Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7952479 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:04 - pre 125 meseci
Citat:
mislis:
"Blic" pise dalje...

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...e-dolazi-do-plate-od-4500-evra

P.S. Pocelo reklamiranje raznih agencija koje posreduju. PAZITE....!!!


DAKLE,STRASNO!!!!
Ne mogu da verujem kakva prevara...ali valjda ce ljudi naici na ovaj forum kada krenu samo da ukucaju na guglu emigracija u Norvesku pa ce imati uvid u daleko vise tacnih informacija...
Ovo je strasno kakvim se prevarama bave...i sta kaze...ako nisi drzavljanin Norveske moze samo dozvola na 6 meseci...jao mutljavina,majko mila.Sve sm u stanju da valjamo...uzas blagi...dajte ljudi da damo komentare tamo ispod teksta u svakom slucaju ljudi ce procitati ja cu da okacim link foruma samo da mi puste komentar...jer ako je placen tekst ko zna da li ce da ga puste.
Ovo je strasno sta radi bagra.Majku im majcinu...i naravno taj ce iz agencije da se namlati para od sirotinje...
Nemam reci.Uzas.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:05 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
eh sad.

Setite ste kako ste vi prvi put culi za Norvesku pre nego sto ste otisli ? Nemojte mi samo reci da ste surfovali i nasli na sajt UDI, skat ili finn.no


Pa ovih tekstova o Norveskoj nije bilo u stampi...
Zato i jeste sada bum jer nije bilo pre...dakle,ranije je sve islo na region Nemacke...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Paradisee
nema ga
nema
Bijeljina

Član broj: 321007
Poruke: 4
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:05 - pre 125 meseci
Mirjana mnogo, mnogo ti hvala. Plan mi je da dodjem sa djeckom, radimo sve i svasta dok ne skupimo neke pare, pa posle bih upisala fax, a u medjuvremenu bih se potrudila da idem na kurseve jezika i stignem do nivoa potrebnog za master studije. Znas li mozda za koje vrijeme intezivnim ucenjem moze da se dodje do tog nivoa?
Izvini sto smaram, ali vidim da si jako informisana :)

Vidi studije su regulisane posebnom studentskom vizom a izmedju ostalog zahtev je da imas dokaz finansijski tj.da na racunu imas izmedju 10-12.000 eura zavisno od trenutnog kursa norveske krune.Mozes na studentskoj vizi raditi 50% posla pored studija a za vreme raspusta 100%.To su dakle policijska pravila studijske vize za strance bilo da su u okviru EU ili van.
Dalje...
Svaki univerzitet nezavisno od NOKUTA ili SAK-a procenjuje studijski plan i program.Naime,ako ti imas priznanje od NOKUTA o priznatom fakultetu na nivou Bacelor studija super onda je njima skracen posao na Univerzitetu ali to sa pravnim faksom tvojim nije slucaj pa zato ti kontaktiras univerzitet na kojem nadjes studije koje zelis studirati.Dokumentaciju moras poslati do 1.marta ali kontaktiraj Univerzitet za potpuno precizan datum jer to su master studije i mozda ima izmena.
Dakle,u tom slucaju saljes Univerzitetu svoj plan i program na procenu i od toga ti zavisi da li ce te primiti na master ili nece.
E sada treba da nadjes neki od Univerziteta u Norveskoj gde imas samo master studije prava bez bacelor-a prethodno a to nemaju svi Univerziteti.Cesto imaju master program u komadu od 5 godina bez one izdvojenosti 3 bacelor plus 2 master godine.
To je preduslov u odabiru Univerziteta.
Medjutim,studije prava pa i master prava ja ne verujem da imas na engleskom jeziku barem ja nisam videla,sve je na norveskom.Tu je uslov naravno polozen Bergen test najniza ocena ili Trinn3 najvisa ocena.
Za dokumentaciju engleskog isto imas uslov polozen test...proverices to na sajtu.
Imas razlicite Univerzitete u Oslu,Bergenu,Trondhajmu,Tromsu...to su uglavnom najveci...pa ispitaj slucaj...
Evo ti nekih linkova
http://uit.no/startsida (Univerzitet u Tromsu)
http://www.uio.no/ (Univerzitet u Oslu)
http://www.uib.no/ (Univerzitet u Bergenu)
http://www.ntnu.no/ (Univerzitet u Trondhajmu)

Pravo u Norveskoj nije deficitarno,ali pitanje je gde bi ti posle zelela da radis...i to su vec tvoja privatna pitanja.
Pozdrav!

[/quote]

propast
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:08 - pre 125 meseci
Mirjana,

to je agencija. Svaka agencija zivi od posredovanja i otkud znas da lazu, naravno da nisu mogli sve da navedu u clanku ?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:12 - pre 125 meseci
Dobro vece.Trazim posao u Norveske, pristajem da radim bilo sta I za manju platu, moze I 3500 eura I nemo' da mi govorite da ne moze jer je pisalo u blicu.

Sad kad nagrne raja, pa se otvore agencije koje "obezbedjuju" poslove ijaaaaaaao pa ce tamo negde na jesen veliki vodja da krene da se bori protiv korupcije I pohapsi organizovani lanac prevaranata koji su ojadili narod obecavajuci posao u Norveskoj, evo vec mi se javlja kako ce ova prica teci...cekaj javlja mi se...vidoviti delija, povoljno prorice buducnost, gleda u pasulj I karte po povoljnoj tarifi, kontakt na pp
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:18 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
eh sad.

Setite ste kako ste vi prvi put culi za Norvesku pre nego sto ste otisli ? Nemojte mi samo reci da ste surfovali i nasli na sajt UDI, skat ili finn.no


konkretno ja sam cula jos u srednjoj od tadasnjeg profesora mikrobiologije, farmakologije i slicnih predmeta, koji je bio sa sveze zavrsenim medicinskim faxom, s` obzirom da smo svi bili na prijateljskom nivou, pricao je o tome da sa srednjom medicinskom ide u norvesku, da tamo okusa svoju srecu jer ovde nije mogao da dobije specijalizaciju koju je hteo, licno to nisam ozbiljno shvatila dok mi i mama nije pocela pricati (jer i sama radi u zdravstvu skoro 30 godina) da neke njene koleginice idu u bgd da uce norveski da bi u no pokusale sa zaposlenjem, i tako je otisao i taj lekar, i tih par koleginica, s` obzirom na te okolnosti, nisam za ozbiljno shvatila celu pricu, vec sam se upustila u studije, u koje sve manje polazem nade, umesto da sam tada bila pametnija, i da se nisam poredila sa njima, u ubedjivala sebe da ako oni nisu sa silnim iskustvom uspeli u toj bransi, kako bih tek ja, verovatno bih odavno bila u no, jer koliko sam novaca potrosila na dosadasnje studije... i samo razmisljanje o svemu tome je suvise bolno, ali vreme se ne moze vratiti... :)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:49 - pre 125 meseci
Citat:
Nesh-co:
Danas sam konačno završio sa vozačkom.
Cela procedura me je koštala zajedno sa knjigom 17.630 NOK-a - ključ u ruke :) i to je apsolutni minimum, jer nisam imao nijedan ekstra čas, samo obavezne stvari. Može eventualno da bude jeftinije ako je negde cena nekog dela obuke niža, ali to je simbolično mala razlika, nekoliko stotina kruna ili tako nekako. A može da bude isto tako i isto toliko i skuplja, naravno.
So, srećna mi dozvola :D
Citat:
mislis: "Blic" pise dalje...
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...e-dolazi-do-plate-od-4500-evra
P.S. Pocelo reklamiranje raznih agencija koje posreduju. PAZITE....!!!

Citat:
delija_sever031:Hahaha ovi su nezaustavljivi, sad jos reklamiraju one dobro poznate agencije od kojih su se mnogi usrecili,ovo vise nije ni smesno nego zabrinjavajuce jer ce popaliti nesretni narod...

Ovde nema šta komentarisati. Plaćeni tekstovi. Počinje hvatanje kandidata "na bućku". Kao i pred svaku oluju na jadnom Balkanu, kad krene zlo, pojave se mesije i proroci, da ne kažem spasitelji. Naravno, niko ih ne dira, jer nemaju razloga za to. Čujem da se opet reklamiraju neke "vidovite Stanojke" i sl.
...proleće je zlo se sprema... :)




Cestitamo dozvolu,sad da pritegnes zence da ti kupi neki autic,jer nema smisla da sad ta dozvola skuplja prasinu jelte:) Covece al je tebi upala kasika u med,znao covek da se ozeni pa to ti je :)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:52 - pre 125 meseci
Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati

 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:55 - pre 125 meseci
koliko bi zivot bio bolji kada bi vise ljudi bilo svesnije toga

btw i od mene cestitke za dozvole, i miri i nesh-co (i znam da je jedna boravisna, druga vozacka, pre nego sto me neko ispravi)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:55 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Druga problematika ali napisacu javno da ne odgovaram pojedinacno...
Kupovina telefonske kartice.
Pitali su ljudi za to...moze se kupiti jedna kartica i poslati nekome koga znas u Srbiji.Dakle,ja prilikom kupovine te kartice registrujem je na svoje ime a dajem je na upotrebu nekom drugom.Sta god da uradi taj covek/zena u nekoj evt.policijskoj istrazi...direktna veza sa mnom...dakle to nije samo kupis karticu komada 15 pa saljes.Svima treba ta kartica.Daleko je vise ljudi sa one druge strane tj.strane koja trazi posao u odnosu na broj ljudi koji vec zivi i radi u Norveskoj.
To nije da neko nece vec ne moze mnogo tih kartica da kupi.
Ja imam jednog decka kojem saljem tu karticu i ne mogu vise nazalost.Kada on zavrsi za upotrebom te kartice mogu onda eventualno reci to na forumu da neko drugi dobije,ali on ce tu karticu koristiti neko vreme tako da ja ne mogu precizirati datum.
Razumljiva je potreba za tom karticom jer u CV-u je uvek bolje staviti norveski broj da te poslodavci mogu lakse kontaktirati i ja to zaista razumem samo objasnjavam da je jako puno ljudi kojima to treba a nas nije puno ovde iako se totako cini.Dakle,da se ne misli da neko nece da ucini to i nije rec o novcu jer to jer to je jako jeftino.Prosto je stvar tehnicke prirode.



Taj decko ti zahvaljuje puno i vodice te, kada dodje u Norge, na najvece kinder jaje koje postoji tamo(ako toga ima uopste) Ovo je reklama, zamisli kada krenu udvaraci da salju kamione kinder jaja iz Italije u Tromso.
boban
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
95.180.118.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 18:56 - pre 125 meseci
Da li je neko cuo za agenciju SENO Resources iz Novog Sada?
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:11 - pre 125 meseci
[quote]Nesh-co:
Danas sam konačno završio sa vozačkom.
Cela procedura me je koštala zajedno sa knjigom 17.630 NOK-a - ključ u ruke :) i to je apsolutni minimum, jer nisam imao nijedan ekstra čas, samo obavezne stvari. Može eventualno da bude jeftinije ako je negde cena nekog dela obuke niža, ali to je simbolično mala razlika, nekoliko stotina kruna ili tako nekako. A može da bude isto tako i isto toliko i skuplja, naravno.
So, srećna mi dozvola :D


Neka je sa srecom zemljak...bas brzo si to odradio, svaka cast!!!

Krenuli su ponovo sa clancima Blic, B92 i ostali...dobri su...nisu im dovoljni izbori, onaj haos sa snegom kod zrenjanina...pravi su lesinari!!!
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:18 - pre 125 meseci
Bravo Nesh-co,stvarno sam oduševljena tvojom energijom i snagom .Eto i uspeha :D

Apropo ove nesretne agencije zove me drugarica i čita proceduru,pazi sad ovo : .".... po dobijaju radnog ugovora kandidat tada prevodi dilomu na engleski i šalje..." Ja je pitam zar je to logično da ti neko da radni ugovor a nije video tvoju diplomu. Znam svima je frka i svi smo na ivici i snage i egzistencije ali dajte ljudi uključite klikere...

Kamo sreće da krenu da čitaju ovaj forum.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:21 - pre 125 meseci
Kume moj dragi najdrazi,lepi...i tako dalje....CESTITAM od srca...pa sada si ne samo Jaric Zivadin sa sitnom decom nego i Pavle Cutura...privatni autoprevoznik.
Umalo da preskocim cestitku jer u naletu pisem iz nemogucnih pozicija jer radim ceo dan,a ova me agencija skroz zamajala...majke ima ga nabijem lude.
Kume,mnogo mi je drago zbog vozacke...Samo guraj...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:22 - pre 125 meseci
Citat:
katt:
Da li je neko cuo za agenciju SENO Resources iz Novog Sada?


Druze citaj forum i dobro se upoznajs a pravilima ljudi van EU,jer to smo mi i onda kada odes na taj intervju kod njih uporedi sta ti oni nude u odnosu na pravila koja su nezaobilazna.
Ono sto pise u clanku lici na prevaru ali naravno ja ne mogu garantovati da je prevara...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:23 - pre 125 meseci
Citat:
Boban 987:
Citat:
Mirjana Savicic:
Druga problematika ali napisacu javno da ne odgovaram pojedinacno...
Kupovina telefonske kartice.
Pitali su ljudi za to...moze se kupiti jedna kartica i poslati nekome koga znas u Srbiji.Dakle,ja prilikom kupovine te kartice registrujem je na svoje ime a dajem je na upotrebu nekom drugom.Sta god da uradi taj covek/zena u nekoj evt.policijskoj istrazi...direktna veza sa mnom...dakle to nije samo kupis karticu komada 15 pa saljes.Svima treba ta kartica.Daleko je vise ljudi sa one druge strane tj.strane koja trazi posao u odnosu na broj ljudi koji vec zivi i radi u Norveskoj.
To nije da neko nece vec ne moze mnogo tih kartica da kupi.
Ja imam jednog decka kojem saljem tu karticu i ne mogu vise nazalost.Kada on zavrsi za upotrebom te kartice mogu onda eventualno reci to na forumu da neko drugi dobije,ali on ce tu karticu koristiti neko vreme tako da ja ne mogu precizirati datum.
Razumljiva je potreba za tom karticom jer u CV-u je uvek bolje staviti norveski broj da te poslodavci mogu lakse kontaktirati i ja to zaista razumem samo objasnjavam da je jako puno ljudi kojima to treba a nas nije puno ovde iako se totako cini.Dakle,da se ne misli da neko nece da ucini to i nije rec o novcu jer to jer to je jako jeftino.Prosto je stvar tehnicke prirode.



Taj decko ti zahvaljuje puno i vodice te, kada dodje u Norge, na najvece kinder jaje koje postoji tamo(ako toga ima uopste) Ovo je reklama, zamisli kada krenu udvaraci da salju kamione kinder jaja iz Italije u Tromso.


Nemoj samo da krenu da recituju
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:28 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
Mirjana,

to je agencija. Svaka agencija zivi od posredovanja i otkud znas da lazu, naravno da nisu mogli sve da navedu u clanku ?


Braksi ako stvarno radis legalno i platis clanak u novinama to je ok,ali onda tog novinara informises konkretno i ispravno pa navedes realno stanje...dakle,rupa koliko hoces.Braksi,ne mogu da pridju norveskom trzistu sto se zdravstva tice,pa to je problem i norveskim agencijama kada cuju da si van EU zbog zahteva za turnus od 80% minimum,a to jog grupno...dakle,to je tabla...
Taj zahtev muci svaku norvesku agenciju za zaposljavanje a ne nasu.Dakle,oni grupno treba da izadju i srede takve turnuse za svakog pojedinca...nema sanse...mogu eventualno da rese samo letnje poslove od 2 meseca gde to nije zahtev...a onda dolazimo do druge problematike...
Dakle,to je konkretan problem sto se zdravstva tice a to nije navedeno...Pa to sa agencijama za zdravstvo su mnogi pokusali ali su odustali zbog tih 80% i presli da rade sa Spancima i ljudima koji su u EU jer tada to nije zahtev.Posla u zdravstvu ima ogromno ali turnus od 80% je problem dobiti za start...
Objasanjavala sam ranije tu njihovu problematiku turnusa...
Dakle,covek lupa i zgrnuce pare...nazalost...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

BojanaSI
Novi Sad

Član broj: 320792
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:28 - pre 125 meseci
Pozdrav svima :)

Zanima me kakva je mogucnost zaposlenja biologa-mikrobiologa u Norveskoj? Ako iko zna, naravno :) muz i ja se raspitujemo, posto smo u procesu dobijanja madj. pasosa, pa planiramo da palimo porodicno cim nam pasos dospe u ruke. Suprug mi je profesor biologije, a ja sam master mikrobiologije.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:30 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
katt:
Da li je neko cuo za agenciju SENO Resources iz Novog Sada?


Druze citaj forum i dobro se upoznajs a pravilima ljudi van EU,jer to smo mi i onda kada odes na taj intervju kod njih uporedi sta ti oni nude u odnosu na pravila koja su nezaobilazna.
Ono sto pise u clanku lici na prevaru ali naravno ja ne mogu garantovati da je prevara...


pa prvo imaju psihilosko testiranje koje cirka 3000 din po osobi, neka se upeca mesecno 30-40 ljudi eto ti vec parica a da se ne oznojis, onda skola jezika a na kraju ces dobiti i diplomu da je okacis na zid pored uverenja da si polozio i prosao psiholosko ispitivanje.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

torentemiki
Sam svoj gazda
Hidronegro
Podgorica

Član broj: 320836
Poruke: 24
*.mywimax.me.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2014. u 19:35 - pre 125 meseci
Čitajući Blic i slične novine,ljudi dobijaju krila,pomisle Norveška je tu, na dohvat ruke.Čitajući ovaj forum,ljudi tresnu na zemlju,pomisle Norveška nikad nije bilja udaljenija,uzima mi je neko kao djetetu lizalicu iz ruke.Evo ja kopam i rukama i nogama i siguran sam da ću prokopati svoj put,ovako ili onako.Dobro ,sad će neko reći ,lako je tebi sa osnovnom školom da kopaš,xa,xa...Šalu na stranu ljudi,kopajte,kopajte i samo kopajte,jer KO NEĆE-naći će razlog a KO HOĆE-naći će način !!!Pozdrav iz sunčane Podgorice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7952479 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.