Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o windows visti?

[es] :: Windows desktop :: Sta mislite o windows visti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27387 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.176.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?25.07.2008. u 10:33 - pre 191 meseci
Citat:
Kupio sam novi racunar (procesor sa 2 jezgra Intel, dobra graficka, 4 gb rama...) i stavio sam po navici XP i to 32 bitni. Da li neko ko se bavi video obradom koristi vistu i kako se pokazala? Prvenstveno mislim na Premier 2, Vegas, DVD Arhitect, Canopus, AutoGK, subtitleworshop i sl? Da li na njoj mogu da se koriste starije verzije Photoshopa (npr.7), Corela (11), Nero 6...? Ili da ipak samo instaliram XP 64 bitni?

Ako se bavis video obradom, ostani na Windows XP-u.
Ja sam vistu nakratko probao i nakon sto je nekoliko mojih omiljenih programa, odbilo da radi, odmah sam odustao od nje. Sad se ne secam koji programi ne rade ali mi nije ni bitno. Ostacu na windows XP-u bar dok ne izadje windows 7.

AutoGK, subtitleworshop i drugi stariji programi mogu praviti probleme ako zbog niceg drugog onda zbog toga sto poprilicno ovise o kodecima i spoljnim komponentama. Cesto citam da vista ima problema sa kodecima a pogotovo sa starijim.

Kod mnogih programa za rad sa videom cesto u novim verzijama pise otklonjen bag pri radu sa vistom i slicno. To govori da se programi tog tipa tek "peglaju" za vistu.
Windows XP je provereno odlican za video i nije neophodno izmisljati toplu vodu.

windows Xp je u prednosti i zbog korisnika jer ako ti se pojavi problem sa nekim codecom tesko ces naci nekoga na forumima ko ce znati reci kako se taj problem otklanja na visti.

 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?26.07.2008. u 14:59 - pre 191 meseci
Potpuno si u pravu. Odustao sam od Viste. Sada imam XP 64 bita i....sa jednim delom programa imam problema. Npr. nikako ne uspevam da instaliram drajvere za tv karicu Leadtek Winfast 2000. Ne radim u njoj ali mi je potrebna za gledanje kada skidam video sa VHS-a. Da ne navodim ostalo, nekako sam razocaran sa OS. Ispada da je jedina dobra stvar kod njega sto prepoznaje sav ram u kompu. Nadam se da cu otkriti jos nesto dobro.
div-X files
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sta mislite o windows visti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27387 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.