Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao Java programera u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50266 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji01.11.2007. u 22:30 - pre 200 meseci
Covjek, sto se tice zezancije i djevojaka i ljubavi prema domovini ja bi se sutra vratio, ali sto se tice zivota u generalnom NE, bar za sad. Opet se vrtis oko starih prica, i IZNOSIS TEORIJE ZAVJERA, koji je nas narod prepun. U nasem narodu kada ne bi postojala neka teorija zavjere kao sto sam rekao ne bi bilo u redu. Treba da prestanes da citas KURIR i tako te gluposti, iskreno. Ako si stvarno bio u Americi i ako ti je ostao takav utisak o istoj drzavi onda si sa svim postovanjem prema tvojoj familiji izlazio sa gomilom balvana. Kod mene su dolazili prijatelji iz Novog SAda i BG vec vise puta i ljudi su odusevljeni mojim nacinom zivota da se ne hvalim, i priznaju da je to nesto nedokucivo gdje se oni nalaze. Znaci ovdje ne govorim o nikakvim teorijama zavjere niti o bilo cemu drugom, jednostavno ti iznosim cinjenice, koje sam ti rekao da mi ukazes ako nisu tacne, evo ti lista od nekih stvari koje je IVAN izneo na vidjelo, pa mi dokazi da nisu tacne???


Citat:

Znaci kada se pita o poslu i ukupnoj perspektivi pricamo o:

1. Plati
2. Mogucnosti zaposlenja i kvalitetu radnih mesta uopste (radno vreme, bonusi, kompanijska kola i dodatne pogodnosti)
3. Zdravstvu i zdravstvenom osiguranju
4. Edukaciji i troskovima edukacije za potencijalnu decu
5. Ceni hrane i smestaja i odnosu tih cena prema plati
6. Visini ostalih zivotnih troskova (restorani, bioskopi, pozorista, registracije auta, telefona, struje)
7. Transportu tj. kvalitetu istog
8. IT infrastrukturi
9. Kvalitetu socijalnog zivota

To je ono sto bi interesovalo ljude sto u Srbiji sto u inostranstvu i to mnogo vise od lokalnog misljenja kada ce da propadne USA i misljenja da ne mozes da rostiljas "na zapadu" ;-)
OV SM


Okani se teorija, covjece ovdje ima propaliteta, ali imas ljudi nasih koji su pametno i teskim radom ali pametno postali imucni da mogu da uizivaju do kraja zivota. I to ne za 30-40 godina nego za 10, a onima kojima to ne uspije ili koji toliko pate da budu milioneri, pa ti ljudi ionako nikad nece biti sretni.

poz
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji02.11.2007. u 05:16 - pre 200 meseci
Citat:
Znaci stvarno ne mogu da a da ne odgovorim, na provokacije :-)!


Ni ja. Zato se i skupljamo ovde.

Prilicno tacno opazas stvari. Medjutim, prilicno netacno vrednujes i na kraju dolazis do jako cudnih zakljucaka.

Mogu prilicno lako da se identifikujem sa time sto pricas, jer sam svoje prve nepune dve godine proveo po vukojebinama
unutrasnjosti Amerike, i da sam ostao na tome, verovatno bih pricao isto. Neki moji ortaci (kad tebe citam kao da slusam njih)
su pokupili prnje i otisli iz americkih vukojebina nazad kuci, a ja sam reskirao i pokusao da pronadjem tu bolju Ameriku.

Pokusacu da ti objasnim (a i da time korigujem neke stvari koje neutralni citaoci teme mogu pogresno da ukapiraju na osnovu
tvojih postova):

Prva stvar: poredis babe i zabe.

(jako mi izgleda da si krstario uzduz i popreko po tzv. heartland-u, a da nisi video vece sredine i vece gradove).

Pravo poredjenje Srbije i USA bi trebalo da ide po ovim izohipsama:

NewYork - Beograd
Chicago, Miami - Nis
Boston - Novi Sad
Seattle - Sombor (mada pre Ljubljana ili Pula)
San Francisko - Budva (ili pre Dubrovnik)
San Jose - Podgorica
Pensilvanija - Backa/Banat
Dalas - Cacak
Atlanta - Leskovac
Las Vegas - Guca (uz predpostavku da Sabor traje bez prestanka).

To sto ti radis je da poredis Beograd sa americkom provincijom. Cinjenica je da Amerika nije Atlantida pa da su zitelji u svemu i
svacemu savrseniji od svega okolo, i da provincijski i metropolitan duh postoje bez razlike po celoj planeti.

Pitanje je samo koliko i jedan i drugi duh uspeju da modeliraju svoje okruzenje.

Uzmi sada pa uporedi pandane u svakom pogledu - materijalnom, kulturnom, usluge, servise, saobracaj, modu, zabavu, desavanja,
eleganciju, arhitekturu, slikarstvo, izloge, parkove, face, automobile, cvece, biljke, pa ces videti jednu drugu sliku.

Cinjenica je (u tome bih se slozio sa tobom) da u Srbiji ne nigde postoje tolike dusevne i duhovne provincije kao u USA. Gde god
da odes, sa nekim ces se pitati za zdravlje, popiti pice, otici na rucak, upoznati se, odigrati fudbal, muvati neke lokalne zenske sa
nekim uspehom. U nekim sredinama u USA gde sam bio, sve ovo je mislena imenica, mentalitet ljudi je tezak kao crna zemlja, i ispada
potpuno bespredmetno bilo sta pokusavati nego zagrabiti sto vise love u dzepove i zbrisati glavom bez obzira nazad kuci.

Opet, uzmi pa uporedi pandane - te Amere sto si video u unutrasnjosti, pa uporedi sa rajom sa www.kobajagrande.com (licimure iz
Kikinde), pa ces opet videti jednu drugu sliku od te sto je prezentiras.

...ali, to je u nekim sredinama...

Druga stvar:

Koliko sam uspeo da shvatim, ti si bio u nekoj formi turizma, bez konkretnih obaveza. Opet, odprilike znam kako to izgleda - bilo je
perioda kad sam i ja tumarao unaokolo (dok se ne srede papiri, dok se ne pronadje skola, dok se ne dobije prvi posao).

Medjutim, dragi moj prijatelju, za razliku od Srbije gde se u svako doba dana moze uci u prepun kafic, u Americi je to sasvim druga prica.
Kad nisi ustrikan (ne studiras, ne radis,...) prica izgleda drasticno razlicita od Srbije gde u svako doba dana mozes da naidjes na nekoga
poznatoga u kaficu. Istina je - koga god sretnes na ulici, svi su bas levaci.

Pravi ljudi, veruj mi na rec, cak i vukojebinama uglavnom sede po svojim ofisima i rade nesto pametno. Tokom dana, mozes ih videti samo
za vreme rucka, uvece su kod kuce sa decom, eventualno vikendom negde izmile.

Ameri ne znaju da bleje, uvek nesto moraju da rade. Cak i kad muvaju zenske, moraju da ih vode na odbojku, hajking, bajking,...kad im se
desi faking, ni sami ne znaju kako je do toga doslo.


Trece:

Amerikanci su sve nego neinventivni. To je tesko pogresna procena o kojoj necu mnogo da diskutujem.

Cetvrto:
Kakva god da je Amerika zemlja, ogromna je i stabilna, radi i stvara svoje okruzenje. Potpuno nema smisla porediti je sa jednom malom
operetskom zemljom u kojoj gotovo vise niko da nije pravi, od cistaca preko umetnika do politicara koja je sva (kao da je u gornjem delu
pescanog sata) navrla da utekne u krug dvojke a odatle u bezdan, i sve svoje sanse bazira na tome da ce neka ruka da preokrene pescanik
naopacke.

...i sve tako poslednjih sto pedeset godina...


[Ovu poruku je menjao milanche dana 02.11.2007. u 06:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.SMINpost.panline.net.



+80 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji04.11.2007. u 13:40 - pre 200 meseci
Aj, kad je offtopic, nek je maskenofftopic.
U startu sam mislio da je drugar Vule klasična ignorantska budala, ali sam iz posta u post čini mi se shvatio o čemu se radi u ovoj polemici.
Mislim da čovek i ne veruje baš bukvalno u to što priča. Nego to žarko želi, što je - jelte - očigledno. I onda se trudi da kolko tolko doprinese propadanju Amerike i radi to na - složićete se - dosta logičan način. Tako što će otkinuti od nje nekoliko sposobnih i stručnih ljudi.
A neće uspeti nikog da otkine od Amerike tako što će pričati neke sektaške priče tipa oni stalno ratuju za svoj račun po svetu, usput su tolko licemerni da to vređa zdrav razum, najveći su izvoznici oružja u svetu, prde naftu i truju planetu kao niko drugi, godinama ignorišu čak i Kjoto sporazum (pa i nema smisla dogovarati neke konkretnije sporazume), inhibiraju rad Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija tako što svaki čas ulažu neki veto...i vi to dragi moji sposobni i stručni svojim boravkom tamo i plaćanjem poreza sasvim konkretno podržavate, odnosno omogućavate. Pa dođite makar i u Srbijicu, ona je bar - kakva je takva je - već godinama realno bezopasna po okolinu. A, gospodo, znati da je tvoja vlada tvojim parama rušila neke zgrade u nekom gradu, odnosno znati o čemu se tu uopšte radi, je ipak malo ozbiljnija stvar od pukog opšteg obrazovanja. Ima tu pomalo i morala. Neće pričati tako iz prostog razloga što se prosečnom čoveku - ma koliko bio sposoban i stručan, nije to ni puno bitno - uopšte ne jebe za ovakve priče i što će ga taj prosečan čovek gledati kao kakvog jurodivca.
I onda naravno mora da izmišlja kako čovek treba da napusti Ameriku/ne ode u Ameriku jer će tako njegovoj guzici biti udobnije, a to je jedini jezik koji gro ljudi ovde (a i inače) shvata i prihvata. Pa, možda se poneko i navuče na priču, koja se btw prilično poklapa sa pričama koje sam iz prve ruke slušao o USA. A, da se ogradim, na tu temu ne bih raspravljao jer nikad nisam bio tamo.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

marelli
Somewhere In Time

Član broj: 61285
Poruke: 12
212.200.217.*



+1 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji10.11.2007. u 14:01 - pre 200 meseci
Nikako da skontam sta je to freelanc programer.

Jel moze neka kratka i jasna definicija.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.195.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Posao Java programera u Srbiji10.11.2007. u 15:42 - pre 200 meseci
http://www.elitesecurity.org/t288391-Freelance-Tutorial

www.google.com/search?q=freelance


slobodnjak, honorarac preko neta...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao Java programera u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50266 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.