Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao Java programera u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50269 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 09:12 - pre 200 meseci
Sorry, možeš li da ponoviš pitanje?
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 13:55 - pre 200 meseci
@milanche

U potpunosti te razumem! To sto se desava je posledica monopola Telekoma i cinjenice da ih upravo zbog toga zabole za kvalitet usluge! Medjutim koliko znam, taj monopol im se ubrzo ukida (zbog toga su cak i obavezali provajdere na 3 godine vernosti prilikom skorasnjih povecavanja brzine interneta po istoj ceni - po sistemu cene vam ostaju iste, mi pocinjemo nasim klijentima da de fakto dajemo duplo brzi Internet po istoj ceni, a vi ako to isto hocete morate da nam obecate da ce te u naredne tri godine samo od nas kupovati internet!) E a tek SBB da ne spominjem,....... Mada njega drzi Amerikanac - Soros, ili ima neki veliki procenat udela! Ja sam evo kod jednog malog provajdera, sa kojim nemam nikakvih problema!
Sve je to pitanje konkurencije! Kada ukinu monopol Telekoma, situacija ce biti kao sad sa mobilnim operaterima, tj kvalitet usluge ce porasti! U svemu tome ima udela i nas mentalitet! Medjutim kao sto si sam rekao lepo si napunio baterije!
Prilike za posao u IT ima, i pozivam sve mlade ljude (a i one starije sa deviznim penzijama, :-)) da se vrate i da zajedno radimo, prvo za sebe a onda da pomognemo da se i Srbija digne na noge! Jer, u principu, najlakse je mladim informatickim strucnjacima da se vrate - dok ostali objektivno imaju teskoce da nadju zaposlenje - ali nadam se ne jos zadugo!

Pozdrav!

I da, BTW - makar ovde nema toliko zemljotresa kao tu u SF - u! :-)

Amerika ide do djavola vrlo brzo! (Al, nazalost mozda i cela planeta zajedno sa njom - ovo oko Irana me neodoljivo podseca na Nostradamusa) ! Za par godina, zbog stope poginulih u Iraku i Avganistanu nece imati dovoljno vojske (pesadije) da ratuju - a moraju! Cuo sam da se vec zale da West Point ima problema sa regrutima - tj nece niko da ratuje i da gine! A i prete svojim "saveznicima" da ukoliko ne posalju vojsku u Irak ili Avganistan da ce morati da povuku svoju vojsku sa Kosova! Tj. poceo je sistem "seci usi, krpi dupe"! Tako je propalo i Rimsko carstvo - niko vise nije hteo u legije! Najvaznija na svetu je lova i Big Mac obrok! Zato i ti "zmajevi" dolaze za dva dana i namestaju sve - neko je izracunao da je tako najveci profit - nazalost takav sistem ima za pretpostavku neogranicenost resursa - a to avaj nije istina! Poenta je u odrzivom razvoju a Americki liberalni kapitalizam je usao u circulous virtuozus iz kog bez velike lomnjave ne moze da se izvuce!
Samo me je strah za planetu, a i za Kurde!

Jos jednom - Pozdrav!



 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 14:03 - pre 200 meseci
Citat:
vvule:Prilike za posao u IT ima, i pozivam sve mlade ljude (a i one starije sa deviznim penzijama, :-)) da se vrate i da zajedno radimo, prvo za sebe a onda da pomognemo da se i Srbija digne na noge!

Sta tacno nudis, iz kojih razloga bi se neko vratio, trebalo bi da izneses konkretne stvari, dakle prednosti povratka, inace sam poziv i nije neka garancija.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 14:07 - pre 200 meseci
Citat:
vvule: taj monopol im se ubrzo ukida

Ne lipši magarče.

Citat:
Americki liberalni kapitalizam je usao u circulous virtuozus

 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 14:45 - pre 200 meseci
Citat:
Sta tacno nudis, iz kojih razloga bi se neko vratio, trebalo bi da izneses konkretne stvari, dakle prednosti povratka, inace sam poziv i nije neka garancija.


Stan, hranu i svakodnevnu masazu! Nemam ja sta da nudim, al znam da se posao u IT sektoru lako nalazi (ja sam zavrsio ETF, i odma sam ga nasao, bez ikakvog iskustva, imam platu sa kojom mogu srecno i zadovoljno da zivim! Idem na letovanje svake godine, sace i zenidba,... (hvala na cestitkama),

a ti Jablane cepaj tu Cehinje i ne sekiraj se za Amere! Evo ti ga domaci! Odgovori na ovo pitanje, a moz i esej da napises i da ga postavis ma forum!

1. Zasto Ameri ratuju u Iraku!


Pozdrav svima!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 14:47 - pre 200 meseci
Ljudi,

Hajde prestanite o "amerima i iraku" i ostavite te price za kafanu - ovde se prica o perspektivi Java programera u Srbiji a ne o tome da li ce USA da propadne ili ne.

Jebote koliko imamo globalnih ekonomskih i politickih analiticara mogli bi smo da postanemo vodeca konsultantska kuca na svetu, samo da to sto lokalni analiticari i sinteticari pricaju ima ikakvu vrednost ;-)

Znaci kada se pita o poslu i ukupnoj perspektivi pricamo o:

1. Plati
2. Mogucnosti zaposlenja i kvalitetu radnih mesta uopste (radno vreme, bonusi, kompanijska kola i dodatne pogodnosti)
3. Zdravstvu i zdravstvenom osiguranju
4. Edukaciji i troskovima edukacije za potencijalnu decu
5. Ceni hrane i smestaja i odnosu tih cena prema plati
6. Visini ostalih zivotnih troskova (restorani, bioskopi, pozorista, registracije auta, telefona, struje)
7. Transportu tj. kvalitetu istog
8. IT infrastrukturi
9. Kvalitetu socijalnog zivota

To je ono sto bi interesovalo ljude sto u Srbiji sto u inostranstvu i to mnogo vise od lokalnog misljenja kada ce da propadne USA i misljenja da ne mozes da rostiljas "na zapadu" ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 15:02 - pre 200 meseci
Citat:
vvule: Nemam ja sta da nudim, al znam da se posao u IT sektoru lako nalazi (ja sam zavrsio ETF, i odma sam ga nasao, bez ikakvog iskustva, imam platu sa kojom mogu srecno i zadovoljno da zivim! Idem na letovanje svake godine, sace i zenidba,... (hvala na cestitkama),

Sve navedeno imam i ovde, sto bi se vracao onda? Moraces malo detaljnije da opises prednosti povratka.
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 15:55 - pre 200 meseci
Ja sam samo u jednom postu, dao moju procenu kako su gotovi, tu se odma naslo gomila ljudi koji me zbog toga napadose,pa sam morao da se branim,

Ovo je moje iskustvo, a ostali neka kazu svoje:

1. Momak koji je postavio pitanje, a to vazi i za sve momke koji bi dosli iz USA (tj sa dosta iskusktva) imao bi platu grubo oko 1000 e neto, tesko manje a verovatno cak i vise! Sa izvesnom perspektivom rasta u skorijoj buducnosti
2. Mogucnost zaposlenja: Pocetnici - visoka, Sa iskustvom - sigurno zaposlenje, radni uslovi: solidni,nisam koristio kompanijiska kola, ne trebaju mi! Na posao stizem za pola sata i firma ima svoj parking,a sto se tice bonusa,primenjuju neke meni nejasne metode ali postoje, a ako radis prekovremeno to ti se plati!
3. Zdravstvo: Ovo je najmanje dobar aspekt, nazalost, medjutim kao sto rekoh koliko para toliko muzike! Medjutim, ovo se ne desava sigurno: (Naime, pricao mi covek iz USA, dok sam boravio u Dalasu, sta mu se desilo)
Nazalost dobi covek rak pluca, ode kod doktora,.... Kad je otisao do osiguravajuce kuce, rekose mu da nema prava na lovu jer je uprkos tome sto mu zena pusi (ej cime se bave) ostao sa njom u braku! E sad ja mu ne bi verovao, medjutim pokaza mi papir gde lepo pise!
4. Edukacija: Znas kad bih ja zavrsio fakultet u Americi sa ekvivalentom plata mojih roditelja - NIKAD! I uopste obrazovanje je besplatno, a i ako placas nije strasno (ako radis u IT, ) Kvalitet, hmm, poboljsava se mada ne toliko brzo koliko bih ja licno hteo! Medjutim, mlad obrazovan covek iz nase zemlje, ima sire vidike od svog parnjaka u Americi. Vecina je, ne uzimajuci u obzir usko strucno obrazovanje, funkcionalno nepismena! Na celu sa Busom, koji npr mesa Australiju i Austriju! Stoli ga bojko!
5. Ja licno za moje potrebe trosim oko 100 e za hranu mesecno, doduse ja se specificno hranim, zavisi od coveka i afiniteta!, Stan, hmmm, 150 - 250 evra mesecno, u Beogradu, u NS i Nisu (gde isto cujem ima posla u IT)
6. Restoran - (Obrok za dve osobe, u nekom normalnom restoranu - u vrh glave 2000 din - 25 e - 41, 42 $, medjutim ima tendenciju rasta u dolarima, , , , Pozoriste 800 dinara - 1000 po karti! Tj oko 10 e, registracija automobila 100 e godisnje, ako ne vozis neko cudo od 2000 kubika, Struja - zavisi letos sam sa sve full klimom, placao 3000 din! Bioskop 250 din po karti. Telefon - zavisi, prosek 1000 din - 10 - 15 evra! ( I sve manje dvojnika, ) Struja, za sad najniza u regionu!
7. Transport - Dosta lose, doduse mnoooogo bolje nego ranije i poboljsava se! Solidan autoput BG - NIS, nadam se da ce biti i do Pozege, za koju godinu! Radi Aerodrom, ne ruse se avioni zbog ustede u materijalu za remont(gledao na National Geographic - u), ne naplacuju ti ekstra kartu ako si malo overweight, ! Jedino je zeleznica toliki jedan shit, da je to strasno i velika bruka! U principu, bez velikih problema, stizes iz tacke A u tacku B
8. IT struktura - malo slabije razvijena, ali uz malo strpljenja dobijas broadband u kuci - a firme pa to im je alat tako da ga imaju i solidan je. Stanje se popravlja, al bilo bi jos bolje kada bise vratili mladi informaticari!
9. Socijalni zivot - Neuporedivo bolje, s obzirom da ja ovu pojavnu kategoriju nisam primetio u Americi! Osim "event" - ova, koji su u sustini nebitni kad nemas s kim da ides!

I na kraju u duhu rimskog senatora koji je sve svoje govore zavrsavao sa "Ja uostalom mislim da bi Kartaginu trebalo unistiti", da zavrsim i ja - Amerika je gotova - i to je jedan dobar razlog za povratak! (Evo vest na Tanjugu - barel nafte 93 dolara, smanjene rezerve u USA), mozda se i desi ranije nego sto sam mislio - Neka nam zivi njegova kretenska ekselencija Dzordz Bus!



[Ovu poruku je menjao vvule dana 30.10.2007. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 16:23 - pre 200 meseci
Citat:
vvule: Medjutim, mlad obrazovan covek iz nase zemlje, ima sire vidike od svog parnjaka u Americi. Vecina je, ne uzimajuci u obzir usko strucno obrazovanje, funkcionalno nepismena!

E jebiga vule, sad da je tako i nije.
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 16:54 - pre 200 meseci
Malo sam se jace izrazio,nije funkcionalno nepismena, ali im fali poprilicno opsteg obrazovanja! Jedan me je npr pitao iz kog su veka rusevine MUP -a na pocetku Kneza Milosa,... ( Ne lazem majke mi) Na sta sam mu ja rekao da su to Persijanci srusili u 5 veku pre nove ere, a on mrtav ladan poverovao! (Sa sve garom i cadji na zgradi) A inace programer decko, ne da zna Javu, ... a marksizam pojma nema, ni da gukne, :-)
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
89.216.222.*

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 17:32 - pre 200 meseci
Ja i dalje nisam ubedjen da je ovde bolje, jel mozes jos malo da pricas kako je tamo lose a ovde dobro?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 17:45 - pre 200 meseci
Da, i meni nesto ne izgleda sjajno iz tog vuletovog opisa.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 17:49 - pre 200 meseci
Citat:
Jedan me je npr pitao iz kog su veka rusevine MUP -a na pocetku Kneza Milosa,...

Pa znas kako, decko verovatno pretpostavlja da kad vidi neku rusevinu u centru grada, da je to neki istorijski spomenik. A trebao si mu reci da su iz dvadesetog veka:-)))
Predlazem moderatorima da ovu temu prebace u Advocacy pa da se tamo nastavi rasprava o propasti Amerike, naslov je posao java programera u Srbiji, a ovo je otislo u debeli offtopic.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 17:49 - pre 200 meseci
Niko nije isti, to kako je nekome u Srbiji i u inostranstvu je cisto individualna stvar i zavisi od mnogih parametara od kojih je vecina drugacija od osobe do osobe.
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 21:25 - pre 200 meseci
Ma ja nisam ni hteo da se upustam u raspravu i ubedjivanje, al ne daju mi mira mangupi :-) ! Imaju nesto debelo protiv u sustini jedne jako lepe stvari - povratka mladog coveka iz USA u svoju zemlju! E sad verovatno bi i oni hteli, al im se nesto ne da, pa rade po sistemu "kiselo je grozdje"! (Zezam se, nemojte da saljete 20 postova zbog prethodne recenice)!

Da zavrsim sa recenicom - Dobro nam dosao brate , necu se vise dati provocirat`. A sto se tice ostalog - SAPIENTI SAT!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 22:16 - pre 200 meseci
Citat:
vvule
Imaju nesto debelo protiv u sustini jedne jako lepe stvari - povratka mladog coveka iz USA u svoju zemlju!


Ja nemam bas nista protiv toga, svako treba da zivi tamo gde mu najvise odgovara - samo mi se cini da takvu opciju odabira ne vise od jednog u 100 ljudi koji imaju kvalifikacije, a razlozi za to su izlozeni ranije i sastoje se u neuporedivo kvalitetnijem zivotu i vecoj zivotnoj sigurnosti i perspektivi za decu u urbanoj USA u poredjenju sa Srbijom danas.

U principu, ima nostalgicnih ljudi - kojima nedostaje drustvo itd... oni se vracaju, bas kao i oni koji jednostavno ne mogu da se uklope u neko drugo drustvo osim lokalnog. Postoji takodje i manji broj ljudi koji u Srbiji mogu da zaradjuju vise nego u USA i/ili da u Srbiji imaju kvalitetniji zivot, ali i takvi su samo mali broj u moru onih koji nemaju takve "bacene kockice" u zivotu.

Sto se kiselog grozdja tice, ljudi iz USA a poreklom iz Srbije mogu svakog momenta da se vrate u Srbiju ako to zazele - a iz Srbije u USA je ipak malo teze otici, sto obicno baca dosta kiseline na to malo mesto u Balkanu a ne obrnuto ;-)

Citat:

Malo sam se jace izrazio,nije funkcionalno nepismena, ali im fali poprilicno opsteg obrazovanja! Jedan me je npr pitao iz kog su veka rusevine MUP -a na pocetku Kneza Milosa,... ( Ne lazem majke mi) Na sta sam mu ja rekao da su to Persijanci srusili u 5 veku pre nove ere, a on mrtav ladan poverovao! (Sa sve garom i cadji na zgradi) A inace programer decko, ne da zna Javu, ... a marksizam pojma nema, ni da gukne, :-)


Uvek razvesele "dosetke" ljudi iz Srbije prema totalno nespremnim pojedincima iz USA kao nekakav dokaz inferiornosti zemlje koja ima 300 miliona stanovnika i koja je u svakom pogledu ispred Srbije bar 50 godina a nekad i vise ;-)

Zadivljujuce elegantan i prost dokaz - bas si ga zajebo, mnogo glupi bre - alal ti vera, mogu tacno da vizualizujem to zadovoljstvo na tvom licu kad si ukapirao da mozes da 'izradis' tog Amera :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji30.10.2007. u 22:52 - pre 200 meseci
I dalje mi niste odgovorili na pitanje...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji31.10.2007. u 06:16 - pre 200 meseci
Evo, ja cu da ti odgovorim, samo pod uslovom da zbrises pod sto i ne smetas sa pitanjima, jer smo tek poceli da se p*ckaramo oko
toga sta je bolje Srbija ili Amerika, a uskoro ce da pocnu da lete flase preko cele kafane.

Nikad nije kasno da se pocnu prave stvari. Ako nastavis sa time sto si zapoceo, u sezdesetoj mozes da pricas da se vec trideset godina
bavis Javom, i sigurno je da ces sve dotle da znas.

Ako ti je za utehu, i ja sam poceo da se bavim kompjuterima u svojoj 29-toj - takva su bila vremena (kompjuterima su se bavili bubuljicavi
cvikerasi i debilna decurlija koja nije umela da igra fudbal, a ko je hteo da uhvati ribu morao je ili da svira nesto ili da pravi dobra pojacala).

Tek kad sam video da moze da se mnogo dobro zivi od tog znanja, (tj. kad mi je sprava iscrtala semu miksera u OrCad-u) poceo sam i ja da
glumim gljivu, uhvatio knjigu u ruke i ostalo je istorija.

Naravno, to je bilo odavno. U medjuvremenu su se stvari malo obrnule za nekih 178.5 stepeni - vise uopste nije sramota da se bavis kompjuterima,
i narocito programiranjem pa nemoj ni ti mnogo da se stidis.

Samo napred.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji01.11.2007. u 17:00 - pre 200 meseci
EH vule vule,

Procitaj samo stavke koje ti je Ivan izneo i reci da covjek nije 100% u pravu. Po onome sto ti pises moze se vidjeti da 99% nisi nikada krocio na tlo amerike, niti znas kakav je zivot ovde, nego si poput miliona likova iz Srbije ubjedjen da se mi ovdje u USA patimo, prosimo i da nemamo nikakav zivot, a meni sutra da pukne da hocu da dodjem u srbiju preko vikenda ja bih mogao da odletim, spickam polugodisnju platu sto se po tvojim rijecima meni nudi za par dana i se vratim u USA, i da opet nastavim normalan zivot kao da nista nije bilo. Razlika u standardima je VELIKA!!! Ovdje jeste sve skuplje, ali programer ovdje dobija od 5-10 puta vecu platu nego u Srbiji, i to je cinjenica. znam da je lakse KAD POGLEDAS BROJEVE zivjeti u Bg i placati stan 200 eura, nego u Chicagu 1200 dolara, ali pogledaj doprinose.

I stvarno ne znam ali promjetio sam dok sam i dole bio letos da dosta mojih projatelja i ljudi sa kojima sam isao i u gimnaziju, i ljudi koji su visokok obrazovani, a ljudi koji nikad nisu bili u usa spominju rijeci kao sto si ti napisao, i kao sto sam gledao na TV Boru Djordjevica kako se proserava sa nekim navodno istinitim pricama iz Amerike dok je on dolazio na turneje pa mu ljudi pricali... Ono u fazonu kad je covjek nas kiselio kupus, pa mu dosao FBI SWAT tim u kucu da vidi sta je. TO je Obicna glupost, trla ba ba la... Nema postara koje su nasi ljudi iznapijali, nema swat tima zbog kiselog kupusa, nema stvari koje su ti predstavljene bas zato da bi ti napravile laznu sliku...

Nemojte zivjeti u zabludi!!! Mogao bih i ja iscrtavati zablude kako ce Republika srpska sad da propadne u Bih i kako je kosovo vec otislo vragu, kako ce se Vojvodina odcepiti i kako ce ostati beogradski pasaluk, sto naravno nikako ne bih zeleo da se dogodi, ali cinjenica je da je ta Jugoslavija, pa Onda Srbija i Crna Gora, pa Srbija, svaki dan manja... Cinjenica je da u Srbiji ima oko 35% nacionalnih manjina, dok u hrvatskoj ima 3%, cinjenica je da 90% mojih prijatelja visiko obrazovanih strucnjaka zive popriliicno bjedno, cinjenica je takodje da po broju stanovnika u drzavi kad bi uporedio to sa amerikom, ima daleko veci broj i ne zaposlenih, i ne obrazovanih mladih osoba u Srbiji nego u USA, itd itd... Ne kazem da ovdje sve cveta onako kako bi mi zelili, ali to je nas izbor. Znam da necu moci sad da izadjem iz zgrade u kojoj radim i da sjednem dole u bastu i da gledam kako ljudi prolaze i pijem kaficu, i ono za 10 minuta mi naleti ortak neki pa se ispricamo onako uz kafu i kiselu, znam da nema nekih drugi stvari sto ima u Srbiji, ali znam da sutra mogu bukvalno i bez ikakvih prepreka sa svojim mozgom da sebi stvorim ono sto zelim, a i kao sto bi ljudi ovdje rekli... SKY IS THE LIMIT!!! :)
 
Odgovor na temu

vvule
Simonida Puhalo
Beograd

Član broj: 133334
Poruke: 16
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji01.11.2007. u 20:55 - pre 200 meseci
Znaci stvarno ne mogu da a da ne odgovorim, na provokacije :-)!

U Americi sam proveo 2 godine i kusur, i to ne da sam krocio, nego sam je obisao uzduz i popreko! Ne pricam napamet, i moje price nisu kafanske, nego manje vise iz prve ruke! Imao sam posla sa advokatima (nesto oko nasledja kevinog ujaka, koji ima kucu u Pensilvaniji, a na kraju je umro u nekom starackom domu u blizini Las Vegasa), onako iz zezanja sam boravio kod caletovog brata od strica u Dalasu,... Sve super sve strava, al da moram da zivim tamo, skocio bih radije niz liticu kanjona reke Kolorado! Sa tim ljudima (Amerikancima) nema sta da pricas, od ionako priglupog engleskog jezika (koji se u "komicne" svrhe koristi jedino kada jedna bezobrazna rec ima isto zvucanje kao i neka fina ili na cinican nacin), koriste jedno 55 reci, od kojih je najcesca WAUH, toliko je cesto koriste da ce jos malo poceti da laju! Opsednuti su lovom, kreditima, ... i 50 posto prica je o tome! Gomila ljudi na ulicama sa kojima ne mozes da se mimoidjes koliko kila imaju, a 60 posto ako ne i vise su ozbiljno gojazni, sto je pogotovo ruzno videti na mladim ljudima! Mladi "obrazovani" su iskljucivo zanatlije koji se razumeju u svoj posao a u ostalo se ne mesaju! Ne znam ko rece ovde na forumu- nepripremljeni Amerikanci - pa za logiku covek ne treba da bude pripremljen, il je ima il je nema! Inace, nisam mu rekao Persijanci nego Iranci (oni su sad moderni bad boys), i uopste nisam mislio ozbiljno da ga zezam nego sam rekao cisto onako iz fore, jer je tad bilo neke frke sa Ajatolahom i kompanijom, a on je mrtav ladan poverovao! Ja samo ne znam na kojim starim rusevinama ima metala, garavih zidova,.... cista logika - Ma gledao covek na CNN sta rade zlotvori! Dosadni, su dosadni, neinventivni, nezanimljivi, debeli ko stoka, opsednuti lovom i job - om! Da pitas prosecnog Amerikanca zasto proslavljaju Thanksgiving ne bi znao da ti kaze!
Sve u svemu, ako imas dobar stomak i mozes da odes i radis jedno 2 godine da malo stisnes kais i ustekas neku lovu pa da se vratis i pocnes nesto ovde, inace "SKY IS THE LIMIT" rece Osama Bin Laden - koji je covek CIA (bio i ostao), cim Americi treba izgovor da napadne neku drzavu evo ga teroristicki napad, sto ih sad nema,samo da mi je znati, mada preci ce on u Iran i odatle nesto organizovati - samo treba da mu jave kad! (Doduse ovo se moze klasifikovati pod teoriju zavere, ali ipak logika nalaze - ipak su oni njega regrutovali prilikom napada Rusa na Avganistan).

Imao sam brojnih kontakata i iskustva sa Amerima i statisticki uzorak je vise nego dovoljan da se stekne misljenje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50269 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.