Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500014 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 11:11 - pre 37 meseci
Citat:
djole-bg:
@Bekakg koji je broj predmeta?


49**/2020
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 11:34 - pre 37 meseci
@Bekakg
Mislim da je kasno, jer kazu da dopune treba odneti pre nego sto se predje na finalni, ali se konsultujte sa nekim posrednikom i vidite mozda i moze. Jer ja jos nisam cuo da je neko nosio test kao dopunu. I nije mi jasno zasto svi izbegavaju taj test koji mizerno kosta da se uradi, a rizikujete da vas odbiju zbog takve gluposti. Naravno da mogu da se uhvate za to i da vas zbog toga odbiju ako hoce, jer se u zadnje vreme hvataju za mnogo vece gluposti, kao sto je za jednu rubliku u izvodu ako nije ispunjena ili fali neki maticni broj koji je totalno nebitan,a test je jedan ceo dokumnt. Npr.znam slucaj da je decko aplicirao na osnovu majke, ali kod majke u izvodu je falio maticni broj njene majke, koja u tom slucaji ne igra nikakvu ulogu i eto zbog toga je bio odbijen. Kao i sto sam na makedonskom forumu procitao pre izvesnog vremena da su brat i sestra bliznaci aplicirali sa svim potpuno istim dokumentima i ona dobila, a on ne. Znaci totalno ludilo, valjda smo do sada i skapirali da nisu normalni i za sta se sve hvataju i da treba da se odnese i ono sto oni kazu da ne treba vise i da svaki dokument bude sve ispunjeno. Jer oni su verovatno prekoracili svoji normu , pa se sada igraju sa nama kako oni hoce.
Ali to je sve mozda, nemojte biti skepticni, mozda naletite na sluzbenika koji isto misli da ne treba taj test.

U svakom slucaju, srecno!!!
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 11:42 - pre 37 meseci
Mislim da bi ti do sada izašao neki status “Lipsvat dokumenti “ ili tako nešto ...
Ni ja nisam radio testove . Jer je kao po EU konvenciji zabranjena diskriminacija obolelih valjda 😟
U svakom slučaju ima u lekarskom ima polje “ zarazne bolesti gde piše po zakonu tom i tom “
Stvarno mi se nije davalo još 5000.
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 11:58 - pre 37 meseci
Pa zato sto mi je prevodilac koji radi u ambasadi rekao da to kosta 5000 i da to ne treba
. Uopste ne kosta 5000 nego 1800 dinara.
Drugo stvarno ne se nisam nadala da ce mi se tako brzo promeniti status. I sve kao ima vremena. Juce kad sam videla sokirala sam se.
Jutros kad sam zvala drugog prevodioca on mi kaze da to ne bi trebalo da bude problem ali ko ce ga znati. I savetovao me da uradim jer kao moze kad si na pocetku finalnog.
Trece sad je drugačije jer nema dopune vec ti nakon pristizanje dokumenta u Sofiju sve odmah pregledaju i ako neki dokument fali izlazi status konstantirani neredovnoati. Pa sam se ja i time vodila. Jer oni tad proveravaju da li imas sve sto je potrebno i da li je naprimer neki dokument lose preveden,da li je deklaracija lose popunjena i slicno..
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:03 - pre 37 meseci
Pa eto, tih 5000, a u mom slucaju je bilo 2000 mogu da vas kostaju mnogo vise. Ali nadajmo se da nece i da ce biti sve ok. Ne znam za taj status, znam samo za "lipsvat dani" koji izlazi samo ako se unese pogresan pin ili broj molbe, ali moze biti posle finlanog ovaj status i tu je kraj:
Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata. [.....].
(Otkaz-Sovet) Vašeto baranje e odbieno od Sovetot za državjanstvo. Na mestoto na [.....] vo statusot treba da e navedena pričinata poradi koja ste odbieni. Najčesto sovetot gi odbiva baranjata za državjanstvo vo koi nedostasuvaat dokumentite vrz baza na koi go imate dobieno uverenieto za proizhod od DABČ (izvodi na rodeni/umreni, potvrda od združenie,...) ili pak baranja za koi nekoja od insituciite niz koi se vrši pozadinska proverka se izjasnila negativno.

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 12.04.2021. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:07 - pre 37 meseci
Citat:
Bekakg:
Pa zato sto mi je prevodilac koji radi u ambasadi rekao da to kosta 5000 i da to ne treba
. Uopste ne kosta 5000 nego 1800 dinara.
Drugo stvarno ne se nisam nadala da ce mi se tako brzo promeniti status. I sve kao ima vremena. Juce kad sam videla sokirala sam se.
Jutros kad sam zvala drugog prevodioca on mi kaze da to ne bi trebalo da bude problem ali ko ce ga znati. I savetovao me da uradim jer kao moze kad si na pocetku finalnog.
Trece sad je drugačije jer nema dopune vec ti nakon pristizanje dokumenta u Sofiju sve odmah pregledaju i ako neki dokument fali izlazi status konstantirani neredovnoati. Pa sam se ja i time vodila. Jer oni tad proveravaju da li imas sve sto je potrebno i da li je naprimer neki dokument lose preveden,da li je deklaracija lose popunjena i slicno..


Nadajmo se da je tako, mozda je po novom drugacije, ja kada sam isao 2019 meni je posrednik rekao da treba test, a i tada su neki pricali da ne treba. I sto se dopune tice on mi je rekao da kada odemo na finalno da je predmet vec otisao na tu komisiju koja odlucuje i da ako se odnese dopuna , nece biti uzeta u obzir jer je vec predmet predat komsiji, tako da sve pre finalne kao uzimaju dokumenta u obzir a posle toga ne. Eto, ako on laze , lazem i ja. Ali do sada sve sto mi je rekao tako je i bilo.
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:07 - pre 37 meseci
Da upravu si. Potpuno. Tako da svima savetujem da ne slusa te Galinu i da uradite to a ne da vas boli glava kao mene sad. 🙂
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:22 - pre 37 meseci
Sad sam zvao konzulat , i rekao mi je dovoljno je samo obično lekarsko uverenje da piše za dobijanje Bugarskog drzavljanstva , ima tamo polje Infekziozni zabolqvaniq ... ima / nqma ....
Tako da opusti se
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:25 - pre 37 meseci
Citat:
Zapro:
@Bekakg
Mislim da je kasno, jer kazu da dopune treba odneti pre nego sto se predje na finalni, ali se konsultujte sa nekim posrednikom i vidite mozda i moze. Jer ja jos nisam cuo da je neko nosio test kao dopunu. I nije mi jasno zasto svi izbegavaju taj test koji mizerno kosta da se uradi, a rizikujete da vas odbiju zbog takve gluposti. Naravno da mogu da se uhvate za to i da vas zbog toga odbiju ako hoce, jer se u zadnje vreme hvataju za mnogo vece gluposti, kao sto je za jednu rubliku u izvodu ako nije ispunjena ili fali neki maticni broj koji je totalno nebitan,a test je jedan ceo dokumnt. Npr.znam slucaj da je decko aplicirao na osnovu majke, ali kod majke u izvodu je falio maticni broj njene majke, koja u tom slucaji ne igra nikakvu ulogu i eto zbog toga je bio odbijen. Kao i sto sam na makedonskom forumu procitao pre izvesnog vremena da su brat i sestra bliznaci aplicirali sa svim potpuno istim dokumentima i ona dobila, a on ne. Znaci totalno ludilo, valjda smo do sada i skapirali da nisu normalni i za sta se sve hvataju i da treba da se odnese i ono sto oni kazu da ne treba vise i da svaki dokument bude sve ispunjeno. Jer oni su verovatno prekoracili svoji normu , pa se sada igraju sa nama kako oni hoce.
Ali to je sve mozda, nemojte biti skepticni, mozda naletite na sluzbenika koji isto misli da ne treba taj test.

U svakom slucaju, srecno!!!



Sve je to rekla kazala, na svim forumima pa i na ovom ima raznoraznih likova koji ce svasta da pisu a da nema veze sa vezom cak i iz zlobe kao sto je primer ako se stariji clanovi secaju da je ovde bio specijalac makedonac koji je pljuvao nas koji imamo uredne papire sto on nema a nece da mu daju samo na osnovu samo toga sto zivi u Makedoniji. Poenta moje price je ds svaciju objavu prihvatite sa debelom rezervom. Ima nas raznih.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:27 - pre 37 meseci
Citat:
Stefan_13:
Sad sam zvao konzulat , i rekao mi je dovoljno je samo obično lekarsko uverenje da piše za dobijanje Bugarskog drzavljanstva , ima tamo polje Infekziozni zabolqvaniq ... ima / nqma ....
Tako da opusti se


Pa dobro ima logike, samo ne znam kako oni na tom obicnom lekarskom utvrdjuju da li imas zarazne bolesti ili kad nigde nisi krv dao. Tj.bar ja nisam, ne znam mozda i tu ima razlike :D
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:38 - pre 37 meseci
Citat:
Bekakg:
Da upravu si. Potpuno. Tako da svima savetujem da ne slusa te Galinu i da uradite to a ne da vas boli glava kao mene sad. 🙂


Ja sam zbog Galine izgubio godinu dana, jer sam ja preko nje predao prvi put 2015. u ambasadi u Beogradu, da bi posle 9 meseci bio odbijen za proizhod zbog opet nepoklapanja nekih datuma, na sta mi ona nista nije ukazala jer tad nije bilo bas rigorozno kao sada. U tom periodu meni ujak dobio Udostvorenie i Galina meni kaze da ja sacekam da on uzme pasos i da ja posle nemam vise predaju za proizhod jer imam direktno poreklo i mogu odma na intervju, sto se ispostavilo da nema veze s mozgom jer su mi na kraju rekli da ja preko ujaka uopste nemam pravo da predam jer mi nije direktna krvna linija. Ali sam ja tada bio dosta neupucen, uzdao sam se u nju, jer su tada relativno svi isli preko nje i verovao sam da ona zna sve o tome. I sacekao sam ja 7,8 meseci dok je on uzeo pasos i skupim opet sve i odem u ambasadu da predam i konzul mi kaze da ja uopste ne mogu preko njega, nego moram sve dokumente koje je on predao da ponovo predam i ja. Ja onda nazovem Galinu da bi mi ona rekla da ona meni to nije rekla, i eto tako ja izgubih skoro godinu dana zbog nje. Onda sam nasao ovog decka iz Makedonije i ipak uspeo da predam preko ujaka iako su mi svuda rekli kada sam ja zvao da ne moze, cak sam i u Sofiji u DABC zvao i oni su rekli da ne moze. Ali eto stigao sam do finalne,a iskreno ne nadam se da cu dobiti ali vredi pokusati, nije me puno kostalo, pa ko zna mozda i imam srece pa ipak bude, jer ovde sve sto je logicno postalo je nelogicno i obrnuto :D
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:40 - pre 37 meseci
Konstatirani neredovnosti: [.....]
(Neredovnosti) Status koj se pojavuva dokolku vi nedostasuvaat dokumenti ili dokolku nešto ne e vo red so dokumentite koi gi imate podneseno pri intervjuto. Na mestoto na [.....] e objanseto što točno ne e vo red i označen e rok od dva meseci vo koj treba da ja ispravite greškata za da može uspešno da vi se oformi dosieto i da preminete na status (1/Obrazuvana). Najčesti neredovnosti koi se javuvaat se: nedostatok na nekoj dokument - najčesto neodamna vovedenata deklaracija za prestoj vo stranstvo, nekorekten prevod na nekoj od dokumentite, medicinski dokument ili potvrda za neosuduvanost koi se postari od šest meseci od denot na intervjuto, nesovpaѓanje na dati na raѓanje ili drugi kontradiktornosti niz različnite dokumenti, priložuvanje na dokument vo forma na kopija namesto original, priložuvanje na staro udostoverenie od DABČ vo koe ne se navedeni podatocite vrz baza na koi vi e izdadeno, neplatena državna taksa, itn. Ovoj status može da se javi vo prvite nekolku nedeli po intervjuto, odnosno vo prvite nekolku nedeli otkako dokumentite ќe vi stignat vo Sofija ako intervjuto ste go pravele vo ambsada ili konzulat. Dokolku ne gi otstranite neregularnostite vo predvideniot rok od dva meseci, baranjeto ќe vi bide prekinato so zapoved na ministerot i ќe preminete na status (Prekratena).

@Bekakg
Eto ovo je novi status, nisam pratio u zadnje vreme, prvi put sad vidim. Nisam ispratio vasu proceduru,ali ako ste vi isli po ovoj novoj proceduri direktno na intervju onda ne bi trebalo da imate problem jer bi vam odma ukazali na to da vam nesto fali i dali bi vam 2 meseca da doneste potpunu dokumentaciju. Tako da ako ste po novom onda nema problema.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 12:43 - pre 37 meseci
@Zapro Ako ćemo legi Artis i papiroloski nikakav test ne treba da se posebno kao individualan dokument šalje ,
već bi trebalo u polje na lekarskom da se unese (Prilaze : Test na Hiv(neg/poz) , Western blot test na Sifilis (poz/neg) ...i tako dalje) ...A moze i jednostavno da se napise ima/nema zaraznih bolesti to je ovisno od stila korespodencije lekara. Osim ako Republika Bugarska ne zahteva da piše “U cilju sticanja Bugarskom drzavljanstva po zakonu tom i tom ovaj kandidat nema Sidu ili neko drugo zarazno oboljenje sto nije slučaj ) ovo znam jer sam zdravstveni radnik. Tačno je da ima jedna partija u Bugarskoj koja se navodno zalaže za zdrava i silna Bugarska pokolenja pa tako kada ulazite u Brak tamo morate da priložite list “Mladoženja “ ...gde ima niz testova na polne bolesti . Po meni to je apsurd i nadam se da će novom Vladom to da se promeni .
Svi smo prošli Galinu 🤣
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
109.245.227.*



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 13:15 - pre 37 meseci
Stefan ja 100 puta pitah ovde je l ima neko da je zavrsio a da nije uradio to niko se ne javi. To za venčanje znam i to vrlo pouzdano. Moja sestra kad se udavala u bg trazili su joj test
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 13:29 - pre 37 meseci
Problem je sto su testovi izbačeni 2019/2020 . Tako da smo prva generacija 😅
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
109.245.227.*



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 13:32 - pre 37 meseci
Koliko je to sigurno sto pricas?
 
Odgovor na temu

storfors
dragan savic
nis, srbija

Član broj: 339408
Poruke: 40
*.tbcn.telia.com.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 15:01 - pre 37 meseci
Pozdrav drugari, jedno konkretno pitanje ako neko zna odgovor. U slucaju prebacivanja Srpske vozacke dozvole na Bugarsku, neki kazu da nije dozvoljeno voziti ni sa Bugarskom vozackom dozvolom u zemljama koje ne priznaju nasu. Konkretno u vezi Svedske posto oni ne priznaju nasu posle dobijanja papira mozes voziti samo 1 god sa Srpskom posle moras polagati za Svedsku. Neki kazu da se po nekom detalju na Bugarskoj vidi da je prevedena od Srpske i da se njome ne moze voziti posle 1god. Dali neko nesto konkretno zna o tome?
Dragan Savic
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 18:01 - pre 37 meseci
@storfors Ja mogu da probam da ti odgovorim.
Srpska dozvola ne vazi u Svedskoj duze od jedne godine. Dozvola prevedena u zemlji koja je priznaje je privremena. Izdavalac dozvole je i dalje maticna zemlja. Sta na dozvoli pise ne znam, tek treba da predam za svoju. Sve sam zavrsio, ali nikako da odem u KAT da podnesem zahtev. Nemam vremena.
Imas lep primer na sajtu EU (negde sam nasao). Primer: Spanija priznaje vozacke dozvole nekih zemalja (koline valjda bivse sta li). Takva dozvola vazi u Spaniji, i prevedena vazi samo u Spaniji. Ukoliko se takav indijanac preseli u neku drugu EU zemlju, mora da polaze ponovo.
Licno iskustvo: isao i pitao ovde u Sofiji u auto skoli da polazem za B. Zena kaze ne moze. Imas srpsku dozvolu, idi prevedi je. Kako da polazes za nesto sto imas? Ja joj ispricah da hocu da se selim dogodine i da mi nece vaziti dozvola u Svedskoj npr. Ona odmahne rukom i kaze "Ma kako nece, ko ce da te pita odakle ti dozvola kada vidi EU zastavu na njoj?". Ja objasnih kakav je zakon, ona se smeje. Kaze ma kakav zakon, pa nikome ko ima Bugarsku dozvolu nisu trazili nigde da polaze. Nema veze sto je prevdena. Ja onda pitam ako poalzem za C1 ovde, sta onda? Ona kaze "Onda ti KAT izda Bugarsku dozvolu, u nju upise sve kategorije koje imas. Ta dozvola od tada pa na dalje je Bugarska, i vracas se kada istekne u Sofiju da izvadis novu. Nju niko ne moze da ti ospori, jer kada je proveri u bazi, pise da je izdata kod nas, ne prevdena.".
Zasto sam je to pitao? Zato sto je pre dve godine nas covek iz Svedske bas to uradio: dosao u Bugarsku samo da poalze C1. Oni mu upisali sve kategorije i zdravo djaci. Dozvola priznata u Svedskoj.
Jos nesto da znas: Svede su mnogo mekani za to. Moj drugar vozio 7 godina sa nasom dozvolom. Uzeo svedski pasos a i dalje nasa dozvola, jos ona papirna bila. Zaustave ga, pogledaju dozvolu, cude se... Pitaju sto nisi polagao. On: "Sta da polazem imam bre dozvolu.". Iskljucili ga iz saobracaja, upozorili. Nema kazna. Napisali opomenu, ako ga uhvate odrace ga sledeci put. Da polaze. Otisao, polozio, i tolko.
Znaci:
1. Prevedes BG dozvolu i pravis se mutav tamo. Ja mislim da mora da te provuce kroz bazu da bi video gde je izdata. Ako te ne provuce nece te nista ni pitati, dozvola ima EU zastavu.
2. Ako mozes, polozi u Sofiji (ili Custendil ako imas kombinaciju da platis da ne izlazis) za C1. Prevesce ti sve kategorije (ja imam A, B i radne masine, sve ce da prevedu).

Nista te ne kosta da probas. Savet: ako poalzes u Bugarskoj, nikako za profesionalnu C. Samo C1. Nece ti priznatiu Svede profesionalnu, kao da nisi ni polagao u Bgd. Priznaju je Nemci, severnjaci jok. Rekli mi u auto skoli i to.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 18:16 - pre 37 meseci
@Bekabg a kako ti imaš broj 49**\2020 a ja 57**/2020 a samo mesec dana je raspon ...
 
Odgovor na temu

storfors
dragan savic
nis, srbija

Član broj: 339408
Poruke: 40
*.tbcn.telia.com.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2021. u 19:20 - pre 37 meseci
Ja vec imam Srpsku A,B i C1 polozeno. Sta onda?
Dragan Savic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500014 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.