Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362485 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 17:17 - pre 140 meseci
PS.
Citat:
koliko sam mogao da primetim, stanovnistvo stvarno nema blage veze sa tim pricama - zive od turizma i pruzaju izuzetnu uslugu, mala mesta neopterecena time, IMHO verovatno zato sto nisu bili zahvaceni ratnim sukobima.

Inace, cesto ovde procitam ovaj razuman argument.
U vezi sa tim ne bi bilo lose da neko odradi mapu ili spisak takvih mesta, kao i mesta koja su stradala u ratu.
Cisto da znamo gde da idemo i opustimo se na odmoru, a koja mesta da izbegavamo i da prolazimo pod okriljem noci i presaltujemo se na ijekavicu. Mislim, za svaki slucaj samo.

Super bi bila pregledna mapa sa bojama od tamno crvene za jako stradala mesta od rata, preko svetlo crvene i svetlo zelene do tamno zelene gde je provereno bezbedno.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 17:31 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii: Nisam mislio na tebe :)
Jedan drugi forumas, nije vazno koji, je par puta sa ushicenjem ispricao kako se ludo proveo sa pijanim okorelim nacionalistima, pricajuci o ratnim herojim i zlocincima sa nase i njihove strane.

Mislio si na mene.

Poenta moje priče je da moj rođeni brat, bukvalno odmah posle mene dođe u istu tu vikendicu, u isto vreme, u isto mesto, sa istim ljudima, bude tu jednaku količinu vremena kao i ja, i vrati se kući sa pričama da ne voli da ide tamo, da ga svi gledaju popreko, dobacuju, jebu majku četničku, i da se proveo ne znam ni ja kako loše. Hoću da kažem da je sve u glavi čoveka. Ako si ti u nekom grču i stalno razmišljaš da li ćeš da kažeš hleb ili kruh, razmišljaš da li će neko pomisliti da si četnik, da te uvek gledaju ispod oko i sl. paranoje, tako ćeš se i na kraju provesti. Ako se opustiš i ponašaš kao i svaki drugi turista, pri čemu uvažavaš lokalne običaje domaćina kao što bi uostalom trebao da radiš i na bilo kojoj drugoj turističkoj destinaciji u svetu, šanse da ćeš letovanje provesti vrlo ugodno i bez ikakvih incidenata su jednake kao i u bilo kojoj drugoj državi.
E sad, ako ti je baš stalo da u Hrvatskoj nosiš majicu sa srpskom zastavom, ili u Dubaiju poneseš na plažu baš onaj udobni plavo-beli peškir sa davidovom zvezdom, ili se na Maldivima skineš u toples, dobre su šanse da ćeš naleteti na neku budalu kojoj se takva vrsta provokacije neće svideti, i koja će ti napraviti neki problem. Ali to je uostalom takođe stvar ličnog izbora.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 18:14 - pre 140 meseci
A zasto ja ne bih, na odmoru, nosio majicu Srbije koju sam recimo kao navijac kupio za vreme svetskog u fudbalu?
Zasto ne bi izraelac nosio peskir sa mootivom svoje zemlje u Dubaiu?
Pa zato sto zbog toga moze da strada, zato sto je srbin, tj izraelac u pogresnoj zemlji na odmoru.
Upravo si potvrdio da normalno ponasanje (nosenje majice sa motivima jedne suverene od Hrvatske priznate drzave) nije pozeljno (odnosno napisao si da je to provokacija) u zemlji gde su stanovnici tako ljubazni i fini (ne kazem da ogromna vecina nije takva). Obuces dres svoje reprezentacije i to je provokacija? Izem ti odmor.
Pored one mape predlazem da se u vodic za turiste iz Srbije u Hrvatskoj izda i uputstvo kakva odeca nije podesna, kakvu muziku smes da slusas i sl.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 18:16 - pre 140 meseci
@mrkii
Nema takve mape zato sto budala ima manje ili vise svuda rasejanih. Tako da ne mozes reci stirktno, e ovo mesto je sigurno tu ti se nista nece dogoditi zato sto si odatle i odatle.
Realno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:05 - pre 140 meseci
@mrkii,

Cuj, Hrvatska ocigledno nije mesto za tebe. I to je to. 'Fala bogu pa izbora ima za svakog. Cinjenica da je JAT uveo letove za Split, Pulu i Dubrovnik govori da postoji dovoljno ljudi koji Hrvatsku smatraju dobrom destinacijom za odmor.

Ja sam otisao tamo po preporuci i odlicno se proveo i mogu toplo da preporucim Brac drugima, posto je u pitanju izuzetno lepa turisticka destinacija. Posto sam licno imao srecu pa da provodim odomore po raznim destinacijama sirom sveta i na 5 kontinenata jednostavno vise ne idem na avanturisticke odmore vec zelim lepo mesto sa lepim morem, lepom prirodom, ljubaznim ljudima, lepom klopom....

... I, Bol na Bracu je jedno od mesta koja zadovoljavaju taj moj kriterijum - i zbog toga mogu da ga preporucim ljudima sa slicnim afinitetima.

A iskreno me stoli bojko za sva ta balkanska sr*nja i kojekakve terete proslosti, da se nisam lepo proveo ili da sam imao neki problem sa bilo kim to bih svakako rekao. Ali, nisam ni ocekivao - niti se to desilo, razlog zasto sam se javio na ovoj temi je samo zato sto sam hteo da podelim licno iskustvo. Ako neko ima suprotno - samo napred.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.14.*



+395 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:12 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii: A zasto ja ne bih, na odmoru, nosio majicu Srbije koju sam recimo kao navijac kupio za vreme svetskog u fudbalu?
Zasto ne bi izraelac nosio peskir sa mootivom svoje zemlje u Dubaiu?
Pa zato sto zbog toga moze da strada, zato sto je srbin, tj izraelac u pogresnoj zemlji na odmoru.
Upravo si potvrdio da normalno ponasanje (nosenje majice sa motivima jedne suverene od Hrvatske priznate drzave) nije pozeljno (odnosno napisao si da je to provokacija) u zemlji gde su stanovnici tako ljubazni i fini (ne kazem da ogromna vecina nije takva). Obuces dres svoje reprezentacije i to je provokacija? Izem ti odmor.
Pored one mape predlazem da se u vodic za turiste iz Srbije u Hrvatskoj izda i uputstvo kakva odeca nije podesna, kakvu muziku smes da slusas i sl.


Taman posla na odmor da krenes bez sajkace , trube , trobojke i 4s . Onda se to nista ne racuna .
Mora da se zna i cuje gde god Srbin nogom kroci ....

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:18 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii: A zasto ja ne bih, na odmoru, nosio majicu Srbije koju sam recimo kao navijac kupio za vreme svetskog u fudbalu?
Zasto ne bi izraelac nosio peskir sa mootivom svoje zemlje u Dubaiu?


Zato sto je red da postujes domacina, bez obzira gde ides, sta radis i sta si ti. Ako to ne radis, sam drmusas ogradu i bezveze ljuljas brod, pogotovo ako je taj brod relativno skoro izasao iz nekog rata/gradjanskog rata ili neke druge krize. Ono sto predlazes za mape, vodice i sta je podesno ili ne - to vec postoji. Kada se ide u zemlje u kojima nesto moze da isprovocira lokalni zivalj, turisticka agencija bi trebalo da ti to napomene, a ako ides na svoju ruku, takve informacije vrlo lako nadjes na netu.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:22 - pre 140 meseci
@deerbeer, ma ne.

Savrseno je normalno nositi dres svoje zemlje - ako te takve stvari zanimaju i svidjaju ti se (mene ne, ni najmanje pa ne mogu da primenim svoje iskustvo tu). Citava industrija postoji koja valja te dreseve, zastave itd...

Problem je sto je Hrvatska, kao Bosna i Srbija bila zahvacena ratnim sukobima u skorije vreme i zbog toga moze da se desi da se naleti na neku budalu za koju rat jos nije gotov.

a) Da li to takve zemlje cini opasnijim za ljude koji bi da nose nacionalne simbole "druge strane"? Da, apsolutno.
b) Da li to takve zemlje cini losim mestima za odmor za ljude koji ne upadaju u grupu a) ? Ne, nikako.

Takvi problemi se ticu samo onih koji nose dreseve, zastave i sl... na svoj odmor. E za takve ljude naravno topla preporuka da ne idu u zemlje koje su bile u ratnim sukobima sa njima ili sa njihovim etnickim grupama, to je najbolji moguci savet koji mogu da dobiju. Idite u neutralne zemlje pa nosite sta god hocete "nacionalno", svasta.

A za ostale, a verujem da ti ostali predstavljaju ogromnu vecinu - koji na odmor nose papuce, cvike, kupace gace i letnje majice... takvih problema, jednostavno, nema - i te zemlje predstavljaju savrseno prihvatljivu turisticku destnaciju (drugim recima: da li je destinacija dobra ili ne, nece zavisiti od tih sumanutih nacionalistickih sr*nja).


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:24 - pre 140 meseci
Da, Hrvatska definitivno nije za mene. I da, sreca pa postoji i alternativa i to kakva :)
Ebiga, kad sam provokator koji voli da nosi dres svoje reprezentacije i slusa domacu muziku i glasno prica ekavicom, a uz to ne ume da se opusti, sto bi Ventura rekao.
Drago mi je da si se lepo proveo na Bracu i drago mi je da cujem da su ljudi vedri i ljubazni.
Sa druge strane mi je zao kada cujem da se Venturina porodica provela tako, tako. On super a brat uzasno al ko mu je kriv kada je stegnut, ne ume da se opusti, i prepusti uzitku razgovora o ratu i ratnim zlocincima na svom odmoru.
Citat:
deerbeer: Taman posla na odmor da krenes bez sajkace , trube , trobojke i 4s . Onda se to nista ne racuna .
Mora da se zna i cuje gde god Srbin nogom kroci ....

Ne praktikujem, ali ako neko praktikuje zasto da ne i u cemu je problem ako je situacija bajna i svi nas tako vole.

"A za ostale, a verujem da ti ostali predstavljaju ogromnu vecinu - koji na odmor nose papuce, cvike, kupace gace i letnje majice... takvih problema, jednostavno, nema - i te zemlje predstavljaju savrseno prihvatljivu turisticku destnaciju (drugim recima: da li je destinacija dobra ili ne, nece zavisiti od tih sumanutih nacionalistickih sr*nja)."
Nazalost, apsolutno netacno. Ja spadam u tu grupu turista ali naravno da i ako se tako ponasam mogu da naebem jer sam srbin.

"A iskreno me stoli bojko za sva ta balkanska sr*nja i kojekakve terete proslosti"
Ma boli i mene ali sta to vredi kada naletis na nekog ratnog ludaka.

"b) Da li to takve zemlje cini losim mestima za odmor za ljude koji ne upadaju u grupu a) ? Ne, nikako."
opet netacno :)

Odjava, odoh da navijam za Srbiju :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:35 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii
Nazalost, apsolutno netacno. Ja spadam u tu grupu turista ali naravno da i ako se tako ponasam mogu da naebem jer sam srbin.


Pa dobro, eto bice interesantno pogledati statistiku posle nekoliko godina redovnog avio saobracaja kako ide turizam sa Hrvatskom pa cemo praviti konstatacije koliko ljudi nema problem da putuje i trosi svoje pare tamo.

Ti si obazriv i to je sasvim OK. Samo kada bi svi imali isti rezon drzave nikada ne bi ni uspostavljale ponovo odnose posle sukoba, jbg... niko ne bi isao tamo osim ako bas ne mora.

Citat:

opet netacno :)


Vreme i cifre ce pokazati ko je od nas u pravu. Bez toga se sve svodi na ciji je duzi u raspravi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.14.*



+395 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:36 - pre 140 meseci
Citat:


Savrseno je normalno nositi dres svoje zemlje - ako te takve stvari zanimaju i svidjaju ti se (mene ne, ni najmanje pa ne mogu da primenim svoje iskustvo tu). Citava industrija postoji koja valja te dreseve, zastave itd...

Problem je sto je Hrvatska, kao Bosna i Srbija bila zahvacena ratnim sukobima u skorije vreme i zbog toga moze da se desi da se naleti na neku budalu za koju rat jos nije gotov.


Ma kapiram ja to . Moraju stranci da te vide odakle si i sta si . Sve je to u redu i razumem ako se neko lozi na to.
Nosenje nekog dresa i tih rekvizita u lokalu maltene nema smisla .

Nego, sto je to nosenje obavezeno i ako se radi o "vrucoj" teritoriji i nikako se ne pravi ustupak nekom uzivanju npr. lepo more , jeftino , blizu , ljubazni sta znam...ne mora Hrvatska to da bude uopste , a ako bi to nosenje postalo selektivno -> onda si jednostavno pussy na kub pogotovu u hrvatskoj ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 19:58 - pre 140 meseci
@Ivan
Sad u ovom poslednjem postu vec malo pricas napamet neke stvari oko tih obelezja i onih koji ne nose nista specificno.
Pre dve godine mi je devojka bila sa svojima dole blizu Dubrovnika (ovo verovatno jeste bitan faktor u prici). Dobili su na uslugu kucu, od caletovih poznanika, Hrvata koji zive i rade u Nemackoj, a tu kucu koriste samo preko leta koliko im vreme dozvoli. Kuca naravno ima neko svoje dvoriste i prostor za parkiranje. Prvo vece kada su dosli dobili su kljuc duz zadnjih vrata i pocupane i odnesene tablice (srecom bile su bacene u neko zbunje u okolini, pa nisu imali ekstra komplikacije). Na kolima i kod sebe nisu imali nikakva nacionalisticka obelezja, niti su ljudi sa takvim razmisljanjem, niti su za tako kratko vereme boravka mogli icim da isprovociraju nekog. Cak stavise otac joj nije srpske nacionalnosti uopste. Ali to nekim uopste nije bitno, videli su tablice iz Srbije i to je bilo dovoljno.
Posle im je policija dala napismeno ovlascenje da mogu da voze bez tablica, sa komentarom da se ne vozaju mnogo kolima okolo, nije pametno. Na kraju su se vozikali, ali sa pozajmljenim Jugicem, dok im je auto stajao bez tabli do odlaska.
Tako da pusti ti te price, setas se i stoli te bojko za '90-te. Mozda tebe stoli, ali to ne znaci da i njih stoli. Svuda je moguce natrcati na te nacionalisticke fanatike koji su nekad stvarno spremni svasta da urade. Sto se tice tvog dobrog iskustva, uzmi u obzir faktore da si boravio na mestima koja su malo ekskluzivnija, gde su sada gotovo svi objekti u vlasnistvu stranaca koji naravno ne dozvoljavaju da im takve usijane glave kvare biznis. Ako zadjes malo van takvog okruzenja, rizik da ti presedne letovnje postaje vrlo realan.
Realno...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 20:23 - pre 140 meseci
samo jedna mala reflection glede Horwacje.

Ja sam naravno kao i svaki jugovic letovao u Hrvatskoj i par puta u Cernoj Hori, Makarska, Hvar, HN klasicne meke novosadjana. Kad je poceo rat otisao sam prvi put do Grcke. Ne mogu vam opisati koliko sam bio iznenadjen. Isao sam po Kikladima, sve je bilo tako svetski i profesionalno. Ni traga naseg balkonskog bezobrazluka i drskosti. U hotelu ti se svi smese, konobar skace, znoji se ko jarac oko tebe... Fenomenalno sam se proveo i shvatio koliko su Hrvati i Crnogorci antitalenti za turizam. Neljubazni, prljavi, neorganizovani, uobrazeni. Ili je to bio mozda sistem ?

Well,

ipak to nema veze sa sistemom. Par puta sam odlazio do Istre mnogo mnogo posle upokojenja komunizma i mogu vam reci da su se vrlo malo promenili. Cak sam vidjao i WC solje pise ime nekog grada iz sfrj... Sanitarni cvorovi to je misaona imenica da bude cisto, jednako su neljubazni i kad im se obracam na srpskom ili italijanskom...

Stvarno da se covek zapita jel ti ljudi zive od turizma ili se bore protiv turista ?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 20:39 - pre 140 meseci
^ Nisu li tvoja težnja ka: čistoti prizora i: osećaj zadovoljstva prilikom skakutanja oznojenog Saturnijanca (nacrtanog osmeha)...u suprotnositi?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 21:16 - pre 140 meseci
niti najmanje. Miris postenog radnickog znoja meni je prijatniji od mirisne osusene lavande na azurnoj obali !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 21:22 - pre 140 meseci
Citat:
boyan3001
Tako da pusti ti te price, setas se i stoli te bojko za '90-te. Mozda tebe stoli, ali to ne znaci da i njih stoli. Svuda je moguce natrcati na te nacionalisticke fanatike koji su nekad stvarno spremni svasta da urade. Sto se tice tvog dobrog iskustva, uzmi u obzir faktore da si boravio na mestima koja su malo ekskluzivnija, gde su sada gotovo svi objekti u vlasnistvu stranaca koji naravno ne dozvoljavaju da im takve usijane glave kvare biznis. Ako zadjes malo van takvog okruzenja, rizik da ti presedne letovnje postaje vrlo realan.


Kao sto rekoh, moje iskustvo je limitirano na Brac i Hvar.

Nemam pojma u cijem su vlasnistvu hoteli, verovatno stranom, ali je ono nekoliko apartmana koje sam cekirao bilo u lokalnom vlasnistvu - kao i apartman koji sam ja iznajmio. Vlasnica je naravno bila apsolutno OK (i daleko vise od toga). Sumnjam da stranci cine vecinu tog biznisa (privatnog smestaja). Hoteli su druga prica ali pitanje je koliki procenat nocenja biva servisiran hotelima a koliki privatnim smestajem, no to je vec off-topic.

Btw, preko puta naseg apartmana je bio parkiran auto sa NS tablama.

A ta teorija da je tako zato sto su stranci sprecili da im usijane glave kvare posao, pa eto - lokalni karneval je izabrao Srpkinju iz Panceva da bude sefica zirija... sumnjam da su "the stranci" uticali na to niti da bi mogli nesto da promene da postoji nekakva hipoteticka mrznja posto to vec zalazi u duboku lokalnu politiku koja nema veze sa ekonomijom zbog koje su ti isti stranci i dosli.

Bice da je lokalna sredina ipak indiferentna do velike mere ako nesto tako moze da se izvede.

Sve u svemu, moja iskustva na tom mestu su takva - ako je neko imao drugacija iskustva sto se tih mesta tice, neka ih iznese. Za Dubrovnik ne mogu nista da pricam ali ocigledno je u pitanju sredina koja jeste bila deo ratnog podrucja.

Citat:
Braksi
ipak to nema veze sa sistemom. Par puta sam odlazio do Istre mnogo mnogo posle upokojenja komunizma i mogu vam reci da su se vrlo malo promenili. Cak sam vidjao i WC solje pise ime nekog grada iz sfrj... Sanitarni cvorovi to je misaona imenica da bude cisto, jednako su neljubazni i kad im se obracam na srpskom ili italijanskom...


Pa dobro, mozda je Istra takva. Brac i Hvar apsolutno veze nemaju sa tim. Apsolutno suprotno iskustvo - sredina je cistija od svih mesta u Italiji u kojima sam boravio, ljudi preljubazni i sve 100% profesionalno, apartman u kome sam bio je bio cistiji od ogromne vecine hotela u kojima sam boravio u proteklih N godina. Jedina zamerka koju neko moze da nadje je da ne primaju sva mesta kreditne kartice.

Mozda situacija zavisi i od tome ko letuje gde i statijaznam... ali osim svog iskustva o drugim mestima ne mogu da sudim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 21:35 - pre 140 meseci
@Ivan
Mislim da smo se razumeli, poenta mog pisanja je da je moguce stradati ni kriv ni duzan tamo, ako te povezu sa Srbijom na neki nacin. Nije ona jedina koja je dozivela tako nesto, znam jos koju slicnu pricu. Ali isto tako sa druge strane, ja licno nisam tamo imao lose iskustvo, a isto tako znam jos ljudi koji su bili i prosli kao i na svakom drugom letovanju.
Inace kad smo ih vec ukljucili u pricu, licno mislim da su bolji ugostitelji od Crnogoraca, u smislu profesionalnijeg pristupa. Takodje zbog stranih gostiju, Nemaca na prvom mestu, pa Italijana, trude se da budu na nivou i mislim da su svesni da ako ostanu bez njih da ce biti u debelom skripcu, jer tamo nema sta mnogo drugo da se radi.
Realno...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 21:59 - pre 140 meseci
Hrvatska je klasa za CG, i u rangu Grcke. Govorim o privatnom smestaju, i hotelima do 4*.

5* hoteli su neuporedivo bolji u Gr, ali i srazmerno skuplji.

Sada se setih situacije u Puli lani. Tek sam dosao, i trazim neku plazu, bilo kakvu. I stanem pored puta, pokusavam da uhvatim signal na mobilnom, da nadjem na mapama. Crni bmw, BG i SRB nalepnica bodu oci, sve skupa bode oci (edit: bodu oci onom nenormalnim delu populacije) , i staju neki momci iza, njih 4. Rekoh curi da sedne u auto, da ne izlazi. Ocekivao sam problem, iskreno, ne znam zasto kada nikada nisam nimao problem u HR. Momci pridjose, ima problema, tamo vamo, kaze prati nas, pokazacemo ti plazu. Hbt, mislio sam da me zaebavaju, ali par km i dovedose me. Zvao ih na pice da se zahvalim, neceju, sve ok, uzivajte u Puli?? WTF

Stvarno sam bio zbunjen i prijatno iznenadjen. Pogotovo jer sam krenuo iz Slo na blef, i isao redom po obali. Kako sam kasno krenuo, pa guzva, nisam nigde nasao smestaj. Dodao bih na Ivanovu primedbu sa karticama, da im isto dosta hotela nema nocnu recepciju. Sa jednim cicom sam se popi*kao jer je hteo da mi proda neku sobu u katastrofa stanju, sa zajednickim wc-om u Rovinju. Jos je nesto prokomentarisao kako mi srbi mnogo hocemo za male pare (niko nije ni spominjao pare). Jeste da je u 2 ujutru izbor suzen, ali ne toliko :D

U Puli sam nasao skroz novi hotel, ogromna, cista soba, balkon veliki, za istu cenu kao i ta soba u Rovinju. Radnici ljubazni i usluzni, sve 5.

I sta vise odoh sad u petak na par dana opet u Pulu. Samo da me vreme posluzi.

P.S. plaze u Gr su zilion svetlosnih godina u odnosu na Hr (licni afiniteti, mrzim stencuge i kamenje)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 22:05 - pre 140 meseci
Citat:
mrkii: Ebiga, kad sam provokator koji voli da nosi dres svoje reprezentacije i slusa domacu muziku i glasno prica ekavicom

Ti si prototip prosecnog Engleza na moru u Spaniji :)
Za dorucak english breakfast naravno sa original engleskim kobasicama, posle malo vices sa ekipom na plazi, uvece na crveno tetovirano telo obuces dres svog omiljenog kluba ili reprezentacije i zapalis u pub koji prenosi utakmice Premijer lige :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"11.09.2012. u 22:09 - pre 140 meseci
Kada spomenu engleze, jako sam srecan sto ih nema u Hr u tom broju kao u ES, GR i TR
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362485 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.