Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501836 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.04.2023. u 23:42 - pre 12 meseci
Pozdrav narode,

ima vesti o onome što sam pisao spisanija u prethodnim postovima:

"Pravitelstvoto prie Postanovlenie otnosno ustroйstvoto i deйnostta na Konsultativniя sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina i sъhranяvaneto i dostъpa do elektronniя registъr

Na svoe zasedanie Ministerskiяt sъvet prie Postanovlenie, s koeto se priemat dva podzakonovi akta v izpъlnenie na § 17, t. 1,6. a) ot Prehodnite i Zaklюčitelni razporedbi kъm Zakona za izmenenie i dopъlnenie na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo.

Pъrviяt podzakonov akt e Pravilnik za ustroйstvoto, organizaciяta i deйnostta na Konsultativniя sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Konsultativniяt sъvet e organ, kъm koйto щe može da se obъrne ministъrъt na pravosъdieto, kogato e neobhodimo da se izяsnяt fakti i obstoяtelstva po predstavenite s molbata za pridobivane na bъlgarsko graždanstvo dokumenti po čl. 15, al. 2 ot Zakona za bъlgarskoto graždanstvo, a imenno dokumenti, dokazvaщi naličie na bъlgarski proizhod.

Vtoriяt podzakonov normativen akt e Naredbata za vodeneto, sъhranяvaneto i dostъpa do elektronniя registъr s danni za licata, za koito Konsultativniяt sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina e ustanovяval bъlgarski proizhod. Elektronniяt registъr щe sъdъrža danni kakto za licata, za koito Konsultativniя sъvet kъm Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina e ustanovil, če imat bъlgarski proizhod, taka i za lica, za koito ima veče izdavani ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina udostovereniя (ot 1 яnuari 2011 g. do 31 dekemvri 2020 g. po smisъla na § 16 ot PZR na ZID na ZBG, Obn., DV, br. 21 ot 12 mart 2021 g.)."

Link: https://government.bg/bg/prest...terskiya-savet-na-13-04-2023-g

Po ovome što ovde piše, Vlada je 13. aprila usvojila pravilnik. Što se tiče registra piše da će se ustrojiti elektronski registar lica kojima je savet utvrđivao bugarsko poreklo, a da će u isti biti i upisana lica kojima je već (sada bivši DABČ) utvrdio poreklo.

Po mom mišljenju, ti podaci će samo biti upisani u registar i to je to. Ko već ia potvrdu o poreklu od DABČ nema tu šta da se dalje čačka, koliko ja kapiram. To ne bi trebala da bude prepreka za dalji proces.

A šta tu koči, i da li je ovo kočilo ljude iz Srbije, to je sada već pitanje koje otvara diskusiju.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.04.2023. u 23:44 - pre 12 meseci
Pozdrav narode,

ima vesti o onome što sam pisao spisanija u prethodnim postovima:

"Pravitelstvoto prie Postanovlenie otnosno ustroйstvoto i deйnostta na Konsultativniя sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina i sъhranяvaneto i dostъpa do elektronniя registъr

Na svoe zasedanie Ministerskiяt sъvet prie Postanovlenie, s koeto se priemat dva podzakonovi akta v izpъlnenie na § 17, t. 1,6. a) ot Prehodnite i Zaklюčitelni razporedbi kъm Zakona za izmenenie i dopъlnenie na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo.

Pъrviяt podzakonov akt e Pravilnik za ustroйstvoto, organizaciяta i deйnostta na Konsultativniя sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Konsultativniяt sъvet e organ, kъm koйto щe može da se obъrne ministъrъt na pravosъdieto, kogato e neobhodimo da se izяsnяt fakti i obstoяtelstva po predstavenite s molbata za pridobivane na bъlgarsko graždanstvo dokumenti po čl. 15, al. 2 ot Zakona za bъlgarskoto graždanstvo, a imenno dokumenti, dokazvaщi naličie na bъlgarski proizhod.

Vtoriяt podzakonov normativen akt e Naredbata za vodeneto, sъhranяvaneto i dostъpa do elektronniя registъr s danni za licata, za koito Konsultativniяt sъvet pri Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina e ustanovяval bъlgarski proizhod. Elektronniяt registъr щe sъdъrža danni kakto za licata, za koito Konsultativniя sъvet kъm Izpъlnitelnata agenciя za bъlgarite v čužbina e ustanovil, če imat bъlgarski proizhod, taka i za lica, za koito ima veče izdavani ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina udostovereniя (ot 1 яnuari 2011 g. do 31 dekemvri 2020 g. po smisъla na § 16 ot PZR na ZID na ZBG, Obn., DV, br. 21 ot 12 mart 2021 g.)."

Link: https://government.bg/bg/prest...terskiya-savet-na-13-04-2023-g

Po ovome što ovde piše, Vlada je 13. aprila usvojila pravilnik. Što se tiče registra piše da će se ustrojiti elektronski registar lica kojima je savet utvrđivao bugarsko poreklo, a da će u isti biti i upisana lica kojima je već (sada bivši DABČ) utvrdio poreklo.

Po mom mišljenju, ti podaci će samo biti upisani u registar i to je to. Ko već ia potvrdu o poreklu od DABČ nema tu šta da se dalje čačka, koliko ja kapiram. To ne bi trebala da bude prepreka za dalji proces.

A šta tu koči, i da li je ovo kočilo ljude iz Srbije, to je sada već pitanje koje otvara diskusiju.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 15:23 - pre 12 meseci
Ako je za utehu poceli su i makedonci da se javljaju da su na onim dopunama gde ne pise sta treba a i rusi na ruskom forumu i to sve vise. Jedan je na ruskom forumu napisao da su majka, on i brat zavrsili na takvoj dopuni i da im se za majku vratilo na finalni posle 4 meseca.
 
Odgovor na temu

Dejanrx8

Član broj: 347792
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 15:33 - pre 12 meseci
Pozdrav clanovi grupe , postao sam nov clan i zeleo bih da napisem sledece to jest da zatrazim pomoc u vezi dopune medicinske dokumentacije . Pocetkom meseca stigao mi je mail pod paragrafom čl.146, al.1, t.1 i 2 ot Zakona za zdraveto.
Molim vas da li je neko imao ovajav slicaj da mu pod ovim praragrafim traze dopunu dokumentacije?
Dakle na sta se odnosi trazeni paragraf pod clanovima sta je potrebno ? Hvalla
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 15:36 - pre 12 meseci
U brate pa za mene onda ima nade ja sam tek tri meseca na ovoj dopuni
 
Odgovor na temu

Likii
Požarevac

Član broj: 347916
Poruke: 4
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 16:45 - pre 12 meseci
Da li treba da se zakaze termin za predaju dokumentacije u Sofiji? Idem prvi put..
 
Odgovor na temu

Dejanrx8

Član broj: 347792
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 17:13 - pre 12 meseci
Citat:
kostic17:
U brate pa za mene onda ima nade ja sam tek tri meseca na ovoj dopuni

Kakva dopuna?
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 17:31 - pre 12 meseci
Mene stavili na dopunu zbog neplacenih doprinosa za zdravstveno osiguranje,pa sa platio al dva meseca stoji tako a da se nista ne menja,pa sto Techa rece da se nekoj Ruskinji posle 4 meseca promenio status onda reko za mene ima nade
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 17:40 - pre 12 meseci
Citat:
Likii:
Da li treba da se zakaze termin za predaju dokumentacije u Sofiji? Idem prvi put..


Pogledaj stranicu 723. Naćićeš odgovor 😉
 
Odgovor na temu

Likii
Požarevac

Član broj: 347916
Poruke: 4
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 18:17 - pre 12 meseci
Hvala, procitao sam.
Zanima me da li mogu da odem licno bez zakazivanja? Plan je da odem pocetkom maja i da predam papire licno u Sofiju, pa zato pitam da li je potrebno zakazati ili mogu bez. Hvala
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 20:55 - pre 12 meseci
Citat:
Dejanrx8:
Pozdrav clanovi grupe , postao sam nov clan i zeleo bih da napisem sledece to jest da zatrazim pomoc u vezi dopune medicinske dokumentacije . Pocetkom meseca stigao mi je mail pod paragrafom čl.146, al.1, t.1 i 2 ot Zakona za zdraveto.
Molim vas da li je neko imao ovajav slicaj da mu pod ovim praragrafim traze dopunu dokumentacije?
Dakle na sta se odnosi trazeni paragraf pod clanovima sta je potrebno ? Hvalla


Na spisku potrebnih dokumenata imaš stavku :
"6. Medicinski dokument, izdaden ot lekarska konsultativna komisiя (LKK) na lečebnoto zavedenie, obslužvaщo liceto po mestoživeene, udostoverяvaщ, če liceto ne strada ot ostri zarazni i infekciozni zabolяvaniя po čl. 61, al. 1 ot Zakona za zdraveto, psihični zabolяvaniя po čl. 146, al. 1, t. 1 i 2 ot Zakona za zdraveto. Pri lipsa na LKK dokumentъt se izdava ot obщobolničnata LKK na sъotvetnata bolnica. Tozi dokument se izdava ot sъotvetnite čuždestranni organi, ako molitelяt živee v čužbina."

Ne znam gde si radio lekarski pregled i šta ti piše u zaključku, ali očigledno je da nije odrađen kako treba čim su tražili dopunu. U tekstu ispod su prevedeni članovi 61. st.1 i čl.146. st.1 t. 1 i 2 Zakona o zdravlju RB.

"Član. 61. (Izm. - SG, br. 44 od 2020., stupio na snagu 14.05.2020.) (1) (Izm. - SG, br. 105 od 2020. godine, stupio na snagu 11.12.2020.) Obaveznoj izolaciji podležu obolela lica i nosioci antraksa. bruceloza, malih boginja, virusne hemoragične groznice, difterije, ebole, žute groznice, tifusa, malarije, poliomijelitisa, teških akutnih respiratornih sindroma, bacilarne tuberkuloze, kolere, kuge i KOVID-19.
Član. 146. (1) Lica sa duševnim smetnjama kojima je potrebna posebna zdravstvena zaštita su:
1. duševni bolesnik sa utvrđenim ozbiljnim oštećenjem mentalnih funkcija (psihoza ili teški poremećaj ličnosti) ili sa izraženim trajnim psihičkim oštećenjem kao posledicom duševne bolesti;
2. lica sa umerenom, teškom ili dubokom mentalnom retardacijom ili vaskularnom i senilnom demencijom;"

Sudeći po tome, mogu samo da pretpostavim da u zaključku lekarskog pregleda nije naglašeno da ne boluješ od psihičkih bolesti koje su navedene u čl. 146. zakona o zdravlju. Moj ti je predlog da odeš tamo gde si radio lekarski pregled i da ti lekar napiše ponovo zaključak, s tim da naglasi da "lice ne boluje od zaraznih bolesti po čl. 61. st.1 i psihičkih bolesti iz čl. 146. st.1. i 2 Zakona o zdravlju Bugarske i nema zdravstvene smetnje za dobijanje bugarskog državljanstva". Ukoliko neće da napiše tako, nađi ustanovu u kojoj hoće.

Onda opet sve to prevedeš i legalizuješ i predaš.



 
Odgovor na temu

Dejanrx8

Član broj: 347792
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.04.2023. u 22:25 - pre 12 meseci
Hvalla puno. Ovo mi vec znaci puno!
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 07:11 - pre 12 meseci
Evo ti link kako treba da izgleda. https://imgur.com/a/N0vRWrX

Pogledaj sam i obrati pogotovo paznju sta pise na kraju zdravstvenog. Takvo zdravstveno je predala moja sestra, uostalom kao i ja i nismo imali probleme. Mislim da ovo mozes samo da odradis kod privatnika u domovima zdravlja. Barem sam ja morao da bi mi bilo takvo.

U sustini da na kraju da si fizicki zdrav i psihicki sposoban za dobijanje bugarskog drzavljanstva i da ne bolujes od zaraznih i infektivni bolesti.
 
Odgovor na temu

Dejanrx8

Član broj: 347792
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 11:01 - pre 12 meseci
Pozdrav taj dokument dopune gde ste predali ? U ambasadi preveden i overen ili ste overili u ambasadi pa predali u sofiji ?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 11:07 - pre 12 meseci
Prevodis i overavas kod notara u Bugarskoj i predajes u Sofiji jer zbog diplomatske poste ako predas u ambasadi koja nekada putuje po nekoliko meseci moze da ti se desi da papiri ne stignu na vreme i onda odbijenica. I moras licno da predajes i ne igraj se glavom da dajes ovlascenje kojekakvim posrednicima pa posle da razmisljas dal stvarno odneo.
 
Odgovor na temu

Dejanrx8

Član broj: 347792
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 11:20 - pre 12 meseci
Da li se zakazuje termin za predaju dokumenta u ministarstvu ?
Da li moze nas ovlasceni bugarski prevodilac da prevede ambasada overi i ja da nosim u sofiju ?
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.sud.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 11:56 - pre 12 meseci
Ako pitaš za dopunu, može tako kako si napisao. Nema zakazivanja, samo se pojaviš u direkciji sa spremnom dopunom i reći će ti na koji šalter da predaš.
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 14:41 - pre 12 meseci
Hristos Voskrese braco Bugari i sestre Bugarke. 😂
Suma sumarum, svi mi koji smo zavrsili na dopuni i cekamo misljenje strasnog suda, smo ustvari sumnjivi jer imamo proishod. I sad po novom zakonu cekamo da se sastavi strasni sud koji ce da donese konacnu odluku? Ili cekamo da nasa dokumenta poslaju u Srb na vestacenje?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 14:53 - pre 12 meseci
Ti i ja ćemo se nacekati
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.04.2023. u 15:12 - pre 12 meseci
Ma nema tu nista od slanja dokumentacije to ce po starom bugarskom principu sta koga zakaci i to je to
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501836 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.