Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561924 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju01.03.2005. u 19:15 - pre 232 meseci
Molio bih ako iko ima UPUTSTVO ZA UPOTREBU (original molim, slobodni prevodi na srpski me tek sekundarno zanimaju) ZA PROLASER III.

Za one koji nisu procitali onaj novi Hrvatski pravilnik par stvari koje su u tamo navedene. Čim je nešto uneto u pravilnik znači da je ta stvar BITNA:

Članak 3 stav 1 tačka 7)
sigurnosna razlika je vrijednost brzine izražena u km/h ili u % koja se mora odbiti od izmjerene vrijednosti brzine kako bi se učinio ispravak zbog pogreške mjerila brzine odnosno mjerne metode.
...
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine

Ovo znači da uredjaj za merenje brzine NIJE BIBLIJA kojoj svi treba da se klanjaju, već je i tu obavezna korekcija izmerene brzine.

Članak 7.
Propisani uvjeti za mjerila brzine su sljedeći:
1. Referentni uvjeti
temperatura okoline 23 °C ± 2 °C
relativna vlažnost zraka 55 % ± 15 %
napon napajanja nazivna vrijednost
napona ± 2 %.
2. Radni uvjeti
temperatura okoline od 0 °C do + 50 °C
napon napajanja nazivna vrijednost
napona ± 10 %.
3. Uvjeti skladištenja
temperatura okoline – 25 °C do 70 °C.

Ovo bi trebalo da znači da se brzina vozila ne meri na temperaturama ISPOD NULE.

I ONO, PO MENI NAJBITNIJE...
Članak 8.
Mjerenje brzine mogu obavljati samo za to osposobljene službene osobe koje imaju potrebno teoretsko i praktično znanje o postavljanju, radu i načinu uporabe svake pojedine vrste mjerila brzine i pripadnoga pribora. Osposobljavanje službenih osoba za rad s mjerilima brzine provest će mjerodavna služba Ministarstva unutarnjih poslova u suradnji s proizvođačem mjerila i Državnim zavodom za normizaciju i mjeriteljstvo. Nakon uspješno završenog osposobljavanja polaznici osposobljavanja trebaju o tome dobiti potvrdu.

Eeeee, daleko smo mi od ovoga... Evropska unijo... čekaj... sad ćemo mi to...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju01.03.2005. u 19:48 - pre 232 meseci
@ZockyBoy

Evo nasao sam nesto, ne znam koliko ti moze biti korisno:

http://www.rnicholls.com/kustom/pro_laser_3_brochure.pdf
I did it my way!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.03.2005. u 14:41 - pre 232 meseci
> > > i mišljenje nekoga od Vas o ovome.Mislim da ceo postupak nije u redu
jer ako je po pravilu snimanje vozila u odlasku onda bih neko trebao i da
Vas odmah zaustavi a
> ne nakon 3-4km i da Vi prezentuje podatke o načinjenom prekršaju.
Da i mene to zanima, da li uopste zakon tako nesto regulise, ja mislim
da oni MORAJU da pokazu brzinu koju su snimili, a nikako da mi njih jurimo
da vidimo, u ostalom sta mislis da si se vratio do patrole koja te je
snimala, da posle toga nije vec snimala drugi auto, i samim tim izbrisala
tvoju brzinu...
Trazi suocenje kao ja, i onda dodje policajac na suocenje bez tebe i
potvrdi sve to...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.130.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.03.2005. u 17:30 - pre 232 meseci
Pozdrav svima
Jako pametan pravilnik koji su napravili Hrvati ,nije mi poznato da li tako nešta posto
ji i kod nas a normalno bih bilo i da su policajci dobil bar uputstvo o korišćenju takvog mernog instrumenta sem što su im objasnili da je to sprava za merenje brzine i da osim toga može da se koristi i noću i da isto tako može da se zaradi i neka kinta a povremeno i budzet da se upuni.A što se tiče suočenja kod sudije ko
da poveruje okrivljenom osim toga danas u razgovoru sa kolegama čujem da je bilo
veoma sličnih slučajeva u skorije vreme čak su bili i mrazevi -18c a prekoračenje
uvek 41 km/h za 1 više koliko da ode dozvola ali rešavali su nastalu situaciju na 2
načina sa računom i bez računa
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.130.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.03.2005. u 17:55 - pre 232 meseci
Uputstvo odnosno tehničke karakteristike koje je pronašao Carlito Brigante kaže da
PRO LASER 3 radi od -30c do +40c onda se tu nešta razlikuje od pravilnika koji je na snazi u HR
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.03.2005. u 18:48 - pre 232 meseci
Društvo, bio sam danas na saslušanju kod "sudije" povodom onog mog prekoračenja brzine.
Kad tamo, kod njega zateknem mog `prijatelja` NAČELNIKA SAOBRACAJNE POLICIJE. Pošto smo se ljubazno pozdravili, atmosfera je bila odmah opuštenija.

Čim smo počeli razgovor o prekršaju (diskusiju), pitao sam ga (sudiju) koju funkciju ima i od koga prima platu. Onako sam kroz šalu protnuo da, eto, odmah ima elemenata za pitanje nepristrasnosti, te da ću svaki nameran propust u postupku iskoristiti u eventualnoj žalbi. Sve ovo kao zezanje...

Pozvao sam se na ono što sam u primedbi naveo, pokazao mu pravilnik, ostavio kopiju, naveo da u prijavi nije navedeno na koji je način bila regulisana brzina (nije navedeno ni da li je u pitanju znak ili opšte ograničenje). Rekao mi je da se neko već žalio na osnovu onoga što sam naveo, i da u uputstvu za upotrebu piše da može da se meri u oba pravca.

E kad u ovoj državi uputstvo može da bude starije od PRAVILNIKA, tražio sam da mi se dostavi originalno uputstvo za PROLASER III pa da vidimo da li policajci RADE SVE PO UPUTSTVU. Izjavio sam da ću nakon prijema kopije uputstva za upotrebu, dostaviti odbranu PISMENIM PUTEM. Naravno, iskoristio sam svoje PRAVO da diktiram direktno u zapisnik tako da je sve ostalo zabeleženo.

Razgovarali smo skoro čitav sat, on jadan nije znao ni šta ga je snašlo... bio čovek pravnik u odeljenju za privredni kriminal, jedan od retkih pravnika u MUPu, pa ga ni krivog ni dužnog imenovali na to mesto...

Videćemo se i 09.03. povodom druge prijave (pisali mi prijavu za ZAUSTAVLJANJE na trotoaru pored pešačkog prelaza, mandatna kazna 1000 dinara...)

Redovno ću da vas obaveštavam...


Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.03.2005. u 15:25 - pre 232 meseci
Vidim da se tema oko voznje sa nevasecom dozvolom poprilicno rasplamsala, ali i pored svega jos uvek sam u dilemi sta da radim kad sednem u kola. Da li da, ako me zaustave, pokazem nevazecu dozvolu, da li da kazem da je nemam ili da sam je zaboravio ili da mu dam original pa kad vidi da sam pod zabranom da mi pise kaznu i jos 3-12 meseci zabrane, sto mi naj manje odgovara. Zanima me jos i sta ce profesor @panduru da kaze sto se tice zakona. Ja za sada nosim staru dozvolu i jos me nisu zaustavljali, iz licnog iskustva a i statisticki, kako je neko vec rekao, mala je verovatnoca da ce panduri u rutinskoj kontroli proveravati broj dozvole, ostaje mi samo da striktno postujem pravila, sto naravno i cinim. U svakom slucaju, naj vise se trudim da ne koristim kola.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.03.2005. u 20:11 - pre 232 meseci
O.K. u principu je svako rekao sta ima, mislim da ni one glavonje u Ustavnom sudu ne diskutuju toliko ozbiljno. Drago mi je zbog toga. Medjutim, smatram da ce se tesko ispostaviti da li je neko (ZockyBoy, **pandur**, moja malenkost ili neko drugi) apsolutno u pravu, a ostali kategoricki nisu. Samim tim bi se diskusija svela na onu diskusiju tipa "U cijeg tatka veca patka". Zbog toga cu ponoviti moj stav, sa cisto prakticnog aspekta: Verovatnoca da te zateknu dok vozis na duplikat je zanemarljiva. Pod uslovom da nisi napravio udes ili ucestvovao u udesu, neki tezak prekrsaj,... Ovde bi **pandur** mogao da pomogne na osnovu njegovog iskustva u kojim slucajevima se vrsi dodatna provera ispravnosti dozvole pri rutinskoj kontroli. I joj jednom da konstatujem: ukoliko vozis sa upisanom zabranom, mozes "pasti" pri svakom zaustavljanju!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 09:04 - pre 232 meseci
Citat:
Carlito Brigante: ...Medjutim, smatram da ce se tesko ispostaviti da li je neko (ZockyBoy, **pandur**, moja malenkost ili neko drugi) apsolutno u pravu, a ostali kategoricki nisu. Samim tim bi se diskusija svela na onu diskusiju tipa "U cijeg tatka veca patka"...

Slazem se, a tako i jeste, ja sam ocekivao od profesora da mi otkrije Ameriku, a on mi je nakon sto sam mu opsirno objasnio situaciju rekao da moze da se tretira i kao prekrsaj i kao KD, zavisi od tumacenja, tj. kako sudija, ili organ koji podnosi prijavu shvati to, sto znaci: "U cijeg tatka veca patka"!
Citat:
Carlito Brigante:...Verovatnoca da te zateknu dok vozis na duplikat je zanemarljiva. Pod uslovom da nisi napravio udes ili ucestvovao u udesu, neki tezak prekrsaj,... Ovde bi **pandur** mogao da pomogne na osnovu njegovog iskustva u kojim slucajevima se vrsi dodatna provera ispravnosti dozvole pri rutinskoj kontroli. I joj jednom da konstatujem: ukoliko vozis sa upisanom zabranom, mozes "pasti" pri svakom zaustavljanju!

NA ZALOST, ali mislim da je pre NA SRECU, moje iskustvo je siromasno! Ali mislim da prilikom rutinske kontrole, ako nije napravljen bilo koji prekrsaj, postoji vrlo mala verovatnoca da se proverava ispravnost dozvole. Ali takodje mislim da ako napravis bilo koji prekrsaj, da si BUSTED, jer mozda ti oni nece odmah proveriti ispravnost dozvole nakon prekrsaja, ali kasnije kad to bude prolazilo kroz evidencije, ja mislim da ce izaci na videlo situacija sa tvojom dozvolom.
POZ
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 17:00 - pre 232 meseci
Evo ovako, da se i ja oglasim ponovo.

Vec sam napisao da je u zapisniku (prekoracenje brzine: izmereno tacno 80.00 km/h na mestu gde je znakom brzina ogranicena na 40km/h) pogresno uneseno moje ime i ime oca. Pre oko mesec i nesto dana mi je stigla "Izmena zapisnika" gde kazu da je ispravljena greska u pisanju i navedeni su novi podaci. I od tad...nista. Dakle i dalje cekam poziv od sudije za prekrsaje.

E sad, sta me zanima...Nedavno sam se preselio. Prijavljen sam i dalje na staroj adresi (stan je i dalje u vlasnistvu ali se od nedavno izdaje). Kakve to probleme moze da stvori? Sta dalje sa tim? Koje su moje obaveze po tom pitanju?

Zatim...ono najbitnije. Taj znak NE POSTOJI!!! Nekoliko puta sam prolazio tuda i tog znaka nema. E sad sta je stos. Na onoj raskrsnici sa semaforom, kad se spustate sa Dedinja, prilazite konaku, stoji znak ogranicenja (upucali su me u ulici Rakovicki put, sto je pandur pribelezio kao "Rakovacki"), medjutim malo dalje od raskrsnice nalazi se jedna raskrsnica mala, tacnije mesto gde se jedan zemljani put uliva u tu glavnu ulicu. E sad, naravno 'ja sam se tu ukljucio'. Oni ne mogu da dokazu da nisam s obzirom da nigde ne pise na kojoj razdaljini su mi merili brzinu, a svi znamo da posle svake raskrsnice mora ponovo stajati znak ukoliko zelimo da i dalje vazi ogranicenje. Sta mi je ciniti ako mi ikada stigne poziv? Na koji nacin da dokazem da znaka nema?

Eh, i jos jedna stvar, a tice se "Zatamljenih stakala". Koliko sam video, nije vec bilo reci o tome, a ja nisam uspeo nista korisno da nadjem po tom pitanju. ZOBS nista ne kaze...e sad koliko shvatam postoji i ZBS....Kakva ovlascenja ima policajac ako su zatamnjena samo zadnja stakla (bocna i zadnji vetrobran)?

Zahvaljujem se onima koji nisu odustali na pocetku citanja ovog posta...
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.103.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 19:06 - pre 232 meseci
Pozdrav
Evo da Vi prenesem iskustvo što se tiče duplikata vozačke dozvole kod mene u
Zapadnoj Srbiji
Pošto na svakoj duplikat izdatoj vozačkoj dozvoli piše u gornjem levom uglu da je
duplikat onda je procedura ovakva:
Obavezno se gleda datum izdavanja duplikata pa ako je taj datum recimo star par
meseci sledi pitanjepolicajca, a zbog čega je duplikat pa ako prvi odgovor nije
baš uverljiv onda sledi provera da li postoji nekakva zabrana ili ne
Ja imam duplikat već nekoliko godina i prvih nekoliko meseci skorop svaka kontrola van mog regiona je bila i provera da li ima zabrane upravljanja ili ne.Što se tiče
u mom regionu mnogo policajaca i poznajem pa mi to i nije bio problem.
U koliko te provale procedura je da odmah radio vezom obaveste dežurnog u svojoj
stanici i ovaj to unosi u knjigu dežurstva tako da se posle toga zna postupak
sredjivanja nema,jer to ne može više da se izbriše iz knjige a isti je slučaj i sa viškom alkohola.
Jedno pitanje da li neko zna po ZOBS-u da li je obavezno vezivanje pojasom u
teretnim motornim vozilima izgleda da to nije razjašnjeno 100% neki od mojih
tvrde da je obavezno neki da nije.
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 19:22 - pre 232 meseci
Ovakav podatak o dodatnom proveravanju validnosti dozvole je svakako interesantan i dragocen. Nisam dosad znao za to. Medjutim, fazon je u tome da se u izvadjeni duplikat upisuje zabrana, a na "original" se vozi. Obrnuto ne bi proslo pri samom upisivanju zabrane u SUP-u!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 20:04 - pre 232 meseci
Citat:
luka.l: Pre oko mesec i nesto dana mi je stigla "Izmena zapisnika" gde kazu da je ispravljena greska u pisanju i navedeni su novi podaci.


Zapisnik je službena radnja koja se vodi u toku postupka. U zaključeni zapisnik se ništa ne sme dodavati niti menjati. Precrtana mesta moraju ostati čitljiva i moraju se overiti pečatom.

Na ovaj način su oni sami sebi skočili u usta... Ovo nije pravno valjano tako da sada možeš da se opustiš...
Kako li im je debilima samo ovo palo na pamet, nije mi jasno... Da ti nisu možda ponudili da potpišeš ovakvu ispravku zapisnika??? A kako su ti to dostavili??? Gde si ti bio da ispraviš zapisnik i staviš primedbu koju nisi stavio isprva. Čak i da te osude, padaju na veću za prekršaje jer bi presuda bila zasnovana na nevažećoj ispravi.

J.bo te, sad možeš i da ih tužiš za zloupotrebu sl. položaja... Kad malo bolje razmislim, napiši jednu prijavu komandiru, onako iz zezanja...

Sad malo ja...

Javio mi se "sudija" pre neki dan i sa tugom mi saopštio da ON ne može da mi da kopiju UPUTSTVA za PROLASER III jer ga u policiji navodno nemaju. Navodno policija ima samo ATEST (a ja se kao zakopčavam na ledjima). Još, ako insistiram, da se javim KOMANDIRU (baš me zabole).
Ja mu reče da uputstvo nisam tražio od NJEGA već od POLICIJE, da je on to trebao službeno da traži, a da ovakvim radom ometa mene u pravu na odbranu. Još mi je rekao da spremim odbranu pa da onda dodjem da se vidimo i odlučimo šta da radimo.

Ej, ako me budu zajebavali oko ovoga, i ne budu mi dali traženo uputstvo, razbucaću ih preko novina naslovom:
SAOBRAĆAJNA POLICIJA RUKUJE RADAROM ZA KOJI NEMAJU NI UPUTSTVO ZA UPOTREBU. Kako li su samo obučili radnike za rukovanje ovim uredjajem??? Uperi i PUUUUCAAAAJ, jel da...
Novinari uvek traže SENZACIONALIZAM i pružiću im pravu priliku.

Pa neka vide da li im se isplati za 1500 kinti.

Moja pretpostavka je da su povučeni mojim traženjem PROČITALI kompletno uputstvo i pronašli nešto ZBOG ČEGA TO NIKAKO NE SME DA PADNE U MOJE RUKE. Jer ja znam šta da tražim, pa ako to dopadne mojih ruku, to će znati ceo grad (naravno i ovaj forum).

Živeli.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 20:14 - pre 232 meseci
ZockyBoy, nije mi jasno što se cimaš oko uputstva, zar Pravilnik nema veću snagu od njega? Odnosno, šta tebe briga šta piše u uputstvu kada u Pravilniku piše da mora onako kako piše? Tj. ako ti kažeš da u Pravilniku piše onako na osnovu čega oni mogu da kažu da taj Pravilnik ne važi jer u uputstvu piše drugačije?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.85.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 20:20 - pre 232 meseci
Carlito
Upravu si 100% što se tiče duplikata a voziti na original rekao sam Vi za duplikat
imao sam par puta proveru zato što nisam imao dozvolu uopšte vozio sam mesec ipo
nisam znao da mi je ostala kući ,proveravali su da nepostoji slučajno zabrana u
principu ne praviti neke jake prekršaje radi eventualnih kontrola.
Za mene jedna novina ovih dana su kod mene u ČA počeli da koriste foto radare sa stativom fotografija je jasna na oko 100m vidljiva je tablica ,auto sve jasno kao dan
U upotrebi je na pravcima gde je puna linija i ograničenje to im je glavno.Pao moj kolega ograničenje 50 km/h puna linija.Navatali ga na 115 km/h preticao solo kamion
kada su slikali vidi se i vozilo koje je preticao i njegove tablice.
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.85.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 20:23 - pre 232 meseci
Jeste Bojane ali izgleda da nam fali taj pravilnik koga mi izgleda nemamo još uvek.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 20:27 - pre 232 meseci
Siera, imamo Pravilnik još od 1985. godine koji još nikad nije poništen (što znači da je važeći), zove se Pravilnik o metrološkim uslovima za Doplerove radare ("Službeni list" 3/85, str. 88).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.113.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 21:00 - pre 232 meseci
Pa tada nismo imali ove savremene radare da kažem tako ne znam šta piše po tom pitanju kako su definisali uopšte tu materiju,Jeli imao neko priliku da čita to štivo.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 21:05 - pre 232 meseci
U Članu 3 piše ovako: "Doplerovim radarima meri se brzina vozila u odlasku".
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.111.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.03.2005. u 21:20 - pre 232 meseci
Bojane pogledaj moj post molimte od 01.03.2005.Mene su snimili u odlasku tada.
Šta je činiti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561924 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.