Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće

[es] :: Nauka :: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40672 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće04.04.2005. u 12:35 - pre 232 meseci
Nisam citao sve postove ali... Kako vi znate da se sve to NE dogadja? Jednostavno, pokusajte da zamislite kako bi tekao razgovor kada bi neko vasem djedu kad je bio nasih godina objasnio sta je mobilni telefon ili pokazao :o) a to je prije 50 godina. Da je neko pradjedu pokusao da objasni sta je TV ili internet (prije SAMO ~100god.)! Tako da i... mi nismo stigli do kraja te je jako jako moguce da ce se nekada moci putovati kroz vrijeme sto je sad ne zamislivo bas kao i prije par godina ovo sto sam pominjao gore.
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće04.04.2005. u 13:39 - pre 232 meseci
Za sve koji ne citaju sve postove preporuka:
Izgleda manje ako koristite "print" dugme kao npr. http://www.elitesecurity.org/print/28761 jer tada svew strane stanu na jednu plus dosta je lakse kako za stampanje tako i za citanje
 
0

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.97.*



Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće10.04.2005. u 17:19 - pre 231 meseci
mozda je ovaj sto je na loto-u dobio sedmicu putnik kroz vreme :-)
What we do ni life echoes in eternity
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće - Wormhole 'no use' for time travel25.05.2005. u 20:07 - pre 230 meseci
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/4564477.stm
 
0

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće01.06.2005. u 18:41 - pre 230 meseci
Ja naravno ne mogu da objasnim da je moguce, ali mi je glupo sto neki tvrde da je nemoguce. Nekad su smatrali da nista teze od vazduha nije moguce da leti i to im je bilo nezamislivo (kao nama putovanje kroz vrijeme), a danas postoje avioni, helikopteri pa i vasionske letjelice i to je svima nama normalno.
Isto tako Zil Vernova knjiga "20.000 milja pod morem" je tada bila naucna fantastika, a danas postoje nuklearne podmornice mnogo naprednije.
Jednostavno to prevazilazi moc poimanja naseg mozga, zato treba imati mastu i upustiti se u razmisljanje.
mikidragic je dobro napisao i slazem se sa njim.
Mozda je moguce putovanje umom.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće01.06.2005. u 22:10 - pre 230 meseci
Moje misljenje je da se u buducnost sigurno moze ici, i mocice samo se nezna kada, ali da se vratis u proslos je veoma tesko, jer su se ti dogadjaji vec dogodili tako da neverujem da bilo kakva sila ili sta vec moze da ih natera da se ponovo dogede!!! Buducnost je drugacija ona se nije dogodila i mozda postoji nacin da se stigne do nje, nego tu je problem sta ako nam se ona ne svidi pa zelimo da se vratimo :))
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće01.06.2005. u 22:25 - pre 230 meseci
Pa naravno da se u budućnost može ići.Čak ti ne treba nikakva tehnologija.Svake sekunde odeš po jednu sekundu u budućnost, zar ne ? :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće01.06.2005. u 22:45 - pre 230 meseci
Osim ako se protezes kroz vreme umesto kreces.
 
0

sotis
Niš

Član broj: 61265
Poruke: 39
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće15.06.2005. u 00:10 - pre 229 meseci
"Ne vredi pricati o okeanu zabi koja zivi u bunaru"!


"Tutto quello che vedete o sentite niente è ciò che sembra".
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće31.03.2009. u 20:09 - pre 183 meseci
Vidim da je prastara tema, brišite me ako oćete.
Kad bi moglo da se putuje kroz vreme, to bi značilo da naprimer sad neka druga rasa u svemiru može da ode u prošlost kad se stvorio prvi čovek od majmuna uniši ga i da mi uopšte ne postojimo kad se oni vrate u svoje vreme, što je malo glupo, pa ne verujem da bismo uopšte mogli nešto da radimo u toj prošlosti, već možda samo da posmatramo. I to bi značilo da je svaki delić sekunde negde zapisan (a vi vidite koliko je to), pa zato ne verujem ni da bi moglo da se samo posmatra kad bismo otišli u prošlost.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće31.03.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
Otkudi ti to da je covek stvoren od majmuna i zasto mislis da ne postoje paralelni univerzumi?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće31.03.2009. u 20:36 - pre 183 meseci
Nije poenta od čega je nastao, mogu u svakom slučaju da se vrate u neki trenutak kad je populacija bila zanemarljiva u odnosu na onu iz tog trenutka odakle su ti koji se vraćaju.
Koliki broj tih paralelnih univerzuma bi morao da postoji, samo svaki dan ima 86400 sekundi, a tek da ne pričamo o njenim delićima pa bi broj tih univerzuma morao da bude neograničen samo u okviru svakog dana i sata, što nekako nelogično zvuči, i gde bi se čuvali svi ti podaci gde se nalazio svaki atom (i manje) u tom trenutku u celom svemiru i ko kaže da bi se sve dešavalo potpuno isto u svakom tom univerzumu?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.90.*



+4 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće31.03.2009. u 21:15 - pre 183 meseci
Citat:

Kad bi moglo da se putuje kroz vreme, to bi značilo da naprimer sad neka druga rasa u svemiru može da ode u prošlost kad se stvorio prvi čovek od majmuna uniši ga i da mi uopšte ne postojimo kad se oni vrate u svoje vreme, što je malo glupo


Da, moze da ode, ali zasto bi tamo neki alien hteo da unisti nase majmune?
Sigurno ne zato sto ti mislis da je to glupo.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće01.04.2009. u 15:11 - pre 183 meseci
Citat:
Marko_L: Pa naravno da se u budućnost može ići.Čak ti ne treba nikakva tehnologija.Svake sekunde odeš po jednu sekundu u budućnost, zar ne ? :)


Bravo Marko. Svaka ti čast - i nasmejao si me i oduševio. Čestitam! Sve drugo su samo proizvoljna naklapanja.
Činjenica je da su se sve stvari u prošlosti dogodile samo na jedan jedini način. Zašto? Zato što su postojali uslovi
za samo takvo događanje i nikakvo drukčije. Apsolutna je istina i to da će se sve stvari u bubućnosti dogoditi samo
na jedan način. Prema tome već sada postoje uslovi za sve što će se dogoditi u budućnosti - iliti sve je predodređeno.
Razne izmišljotine u vezi sa vremenom su moguće zato što su nedokazive.
Ne možemo, na primer, dokazati najjednostavniju stvar - jednakost trajanja dvaju vremenskih intervala pa prema
tome ni sve ostalo u vezi sa vremenom, a to onda ostavlja široki prostor za kojekakva škrabala "naučne" fantastike
i njima sličnih.
To što su neki nekad smatrali da su neke stvari nemoguće pa se posle pokazalo da su ipak moguće nije dokaz ni za
šta jer bilo je i obrnutih smatranja za koje se pokazalo da su nemoguća.
 
0

alfa2005

Član broj: 49335
Poruke: 13
*.w802.net.



Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće26.05.2010. u 18:04 - pre 169 meseci
Dzordzu Vasingtonu je 1789 godine trebalo da razdaljinu od Njujorka do Vasingtona koja je otprilike 350 km predje za 30 sati pod uslovom da je koristio najbrze prevozno srestvo tada a to je konj (i da na svakih 50 km opet krene sa odmornim konjem),
isto toliko je trebalo Juliju Cezaru da predje razdaljinu od 350 km koji je ziveo 100 godina pre nove ere!
Prvi automobil koji je usao u Srbiju je imao Boza Radulovic 3. aprila 1903. a sta sve sada svet ima do 1903 do 2010 (107 godina)?
Pa zar za 100 godina da napravi svet sve ovo a trebalo mu je hiljade i hiljade da samo izmisli tocak.
Mislite o tome.
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće28.05.2010. u 19:12 - pre 169 meseci
Lepo kažeš, trebalo mu je hiljade i hiljade godina da napravi točak. A geni se kod ljudi skoro uopšte nisu promenili od onda, pa zašto bi onda ti posetioci dali tek toj generaciji umesto odmah kad bi je na potpuno isti način iskoristili i ti stariji ljudi? Samo bi gubili vreme...
Što se tiče ovakvog napredovanja u tehnologiji, moguće jer ipak treba vremena da se priviknu generacije na nove stvari. Sigurno ne mogu sada da nam pošalju neki svemirski brod sa ko zna kojim jezikom i da ga koristimo... Jedino mi je čudan ovaj prvi deo...
Neko je to prvi morao da izmisli, jednom je morao da bude početak...
A postoje i teorije da ovi vanzemaljci koje viđamo su ustvari samo ljudi iz budućnosti, a ne da dolaze sa ko zna koje planete, jer ipak trenutno mislimo da je svetlost najbrža, a koliko njoj vremena treba za put...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 19:12 - pre 167 meseci
taj dokaz sa početka ove teme nije nikakav dokaz,ako su ljudi u budućnosti razvili neku metodu putovanja u prošlost onda sam ja sto posto siguran da u njihovom vremenu nema monetarnog sistema,tj nema novaca,one civilizacije ako postoje ili će ikada postojati koje imaju tehnologiju putovanja kroz vreme su davno prije riješile svoje materijalne probleme u našem vremenu se već naziru ta rješenja koja bi se mogla dogoditi jako brzo(kroz stotinjak godina) npr molekularna nanotehnologija i solarne elektrane u svemiru te daljinski bežični prenos energije (npr laser ili neki drugi vid prenošenja energije iz svemira na površinu planete)
što se tiče hipoteza o brzini svjetlosti koja putuje okvirno 300 000 km/s i gdje se navodi da nista ne moze da putuje većom brzinom od tih 300 000 km/s ja ću vam dati jednostavan teorijski model da to nije tačno,evo jednog primjera brzina svjetlosti je 300 000 km/s ,međutim šta se dešava ako se izvor svjetlosti kreće,zamislimo svemirski brod koji juri 0,1 brzinu svjetlosti u nekom smjeru i u istom tom smjeru ispaljuje laserski snop,ne putuje li taj laserski snop sada brzinom od 1.1 brzine svjetlosti,meni se čini da putuje ,neka me neko ispravi ako grešim.
druga stvar fotoni imaju masu,nije tačno da nemaju masu,dokaz tome je da ne mogu da izađu iz crnih rupa zbog koje crne rupe i imaju ime CRNE ,samo ta masa je toliko mala da se ne moze ni izracunati,po anštajnovoj formuli E=m x c na kvadrat ,što znači energija je jednako masa puta brzina svjetlosti na kvadrat ,pošto iz ovog možemo da zaključimo da je energija zarobljena u masi (kvazarima koji grade subatomske čestice) ogromna onda nam je jasno i da je masa fotona skroz sićušna upravo toliko sićušna koliko je energija mase ogromna jer te dve stvari su komplementarne.
dakle ono što smo učili u fizici koliko se ja sjećam u osnovnim školama da je materija neunistiva nije tačno,pravilno je reći da je energija neunistiva ,samo može mjenjati oblike jedan od oblika energije je materija a ona se da raskopati anihilacijom gdje se kompletna masa pretvara u energiju tačnije u fotone ali postoji nesto što se zove defekt mase,mislim da je nakon pretvaranja materije u energiju tj fotone anihilacijom materije i antimaterije defekt mase upravo zbir masa fotona koji su nastali u tom procesu,međutim masa fotona je nezamislivo mala ali ipak je prisutna i to je ono sto je nejasno,jednostavno fizika nema još uvjek potpuno ispravne temelje ,ovo što sam napisao nije tvrdnja već moje razmislajnje ne zelim nikom da ga namećem ja nisma stručnjak za fiziku,neka me neko slobodno ispravi ako grešim.pišem jer su mi ovo mnogo zanimljive teme....
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 19:20 - pre 167 meseci
još me nešto zanima ukoliko ima nekih fizičara na ovom forumu , ili neko ko se razumije u ovve problematike jel postoji suprotan proces anihilaciji ,ako je anihilacija pretvaranje materije u fotone ,postoji li suprotan proces tome ,dal se mogu fotoni pretvarati u materiju,tj kvarkove i po kom principu to radi i nije li to ustvari bio tzv big bang upravo taj proces suprotan od anihilacije koji je isto neka vrsta velikog benga :)
 
0

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 19:28 - pre 167 meseci
Iz nekog razloga taj tvoj dokaz nije dobar (neko mi objasni zasto, necu da lupam prenoseci), ali postoji drugi dokaz koji potvrdjuje pricu o brzini svetlosti, tj da postoji veca od brzine svetlosti.

Juce sam gledao izlaganje jednog stranog teoreticara koji je usput pomenuo da se do pre par godina brzina svetlosti smatrala najvecom, ali na osnovu nekih novih teorija definitivno to nije.
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 20:23 - pre 167 meseci
hm,pa prenesi to što ti je neko objasnio ,jer ne vidim zbog cega se ne bi mogli sabirati vektori brzina kad je svjetlost u pitanju,ako izvor svjetlosti putuje logično je da i svjetlost ubrzava za brzinu tog puta izvora ili usporava ukoliko se izvor kreće u suprotnom pravcu.ajde posto foton ima toliko malu masu da je apsolutno otporan na normalne gravitacije van onih ekstremnih u crnim rupama ,pa ga nista ne moze usporiti to mogu da razumijem ali da se ne moze brzina fotona zbrojiti sa brzinom njegovog izvora ukoliko idu u istom smjeru to ne mogu da shvatim bez nečijeg objašnjenja zato bi volio da kažeš bilo šta pa da dalje kopam u vezi toga.
 
0

[es] :: Nauka :: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40672 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.