policija. Prvo je bitno kolika je vrednost telefona, ako ne prelazi 15.000 dinara, ne goni se po sluzbenoj duznosti, vec i u slucaju pronalaska i otkrivanja izvrsioca ostecenome se ustupaju podaci o izvrsiocu dela radi pokretanja krivicnog postupka po privatnoj tuzbi. U slucaju da je rec o vrednosti preko 15.000 dinara po pronalasku telefona isti se vraca ostecenome i protiv izvrsioca se podnosi krivicna prijava nadleznom tuzilastvu zbog krivicnog dela kradje. I tada postoji mogucnost da tuzilastvo odbaci prijavu i uputi ostecenog na pokretanje privatne tuzbe. Morate da shvatite da je sada policija servis tuzilastva i da se tuzilastvo za sve pita i odlucuje.
Problem je sto se telefon moze locirati preko odredjenih uredjaja na nekih 10 metara u krugu gde se nalazi, ali sluzba koja to moze da ucini, to radi samo u slucajevima kada je rec o teskim i ili izuzetno teskim krivicnim delima (ubistva, razbojnistva i dr) i strogo po nalogu suda ili zahtevu tuzilastva.
Moram da te razocaram, jer iz ovoga vidis da zakonodavac smatra kradju mobilnog telefona laksim krivicnim delom i za resavanje takvog slucaja potrebna je bas sreca. Ja imam skoro 100-tinak takvih kradja godisnje i otprilike uspem da vratim oko 30% oduzetih telefona,ali ostale ne.
Nije istina da kao styo neki ovde kazu uzimamo telefone za sebe, malo je to bezobrazno receno, svako od nas voli da se pohvali dobrim procentom resenosti.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?05.08.2007. u 21:05 - pre 202 meseci
Jednom mom ortaku su vratili telefon, ali je on iscimao neke veze u muriji!
 
Odgovor na temu

divlji68
Srdjan Pesic

Član broj: 107773
Poruke: 8
*.beobug.com.



Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?05.08.2007. u 22:02 - pre 202 meseci
Moram da ti priznam da si donekle u pravu, jer i mi u policiji to smatramo laksim oblikom krivicnog dela, tako da imamo druge prioritete za hitnija postupanja, tako da ponekad i zanemarimo takve prijave. Dosta je preobiman posao pa se zbog toga tako radi, ali ako neki prijatelj urgira normalno da ces da se malo vise potrudis oko toga.
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?05.08.2007. u 22:56 - pre 202 meseci
Drugima recima: 1 od 3 ukradena telefona se pronadju, a i za taj 1 se poteze neka veza u policiji. A predpostavljam da i taj 1 ima vrednost preko 200e. Znaci svaki telefon ispod 200e koji se ukrade ili "otme" nece biti pronadjen. A u vezi onog menjenja IMEI: posto policija nema vremena baviti se sa tim "sitnicama", svaki telefon ispod 200e je upotrebljiv za koriscenje sa drugom karticom, posto nema poterebe za zamenom IMEI. Sad mi je jasno zasto su mom drugu oteli SE k-750. Reci cu mu da se oprosti od njega.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
194.106.171.*



+25 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?05.08.2007. u 23:06 - pre 202 meseci
Daj bre, ne umeju ni da auto da nadju,sve su ludi za mobilnim telefonima...
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.static.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: da li policija trazi kradene mobilne telefone?06.08.2007. u 12:36 - pre 202 meseci
IMEI moze da se promeni na vecini telefona softverski bez otvaranja i zamene cipova vrlo lako, sa odgovarajucom opremom, koja na netu moze da se nabavi za 50e.

Tolko o tome, svaki malo "ozbiljniji" lopov to zna a i zna ko radi promenu IMEI-a.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li policija trazi kradene mobilne telefone?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23829 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.