Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolje ubrzanje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najbolje ubrzanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14144 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
77.46.251.*



Profil

icon Najbolje ubrzanje01.09.2007. u 21:04 - pre 202 meseci
1. Interesuje me kada hocu da izvucem najbolje ubrzanje, do koliko obrtaja treba terati auto u svakoj brzini, da li je to recimo do 5000 ili do maximalnog obrtnog momenta ili... u pitanju je suza 1.3i?
2. I jos nesto na koliko obrtaja najbolje povlaci (pitam za 1.3i)? max obrtni momenat 1.3i dostize na 3400 (koliko znam), da li to znaci da kada je na 3400 tada najbolje povlaci, ili do 3400, ili preko 3400 obrtaja?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje01.09.2007. u 21:21 - pre 202 meseci
Najbolje ubrzanje Suze 1.3l se postiže kad je otisneš niz liticu...
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
80.93.248.*



Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje01.09.2007. u 22:00 - pre 202 meseci
@ventura, to sam i ja hteo da kazem.
Vozi tog Opel normalno, u sto nizim obrtajima da se ne bi raspao.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 00:22 - pre 202 meseci
Ne pazi u pravu su ljudi, ali u sustini jel gledas moto trke??
Znaci fora ti je da obrtaje drzis negde oko maksimalnog obrtnog momenta i vise!
Znaci principski ako kazes da ti motor ima max om na 3400, onda recimo svakom brzinom vuci do 5000 pa promena, ali kad oces da ga teras nema pustanja gasa, znaci gas je uvek pritisnut samo kvacilo radi!
Sve u svemu moras sam da testiras svoj auto!

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 02.09.2007. u 15:58 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 11:34 - pre 202 meseci
Nemoj da divljaš sa tim otpadom na točkovima da ne bi poginuo ili još gore povredio/ubio nekog drugog. Ti na tom govnu nemaš kočnice, stanje kompletnog ogibljenja ti je očajno, amortizeri su ti misaona imenica, na gume si sigurno ponosan jer su od prvog vlasnika i ti se onda povrh svega primaš da gaziš kao to, brzina, obrtni momenat, ludila vamo tamo... Mani se ćorava posla, i bolje gledaj kako ćeš da zaradiš pare da kupiš sebi neki normalan auto.
 
Odgovor na temu

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
77.46.250.*



Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 12:02 - pre 202 meseci
@Ventura
Sve ovo sto si napisao potpuno je obrnuto, toliko sto se tice tvog komentara, kako mozes tako da lupas kada neznas, mozes samo da pretpostavljas a pretpostavljas lose! Da sam napisao za golfa onda ne bi toliko toliko bio uvredljiv... uostalom pisi sta hoces nemam nameru da se raspravljam sa tobom i ostalima koji pisu takve stvari... Pozdrav!
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 12:47 - pre 202 meseci
Da bi izbegao dalju paljevinu i sukobe-ne zelim da komentarisem vozilo vlasnika, samo cu da iznesem generalno pravilo koje vazi za svako vozilo.
1.Normalna voznja promena u visi stepen prenosa pri max.ob.mom.
2.Ubrzanje, promena na max. snazi motora
Primer BMW 320i (E46)
Normalna voznja shaltanje pre3500 rpm
Ubrzanje-shaltanje na 5900rpm
Crveno polje pocinje na 6500
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 14:10 - pre 202 meseci
Citat:
Sasam1
Sve ovo sto si napisao potpuno je obrnuto, toliko sto se tice tvog komentara, kako mozes tako da lupas kada neznas, mozes samo da pretpostavljas a pretpostavljas lose! Da sam napisao za golfa onda ne bi toliko toliko bio uvredljiv... uostalom pisi sta hoces nemam nameru da se raspravljam sa tobom i ostalima koji pisu takve stvari... Pozdrav!


Aha, ajde onda samo napiši sledeće:
1. Kada si kupio gume koje voziš, koja marka i koliko si kilometara prešao sa njima;
2. Kada si menjao amortizere na autu, i koliko km imaš sa sadašnjima;
3. Kada si menjao delove na ogibljenju automobila, ako nisi koliko km imaju sadašnji;
4. Kada si kontrolisao/menjao diskove/doboše, i paknove;
5. Generalno u kakvom je stanju tvoj automobil, koliko trulih delova ima, da li lupa kad naltiš na rupu ili je onako čvrst i utegnut kakav auto treba da bude, da li ti auto vuče u stranu kad kočiš i sl...

Ja ne moram da znam i gledam baš tvoj auto da bi znao ove stvari. Generalno auto koji je star 20+ godina zahteva jako mnogo ulaganja (novca) da bi se doveo u kompletno ispravno stanje. Onaj ko kupuje auto star 20+ godina sigurno nema novca za to, već ga vozi dok ide. A sigurnost mu i nije najveća briga. Dodaj još uz to i naprženog klinca koji je tek položio pa hoće da džibri takav auto i bude glavni baja pred ortacima, to ti je što bi braća Ameri rekli - "Disaster waiting to happen".
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 14:46 - pre 202 meseci
Da prekinem ovo prepucavanje.Kadet 1.3 sa 75ks max obrtni momenat od 101nm ostvaruje pri 3800 obtraja u minutu a max snagu(tada se menjaju brzine za najefikasnije ubrzanje) ostvaruje pri 5800 obrtaja u minutu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8347
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 14:53 - pre 202 meseci
Taj motor je izuzetno neelastičan (max. obrtni momenat mu je na 4200 obrtaja, samo 101 Nm).

Najbolje ubrzanje ćeš ostvariti, kao i kod drugih auta, a kod ovog pogotovo, ako ti tokom ubrzanja obrtaji budu što manje padali. Ako imaš obrtomer, u tom režimu ne treba da menjaš ispod 6500 obrtaja.

Samo, ako zaista hoćeš da iz ovog motora izvučeš maksimum, možeš time zaista da ga uništitiš, jer on nema blokadu kojom bi se štitio. A o bezbednosti u takvom autu, izlišno je govoriti.
 
Odgovor na temu

pejcha

Član broj: 111986
Poruke: 22
77.46.180.*



Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 19:32 - pre 202 meseci
Citat:
ventura: Nemoj da divljaš sa tim otpadom na točkovima da ne bi poginuo ili još gore povredio/ubio nekog drugog. Ti na tom govnu nemaš kočnice, stanje kompletnog ogibljenja ti je očajno, amortizeri su ti misaona imenica, na gume si sigurno ponosan jer su od prvog vlasnika i ti se onda povrh svega primaš da gaziš kao to, brzina, obrtni momenat, ludila vamo tamo... Mani se ćorava posla, i bolje gledaj kako ćeš da zaradiš pare da kupiš sebi neki normalan auto.
Silvestre, jel' bilo još ludaka u tvojoj porodici ?
:D
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 22:42 - pre 202 meseci
Ali ljudi covek prica o ubrzanju, ne o voznji velikom brzinama?
Evo ja, konkretno, uvek kad krecem sa semafora, izvlacim maksimum, ubrzavam sto bolje mogu (tako su me ucili, kao bezi iz raskrsnice ;-), ali uvek stanem na tih 50, 60km/h, a onda lagano... A vozim Keca...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 23:01 - pre 202 meseci
A sta ce mu najbolje ubrzanje, da bi bolje kocio, ili razgibavao dobose....

Poz.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje02.09.2007. u 23:13 - pre 202 meseci
90% covek hoce da se oproba sa nekim na QM pa nas ovde ispitiva.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 00:22 - pre 202 meseci
kec je inace startan auto kai i jos neki Zastavini modeli
to im je dobro: ubrzanje
za ficu vazi i smek ;)

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.101.*



+109 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 01:06 - pre 202 meseci
@Sasam 1 @ - Trebalo bi da pitas na koliko je obrtaja idealna potrosnja goriva i da oladis malo sa ubrzanjima i brzinama pogotovo sto si mlad vozac sto se i vidi po tvojim postovima . Suza je veoma brz auto ( a ja pod brzim autom smatram sve preko 120 km/h na auto putu gde je to propisano ) I ja imam Opel kadeta limuzinu 1,3 a imam i Ficu ali se ne krecem brzinama vecim od 60 km/h u gradu i 80 km/h po dobrim putevima gde nema nikoga na 300 metara ispred mene ! Ako ovako vozis auto kao i ja dugo ce ti on posluziti a ja ti tako i savetujem da vozis licno zbog tebe a i ostalih ucesnicima u saobracaju !
Ventura ti ne misli lose kada ti kaze to sto kaze o autu starom 20 godina al mu i moras oprostiti jer je uspeo u zivotu udarila ga para u glavu pa bi po njegovom svi trebali voziti najnovije Rols Rojseve pritom zaboravljajuci da oko njega ima i obicnih smrtnika koji sakupljaju novac i po 5 godina za opel Suzu pa ti otuda i kaze da je tvoj auto krs takode zaboravljajuci da se i od Suze nasim putevima voze i duplo stariji krsevi !
Ventura jedna prituzba tebi kao pametnom ( a da si pametan najbolje govori to sto imas brdo love koju si sam zaradio kao i tvoje slike o istom )
kada odgovaras ljudima nemoj im vredati pogrubnim nazivima ono sto su mozda tesko zaradili - toliko su mogli ! a i sami znamo kakve automobile imamo vec pristupi problemu razmisljajuci kako da ne uvredis ljude ovakvim bespotrebnim komentarima tipa krs , g**** itd !
Pozdrav i bez ljutnje !
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 02:01 - pre 202 meseci
Kako mlad, pa covek rodjen za novaka 1938...malo li je...:):)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 14:07 - pre 202 meseci
Citat:
vaske71
Ventura jedna prituzba tebi kao pametnom ( a da si pametan najbolje govori to sto imas brdo love koju si sam zaradio kao i tvoje slike o istom )
kada odgovaras ljudima nemoj im vredati pogrubnim nazivima ono sto su mozda tesko zaradili - toliko su mogli ! a i sami znamo kakve automobile imamo vec pristupi problemu razmisljajuci kako da ne uvredis ljude ovakvim bespotrebnim komentarima tipa krs , g**** itd !

Ja znam da moj stil izražavanja zvuči grubo nekome, ali ja se jednostavno tako izražavam, i namerno se trudim da sa ljudima komuniciram sa što manje uvijanja. Možda na netu to nije poželjno jer vređam nečiju sujetu, ali u realnom životu je to svakako poželjna i cenjena osobina jer na taj način ljudi znaju da ih ne bullshituješ, i uvek si na čistom sa ljudima.

Ako sam rekao da je ta suza krš, onda stvarno mislim da jeste krš. Ja sam mogao da kažem - "pa znaš, dobar je to auto, ali ne bi trebalo...", to bi bio bullshit, i ja jednostavno nisam takav. A da je auto krš - krš je po svim merilima. Nebitno što on nema za bolje, nemora neko da ima ferarija pa da skapira da je suza/jugo/golf i sl krš.


Citat:
vaske71:
Ventura ti ne misli lose kada ti kaze to sto kaze o autu starom 20 godina al mu i moras oprostiti jer je uspeo u zivotu udarila ga para u glavu pa bi po njegovom svi trebali voziti najnovije Rols Rojseve pritom zaboravljajuci da oko njega ima i obicnih smrtnika koji sakupljaju novac i po 5 godina za opel Suzu pa ti otuda i kaze da je tvoj auto krs takode zaboravljajuci da se i od Suze nasim putevima voze i duplo stariji krsevi !


Ja bi voleo kad bi svi mogli da voze dobre i kvalitetne automobile, ili bar velika većina, ali to vreme je za sada daleka budućnost. Ono što mogu je da posavetujem nekoga ko nije dovoljno iskusan, i to u onim stvarima koje sam ja davno prošao... A bio sam i ja u toj 'trkačkoj' fazi pa znam veoma dobro o čemu se tu radi, i imao sam sreće najviše od svih mojih drugara koji su većinom svi imali lakše/teže saobraćajke. Isto tako sam iamo jedan period života gde sam manijakalno ulagao pare u usranog juga, ložeći se da sam trkač, vamo tamo, kružne brdske trke ovo ono, a većina ljudi mi je govorila da sam budala i da se manem ćoravog posla... Sad kad sam to prerastao i kad je taj period iza mene, sad shvatam da sam budala jer sam za te pare koje sam bacio na tu kantu mogao da kupim sasvim solidan auto, recimo golf 4 koji je bio najnovij model u to vreme, a ja sam bio tvrdoglav i bacio te pare u vetar...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 15:41 - pre 202 meseci
Nisi bacio pare u vetar, mora i to ponekad, da se prozivi i ludovanje i losa investicija, ziveti zivot punim plucima..

Samo ne daviti ljude svojim ludim zeljama i braniti ih uvredama, kao sto to neki pokusavaju.

Auto star 20god, tog modela je krs, svidelo se nekom to ili ne. Restaurirane modele ne racunam, ali "suza" sigurno nije vredna tog truda, tako da otpada i teoretska varijanta.

Preporuke za brzu voznju, nazalost ovih dana mogu da nadju u novinama i cituljama...nazalost golobradi mladici, na pocetku zivota.

Od pocetka godine, izginulo je 500 ljudi. Prosle godine 1200, sto je troje dnevno, u nekom proseku... a mala smo zemlja...

Ogranicenja brzine, sluzbena, su besmislena, negde se preteruje..ali ne obraca se paznja na stanje vozila, i ne prilagodjava se situacija stanju.
Nekad i dozvoljenih 120 km/h mogu da budu opasni sa krsem...

Za neke je brza voznja jahanje po gasu, a to je... Ni auto ni vozac nisu pripremljeni, a o ulicama i iznenadjenjima da ne pricam

Pa ko razume shvatice...

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Najbolje ubrzanje03.09.2007. u 16:42 - pre 202 meseci
Sta je definicija "krsa"?

Auto prvog vlasnika star 17 godina (recimo moj) ne moze da bude definicija krsa zato sto:

- Ima servisnu knjizicu
- Redovno se odrzava po servisnom uputstvu
- Svi sistemi (mehanicki i elektro) na automobilu su 100% ispravni i u fabrickim specifikacijama.
- 100% ispravan trap, amortizeri, kocnice i ostalo (sve sto se pokvari, menjam istog trenutka - spone, kugle, amortizere i ostalo). Trap centiran redovno.
- 100% ispravni motor i menjac
- 100% ispravne gume (dvaput godisnje ih pregledam kod vulkanizera i trapadzije, menjam cim kazu da su za zamenu) - i balansirane redovno.

Takav auto i posle 17 godina je apsolutno siguran i bezbedan za svog vlasnika. Dakle, utegnut, ne lupa, ne cvrcka, nista nije "labavo". Motor, menjac, kvacilo i sve na autu funkcionise identicno kao i od prvog dana, zato sto se odrzava apsolutno bez pogovora po servisnoj knjizici.

Definicija "krsa" je upravo obrnuto od ovoga.

Dakle, prvo treba saznati u kakvom je stanju automobil, pa onda pricati da li je krs ili ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najbolje ubrzanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14144 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.