Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase

[es] :: Vodič za posao :: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase

[ Pregleda: 5092 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

matotalno1
beograd

Član broj: 101054
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.gajich.com


Profil

icon Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase26.10.2007. u 23:42 - pre 200 meseci
Imam jedno pitanje ,zanima se sledece.Registrovao sam preduzetnicku radnju pre godinu dana,oporezujem se pausalno a delatnost je 72500 (Odrzavanje i opravka racunskih,racunarskih i kancelarijskih masina).Znam da po zakonu o fiskalnim kasama moram imati fiskalnu kasu za ovu vrstu usluga i ako radim samo sa firmama i placanja idu sa racuna na racun.S obzirom da fiskalnu kasu jos nisam uzeo, da li cu imati problema ako je sada kupim (i ako mi realno nije potrebna) i pocnem da radim presek stanja svaki dan,cisto proforme radi jer ipak ne bih da mi se desi da mi nadije neki inspektor i razreze mi neku kaznu sa pet nula samo zbog nepostojanja fiskalne kase.Sta sa prometom koji sam imao do sada preko racuna,kako to da evidentiram osim u KPO,da li bih trebao da kucam promet koji sam imao preko racuna u fiskalnu?Da li mogu da imam problem ako se sada fiskalizujem ,da li postoji neki rok od registrovanja radnje u okviru kog se fiskalna mora kupiti i da li mi treba GPRS posto sam stalno na terenu.Sta da radim?taman mi je krenulo na bolje,a evo uhvatila me paranoja zbog fiskalne,pomagajte!
 
Odgovor na temu

petkovic2003
Milos Petkovic
Knjigovodja
Srbija

Član broj: 158516
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase26.10.2007. u 23:58 - pre 200 meseci
Prvo vec si napravio prekrsaj i tu ti nema pomoci osim da se molis da ti neki inspektor oprosti tu gresku. Prvo si trebao da uzmes kasu pa tek onda da pocnes da radis ali sta je tu je. Fiskalna kasa se vezuje za sifru delatnosti za neke sifre treba kasa a za neke ne. Posto si ti radis na terenu moras da imas fiskalnu kasu ali ne i GPRS. Ali treba da odes do poreske uprave i tamo da se raspitas dali mozes da ne koristis GPRS. Sve to ide uz fiskalnu kasu. Posto verovatno radis samo sa pravnim licima uz fakturu im dajes i fiskalni isecak a na kasi kucas opcija cek ili kartica(bezgotovinsko placanje) i taj promet evidentiras u knjigama koje idu uz fiskalnu kasu(EDI) i u knjigu KPO i tu se tvoja papirologija zavrsava. Duzan si svakog dana da na kraju radnog vremena izvuces iz fis.kase dnevni izvestaj i to upises u knjigu EDI bez obzira ako neki dan nemas pazar odnosno nista nisi kucao na kasi. Sto se tice ovoga sto si vec iskucao ja mislim da je jedini nacin da to evidentiras u knjigu KPO jer ne mozes sad da iskucas to na kasi.
 
Odgovor na temu

matotalno1
beograd

Član broj: 101054
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.gajich.com


Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase27.10.2007. u 00:10 - pre 200 meseci
Hocu imati problem sa poreskom upravom ako sad odem i uzmem fiskalnu,mislim posle godinu dana ,kakva je situacija sto se toga tice i da li me izvlaci to sto je sad kraj godine ,znaci sledecu godinu vodim uredno po ps-u,fiskalni racuni i fakture,mislim ako se sledece godine pojavi neki inspektor,da li pregleda kompletnu papirologiju ili samo tekucu godinu.Bio sam ubedjen da fiskalna nije potrebna za rad sa firmama , ali eto ,pogresio sam sad znam da jeste i moram to da resim na najbezbolniji nacin.
 
Odgovor na temu

petkovic2003
Milos Petkovic
Knjigovodja
Srbija

Član broj: 158516
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase27.10.2007. u 00:34 - pre 200 meseci
Imaces problema to sigurno jer kad ovi iz servisa posalju tvoju dokumentaciju u poresku upravu da bi ti oni izdali resenje o fiskalizaciji salje se i tvoje resenje o otvaranju radnje na kome stoji datum pocetka poslovanja, sto znaci da ti se isto hvata uzeo fisklanu kasu sada ili sledece godine. U sustini inspektori gledaju uvek prvo tekucu godinu ali ti si u obavezi da cuvas dokumentaciju 5 godina tako da vrlo lako moze da ti trazi i ranije godine. Najbolje je da nadjes nekog inspekotora kog znas pa da cujes njegovo misljenje o svemu tome ali u sustini ce ti reci isto sto i ja. Jer da je to 2-3 meseca pa i nekako ali brate godinu dana nije malo. A kazne su ogromne. Nego zatvaraj ti to i otvaraj novu radnju vise ti se isplati.
 
Odgovor na temu

matotalno1
beograd

Član broj: 101054
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.gajich.com


Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase27.10.2007. u 00:42 - pre 200 meseci
Znaci , da zatvorim radnju i otvorim novu ili da ipak odem do poreske da vidim sta oni imaju da kazu na moju situaciju,mozda postoji resenje a da me ne oderu?Koja je procedura za zatvaranje radnje,koliko traje i da li mogu odmah po zatvaranju da podnesem zahtev u APR za novu radnju?Sta je sa pecatom,racunom u banci?Procedura za otvaranje je ista pretpostavljam.Hoce mi neko traziti papire radnje koju sam zatvorio?Placao sam porez,socijalno i penziono normalno do sad , sta sa tim ako zatvorim radnju?Sta da uradim da bih nastavio sa normalnim radom bez posledica.Hvala na pomoci!

[Ovu poruku je menjao matotalno1 dana 27.10.2007. u 02:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

matotalno1
beograd

Član broj: 101054
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.gajich.com


Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase27.10.2007. u 16:12 - pre 200 meseci
Ok, proverio sam sa Inspektorom iz Poreske uprave , izgleda da cu ipak morati da zatvorim radnju i otvorim novu,jedino samo me zanima da li cu imati problema prilikom zatvaranja posto nemam fiskalnu kasu,hocu morati da im dostavljam dokument o defiskalizaciji ili samo dokument o zatvaranju?To je to , necu vise daviti:)
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
87.116.128.*

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase28.10.2007. u 15:37 - pre 200 meseci
Citat:
1. U skladu s odredbom člana 3. st. 1. i 2. Zakona o fiskalnim kasama („Sl. glasnik RS“, br. 135/04, u daljem tekstu: Zakon), lice koje je upisano u odgovarajući registar za promet
dobara na malo, odnosno za pružanje usluga fizičkim licima, dužno je da vrši evidentiranje svakog pojedinačno ostvarenog prometa preko fiskalne kase.

Obaveza evidentiranja svakog pojedinač no ostvarenog prometa preko fiskalne kase postoji i u slučaju kada se usluga pruža fizičkom licu, a naknadu za pružene usluge snosi pravno lice, odnosno preduzetnik, i to nezavisno od načina plaćanja (gotovina, ček, kartica i bezgotovinsko plaćanje).

Uredbom o određivanju lica na koje se, usled specifičnosti delatnosti koje obavljaju, ne odnosi obaveza evidentiranja prometa preko fiskalne kase („Sl. glasnik RS“, br.
100/04 i 106/04), određena su lica na koja se ne odnosi obaveza evidentiranja prometa preko fiskalne kase.

Prema tome, s obzirom da lica koja obavljaju delatnost 45450 (Ostali završni radovi) nisu izuzeta od obaveze evidentiranja prometa preko fiskalne kase navedenim članom Zakona, kao ni navedenom uredbom, promet koji ostvari privredni subjekt pružanjem usluga u okviru pomenute delatnosti fizičkim licima dužan je da evidentira preko fiskalne kase, bez obzira da li je plaćanje izvršeno gotovinski preko blagajne ili virmanskom uplatom na račun pružaoca usluga.

Pri tome, Ministarstvo finansija napominje da ukoliko se navedene usluge pružaju drugim privrednim subjektima, odnosno pravnim licima i preduzetnicima, privredni subjekt nije dužan da tako ostvareni promet evidentira preko fiskalne kase.
izvor: http://www.poreskisavetnik.com...ws&file=article&sid=82

A vredi i pogledati ovde:
http://www.elitesecurity.org/t...9-Kako-se-sada-otvara-Agencija

Poz
 
Odgovor na temu

petkovic2003
Milos Petkovic
Knjigovodja
Srbija

Član broj: 158516
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase28.10.2007. u 21:56 - pre 200 meseci
Nece ti traziti jer radnju zatvaras u Agenciji za privredne registre i posle toga ides da odjavis PIB a racun u banci mozes da zatvoris kad hoces odnosno pre ili posle odjave PIB-a. Moj ti je savet da ides u poresku upravu da izvadis kartice sa tvojim dugovanjima i da sve platis tako da ti ostane cista situacija kad ponovo otvoris radnju. Nadam se da sam bio od pomoci!!!
 
Odgovor na temu

matotalno1
beograd

Član broj: 101054
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.gajich.com


Profil

icon Re: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase29.10.2007. u 21:23 - pre 200 meseci
Mislim da nemam dugovanja sto se tice poreza i doprinosa ali provericu.Znaci to je to ,sve ispocetka:(
U svakom slucaju ,hvala ti na pomoci ,sad mi je ipak malo lakse:)
CAoooooo
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Poslovanje sa firmama,bez fiskalne kase

[ Pregleda: 5092 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.