Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563368 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju19.11.2007. u 21:02 - pre 200 meseci
@Vuletj
Ma mislio sam na ono da ga odvezemo kuci i ususkamo u krevet. Pa jednom smo to uradili i posle je u svim novinama bilo kako smo ga tukli sto nema ni veze, ali eto tako ispade kad je on ispricao svoju verziju, na srecu snimamo kamerama skoro sve sto se desava pa to nije proslo. Zamisli da nismo imali snimak. Posle toga nam ne padaju takve ideje na pamet. Uglavnom kad god nesto dobro probamo da uradimo obije nam se o glavu.

Drugo, sto se toliko nerviras kad te neko potkaci, pa da bi bio nacelnik ne smes da imas tako plitku matericu, svako ima pravo da misli drugacije od tebe, cak bi bilo glupo kad bi svi isto mislili.

Ovaj forum, bez obzira na ime, se svodi na "Kako da izvrdamo kaznu", tacno je da ima puno gresaka sa obe strane i tacno je da puno boli kad mora da se plati, ali je i tacno da se plati i kad ne treba da se plati. Pisao sam vec o tome. Aman, borite se za svaki dinar pa niste ga nasli na ulici, koristite zakonom propisana sredstva i to mora da rezultira nekim poboljsanjem. Ovako, vecina ne poznaje zakone i svi mogu sa njima da rade sta hoce, advokat je skup i tu se prica zavrsava. Drzava najbolje prolazi u tome i verovatno vrlo zadovoljno trlja ruke.
pandur
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju19.11.2007. u 23:31 - pre 200 meseci
@SVABO1
Sad se ja i ti Svabo dopisujemo i prepucavamo,a treba rascistiti.
Nisam mislio da ti vise odgovaram ali ti lepo pises pa onda podj...es:


"Drugo, sto se toliko nerviras kad te neko potkaci, pa da bi bio nacelnik ne smes da imas tako plitku matericu, svako ima pravo da misli drugacije od tebe, cak bi bilo glupo kad bi svi isto mislili."

A sto se tice da bi bio nacelnik:Bas ces ti da mi postavljas pravila kako trebam da se ponasam,a bio sam direktor
uspesan godinama i godinama,i na stotine vestacenja imam iza sebe,i jos mnogo sta......A Za nacelnika necu,jer
necu da se nerviram,jer tesko je sa Vama raditi normalno.

Ako pisemo o stvarima,pravima,potezima i jedno drugo ispravljamo,onda nema nerviranja.
Ali kada pises nekome ,koga neznas, da ima "plitku matericu",da svi mogu da razmisljaju drugacije od mene,onda,dobijas odgovor kakav zasluzujes:
Slusaj drugar:U razgovorima je potrebna tolerancija,ispravka necega nikome ne steti a ponajmanje meni pogotovo
ako je tacna.I ne moraju svi ama bas da misle kao ja,ali moras razmisljati da postoje pravilna razmisljanja i nepravilna.
Posto trazis demokratiju i da svi mogu po svome da razmisljaju i da rade,onda nije ni cudo sto ima nas raznih.E nema
demokratije za one koji ne razmisljaju i rade normalno.Dosta ih je u zatvoru.
A ti se meni obracas u proslom pisanju uopste ne znam kojim povodom,jer o toj temi ja nisam ni pisao(bar odavno)-pa kakvog razloga ti imas tu da mene potkacis???
Niti su moji zakljucci nekada bili suprotnim ovim tvojim .Pa sta onda hoces??
Naglasio sam ti da procitas zadnjih 10-tak pisanja pa se ukljuci,a nemoj da mi pises gluposti o nekim stvarima,o kojima ja nisam pisao-mozda nekada,ali stoji isto sto i kod tebe.

Znamo svi kakva je tema i da skrenemo sa nje.ali bas si ti skrenuo.
Procitaj pitanja i odgovori ako mozes ili hoces,i nemoj da potkacis nekoga bezveze i potpuno neopravdano i bez razloga.To ti je nepostenje,nepostovanje i bezobrazluk ili je samo glupost.?.?.?

Necu ti vise odgovarati,niti je tema,ali treba rascistiti nejasnoce.Valjda si shvatio????????
Izvinjavam se ostalima,ali naterao me pa da razjasnimo jer je Svabo1 promasio rupu.


vj
 
Odgovor na temu

saglasan

Član broj: 163565
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju20.11.2007. u 12:11 - pre 200 meseci
Najpre pozdrav svim forumasima. Nisam znao da postoji ovaj forum, sada me muka naterala, pa sam kopajuci po netu naisao na njega...

Juce prepodne neko zvoni, otvaram, ono dva policajca u uniformama. Nimalo prijatan osecaj. Udju, o cemu se radi, dostavlaju resenje!? Za ovo prvi put cujem, ali nema veze, laknulo mi je (nije da sam imao nesto da krijem :)).

Dostavljeno mi je resenje kojim se kaznjavam za prekoracenje brzine (ogranicenje 40, isao sam 64), na rociste nisam nikada bio pozivan, dogadjaj se desio 25.10.2006. - od njega je proslo vise od godinu dana.

Tacno se secam pomenutog dogadjaja, jesam prekoracio brzinu, nakon sto sam upucan, ostao sam u neformalnom razgovoru sa policajcima dobrih 45 minuta (bilo je oko 2 ujutru) i ja sam od njih otisao u uverenju da mi na kraju nece doci nikakva kazna, iako su mi isprva odmah napisali prijavu, koju nisam potpisao.

Interesuju me dve stvari:

1. Da li mogu da se "vadim" na to da je u to vreme izvrsenog prekrsaja bilo dozvoljeno samo pucanje u odlasku (propis kojim je ovo izmenjeno je stupio na snagu tek u decembru 2006.)? Inace upucan sam prolaserom III.
2. Da li je moguce da su doneli odluku u mom odsustvu obzirom da nijednom nisam pozivan kod sudije za prekrsaje, odnosno da su smatrali da sam pozvan time sto mi je u zapisniku pisalo kada da se pojavim, i da posto se tada nisam pojavio donesu resenje o kaznjavanju i mom odsustvu?

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju20.11.2007. u 15:01 - pre 200 meseci
@SAGLASAN
Evo najzad redovnog sa dobrim pitanjima.

Evo i meni se isto desilo,samo sto ja nisam potpisao ni primio zapisnik,pa mi je bez sudjenja dodeljeno Resenje sto
po meni nije po Ustavu,jer niko osim SUDA i SUDIJE ti ne sme voditi proces i presudjivati.Normalno sam se zalio.

NAZALOST u zapisniku-procitaj ga trebalo bi da pise, da se javis u MUP u neki odsek za prekrsaje i da das izjavu.

A UBUDUCE NE POTPISUJ NITI PRIMI ZAPISNIK.Znaci tu ti je i poziv.

I ono najvaznije da je tek od 2.decembra 2006. Dodato u Pravilniku o metroloskim merenjima VAZECE i u dolasku.
Tako da po meni se pozovi na ovaj zakon-pravilnik kod Sudije da te je nepravilno merio jer je tada jos bilo na snazi,
u odlasku.
I jos nesto pa napisi sta je bilo: A TO JE DA U TOM PRAVILNIKU PISE DOPLEROV RADAR-znaci na principu doplerovog efekta koji radi na principu zvuka. U pravilniku nigde ne stoji da se brzina vozila moze meriti i nekim drugim aparatima kao sto je Laserski Radar(Princip svetlosti-laserskog zraka) iako je taj isti bazdaren,zakonski nije propisan po meni za merenje brzine. Ali merenje odnapred te mora spasiti po meni skoro 100%.
Mada nikom nije za verovati,ali uvek imas pravo i na zalbu.
vj
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 13:03 - pre 200 meseci
Citat:
VULETJ:I jos nesto pa napisi sta je bilo: A TO JE DA U TOM PRAVILNIKU PISE DOPLEROV RADAR-znaci na principu doplerovog efekta koji radi na principu zvuka. U pravilniku nigde ne stoji da se brzina vozila moze meriti i nekim drugim aparatima kao sto je Laserski Radar(Princip svetlosti-laserskog zraka) iako je taj isti bazdaren,zakonski nije propisan po meni za merenje brzine.


Da li ste Vi bas sigurni da se Doplerov efekat javlja samo kod zvuka
 
Odgovor na temu

saglasan

Član broj: 163565
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 13:48 - pre 200 meseci
Ni ja nisam nista potpisao, nisam se odazvao tog datuma kada je bilo napisano u zapisniku, jer sam nakon razgovora sa policajcima na licu mesta ostao u ubedjenju da mi nista nece ni stizati. Stvarno mi nista nije ni stizalo, sem policajaca na vratima sa resenjem :))).

Da li uopste postoji slucaj da je neko uspeo da se izvuce na tu foru sa puanjcem u dolasku?

Ne znam da li u zalbi da pisem samo to vezano za pucanje u dolasku, ili da pored toga pisem jos ponesto... Tipa nisam toliko isao, nije mi pokazao, ili da zalbu baziram samo na nezakonito sprovedenom "pucanju"?

Hvala svima koji su voljni da pomognu
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 14:21 - pre 200 meseci
@MILNEN
Sto znam,znam, a sto ne znam ne znam.
Nekad smo svi to ucili u skoli,ali bas na ovoj temi je jedan objasnio da je to u pitanju frekvencija zvuka kada se menja i naveo je primer voza koji dolazi i odlazi i da se tu javlja kako sam shvatio razlicita frekvencija zvuka.
TI AKO ZNAS VISE ONDA NAPISI,a ne pitaj mene jer tu nisam strucnjak.Ja zakljucujem po tome sta su ovde napisali oni koji o ovome vise znaju od mene.
Inace laser na drugom principu radi.On meri povracaj-odbijanje od vozila laserski zrak u dva maha i izracunava po vremenskom intervalu putovanja za dva povracena laserska zraka.NEKA NEKO ISPRAVI AKO NIJE OVAKO-najopstije objasnjeno.

@SAGLASAN
Ti ako nisi nista potpisao i preuzeo zapisnik,mislim da ces ipak morati da se javis sudiji.A to sto su dosli kod tebe?????
Dali su imali nalog od sudije za privodjenje???????

Sudiji das izjavu da nisi toliko isao nego propisanom brzinom.Naglasis da nisi dobio ni poziv,niti zapisnik.I da merenje
je bilo od napred na osnovu Pravilnika o metrologiji,sto nije zakoniti postupak tada bio.I nista vise.
Suocenje nema smisla ako nema zapisnika.A Ako su ga kasnije napisali a prepisali su Odakle tvoje podatke???????
Ne znam.Jednostavno nisi toliko isao i nezakonito merenje.
Probaj sa ta dva opravdanja,mora po drugome Sudija da odbaci prijavu,a i po prvome osim zapisnika,dali ima i fotografije prekrsaja????Ako i to nema tvoja rec sa prijavom jednog svedoka,ima tezinu koliko i rec OSL pogotovo ako
nije zakonskim postupkom utvrdio tvoj prekrsaj.
Ne znam mnogo nejasnoca ima u tvome pisanju,a ono sto si napisao,po meni se lako mozes izvuci.
Nisu ni sve sudije iste, ni ljudi, ni policajci.
vj
 
Odgovor na temu

saglasan

Član broj: 163565
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 14:54 - pre 200 meseci
Nisu bili da me privode, vec da dostavljaju resenje. A policajcima sam dao ja podatke na licu mesta, ali sam ostao posle pisanija i svega da pricam s njima skoro sat vremena o svemu i svacemu. Na kraju je bilo ono, vec smo pisali, sad ne mozemo nista, ajde videcemo... Meni nista nije stiglo godinu dana, vec sam na to i zaboravio, kad ono stize resenje da sam kaznjen. Nisam potpisao, ali sam uzeo zapisnik. U njemu stvarno pise kada da se javim. Nisam se odazvao, ali posle mi nije stizao ni jedan poziv, sto me bas cudi. Znam da mojim drugovima za prekrsaje stize i po nekoliko poziva.

Drug mi rece da se i ovi laserski vode kao doplerovi radari.

Probacu, javljam vam kako je proslo. Pp da ima dosta kojih ovo interesuje.

Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 15:18 - pre 200 meseci
Citat:
VULETJ: @MILNEN
Sto znam,znam, a sto ne znam ne znam.
Nekad smo svi to ucili u skoli,ali bas na ovoj temi je jedan objasnio da je to u pitanju frekvencija zvuka kada se menja i naveo je primer voza koji dolazi i odlazi i da se tu javlja kako sam shvatio razlicita frekvencija zvuka.
TI AKO ZNAS VISE ONDA NAPISI,a ne pitaj mene jer tu nisam strucnjak.Ja zakljucujem po tome sta su ovde napisali oni koji o ovome vise znaju od mene.
Inace laser na drugom principu radi.On meri povracaj-odbijanje od vozila laserski zrak u dva maha i izracunava po vremenskom intervalu putovanja za dva povracena laserska zraka.NEKA NEKO ISPRAVI AKO NIJE OVAKO-najopstije objasnjeno.


Sve je tacno sto si napisao, ali nije tacno da se Doplerov efekat javlja samo kod zvuka. Javlja se kod svih vrsta talasa. Recimo, policijski radari koji rade na tom principu koriste frekvencije od nekoliko desetina GHz.
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 16:11 - pre 200 meseci
Za milnen-a

da jos jednom sazmemo sve sta smo do sada zakljucili:

1. Laserski radari nisu doplerovi a ni jedan nas zakon ih ne pominje kao dozvoljeno sredstvo za kontrolu brzine u nasoj zemlji.
2. U vreme tvoga "prekrsaja" nije bilo dozvoljeno merenje doplerovim radarima u dolasku a laserskim ni dan danas.
3. Doplerov efekat se javlja kod sirenja svih talasa, zvucnih, ultrazvucnih, RF ali jos jedan put: laserski radar nije doplerov radar, imas u nekim od proslih postova link gde je lepo objasnjen njihov rad.


Za saglasan
a. Ako si resio da se vadis onda moras da koristis sva pravna sredstva, to jest da zatrpas sudiju gomilom cinjenica koje idu tebi u prilog a za tebe moze da se nabroji bar minimum 10 stvari koje ti idu u prilog, ima gomila postova koji to objasnjavaju sta treba a ako se ne snadjes ponovicemo ti ukratko, samo javi.
b. Ne dozvoli da ti dokazujes svoju nevinost, trazi da OSL dokazuje tvoju krivicu.


za sve ostale:

Evo ima jedna specificna situacija koju sam samo kod nas video i to vise puta, da OSL meri brzinu na taj nacin sto sedi u sluzbenom vozilu i kroz prednji vetrobran meri brzinu laserskim uredjajem. Voleo bih da vidim to uputsvo za rukovanje. Imali li neko komentar na ovo?
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 22:12 - pre 200 meseci
Citat:
zmanojlovic

Evo ima jedna specificna situacija koju sam samo kod nas video i to vise puta, da OSL meri brzinu na taj nacin sto sedi u sluzbenom vozilu i kroz prednji vetrobran meri brzinu laserskim uredjajem. Voleo bih da vidim to uputsvo za rukovanje. Imali li neko komentar na ovo?


Da to sam i ja primetio :D
A ako laserski radar koristi laser tj svetlos, ona se prelama kroz soferku tako da ne moze pravilno da se vrsi merenje, al policajcu iliti OSL je tolije u kolima nego napolju :D

Ja mislim da samo ta cinjenica ako se navede u zapisniku kao primedba, i ako ima jos jedan svedok da to potvrdi je dovoljna da ne moze sudija da te osudi!?
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.11.2007. u 22:16 - pre 200 meseci
Narode upravu ste.Ja zaboravih za radio talase,pored zvicnih.Ali mozda su i oni ustvari zvucni da frekvencijama daleko
od ljudskog uha.
I ja Mislim da laserski nespada u doplerove radare,pa ne moze ni meriti,cak iako ima Atest,jer zakon nije propisao da se laserskim moze meriti.Neka stave u zakon,nemam nista protiv,ali zasada nije tamo.U Pravilniku o metrologiji pise da se brzina vozila meri doplerovim radarom u min.opsegu 40-120 km/ha.

Svabo1 je pisao da navodno bi radar morao biti u vodoravnim polozaju,stabilan i na visini 70 cm.Za ovo mozda ima uputstvo,ali u zakonu nigde ne stoji kakav polozaj treba biti.Ali sta da diskutujemo ako je u pitanju laserski.
@SAGLASAN.
Znaci primio si zapisnik,ali kada?????Odmah ono vece kada su te uhvatili.Ako si potpisao,mozes ali uz jednoh svedoka,
reci sudiji da si potpisao,ali nisi hteo da ga primis jer te nisu pravilno merili,a ti nisi isao tom brzinom,nego propisanom.
Oni se pozivaju na clan 79 za sudjenje u tvom odsustvu,a TI SE POZOVI NA CLAN 78. ZOBSA U KOME IMAS PRAVO NA ODBRANU.I zato nemogu doneti resenje( a donesu ga ipak) jer u OBRAZLOZENJU mora da stoji da si uredno pozvan i da si primio potpisom poziv.Ali kako stoji tvoj potpis na zapisnik,onda kazi da ste se posvadjali zbog merenja i da nisi hteo da uzmes zapisnik.

I SAGLASAN napisi koji ti je pecat i potpis na resenju????
Dali od MUPA Odseka za Prekrsaje ili od SUDIJE za Prekrsaje?????????


vj
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.251.*



+141 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2007. u 07:10 - pre 200 meseci
Kad ste vec kod snimanja radarom, hajde ja jos jednom da pitam... Da li je dozvoljeno snimanje radarom iz civilnog auta i to jos lice u civilu. Pri bliskom susretu nije pokazao nikakve isprave da se radi o OSL-u a ni neki dokument nadredjenog da kontrolu moze da vrsi u civilu.
Pozvao sam se na clan 163 ZoBS-a, clan 32 Zakona o policiji i clan 6 Pravilnika o uniformama.
Takodje se na slici ne vidi da li je to moj auto (ne vide se reg. oznaka) ni na kojoj deonici je snimnjeno.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

saglasan

Član broj: 163565
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2007. u 11:25 - pre 200 meseci
Znaci primio si zapisnik,ali kada?????Odmah ono vece kada su te uhvatili.Ako si potpisao,mozes ali uz jednoh svedoka,
reci sudiji da si potpisao,ali nisi hteo da ga primis jer te nisu pravilno merili,a ti nisi isao tom brzinom,nego propisanom.

Primio sam zapisnik isto vece, nisam ga potpisao, svedoka nije bilo. Posle toga ni jedan poziv, samo resenje koje su urucili plavci licno.

I SAGLASAN napisi koji ti je pecat i potpis na resenju????
Dali od MUPA Odseka za Prekrsaje ili od SUDIJE za Prekrsaje?????????

Pecat je od Ministarstva unutrasnjih poslova.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2007. u 18:57 - pre 200 meseci
@SAGLASAN

Za mnoga tvoja pitanja idi ovde na stranu 52 kod FODI-ja i procitaj clan 250 kada se Postupak prekida u tvoju korist,
ali pogledaj i stranu 50 i odmah prvi SSIMIC govori o ustavu Rep.Srbije br.32 ko moze da ti sudi i da vodi sudski postupak kao i clan 142. koje je on naveo.

Po meni:Moraces u odsek da das izjavu: da zapisnik nisi potpisao i da ga nisi primio.Imas za to i svedoka-nekog prijatelja. I da zato nisi uredno pozvan. Daj izjavu da nisi prekoracio dozvoljenu brzinu . Svadjao si se sa policajcem jer te je nepropisno radarisao .
I na kraju pitaj taj odsek ko u ovoj drzavi sme da vodi sudski postupak i da izdaje resenje PO USTAVU.Dali ti moze suditi neko ko nije sud kao institucija i sudija kao zaposleno lice u toj ustanovi???????
To ispada da : kadija te tuzi,kadija ti sudi.
Ovo ti zato pisem jer ako je ugovor sa sudom da sudija za prekrsaje vodi postupak,onda nesme da bude pecat MUPa.

Bitan je :svedok,nisi prekoracio,nisi potpisao jer je nepravilno merio-pozovi se na clan 250. i nisi primio,a time nisi ni
dobio poziv.A stose tice suceljavanja,ne brini to se nekada desilo u nekoj zemlji selja........-BILO JE TO DAVNO,MISLIS DA SE NEKO SECA STA JE BILO,I DALI JE BILO SVEDOKA?????

Idi i daj ovako izjavu,ali se buni dali oni po ustavu imaju pravo da vode postupak i da ti sude a nisu SUD????
PA NAPISI NA CEGA SE POZIVAJU.
Nikakav zakon ne moze da krsi ustavom zagarantovana prava gradjana-to im odgovori ako se pravdaju.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2007. u 20:11 - pre 200 meseci
@SAGLASAN

IZVINI,POTPUNO SAM PROMASIO,ALI NAMERNO NISAM PREPRAVIO PRETHODNO PISANJE DA BI PROCITAO ONE CLANOVE I KAKO JE TREBALO.

EVO ISPRAVLJAM MOJU VELIKU GRESKU.

TEBI JE URUCENO RESENJE O KAZNJAVANJU I ONI SE VEROVATNO PIZIVAJU NA CLAN 79.(ili 78.) GDE U TVOM ODSUSTVU TE KAZNJAVAJU.

TI SADA TREBA DA SE ZALIS: 1.Pismom sa povratnicom ili preporuceno da i oni potpisu primitak poste.
2.Adresa na koju saljes zalbu je tom MUP-u tom odseku,ali upucujes ZALB.VECU.
3.Sadrzaj zalbe:

Tvoje ime i prezime i svi podaci:_____ Zalbenom veću za Prekršaje: Novi Sad ili Beograd(pitaj taj MUP taj
odsek:kome ide zalba
Ž A L B A

Upućujem Žalbu na rešenje MUP Srbije,Policijska Uprava _______ br.___________,
Od dana _______.god. zbog povrede Zakona o Prekršajima,a pozivajući se na član 79, i u
vezi člana 78 stav 2.(proveri) zbog:
Neistinitosti u navodu: Da se postupak može okončati i bez prisustva kontrolisanog lica
Ako se neodazove pozivu niti opravda izostanak,JER POZIVA UOPŠTE NIJE BILO.Navodni
POZIV je bio na ZAPISNIKU Službenog lica,koji nisam potpisao niti primio.

.Isto tako u Rešenju,odnosno u objašnjenju Rešenja ne piše da mi je uredno poslat
Poziv i da sam ga primio,te da na osnovu toga utvrdi da se nisam ni odazvao.A ja sam i
Očekivao poziv kako bih izneo svoju odbranu skladno Članu 79. istog Zakona,koje neodgo-
Vara činjeničnom stanju koje tvrdi Policajac-Služb.lice.

OBJAŠNJENJE:
Kako nisam uredno pozvan niti uredno primio poziv,pozivam se na clan 78(79). gde imam pravo da se branim.
Ustavom Republ.Srbije clan 32. vodjenje sudskog postupka i sudjenje moze da vrsi samo zakonom
odredjen Sud te smatram da je neustavno vrsio Sudski postupak Odsek za prekrsaje.
Nisam isao merenom brzinom vec dozvoljenom i imam svedoka________________iz____________.
Svadja je nastala jer me je policajac nepravilno merio od napred sto je krsenje zakona-pravilnika o metrologiji
(ne znam koji clan-Nadji na Internetu),isti svedok.
Policajac je napravio povredu postupka i time sto mi nije pokazao ni legitimaciju,ni radar,ni atest tog radara(pa ko zna koji je koristio),ni sliku prekrsaja,a trazio sam od njega.

U nadi da ova moja žalbu može služiti ovom organu i kao izjava i objašnjenje događaja i da ćete
realno sagledati moju žalbu i prihvatit je kao istinitu za čega nudim i svedoka_____________________,koji može svedočiti jer je bio prisutan na licino mesto.

I dalje ostajem u nadi da će se pozitivno rešiti moja žalba.


Ostajem Sa poštovanjem.
U ______dana_________


Tvoje ime i potpis

Molim te proveri clanove 78 i 79.,da ih nisam mozda permutovao.Ali procitaces na resenju na koji se oni pozivaju a
onaj drugi ti je pravo na odbranu-znaci mozes sam zakljuciti po tome.
Sretno
A cekaces mozda jos godinicu dana.
Pa napisi sta je bilo.

[Ovu poruku je menjao VULETJ dana 23.11.2007. u 21:28 GMT+1]
vj
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2007. u 21:37 - pre 200 meseci
Zapisnik je definitivno primljen. Potpisan ili ne - nema veze.

Mala dopuna oko zalbe:

Zalba se zalbenom vecu, uglavnom, upucuje preko organa koji je doneo presudu. U Resenju moraju biti navedni podaci u vezi sa nacinom i na koje se zalbeno vece upucuje zalba, a sve pod Pravnom poukom.

I, naravno, obavezno napraviti kopiju zalbe, a original poslati putem otpremnice - Potvrde o prijemu poste (koju treba sacuvati u slucaju da... Ipak je ovo Srbija...).


----

U vezi sa alko testovima. Za validne rezultate alkotesta (izvrsenim dregerom) mora da prodje minimum 15min od poslednje popijene kapi alkohola ili poslednjeg povucenog dima od cigarete - pogotovo ako je rezultat merenja nesto iznad dozvoljene granice. Cak kontrolisnao lice ima pravo da zahteva da se izvrsi jos jedno testiranje na licu mesta posle 15-tak minuta.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju24.11.2007. u 19:59 - pre 200 meseci
@SSIMIC
druze nema potrebe za tvojom dopunom jer:To sto si napisao sve sam i ja veoma jasno napisao:::::

Pod mojim 2. stoji kojoj adresi slati zalbu(tom odseku)
Na primeru zalbe stoji u samom naslovu (kome podnosim): ZALBENOM VECU ______,znaci odsek prosledjuje dalje.
Na kraju napomena slati sa propratnicom odn. potpisom da su primili Zalbu.

Zatim POUKU O PRAVNOM LEKU nepise gradjansko lice.

Zatim jasno se poziva na clan 79 a u vezi 78.Zasto?????Zato sto u obrazlozenju mora da stoji da je poziv uredno dostavljen i uredno primljen sto se dokazuje fotokopijom potpisa Postaru-ili kuriru o preuzimanju dokumenta.

Nepotpisan zapisnik nije dokaz da je neko upoznat odno.da je to ujedno i poziv primio.I to mora stajati u zakljucku,da je primio poziv sa dokazom o potpisivanju poziva i time se moze pozvati na tacku sudjenje bez prisustva fiz.lica,
u suprotnom ovaj drugi clan stiti gradjanina na pravo na odbranu.


ALI MOLIM TE SSIMICU, bez obzira na doneti neki zakon,Ustav Republike Srbije utvrdjuje zakonom o sudovima kojim
jedino oni mogu voditi proces i suditi.KAKO TO MOZE DA RADI NEKI DRUGI ORGAN (MUP-odsek)?????????
Ovde je u pitanju vodjenje sudskog postupka i sudjenje.
To ti je isto da donesu neki zakon ili slicno da te moze tuziti i voditi postupak i osuditi Portir koji ima nije vazno koju strucnu spremu.
Polozeni sudski ispit dopusta nekom samo mogucnost da se zaposli kao Sudija u Sudu.

Resenje o naplati kazne moze da donose neki drugi organi,i zalba mora da se uputi istom organu,i ako se ne resi,onda mora da se pokrene sudski postupak-uostalom za cega prima onda platu Sudija za prekrsaje?SUD JE BOG U DRZAVI.

vj
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.11.2007. u 08:24 - pre 199 meseci
@Vuletj

Sada vidim da si to napisao, ali sam taj deo izgubio iz vida u prethodnom citanju pa sam zato i dao kao malu dopunu.

Sto se tice Pravne pouke - ja nikad nisam ni tvrdio da to pise gradjansko lice! Tvrdnja u mom prethodnom postu glasi: U Resenju (ne u Zalbi) mora postojati Pravna pouka.

"Nepotpisan zapisnik nije dokaz da je neko upoznat odno.da je to ujedno i poziv primio."

Slazem se. Ali cinjenicno stanje je - Zapisnik je primljen. O tome sam i govorio.
OSL je trebao da navede da je odbijeno potpisivanje zapisnika, kao i to da li je isti primljen ili ne. Ako nista nije navedeno onda moze da kaze da zapisnik nije primio. Ali ako je navedeno da je odbio da potpise zapisnik, a da je isti urucen - nema vadjena na to da zapisnik nije primljen. Ja sam licno imao takvu situaciju o cemu sam ranije i pisao...

E sad, u Zapisniku jasno stoji (parafraziram posto mi je u MUPu uzet jedini primerak zapisnika sa lica mesta koji sam imao): Kaznu treba platiti u roku od 8 dana. Ako se to ne ucni tog i tog dana treba da se javite tu i tu radi pokretanja prekrsajnog postupka... Znaci to je poziv.

Ono sto je interesantno - pise: radi pokretanja, a ne vodjenja prekrsajnog postupka.

Sto se tice vodjenja prekrsajnog postupka MUP, sud itd. - ti i ja smo se u potpunosti slozili, kao i dosta njih ovde na forumu. Ono cega se ja ne secam da je navedeno ovde na forumu jeste:
1. Eksplicitno naveden status tog sto radi u MUPu,
2. Koja su njegova ovlasecnja,
3. Na osnovu cega oni tako rade
4. Da li se u MUPu samo pokrecu ili i vode prekrsajni postupci i sl.
Cini mi se da je sve to ostalo u domenu rekla-kazala.

Da ne bude zabune - oko ovga smo se obojica slozili jos ranije, da ne mogu oni biti iznad zakona i ustava...

Evo, ja obecavam svim prisutnim forumasima da cu ja na sebe preuzeti obavezu da se oko toga raspitam kod predsednika suda za prekrsaje. Samo mi morate ostaviti malo vremena jer sam poslovno prezauzet i fizicki odsutan iz grada...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.11.2007. u 15:43 - pre 199 meseci
@SSIMIC i ostali
Pa nije bas tako :DA SE JAVIS TU I TU RADI POKRETANJA PREKR.POSTUPKA, nego radi davanja izjave kako bi se donelo ili ne RESENJE O KAZNJAVANJU.Po njima tzv.male (mandatne)Kazne,kazu vec 3 god.radi u MUP-njihov odsek,navodno nekim zakonom regulisano,da bi se kao ubrzao postupak.
Za pokretanje prek.postupka pred sudom donosi pravna sluzba na osnovu zapisnika,i u ovom slucaju i tvoje izjave o
dogadjaju po zapisniku ili sama pise Resenje.

Ako se odsek poziva na moje neprisustvo mora utvrditi postojanje poslatog i primljenog poziva CRNO NA BELO .
U suprotnom ne moze da se poziva na taj clan u donosenju resenja bez tvog prisustva.
Taj odsek moze da donese resenje,i zalba ide preko njega zalbenom vecu Novi Sad(u mom primeru).Ali gde je ovde SUD??????

Inace Nijedno lice ne moze u bilo kom svojstvu da vodi sud.proces i odlucuje osim SUDIJE koji je zaposlen u SUDU,sto znaci dokument mora da se overi PECATOM SUDA.

Mislim da smo pojasnili nesto.
Dozvoljavam da sam i ja nesto pogresio.U praksi se svasta radi i mora se covek boriti i kada nije rat,
jer ima ihahaj krsenja zakona,od VLADE,POLICIJE,FINANSIJSKE POLICIJE,INSPEKTORA,pa i nas malih ljudi ITD.

[Ovu poruku je menjao VULETJ dana 25.11.2007. u 17:12 GMT+1]
vj
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563368 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.