Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ford Mondeo (MK3)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ford Mondeo (MK3)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 41642 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
212.200.45.*



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)26.08.2007. u 06:40 - pre 202 meseci
eh... pa svestan sam ja toga, ali ne druze se bas svi sa dobrim automehanicarima, a narocito ne sa onima koji su dobri sa novih fordovima :( tako da jedina opcija na koju racunam je ovlasceni servis tj. da ga odvezem na dijagnostiku. znam da nije svemocna, ali to je jedino sto mogu, jer stvarno ne znam dobre automehanicare (a one sto znam su u svetu juga i nista komplexnije nisu videli)

ps... i dalje ne znam sta je "na ime kupca":)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)26.08.2007. u 11:47 - pre 202 meseci
Znacilo je da je samo odjavljen, i da nisu pokrenuti "procesi" carine. Drugo znacenje je bilo da je firma uvezla auto(ili u zargonu uvezen "na firmu"), platila carinu(PDV diskutabilan) i nije registrovan. Tako da ces u konkretnom slucaju morati da otkrijes sta tacno znaci...odnosno koja je "tvoja" krajnja suma da bi imao auto za voznju..posle prenosa i registracije, i da li to podrazumeva "na ime", ja jos nisam sreo "ful" uslugu...:)

Raspitaj se u servisu, kakva je procedura, prosle nedelje sam radio dijagnozu za jednog Clia, zakazuje se nedelju dana unapred, u sat, i tada se ceka jedno sat(sat i po), pregled traje jedno sat vremena, i kosta 2200din, toliko se zalomilo, moze malo vise ili malo manje.

Posle takvog pregleda mozes da budes miran, tesko da se kriju katastrofalni kvarovi..

Cisto da znas neke "tajminge", proveri za Forda, pitanje je da li ce prodavac da bude strpljiv...

Poz.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)26.08.2007. u 11:54 - pre 202 meseci
Ako će da proda kola za 10k€, bolje bi mu bilo da bude strpljiv.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)26.08.2007. u 13:56 - pre 202 meseci
Ako ce da "proda" da, ako ce da "zavali"...mora na brzinu..

Poz.
 
Odgovor na temu

demade
Bgd

Član broj: 139166
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)31.08.2007. u 12:48 - pre 202 meseci
Već 2 godine vozim Ford Mondeo 2.0 TDDI proizvedenog u junu 2003. god.
Uvezen je iz Nemačke (Proizveden u Kelnu). Ovaj model ima 90KS pa se može reći da je penzionerska (mirnija) verzija.
U gradu je glomazan ali ne i trapav. Potrebno mu je poveće mesto za parkiranje, a i kada se lepo parkira problem su likovi okolo jer obavezno ostavljaju tragove u vidu farbe, ogrebotina ... Čak su mi na parkingu zveknuli zadnje svetlo.
Pravi utisak ovaj auto ostavlja kada se istera van grada. E tu mogu da naređam čitav niz hvalospeva: u krivini ide kao po šinama, udobnost je fantastična, potrošnja minimalna...
Sve u svemu nisam se pokajao što sam ga pazario. Sada me čeka servis na 100 000 km pa ću videti koliko će me ošišati, ali za uživanje u vožnji Mondea nijedna cifra nije previsoka.
Evo i slike.

[Ovu poruku je menjao demade dana 31.08.2007. u 14:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)31.08.2007. u 13:03 - pre 202 meseci
I, koliko te para koštao sa sve našim tablama, ako tajna nije?
 
Odgovor na temu

demade
Bgd

Član broj: 139166
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)31.08.2007. u 13:05 - pre 202 meseci
Kupio sam ga u maju 2005 godine za 10000 E + registracija + al felne
Cena je bila dosta niska za ovaj auto u to vreme. Razlog je što je bio ispuckan od rizle sa prednje strane i blokiran ventil na usisnoj grani.

[Ovu poruku je menjao demade dana 31.08.2007. u 15:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.metrohive.net.



+43 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)22.11.2008. u 14:16 - pre 187 meseci
Ja sam kupio Mondea 2.0 16v 107KW to je skoro 150KS!!!, jako sam zadovoljan, sibnuo mu zavoli plin(9l-100km)ma prezadovoljan, fale mu al felne i metalik da bi bio full...Nevidim sta pasat daje vise..Stara je tema..ako nekog zanimaju neki utisci neka pise..
 
Odgovor na temu

popvladimir
Novi Sad

Član broj: 75311
Poruke: 77
62.3.24.*



+1 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)23.11.2008. u 04:48 - pre 187 meseci
Slicnu temu sam postavio pre par meseci, samo u vezi Ford S-Maxa (deli platformu sa mondeom) i dobio sam iste odgvore od nekih osoba o prevelikoj ceni itd.

Mislim da je Mondeo odlicna kupovina, bilo da se govori o MK3 ili o najnovijem MK4, koi je oduvao "svemocnog", preskupog i izvikanog Pasata. Procitaj sledece:

http://www.ford.rs/Press%20Clipping/vest.php?press_id=2

Da li benzin ili dizel verovatno zavisi od primerka, kao sto je neko vec pomenuo, tako da nemoj odmah iskljucivati TDCI niti benzince. Budi otvoren za obe varijante, pa sta bolje nadjes.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)23.11.2008. u 09:18 - pre 187 meseci
Sebicno sam se raspitivao o Mondeu na ovom forumu, a kad sam ga kupio nije mi palo na pamet da svratim i napisem utiske...pravicu se da sam cekao godinu i dva meseca (koliko ga imam) da bi utisci bili sto realniji :)
Model:
Moj Mondeo je iz 2003, TDCi 2.0, saloon (4vrata), metalik siv, Ghia oprema - alu felne 16", digitalna klima, el.retrovizori, el.sedista, grejaci sedista, zatamnjivaci retrovizora (cudna, ali jako korisna stvar), koza (sve sto moze da bude od koze je od koze...volan, vrata, menjac,...) itd itd... uvezen iz Italije, presao 140.000km.
Pouzdanost:
Sto se pouzdanosti tice, za ovih godinu i nesto, pre mesec dana mi je naprslo crevo za vazduh (do intercoolera) to sam zamenio i to je to...a koristim ga na sve moguce nacine: za gradsku voznju, rekreativno trkanje po gradu, offroad izlete, dalje destinacije... tako da sam ga dobro namucio i kod mene je za sada opravdao price o pouzdanosti koje ga prate. Trap i motor su u fantasticnom stanju i ceka ih duga i lepa buducnost
Performanse:
Obozavam ljude koji potcenjuju dizele, jer ih na ulici lako razuveravam :) Auto ima oko 135 konja, a vuce kao lud... u ulicnim neobaveznim trkama me ni1 automobil iz njegove klase me do sada nije pobedio (poslastica mi je naravno passat 2.0tdi :), rasturaju me naravno automobili tipa Z4 i motori [bar u startu]. Sto se max brzine tice, vozio sam ga 210kmh, osetio da moze i vise... po youtube-u ga voze 235kmh (ne-tunniranog)
Ekonomicnost:
Na otvorenom od 5l do 5.5l/100km, po gradu od 7 do 7.5l/100km (ma koliko ga ludacki vozio 7.5 ne moze da predje, pa normali ljudi verovatno nikad i ne vide tu cifru)
Enterijer:
Odusevljen sam kvalitetom enterijera, pa sam to morao da stavim kao posebnu kategoriju:) Kao sto rekoh, sve sto moze da bude od koze je od koze, a ostatak je ludilo - ono malo plastike sto ima je jako kvalitetno i precizno odradjeno, a ostatak je od gumirane plastike koja je JOS lepsa i jos prijatnija. Pun je korisnih pregradica, svetala,... jedino mi je krivo sto nisam nasao primerak sa 5 vrata, ali i ovom se obaraju sedista, pa sam to nekako preboleo.
Udobnost:
Fordovo vesanje od fokusa pa na dalje je vec uveliko poznato i po vecini najbolje - sigurno mozete naci udobnije vesanje od mondea i sigurno mozete naci sportskije vesanje od mondea, ali bolji kompromis ta dva necete naci ni u jednom drugom automobilu. Kao manu mogu da izdvojim buku vetra koja se javlja pri brzini preko nekih 140kmh, posle toga vam je svejedno da li cete da vozite 140kmh ili 210kmh, stabilnost i buka su isti.
Vrednost:
Kad sam ga kupio platio sam ga 9000eur, a koliko mogu da primetim cena mu nije pala ni 1eur, jer i dalje takav mondeo ne moze da se nadje za manje od 9000e, tako da prica kako nista osim nemaca ne drzi cenu poprilicno pada u vodu. Isto tako i o lakoci prodaje - u sta sam se uverio kad sam ga kupovao - 4 mondea su mi nestala ispred nosa za po samo dan-dva cekanja, tako da se ocigledno prodaju i vise nego lako... najbolje od svega - sto ga duze imam vise mi se svidja i sto vise drugih automobila probam shvatam koliiko je moj ustvari dobar.

Evo i par slicica:



Sigurno mi je jos nesto promaklo, ali eto potrudio sam se da skupim neke najupecatljivije utiske.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)23.11.2008. u 12:42 - pre 187 meseci
Citat:
x3mer 
Kad sam ga kupio platio sam ga 9000eur, a koliko mogu da primetim cena mu nije pala ni 1eur, jer i dalje takav mondeo ne moze da se nadje za manje od 9000e, tako da prica kako nista osim nemaca ne drzi cenu poprilicno pada u vodu. Isto tako i o lakoci prodaje - u sta sam se uverio kad sam ga kupovao - 4 mondea su mi nestala ispred nosa za po samo dan-dva cekanja, tako da se ocigledno prodaju i vise nego lako... najbolje od svega - sto ga duze imam vise mi se svidja i sto vise drugih automobila probam shvatam koliiko je moj ustvari dobar.



Sigurno mi je jos nesto promaklo, ali eto potrudio sam se da skupim neke najupecatljivije utiske.
Pozdrav


Ispricao si pricu, zeljenu i vedru, kao da nije svetska kriza banula na vrata.....trenutna prodaja vozila, i novih i polovnih, stoji kao zabetonirana, neke cene novih su pale solidno(istina "zeljene" cene preprodavaca stoje u oglasima), pa se malo spustite na zemju sa hvalospevima, previse je neozbiljno...

Poz
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)23.11.2008. u 12:56 - pre 187 meseci
Citat:
vladd: Ispricao si pricu, zeljenu i vedru, kao da nije svetska kriza banula na vrata.....trenutna prodaja vozila, i novih i polovnih, stoji kao zabetonirana, neke cene novih su pale solidno(istina "zeljene" cene preprodavaca stoje u oglasima), pa se malo spustite na zemju sa hvalospevima, previse je neozbiljno...

Poz


ja sam napisao da sam kola kupovao pre godinu dana, a ne sad... koliko danas ljudi imaju para i koliko su spremni da trose zbog krize ne znam, ali sta god da se desava sigurno da nece da se desava samo mondeu, nego komplednom auto trzistu (ako zbog krize moj mondeo bude kostao 500eur to opet nece biti strasno jer ce toliko kostati i svi ostali u njegovoj klasi) tako da ono sto sam ja objasnio (da mondeo nista manje ne drzi cenu nego bilo koji drugi auto -naprotiv) vazi nezavisno od krize.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)23.11.2008. u 13:11 - pre 187 meseci
Tako je vec bolje.

Vise nema mesta pricama "lako se prodaje" i "drzi cenu"...teskoce su nastale, i treba da smo "u toku".

Poz.
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 08:17 - pre 147 meseci
vadim temu iz bunara, ali se interesujem za kupovinu mk3 mondea...

ima li novih iskustava sa autom?
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 09:24 - pre 147 meseci
...imam ga sada evo vec 4.5 godine i jos uvek sam prezadovoljan:) cisto zbog ukupne cene trebas da obratis paznju da li je menjan plivajuci zamajac, jer je to trosak koji ceka svaki mondeo od 150.000km do 200.000km, pa je tako cekao i mene. Ako sam nadjes delove nije mnogo skupo - set kvacila i plivajuci zamajac koje sam sam nabavio i koje su mi zamenili u GrandMotorsu, kostali su me 500-600e (zamenio sam ih na 190.000km)..ako koristis grandove delove kosta skoro 1300e. Mimo toga, auto je stvarno odlican i nikakvih vanrednih kvarova i poteskoca do danas nisam imao, a nema gde nisam isao njim.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 10:09 - pre 147 meseci
Pade li cena tom Mondeu, bar za onaj 1€?

Ili tri evra dnevno...

Poz
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 10:14 - pre 147 meseci
hehe.. dzaba ti ironija, bio sam u pravu, nije mu cena padala brze od konkurenata, cak je nesto skuplji npr od lagune sa kojom je bio jednak kad sam ga kupovao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 12:46 - pre 147 meseci
Nije ironija, nego realnost, bila je besmislena tvrdnja oko "drzanja" cene, i "ne padanja" ni za 1 evro.

Naravno da cena mora da pada, a tih dana je krenula kriza i nije se jos ni razbuktala, bilo para, a dinar prejak...kada je krenulo da pada, pale su i cene novih...

Uostalom, najvaznije je da auto sluzi...

Poz
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 13:12 - pre 147 meseci
nerealna ili ne, jednostavno je bilo tako.. da li zato sto sam ga nasao vrlo povoljno (za tadasnju ponudu) i kupio ga u istom danu (na drugom kraju srbije) ili neceg drugog ne znam, ali naravucenije - ne bezite od niskih cena, ne znaci da je auto los:)
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ford Mondeo (MK3)24.02.2012. u 13:23 - pre 147 meseci
ne znaci da je los, ali ne znaci ni da je dobar.
opet iz licnog iskustva.

sve je stvar srece.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ford Mondeo (MK3)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 41642 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.