Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364638 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 20:08 - pre 142 meseci
Pa privatnost jedino mozes da imas na milocerskoj krljicinoj plazi koja je skroz zatvorena, na kraljevoj plazi bas i nemas jer je iznad plaze setaliste sa kojeg iznervirani plebs dobacuje

A i presao sam uzduz i popreko celu cg obalu za dve nedelje i ta palaza mi nista specijalno nije sem sto imas potrcka u belom da ti donosi pica i sto te niko ne smara sta smes i ne smes da radis u plaznom kaficu. Meni se iskreno najvise svideo jaz, cak na onom najdljem delu nije bilo ni seljane, kafic je pustao domaci rock tu se valjda okupalju ronioci, al da ne ulazim u stereotipe. Plvi horizonti su shajz teski, bolje da ih zovu zeleni horizonti jer je voda zelena od nekih algi i blago odvratna, lepse sam se kupao na tamisu. Na adi bojani je bio odlican zalazak sunca i odlicno kupanje ali ipak uz pricy ulaz od 8e samo da se udje na plazu. Ulcinjska plaza je odlicna za klince kome ne smeteaju kosovske tablice; inace nikakvih problem nismo imali ni sa kim, albanci su bez problem pricali sa nama na srpskom/crnogorskom i svi su bili ljubazni i cak mnogo usluzniji od svojih "zapadnih" kolega

Generalno mi se ne svidja gramzivost kafica, zabrane tipa nema kartanja i jamba u kaficima, po mogucstvu sa nogu da popijes sta si narucio pa da se brze bolje sklonis da moze da ocerupa sledeceg. Narocito su bili neprijatni na onoj kraljicinoj plazi pored canja (ona sa satro bogorodicom), toliko su bili neprijatni sto smo se poziionirali u kaficu (pored toga sto smo narucivali) da smo ih na kraju odjeb@li i potrosiili 100e negde drugde. Potpuni nedostatak stila.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 20:30 - pre 142 meseci
Citat:
mmix: Potpuni nedostatak stila.


A i ti si nasao gde ces da trazis stil. Idi u Italiju. Uz vino, dobijes tanko naseckan kačkavalj, pršutu i maslinke. Al' je deci vina 8€.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 20:31 - pre 142 meseci
Citat:
mmix
Generalno mi se ne svidja gramzivost kafica, zabrane tipa nema kartanja i jamba u kaficima, po mogucstvu sa nogu da popijes sta si narucio pa da se brze bolje sklonis da moze da ocerupa sledeceg.

WTF?

Šta, konobar ti ladno priđe i kaže "nema kartanja"? :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 20:37 - pre 142 meseci
Da, bez blama i onda te nadmeno uputi na veliku tablu na kojoj je ispisano nesto tipa "karte i kocke ostavite kuci" ludilo
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 21:16 - pre 142 meseci
Citat:
ventura: WTF?

Šta, konobar ti ladno priđe i kaže "nema kartanja"?

Da se ne bi zadrzavao
Ispi` pice, i ustupi mesto...

Necu ja skoro u CG...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 21:18 - pre 142 meseci
Neverovatno :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 21:31 - pre 142 meseci
U CG je u sustini sve korektno, ali ono zbog cega ne idem je bas zbog takvih "mastovitih" nacina izlacenja dodatnih para.
Jednostavno ne mogu da zamislim sta im sve moze pasti na pamet.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 21:45 - pre 142 meseci
E da je to samo u Cg, pa i nekako.. Ne krivi kelnera,krivi gazdu.

A ide li neko u Dobre vode? Meni je kao klincu ostala ta plaza u secanju kao lepa. Moguce da me secanje vara i ulepsava cinjenice :)

I samo bi dodao ovo. Ja se ne osecam kao na moru, ako nisam u Grckoj. Odem do tih blizih zemalja, Hr, Slo, Turska, ali mi je sve kao Ada.. Arapske zemlje ne dolaze u obzir. Grcka mi je automatska asocijacija na more.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 21:46 - pre 142 meseci
To pravilo da kartanja nema u kaficu je staro sto godina.

Ako ocete mirnu plazu sa najcistijom vodom u toj okolini(sv. stefan) potrazite Rezevice i Crvenu Glavicu mada bolje da ovo ne pricam jel i to pocinje da dobija na popularnosti.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.14.*



+395 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 22:14 - pre 142 meseci
Ja ne znm gde nalazite te tolike plaze tj plazice na onoj maloj obali, ali ako pod plazom podrazumevate 20m sljunka ili peska i gde je guzva kad dodje 5 ljudi onda ok.

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 22:49 - pre 142 meseci
Ovako treba da izgleda svaka plaža :)



Panonsko more...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"05.08.2012. u 22:56 - pre 142 meseci
@deerbeer

To ti je ono ko sta voli. Neko voli ogromne plaze sa gomilom ljudi i muzikom a neko voli tiha mirna mesta sa malim brojem ljudi. Sto se mene tice moze plaza biti i ogromna samo da je gustina ljudi tolika da se osecas kao da si sam na plazi(tako je na primer oko ade bojane).
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"08.08.2012. u 19:49 - pre 142 meseci
opusteno:



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
*.opera-mini.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"13.08.2012. u 10:48 - pre 142 meseci
Koliko su rigorozni na aerodromu (Tivat) po pitanju boravišne takse?

Sutra se vraćam, a tu obavezu sam preskočio...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 12:38 - pre 142 meseci
Proteklih 8 dana silom prilika poslovno boravio u CG, potez Budva-Tivat-Kotor-Herceg Novi.

Mehanizam otimanja para je usavrsen do te mere da cak i u marketima tipa Roda i Voli artikle kucaju rucno (iako imaju bar-kod citac) i svaki artikal zaokruzuju na 10 centi pre sabiranja, pa onda zbir zaokruze na 50 centi. Tako bez problema kad kupis 15-tak artikala, platis i do 1.5 euro vise. Identicno je u vise od 10 razlicitih prodavnica gde sam kupovao.

Inace, vidim da ima i obrnutih iskustava kada se porede npr. Grcka i CG.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 12:41 - pre 142 meseci
A mislis, prepoznaju te po faci da si iz Srbije, pa ti namerno kucaju vise?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 13:04 - pre 142 meseci
Kako to oni zaokružuju cene na fiskalnoj kasi? I kakve ima veze da li koriste barkod čitač ili ne osim u brzini ukucavanja?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 13:43 - pre 142 meseci
Citat:
3way: A mislis, prepoznaju te po faci da si iz Srbije, pa ti namerno kucaju vise?

Citat:
jnk: Kako to oni zaokružuju cene na fiskalnoj kasi? I kakve ima veze da li koriste barkod čitač ili ne osim u brzini ukucavanja?


Ovo sto sam napisao je licno iskustvo, smesno je da se sad nadmudrujem da li je ovako ili onako sa nekim ko nije bio tamo a ima neodoljiv nagon za trolovanjem.

Nigde nisam napisao da to rade samo srpskim turistima.

Razlika je u tome sto mogu da otkucaju sifru artikla koju zele, a sve su "zaokruzene" na 10 centi od cene koja pise na rafu. Bar-kod citac ocitava tacan artikal pa nije moguce napraviti opisanu akrobaciju. Fiskalna kasa moze da se programira na vise vrsti artikala, neki se prodaju kao komad (celina), a neki kao kolicina. Zaokruzivanje se vrsi shodno vrsti artikla i ne mora da bude jedinstveno za svaki artikal.

Jednostavno, mozete da mi verujete a i ne morate, to i onako nisam pisao za trolove vec za ljude koji nameravaju u CG da bi znali sta ih ceka.





[Ovu poruku je menjao Sarastro dana 15.08.2012. u 14:54 GMT+1]
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 13:54 - pre 142 meseci
@Flo33

I ja sam tamo isao svake godine sa mojima, kao klinac, a poslednji put 2008. Nekada (pre 2000-te), to jos uvek nije bilo toliko urbano mesto. Od 2006 na ovamo je niklo par hotela tu uz plazu, pa ima i malo vise guzve. Ono sto je uvek bio minus, to je da se kante sa otpadom ne prazne cesto, pa pored onih pesackih staza uvek je bilo djubreta :(

Ali zato sa velikom sigurnoscu mogu da kazem da nema puno plaza sa cistijom vodom u CG :) meni kao klincu je to bilo nenormalno bitno, jer sam voleo da plivam i ronim oko one stene/skakaonice/ostrvceta, tako da sam jako voleo da idem tamo.

Usluga i cene su uglavnom bile ok, primerene prosecnoj porodici, jer najvise je porodica sa malom decom i islo tamo.

Moji ce (verovatno) opet tamo ove godine, posle cetvorogodisnje pauze :) , pa cemo videti da li se i sta promenilo.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"15.08.2012. u 15:53 - pre 142 meseci
Citat:
valerijan:
Koliko su rigorozni na aerodromu (Tivat) po pitanju boravišne takse?

Sutra se vraćam, a tu obavezu sam preskočio... 8)

Kako su mene informisali, ta taksa je ukinuta za drzavljane Srbije. Meni je nisu trazili.

Inace, vredno je i napomenuti da je jednostavnija procedura ako cariniku umesto pasosa das licnu kartu.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364638 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.