Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364640 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 08:31 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni:

Ovo nije tacno...
E samo se vrati sad jos oko 400 godina unazad kada su vladali Crnojevici... postojala je Crna Gora a nije bilo ni Srbije ni Bosne ni Hercegovine...

Ovo o cemu ti pricas je medjunarodno priznanje kraljevine (prije toga je bila knezevina) i trajalo je do okupacije Crne Gore od strane Srbije 1918 godine.



Cuj okupacija ! Evo imam za tebe jedno pitanje posto vidim da si Niksicanin.

Mozemo li reci onda da je CG okupirala Niksic jer svaki Niksicanin zna da je Niksic stara Hercegovina, a Hercegovina je vekovima srpska zemlja ("Sv. Save dedovina") ? A drugo, Kralj Nikola je itekako pretendovao na srpski presto, naravno potpuno legitimno s obzirom da je i sam bio Srbin iz stare i ugledne dinastije Petrovica. Pogotovo je racunao na njega za slucaj pada Obrenovica. Na njegovu zalost treca srpska dinastija se umesala i pomela je i Obrenovice (1903) i Petrovice (1918).

Na kraju, jeste da je Aleksandar Karadjordjevic unistio Petrovice kao vladare, ali ovog puta u igri je bilo puno vise, a to je konacno narodno ujedinjenje. Druga stvar, Aleksandar je u sustini bio Crnogorac. Po dedi Nikoli, fizicka kopija svoje majke Zorke, do kraja zivota je pricao crnogorskim akcentom jer je rodjen i odrastao na Cetinju.

I vama u Crnoj Gori takav covek smeta i trabunjate o nekoj okupaciji, a dobro sta bi onda trebala da kaze mocna Engleska koja je imala Svabe Koburge na vlasti pa su morali da menjaju ime u Vindzor ?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 08:40 - pre 142 meseci
Davno još, sam pročitao jedan tekst o ulozi serdara Janka Vukotića u rušenju Crne Gore 1918.
Interesantan tekst koji bi svojom fabulom itekako mogao da dodatno osvetli crnogorsko poimanje "Turističke ponude", kao i još po neka pitanja bez odgovora.

Ab ovum.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 11:00 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni:
Citat:
Braksi:
Ako cemo da se bavimo istorijom Kralj Nikola je bio Srbin, ali Kralj nezavisne Crne Gore. U Crnoj Gori je zapravo drzava starija od nacije, crnogorske, pa je tako stvoren paradoks da je drzava stvorila naciju, a ne obrnuto ! Po sticanju nezavisnosti i medjunarodnog priznanja 1878. narod u CG kao i svi njihovi preci smatraju se Srbima, dok se pojam Crnogorac koristi vise kao regionalna odrednica, bas kao i Sumadinac, Vojvodjan, Krajisnik... U tom smislu progon Petrovica od strane Karadjordjevica ne moze se ni posmatrati drukcije nego medjudinasticki obracun unutar jednog naroda.


Ovo nije tacno...
E samo se vrati sad jos oko 400 godina unazad kada su vladali Crnojevici... postojala je Crna Gora a nije bilo ni Srbije ni Bosne ni Hercegovine...

Ovo o cemu ti pricas je medjunarodno priznanje kraljevine (prije toga je bila knezevina) i trajalo je do okupacije Crne Gore od strane Srbije 1918 godine.



A o okupaciji Srbije od crnogoraca? O tome necemo nista?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 11:10 - pre 142 meseci
Citat:
Vasastajić:
Davno još, sam pročitao jedan tekst o ulozi serdara Janka Vukotića u rušenju Crne Gore 1918.
Interesantan tekst koji bi svojom fabulom itekako mogao da dodatno osvetli crnogorsko poimanje "Turističke ponude", kao i još po neka pitanja bez odgovora.

Ab ovum.


E cim se tekst poziva na Sekulu Drljevica, ustaskog pijuna, izgubih volju za citanjem
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 11:48 - pre 142 meseci
Vi ste ucili neku drugu istoriju koja je sminkana i koja ne odgovara istini... Procitajte ovaj tekst koji je linkovao @Vasastajic u kojem se pominje, samo dijelom, nesto od literature i neke od cinjenica vezanioh za tu aneksiju i nasilno ujedinjenje suverene i samostalne Crne Gore u kraljevinu SHS, koja je prakticno bila velika Srbija i koja se neminovno morala raspasti kao i sve ostalo sto se drzi silom i vjestacki...

Smijesni ste vise sa tom modernom "okupacijom Srbije od strane Crnogoraca"... tako ste i godinama tvrdili kako vi hranite Crnu Goru koja nista ne radi... kao da je neko nekom bilo kada davao dzabe recimo brasno, ulje, secer ili neke druge namirnice ili kao da ih i danas daje neko nekome dzabe...

Je li neko vama iz Srbije branio da dodjete u Crnu Goru da zivite? BTW, nije mali broj koji su i dosli narocito po primorju...
Smijesni ste i sa kriminalcima koji vam smetaju a ne shvatate da su oni drzavljani Srbije... kao sto je npr. Darko Šarić koji je najveći narko bos Evrope koji je stanovnik Novog Sada a i inače Srbin...
Dali ste mu da novcem od droge pokupuje ogromn broj firmi po Srbiji pa tek kad je Američka DEA uprla prst u njega onda se morao biznis prekinuti i onda se moralo reagovati a inače nebi...
I sad vam smeta jer se on rodio u Crnoj Gori i kao Crnogorci okupiraju Srbiju... pa takvih primjera ima koliko hocete...

Citat:
New Village DC:
I prestani vise da lažeš kako je "svaka parcela prodata za keš". Nisu svi sa Kosova i iz Metohije prodali imanja za masne pare, nije ni vecina, vec manjina!!!


Nisi u pravu, svi su prodali a i ti taj stan ili plac koji imas u Pristini možes da prodas danas do kraja radnog vremena skuplje nego u Beogradu...
Da ovo nije ovako nebi Albanaca bilo 96% a Srba 4%... nekad je Srba Bilo 60%. Zvuči surovo ali 99% onih koji su odlučili da sele su uveče ipak uzeli keš za svoju imovinu i to po duplim cijenama u odnosu na stvarnu vrijednost... Tako su Srbi sa Koasova radili godinama i obično su sa tim novcem kupovali imanja na domak Beograda... kao npr. Lazarevac i slično...

Pristrasna diskusija nije dobra nikako... Ni ja ne volim Albance ali uvijek se pominje etnicko ciscenje Srba od strane Albanaca a niko ne pominje ciscenje Albanaca od strane Milosevica prije vojne intervencije... pa ko zna koliko ih je samo baceno u onu termo centralu ili na surovi nacin pobijeno... ko o tome smije da piše?

Vi se i dan danas oduševljavate sa Vojvodom Šešeljkom koji je bio ratni huškač...



 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 11:56 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni
Vi se i dan danas oduševljavate sa Vojvodom Šešeljkom koji je bio ratni huškač...

Nemoj da uopštavaš, u Srbiji ima vrlo različitih ljudi.
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:06 - pre 142 meseci
Tako je, u Srbiji ima puno različitih ljudi. Isto tako i u Crnoj Gori.

Da se osvrnem i na pravu temu a to je poimanje turističke ponude.

U Crnu Goru sam išao i plaćao nekoliko godina u vreme kad je dobiti vizu bila avantura. Zatim smo kod neke rodbine letovali besplatno, kao gosti. Tamo negde 2005 i 2006-te godine sam poslom bio dole, plaćali su me da budem na moru manje više. Posle svih iskustava sada neću da idem ni da me plaćaju. U Grčku odem i sa zadovoljstvom ostavim novac. Crna Gora je lepa, upoznao sam dosta dobrih ljudi, imam nekoliko dobrih prijatelja. Ali komercijalni turizam, neka hvala.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:15 - pre 142 meseci
[quote]Nocni:
Citat:

Je li neko vama iz Srbije branio da dodjete u Crnu Goru da zivite? BTW, nije mali broj koji su i dosli narocito po primorju...
Smijesni ste i sa kriminalcima koji vam smetaju a ne shvatate da su oni drzavljani Srbije... kao sto je npr. Darko Šarić koji je najveći narko bos Evrope koji je stanovnik Novog Sada a i inače Srbin...
Dali ste mu da novcem od droge pokupuje ogromn broj firmi po Srbiji pa tek kad je Američka DEA uprla prst u njega onda se morao biznis prekinuti i onda se moralo reagovati a inače nebi...
I sad vam smeta jer se on rodio u Crnoj Gori i kao Crnogorci okupiraju Srbiju... pa takvih primjera ima koliko hocete...


Moji su hteli da kupe zemljiste na Susnju u Baru jer imam rodbinu tamo. Islo sve lepo dok se nije pojavio lokalni Montenegrin i osuo paljbu na njih jer su Srbi i dosli da pokupuju sve "Crnogorsko". To je bilo sedamdesetih jos.
Izgubili ljudi volju za kupovinom jer su videli koliko su "dobrodosli".

Citat:

Nisi u pravu, svi su prodali a i ti taj stan ili plac koji imas u Pristini možes da prodas danas do kraja radnog vremena skuplje nego u Beogradu...
Da ovo nije ovako nebi Albanaca bilo 96% a Srba 4%... nekad je Srba Bilo 60%. Zvuči surovo ali 99% onih koji su odlučili da sele su uveče ipak uzeli keš za svoju imovinu i to po duplim cijenama u odnosu na stvarnu vrijednost... Tako su Srbi sa Koasova radili godinama i obično su sa tim novcem kupovali imanja na domak Beograda... kao npr. Lazarevac i slično...


Cekaj sto nisu kupovali u Beogradu nego selima oko Beograda kad su uzimali tako ogromne pare? Drugo, zbog cega su to radili? Onako iz sporta jel de? Doslo veche i odlucio sam da prodam kucu i jos mojih 100 komsija?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:31 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni:
Vi ste ucili neku drugu istoriju koja je sminkana i koja ne odgovara istini...

Smijesni ste vise sa tom modernom "okupacijom Srbije od strane Crnogoraca"... tako ste i godinama tvrdili kako vi hranite Crnu Goru koja nista ne radi... kao da je neko nekom bilo kada davao dzabe recimo brasno, ulje, secer ili neke druge namirnice ili kao da ih i danas daje neko nekome dzabe...

Ono sto nisam morao da ucim, a danas se to i ne uci ... je kako je Crna Gora izgledala nekada i sada.

Kao klinac vise puta isao sam sa roditeljima na more u CG (Igalo, Sutomore, Becici). I secam se kako su izgledali tada, pre 1979, a kako izgledaju danas, tj, tamo negde sredinom 90-tih kada sam ja vodio decu na more. Od prizemnih kamenih kuca bez fasade, samo go kamen, za nekoliko godina posle zemljotresa izgradjene su moderne kuce i vile na vise spratova. Secam se mog matorog, nekoliko godina njegova firma je odvajala po jednu mesecnu platu za pomoc postradalima u zemljotresu. Bespovratno. Bila je tada jaka drzava, imalo se i moglo se. I caletu nije bilo zao, govorio mi je kako je to normalno i kada bi se to nama desilo isto tako bi i nama pomogli.

Godina 1990-91, pocetak raspada. U to vreme Komitet je i dalje po opstinama vedrio i oblacio, donosio odluke za sve i svakog. Jedna firma trazila je pomoc jer su, ne svojom krivicom, dosli u situaciju da ne mogu da vrate kredit za nove masine koje su kupili. Komitet ih je glat odbio pod izgovorom da nemaju para. Bez posla je ostalo oko 1000 radnika. Ne secam se vise imena ali znam da je na celu tog Komiteta bio Crnogorac, koji je nepunih godinu dana kasnije poslao nepovratnu pomoc nekim izbeglicama u Crnu goru u iznosu malo vecem od onog sto je firma trazila.

Godine 94-96, Crna gora. Tada smo bili jos uvek jedna drzava. Cene srpskih proizvoda u Becicima i Sutomoru bile su za 10 do 20 i vise % nize nego u Srbiji. Znam da smo se zena i ja zezali da nam se isplati da se nakupujemo pre nego sto krenemo kuci.

@Nocni
Voleo bi da mi navedes neki uzvratni primer, ako ga ima.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.32.*



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:35 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni
Nisi u pravu, svi su prodali a i ti taj stan ili plac koji imas u Pristini možes da prodas danas do kraja radnog vremena skuplje nego u Beogradu...
Da ovo nije ovako nebi Albanaca bilo 96% a Srba 4%... nekad je Srba Bilo 60%. Zvuči surovo ali 99% onih koji su odlučili da sele su uveče ipak uzeli keš za svoju imovinu i to po duplim cijenama u odnosu na stvarnu vrijednost... Tako su Srbi sa Koasova radili godinama i obično su sa tim novcem kupovali imanja na domak Beograda... kao npr. Lazarevac i slično...

Za ovo si 100% u pravu... Upoznao sam i znam baš dosta Srba sa Kosova, ali još uvek nisam upoznao nijednog da nema (bar jedan) stan u Beogradu...

A upoznavao sam i neke koji su se deklarisali kao izbeglice, primali te dodatke i pomoći, a u imovnskoj karti tate i mame šest stanova u Beogradu (jedan za roditelje, jedan za rentu, i svakom detetu po jedan).
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:38 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
Nocni:
Vi ste ucili neku drugu istoriju koja je sminkana i koja ne odgovara istini...

Smijesni ste vise sa tom modernom "okupacijom Srbije od strane Crnogoraca"... tako ste i godinama tvrdili kako vi hranite Crnu Goru koja nista ne radi... kao da je neko nekom bilo kada davao dzabe recimo brasno, ulje, secer ili neke druge namirnice ili kao da ih i danas daje neko nekome dzabe...

Ono sto nisam morao da ucim, a danas se to i ne uci ... je kako je Crna Gora izgledala nekada i sada.

Kao klinac vise puta isao sam sa roditeljima na more u CG (Igalo, Sutomore, Becici). I secam se kako su izgledali tada, pre 1979, a kako izgledaju danas, tj, tamo negde sredinom 90-tih kada sam ja vodio decu na more. Od prizemnih kamenih kuca bez fasade, samo go kamen, za nekoliko godina posle zemljotresa izgradjene su moderne kuce i vile na vise spratova. Secam se mog matorog, nekoliko godina njegova firma je odvajala po jednu mesecnu platu za pomoc postradalima u zemljotresu. Bespovratno. Bila je tada jaka drzava, imalo se i moglo se. I caletu nije bilo zao, govorio mi je kako je to normalno i kada bi se to nama desilo isto tako bi i nama pomogli.

Godina 1990-91, pocetak raspada. U to vreme Komitet je i dalje po opstinama vedrio i oblacio, donosio odluke za sve i svakog. Jedna firma trazila je pomoc jer su, ne svojom krivicom, dosli u situaciju da ne mogu da vrate kredit za nove masine koje su kupili. Komitet ih je glat odbio pod izgovorom da nemaju para. Bez posla je ostalo oko 1000 radnika. Ne secam se vise imena ali znam da je na celu tog Komiteta bio Crnogorac, koji je nepunih godinu dana kasnije poslao nepovratnu pomoc nekim izbeglicama u Crnu goru u iznosu malo vecem od onog sto je firma trazila.

Godine 94-96, Crna gora. Tada smo bili jos uvek jedna drzava. Cene srpskih proizvoda u Becicima i Sutomoru bile su za 10 do 20 i vise % nize nego u Srbiji. Znam da smo se zena i ja zezali da nam se isplati da se nakupujemo pre nego sto krenemo kuci.

@Nocni
Voleo bi da mi navedes neki uzvratni primer, ako ga ima.


Moj pokojni rodjak u Baru je jedva dobio pomoc za popravku kuce prizemne nakon zemljotresa, jer je Srbin. Ne bi ni dobio da mu zena nije isla u opstinu i iskukala pomoc na ime svog Crnogorstva, eto toliko. Ako su me oni lagali, lazem i ja vas

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:42 - pre 142 meseci
Citat:
Vi ste ucili neku drugu istoriju koja je sminkana i koja ne odgovara istini... Procitajte ovaj tekst koji je linkovao @Vasastajic u kojem se pominje, samo dijelom, nesto od literature i neke od cinjenica vezanioh za tu aneksiju i nasilno ujedinjenje suverene i samostalne Crne Gore u kraljevinu SHS, koja je prakticno bila velika Srbija i koja se neminovno morala raspasti kao i sve ostalo sto se drzi silom i vjestacki...


a za srpski i hercegovacki Niksic ne rece nista ? Pojela maca jezik ?

Sta cemo sad sa falsifikovanjem istorije ili hoces da kazes da se Vasilije Ostroski nije zvao Srbinom ?

Ili sta cemo sa Stefanom Nemanjom koji se rodio u Podgorici ?

Ili je mozda i Njegosevo srpstvo falsifikat istorije ?

Ili je mozda laz da je Kralj Nikola bio Srbin, da je pisala SRPSKA SKUPSTINA CRNEGORE ? Da li je i to falsifikat velikosrpskih sovinista ?

Odakle je bio srpski patrijarh Gavrilo Dozic ?

A odakle patrijarh Varnava Rosic ?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:44 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro
Kao klinac vise puta isao sam sa roditeljima na more u CG (Igalo, Sutomore, Becici). I secam se kako su izgledali tada, pre 1979, a kako izgledaju danas, tj, tamo negde sredinom 90-tih kada sam ja vodio decu na more. Od prizemnih kamenih kuca bez fasade, samo go kamen, za nekoliko godina posle zemljotresa izgradjene su moderne kuce i vile na vise spratova.

He, ja bas u Boki, gde @Nocni voli da ide, znam par porodica kojima su posle zemljotresa nikle dvospratne kuce na mestu gde su ranije bile prizemne. ;)

Ali ne treba zaboraviti ni da je Srbija jos, mislim deset godina, posto su ostale republike prestale, nastavila sa upucivanjem novca Crnoj Gori, za saniranje stete od zemljotresa. Al' dobro, to se ne vazi. A i ne treba.

Najbolja moguca stvar koja se desila i Srbiji i Crnoj Gori, je samostalnost CG.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 12:52 - pre 142 meseci
Citat:
ventura:
Za ovo si 100% u pravu... Upoznao sam i znam baš dosta Srba sa Kosova, ali još uvek nisam upoznao nijednog da nema (bar jedan) stan u Beogradu...

Verovatno nisi zalazio na prava mesta, npr. izbeglicke kampove i narodne kuhinje. Siguran sam da bi tamo bar nekog upoznao, mozda bi se prevario pa mu i pomogao.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 13:13 - pre 142 meseci
Jel ovo cas kako za*bati svoju savest ?

Srbi nisu ubijani i proterivani sa kosova vec su u stvari dobili na loto-u, tj. upala im je sekira u med.
 
Odgovor na temu

korisnik-

Član broj: 305596
*.org.all.de.



+13 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 13:42 - pre 142 meseci
@Nocni, zaboravio si da pomeneš višemilenijumsku SPC okupaciju Crne Gore
Citat:
Braksi: a za srpski i hercegovacki Niksic ne rece nista ? Pojela maca jezik ?

Sta cemo sad sa falsifikovanjem istorije ili hoces da kazes da se Vasilije Ostroski nije zvao Srbinom ?

Ili sta cemo sa Stefanom Nemanjom koji se rodio u Podgorici ?

Ili je mozda i Njegosevo srpstvo falsifikat istorije ?

Ili je mozda laz da je Kralj Nikola bio Srbin, da je pisala SRPSKA SKUPSTINA CRNEGORE ? Da li je i to falsifikat velikosrpskih sovinista ?

Odakle je bio srpski patrijarh Gavrilo Dozic ?

A odakle patrijarh Varnava Rosic ?


*Arsenije III Čarnojević, srpski patrijarh 1633 - 1706, sa Cetinja http://en.wikipedia.org/wiki/Arsenije_III_%C4%8Carnojevi%C4%87
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 14:01 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro

Godine 94-96, Crna gora. Tada smo bili jos uvek jedna drzava. Cene srpskih proizvoda u Becicima i Sutomoru bile su za 10 do 20 i vise % nize nego u Srbiji. Znam da smo se zena i ja zezali da nam se isplati da se nakupujemo pre nego sto krenemo kuci.

@Nocni
Voleo bi da mi navedes neki uzvratni primer, ako ga ima.


I dan danas je jeftinija većina Srpskih proizvoda u Crnoj Gori jer ih naše firme plaćaju avansom 100% u eurima... Tih devedesetih godina je bilo isto tako, od Crnogoraca se dobijao keš isti dan u markama a u Srbiji su iste te proizvode prodavali drastično skuplje jer nisu mogli da naplate ništa ili su mogli uz inflaciju koja bi sve obezvrijedila... Da nije bilo izvoza u bivše republike i svježeg kapitala mnoge velike firme prehrambene industrije bi skroz propale u tim devedesetim godinama...

Citat:
Braksi: a za srpski i hercegovacki Niksic ne rece nista ? Pojela maca jezik ?


Nikšić jeste bio u Hercegovini i pošto je ona pala pod turke prije 500 godina kad i Srbija bio je i Turski... Kasnije je oslobodjen i pripojen Crnoj Gori kao i mnoge druge oblasti koje recimo, danas nisu u Crnoj Gori kao što je Skadar ili Peć sa Metohijom koja je isto bila Crnogorska oblast...
Ne znam šta pokušavaš da dokažeš ali mogu ti pokazati kartu na kojoj nema Srbije, Hercegovine i Bosne jer su se utopili u Tursku ali ima Crne Gore koju su isti ti Turci priznavali, poštovali i pokušavali da osvoje...

Što se tiče Njegoša, ne postoji niko u Srbiji ko može čitati Njegoševa djela u izvornom obliku odnosno bez prevoda na srpski jezik... Nema nikakve potrebe da ulazimo u dublju raspravu oko toga...
Pokušaj da shvatiš da ne treba biti isključiv i da treba razdvojiti crkvu od države... recimo meni ne smeta da idem u Ostrog koji je pod mitropolijom Crnogorsko primorskom i pod Amfilohijem za koga nema niko u Crnoj Gori jednu lijepu riječ da kaže...

Što se same teme tiče i turističke ponude... već sam ranije rekao u ovoj istoj temi, meni je neshvatljivo da neko uopšte dolazi na ljetovanje na bilo koju destinaciju za koju smatra da nije dobrodošao... bila to Crna Gora ili Hrvatska ili neka druga zemlja svejedno...
Kad dodje Đoković recimo u Crnu Goru, jer mu je jahta parkirana u Tivtu, svi oni koji imaju restorane pokušavaju raznim vezama da ga dovedu da ruča baš kod njih i nikome živome ne smeta što je on Srbin i niko ga ne svojata iako mu je đed iz Crne Gore iz okoline Nikšića...
Probajte da shavtite to i pokušajte da imate takav odnos prema recimo nekom Hrvatskom sportisti... da vam bude drago ako pobijedi a ne da navijate silom za nekog Engleza samo da nebi navijali za Hrvata...

Ne mislim da je Crna gora idealna destinacija i po meni je mnogo bolja Hrvatska npr iako je prilično skuplja... Po meni bi bilo dobro da bude još manja gužva na primorju a da se od turizma zaradi ista količina novca... meni smeta "pljeskavica-vašar turizam" i trebalo bi to promijeniti...

 
Odgovor na temu

korisnik-

Član broj: 305596
*.anonymizer.ccc.de.



+13 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 14:15 - pre 142 meseci
Njegoš je pisa' na crnogorskom pa ga drugi narod Srbijanci ne razumeju.

Pošto ti znaš crnogorski jezik, prevedi nam deo Njegoševe pesme Srbin Srbima na časti zahvaljuje, ništa ne razumem ovo...
"O, vi Srbi, svud li srpstvujete,
dužnost čojstva pravu ispunjate!
Srpstvuj đelom, vjeruj što vjeruješ:
laktom vjere glupost čojka mjeri,
a ozbiljnost đelom i vrlinom! "

Zbog takvih poput tebe mi je izuzetno drago da se ne smatraju svi Crnogorci Srbima, kakva li bi ste čuda radili da se svi smatrate Srbima...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 14:45 - pre 142 meseci
Citat:
Nocni: I dan danas je jeftinija većina Srpskih proizvoda u Crnoj Gori jer ih naše firme plaćaju avansom 100% u eurima... Tih devedesetih godina je bilo isto tako, od Crnogoraca se dobijao keš isti dan u markama a u Srbiji su iste te proizvode prodavali drastično skuplje jer nisu mogli da naplate ništa ili su mogli uz inflaciju koja bi sve obezvrijedila... Da nije bilo izvoza u bivše republike i svježeg kapitala mnoge velike firme prehrambene industrije bi skroz propale u tim devedesetim godinama...
...

Ovo je potpuno tacno, provereno jos onda a i tako je i danas - provereno pre par meseci, sticajem okolnosti.

Citat:
Nocni: ...
Što se tiče Njegoša, ne postoji niko u Srbiji ko može čitati Njegoševa djela u izvornom obliku odnosno bez prevoda na srpski jezik...
...

Ovo nije tacno. Ima bar nekoliko nas koji mozemo, u originalu, bez prevoda, sa razumevanjem! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"02.08.2012. u 14:48 - pre 142 meseci
I ja da sam bio na mestu tih Srba na Kosovu, prodao bih imanje za tolike novce koje pominjete...

I ne samo ja nego i svi ovde
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364640 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.