Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9395 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
*.broadband.blic.net.



+41 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS05.09.2007. u 22:25 - pre 202 meseci
Na prvoj slici (Vrnjačka rečica) nije problem šum već mali dinamički raspon, a takav je danas kod svih kompakta. Posljedica malog DR-a je da ove ljetne slike sa suncem i hladom u kadru imaju grube prelaze svijetlo-tamno, ili ako slikaš portret u hladu da pozadina slike koja je osunčana gotovo potpuno izblijedi.
Neki stariji modeli, npr. Canon A610 su malo bolji po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-63.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS06.09.2007. u 09:32 - pre 202 meseci
Bez dobrog snimka nema dobre fotografije, ali i digitalni snimak i negativ na filmu moraju da prođu naknadnu obradu. Digitalna sa Photoshop-om, a filmska u laboratoriji. Evo još malo http://www.kombib.co.yu/vest.php?s=1826.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 15:08 - pre 202 meseci
Citat:
cozmo_im: Upravo ove nocne fotografije i jesu primer onoga sto zeli Svetlana, da u losim uslovima dobije ostru sliku iz ruke. Naravno, nocne fotografije se snimaju sa stativa sa sto nizim ISO vrednostima, ali turista nema vremena za to, a pogotovo nema mesta za stativ u prtljagu. On zeli da dobije ovakav foto sa svojim aparatom a ti se ubi objasnjavajuci zasto ne moze i kako bi trebalo.....


Tačno tako.

Izvinjavam se, nisam bila kući dva dana, pa se nisam uključivala u diskusiju.

Pročitala sam ceo tekst koji mi je preporučio Dojkić, Ima zgodnih saveta za elementarne stvari. ali je tekst prilično zastareo u nekim pogledima.

Citat:
zoran_dojkic: Bez dobrog snimka nema dobre fotografije, ali i digitalni snimak i negativ na filmu moraju da prođu naknadnu obradu. Digitalna sa Photoshop-om, a filmska u laboratoriji. Evo još malo http://www.kombib.co.yu/vest.php?s=1826.


Tačno tako, znam da svaka fotografija treba naknadno da se obradi, ali ako je snimak loš onda ni obrada ne može tu mnogo da pomogne.

Osim toga, ono na šta se ja uglavnom žalim je da mislim da IS na mom aparatu ne funkcioniše kako treba (ili ja očekujem od njega previše).

Osim toga žalila sam se i na šuštanje audio zapisa (koga nema dok se snima video ali se posle na snimku pojavljuje), pa sam htela da mi neko ko ima ovaj aparat, potvrdi da li je to kod njega isti problem ili je moj aparat neispravan. Šum se čuje čak i kad snimim video sa isljučenim zvukom (mikrofon svejedno hvata neke zvuke iz okoline ali šum se redovno javlja).

Taj šum je prisutan i kad snimim "voice memo" uz neku sliku. Radi se o zvuku koji preovlađuje, a liči veoma na onaj kao kad nemate sliku na TV-u.

Ne znam takođe da li je to normalno ili ne, ali iz samog aparata (kad približite uvo) se čuje brujanje koje bih opisala kao kad ronite. Taj zvuk se javlja u svim modovima osim kad je podešen za pregledavanje slika.

Sve bih ovo volela da znam da li je OK ili nije.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 18:19 - pre 202 meseci
Probaj da ukljucis aparat i da iskljucis LCD pa onda prislusni !?
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 19:24 - pre 202 meseci
Citat:
zarsilic: Probaj da ukljucis aparat i da iskljucis LCD pa onda prislusni !?


Probala, stvar nepreomenjena. Osim toga LCD je naravno uključen i kad uključim mod za gledanje slika i video zapisa a tog zvuka jedino tada nema.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 19:55 - pre 202 meseci
Ne znam onda. Mozda si malo baxuz. Moja 800ka nema nikakav sum ako je LCD iskljucen. Ako nije, cuje se ali veoma tiho pistanje prouzrokovano radom LCDa tj njegovog napajanja.

U Play modu ima neprijatnog suma ali to je normalno za sve digitalne FOTOaparate. Vecu dinamiku od 40 dB ne mogu preneti, a to je to.
Odavno vec pisem da foto aparati nisu za video snimanja (osim pojedinih modela kao npr. Sanyo DMX-CA65) . Pogotovo im je kritican ton i ponavljam da ne umeju snimiti ni pretihe ni preglasne tonove. Delotvorni su samu u uslovima srednje buke (izmedju 50 i 100 dB) i sve sto je manje tj. vise ne valja.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 20:17 - pre 202 meseci
Ja sam jedan jedini put u životu iskoristio fotoaparat da snimim pokretnu sliku:
http://www.paramecijum.com/ajfel/ajfel.avi

Pobornik sam specijalizacije; dakle, ne jedan uređaj koji radi 4 stvari nego 4 posebna uređaja; ispadne to malo skuplje i ispadne to malo glomaznije, ali je dobitak na kvalitetu nemerljiv.
Kome treba video mod prvenstveno, preporučio bih kameru sa mogućnošću pravljenja pojedinačnih snimaka, kamere su sada postale bagatelne, jeftinije od aparata (one koje rade na DV trakicu, a to im nikako nije mana, imam snimak od 3.5 Mb u sekundi, što je 6x više nego DVD i golim okom vidljivo 3x bolje od DVD-a); mislim da je moguće u 500 evra uzeti kameru i fotoaparat kao dve različite stvari i imati drastično bolje i snimke i video zapise nego sa jednim uređajem od 500€.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS07.09.2007. u 20:17 - pre 202 meseci
OK hvala na odgovoru.

Mislim da bi ipak trebalo da pošaljem aparat prodavcu.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 19:25 - pre 202 meseci
"U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita" reče jedan mudar čo'ek. Tako i vi, stručnjaci za fotografiju.

Kod vas svaki aparat daje dobre slike. A šta da radimo mi amateri?

Zbog čega mi laici kupujemo P&S? Da imamo solidnu amatersku fotografiju bez velikog znanja i talenta (a sigurna sam da talenta treba i to dosta).

Verovatno sam pogrešno procenila da će mi aparat koji ima IS pomoći da napravim bolje fotografije i precenila njegove mogućnosti.

Naime već danima pokušavam da snimim fotografiju u sobi i pri dnevnoj svetlosti i uveče pri veštačkom svetlu, i svaki put mi se javlja upozorenje za tresenje aparata. To se dešava i kad aparat prislonim na neku tvrdu podlogu pa čak i kad ga postavim na sto, da izbegnem pokret moje ruke jer nemam stativ, pa snimim forografije sa self timer-om. Aparat stoji, odbrojava... a crveno upozorenje blješti ! ! ! Naravno da su slike mutnjikave, to jest po mojoj proceni neupotrebljive. Isto se dešava i kad po danu pokušavam da snimim sa zumom.

Volela bih da mi još neko ko ima ovaj aprat odgovori na ono pitanje o zvuku iz aparata (hvala zarsilic-u).

Zahvaljujem na trudu svima koji su do sada pokušavali da me posavetuju.

[Ovu poruku je menjao svetlanalane dana 08.09.2007. u 20:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 19:49 - pre 202 meseci
Tu upozorenje je normalno. Aparat te obavestava da su uslovi snimanja za upotrebu ili stativa ili blica. Ako prebacis na blic, ovakvog upozorenja nece biti.
Pre par dana (cetvrtak) na festu ulicne muzike u NSu, klinac je iz ruke napravio ove fotke. Ne primecujem da je nesto preterano zrnasto ili preterano potreseno mada su expozicije relativno duge.




 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 20:33 - pre 202 meseci
E ove fotke su snimane sa IXUS 850 IS. Koliko ja znam on ima i više megapiksela, i DIGIC III procesor, i veći raspon ISO vrednosti, i wide zzom 28mm i face detection......
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 20:38 - pre 202 meseci
E pa onda evo jedne baš sa IXUS-om 800 IS :)

Vrlo slabo ulično svetlo, ekspozicija 1/2 s, ISO 400, direktno iz ruke u stojećem stavu



To je ono šta taj aparat može i čemu treba da težite. Svaki rezultat ispod ovog je posledica slabe tehnike snimanja i nemojte za to okrivljavati aparat.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 20:40 - pre 202 meseci
Jeste,
vise magapixela znaci i vise suma (za istu povrsinu CCDa);
28 je koriscena samo kod snimka Katedrale;
feis detektor nije ukljucen (kao da ga nema);
DIGI III je jedina prednost 850-ke u odnosu na 800-ku u konkretnim primerima, ali
sve ovo moze da uradi i 800ka.

Ne treba po svaku cenu zanemariti ni koriscenje blica i kad je to moguce, treba ga iskoristiti. Ume to lepo da ispadne ako se kombinuje sa ambientalnim svetlom



Ne znam zasto zene vole ove malisane?



A ima prostora i za krop:




P.S. Moze se “naslutiti” sta je u rukama!



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 08.09.2007. u 23:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 20:59 - pre 202 meseci
Nebojša, ovu fotografiju sam gledala na testu

Citat:
Nebojsa Milanovic:

Vrlo slabo ulično svetlo, ekspozicija 1/2 s, ISO 400, direktno iz ruke u stojećem stavu


To je ono šta taj aparat može i čemu treba da težite. Svaki rezultat ispod ovog je posledica slabe tehnike snimanja i nemojte za to okrivljavati aparat.


Onda treba da budem Nebojša Milanović, cozmo, zarsilic, Simon Joinson..... a ne Svetlana, Janko, Marko.......amater.


 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 21:22 - pre 202 meseci
Pozdrav
Moze li se nikon coolpix L5 ikako slikati u mraku( recimo pod ulicnim
svjetlom)
a da se dobije upotrebljiva slika,naravno bez blica?
Nema nikakvih rucnih postavki vec samo night landscape
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS08.09.2007. u 21:50 - pre 202 meseci
Citat:
svetlanalane:
Onda treba da budem Nebojša Milanović, cozmo, zarsilic, Simon Joinson..... a ne Svetlana, Janko, Marko.......amater.


A što si ti toliko zapela da slikaš po mraku?
Očigledno ti je potrebno malo samopouzdanja; izađi u osunčana popodneva i slikaj svašta, daleko, blizu, pejzaže, ljudske glave, izloge radnji... kada napraviš neku stotinu slika s kojima ćeš biti zadovoljna u tehničkom smislu, onda polako krenu u sumrak, u osvetljene holove, uz blic, pa, mic po mic, da otkriješ granice aparata i sebe same.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS09.09.2007. u 09:35 - pre 202 meseci
@alagor2000

http://www.bmfoto.eu/test/nikon-coolpix-l-5
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS09.09.2007. u 22:25 - pre 202 meseci
Ma nisam zapela nego rekoh 'ajd da isprobam ovaj aparat ("ja stručnjak") u svim uslovima. BTW hvala na ohrabrenju.

Evo poslušala sam te i napravila jako puno fotografija raznih objekata u gradu.
Ako vas interesuje postaviću neku (bolju) da vidite da li su koliko toliko OK (s obzirom na to koliko može ovaj aparat u rukama "Mandušića Vuka").
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS10.09.2007. u 09:19 - pre 202 meseci
Zašto da ne?
Ključno pitanje je da li si ti zadovoljna ili ne.
Ima li slika koje su baš onako kako treba da budu.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS10.09.2007. u 17:20 - pre 202 meseci
U suštini ja sam bila zadovoljna slikama i sa drugim apartima u ovakvim uslovima.

Pitanje je da li su one zaista dobre.

Ajd komentarišite na primer šta je pogrešno urađeno na ove dve. Nikakva obrada nije primenjena, samo resize.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva amatera sa Canon IXUS 800 IS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9395 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.