Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iznenadio ih sneg i ove godine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32545 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 18:30 - pre 148 meseci
Pre par godina, putari su bili vredni i sav sneg s ulice pred justro sklonili u stranu.

Tako su napravili bedem, koji se zbog niskih temperatura "zacementirao", pa ni jedno vozilo s parkinga nije moglo da izadje na ulicu. Tacnije receno, ljudi nisu mogli na posao... Well done ;)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 18:35 - pre 148 meseci
Citat:
Ma da, poredjenje je sasvim na mestu -

Beograd - 1,154,589 stanovnika, Kraljevo - 63,030 st. Pirot - 38,432 st.



Ajde da zanemarimo cinjenicu da su ti ovi podaci suludi. A sto se same diskusije tice, bio grad od 40 stanovnika ili 40 miliona stanovnika, princip je potpuno isti. Bitno je samo kakva je organizacija u gradu. To sto je BG veci od KV-a ili KG-a ili Banje Koviljace, totalno je nebitno. Sa velicinom grada se povecava i broj ljudi koji rade na odrzavanju, broj masina itd. itd. To sto ti pricas drzalo bi vodu, da je tolika razlika u broju stanovnika a ista povrsina grada i isti broj ljudi odrzava grad. A nije tako.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 18:40 - pre 148 meseci
^
Ali nesrazmeran je broj vozila i pesaka u odnosu na mehanizaciju i ljude koji rade na odrzavanju! To sto BG ima neuporedivo vise vozila i pesaka nikako ne znaci da ima odgovarajuci broj onog svega sto je potrebno za odrzavanje. Dostignuta je kriticna masa (vec odavno!) vozila i samog stanovnistva u BGD-u preko koje je nemoguce racionalno odrzavati grad, po svim pitanjima, pa tako ovakve vanredne situacije multipliciraju teskoce po pitanju regulisanja!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:08 - pre 148 meseci
Pa, tacno je da je mnogo ljudi po jedinici povrsine u Beogradu ali to samo znaci da ima i manje ulica za ciscenje po stanovniku ;)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:17 - pre 148 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ajde da zanemarimo cinjenicu da su ti ovi podaci suludi.

Aha.

Kraljevo
Stanovništvo 63.030 popis iz 2011.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kraljevo

Beograd
Stanovništvo 1.154.589 popis iz 2011.
http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade


Poredis varos od 60.000. stanovnika sa gradom od 1.2 miliona. E to je suludo.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:21 - pre 148 meseci
Fotke iz NS danas

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...i-ciste-se-sporedne-ulice.html
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:34 - pre 148 meseci
Ja ne znam gde je problem sto treba da se cisti sneg, bice ociscen a to se moze videti tek kad stane ovako je samo delimicno uklonjen sto je opet bolje nego nista.

Nego meni bode oci jedna druga stvar:
Citat:
U Beogradu se u školu i na fakultete sledeće nedelje neće ići, u načelu. Redovna nastava biće odložena zbog loših vremenskih prilika i preporuka resornog ministarstva ali će u svim beogradskim osnovnim školama biti organizovana dežurstva za sve učenike koji idu u produženi boravak.

Isto važi i za za one učenike čiji roditelji zbog radnih obaveza decu moraju da ostave u školama, izjavila je danas zamenica gradskog sekretara za obrazovanje Dragica Moro.

Sekretarijat za obrazovanje uputio je svim direktorima beogradskih osnovnih škola dopis da do 10. februara omoguće funkcionisanje produženog boravka, rekla je Moro za Beoinfo.

Ova preporuka se odnosi na period od 6. do 10. februara, jer se u tom periodu očekuje nastavak padavina, navodi se u saopštenju vlade.


http://www.mondo.rs/s232957/In...eljak_u_skolu_a_neko_i_ne.html

pa nije ovo najveci sneg do sad, pa da se ne ide u skolu do koje dosta dece stigne i peske?

Od kad nam je sneg u februaru vanredno stanje, to je nesto novo?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:46 - pre 148 meseci
Apropo ove tematike.

Cini mi se da je na ES-u u nekoj temi bio postavljen link ka vesti, kako je gradonacelink nekog grada potpuno odustao od posedovanja mehanizacije za ciscenje ulica u zimskom periodu, jer je kao jeftinije sacekati tih nekoliko dana da se sve samo otopi, nego sto su troskovi svega (mehanizacija, gorivo, zaposleni, ...).

Mislim, grad nije bio u Srbiji :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 19:48 - pre 148 meseci

Pa sad, da me ne razumes pogresno, ovako pust grad sto se tice saobracaja moze da se ocisti sa nekoliko vozila predvidjenih za to. Karikiram ali u sustini je tako. Uporedi Beograd, u kome tako malo saobracaja pamtim da je bilo kad sam bio dete, a imam bezbroj godina, i rado ga se secam iz tih dana, sa ovim slikama koje vidim na linku - malo je neozbiljno. Izvinjavam se ako nije reprezentativan snimak sa linka koji si postovao, ali cak i da ima prilicno vise saobracaja neuporedivo je sa beogradskim saobracajem. Cak i na periferijama nema toliko malo saobracaja, cak ni nocu!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
95.180.62.*



+90 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 20:34 - pre 148 meseci
Citat:
bakara:

Od kad nam je sneg u februaru vanredno stanje, to je nesto novo?

40 cm snega u Beogradu na -10 u tako dugom periodu je vanredno stanje za račun za struju koji će da ti stigne za mesec dana, a kamoli za grejanje velikog broja škola, koje je pri tome teško zagrejati i na 0 stepeni. Tu je problem, a ne u transportu/prevozu/stizanju do škole.
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
109.121.3.*



+1 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 21:55 - pre 148 meseci
Došlo mi danas jedno ciganče oko podneva, nudi da očisti sneg ispred kuće. Drži lopatu, veću od njega. Ja kažem "već sam očistio, zar ne vidiš?", a on pokaza na jednu gomilu od oko 2-3 lopate pred samim vratima. "A ovo? Kolko daš da ti očistim?", pita on. Čudno mi, otkud sad ta gomila, da nije pala sa krova? Pametniji od mene koji ovo čitaju su već pogodili otkud. Rekoh mu, neka hvala, sam ću. Posle naravno shvatim da je on tih par lopata snega sam nabacio da bi sebi napravio eventualni posao, a lepo se i vidi odakle je zahvatio. A inače u mojoj ulici 80% uopšte nije očišćeno, ali što da se muči sa stvarnim čišćenjem velikih količina ako može da uzme nešto za vraćanje tih par lopata snega tamo gde sam ih ja već premestio ranije, ehhh...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 22:34 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: Nego meni bode oci jedna druga stvar:


http://www.mondo.rs/s232957/In...eljak_u_skolu_a_neko_i_ne.html

pa nije ovo najveci sneg do sad, pa da se ne ide u skolu do koje dosta dece stigne i peske?

Od kad nam je sneg u februaru vanredno stanje, to je nesto novo?



Ja ovakav sneg i ovako hladnu zimu nisam video u Beogradu od kad sam ovde (8 godina). Mozda sam slucajno propustio dva-tri dana kada jeste bilo hladnije a ja nisam bio u Beogradu ali to je to. Znaci najjaca zima zadnjih 8 godina.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 23:14 - pre 148 meseci
Citat:
Dexic: Ja ovakav sneg i ovako hladnu zimu nisam video u Beogradu od kad sam ovde (8 godina). Mozda sam slucajno propustio dva-tri dana kada jeste bilo hladnije a ja nisam bio u Beogradu ali to je to. Znaci najjaca zima zadnjih 8 godina.

Cekaj bre, ceo novembar, decembar i januar se kukalo da je toplo, a sad kad je hladno kuka se da je hladno...jos par nedelja i gotova je zima.

Citat:
bobiska: 40 cm snega u Beogradu na -10 u tako dugom periodu je vanredno stanje za račun za struju koji će da ti stigne za mesec dana, a kamoli za grejanje velikog broja škola, koje je pri tome teško zagrejati i na 0 stepeni. Tu je problem, a ne u transportu/prevozu/stizanju do škole.

Znaci oskudacija...pa i ja kad sam isao u skolu cesto se sedelo u jaknama, ali dobro ako je to razlog da se 4 dana ne ide u skolu....
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?04.02.2012. u 23:51 - pre 148 meseci
Ko se zali sto je toplo bilo? Nije "normalno", tj. drugacije je nego sto su generacije navikle, ali nije to nista lose.


Da, isli smo i sedeli u jaknama u skole, i zato je gomila ljudi belosljiva bila psole :D
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 01:24 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Aha.

Kraljevo
Stanovništvo63.030 popis iz 2011.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kraljevo

Beograd
Stanovništvo1.154.589 popis iz 2011.
http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade


Poredis varos od 60.000. stanovnika sa gradom od 1.2 miliona. E to je suludo.


Ne vredi, slabo kapiras. Tom tvojom logikom onda bi u Moskvi za koju je BG ne varos, nego varosica, u svakom mogucem smislu, bio pakao cim padne sneg. Tvojom logikom, jer je taj grad 20 puta veci od BG-a, koliko je BG veci od npr. Kraljeva. Ili bilo koji drugi grad mnogo veci od BG-a, London, Berlin, New York, Bangkok i slicni. Ali ono sto ti ne kapiras je da nije poenta u velicini, jer sa velicinom rastu i ostale proporcije. Problem je u neorganizaciji, problem je u ljudima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 01:43 - pre 148 meseci
Citat:
X Files: Pre par godina, putari su bili vredni i sav sneg s ulice pred justro sklonili u stranu.

Tako su napravili bedem, koji se zbog niskih temperatura "zacementirao", pa ni jedno vozilo s parkinga nije moglo da izadje na ulicu. Tacnije receno, ljudi nisu mogli na posao... Well done ;)

To isto su i sada uradili.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 02:01 - pre 148 meseci
Ista ta Moskva ima i saobracajnice od 12 traka... Sistem moze da podrzi taj broj vozila...
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 07:17 - pre 148 meseci
Nije nikog iznenadio sneg, jednostavno treba uvesti zabranu koriscenja privatnih vozila sve dok sneg pada i ciste se ulice!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 09:08 - pre 148 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ne vredi, slabo kapiras. Tom tvojom logikom onda bi u Moskvi za koju je BG ne varos, nego varosica, u svakom mogucem smislu, bio pakao cim padne sneg. Tvojom logikom, jer je taj grad 20 puta veci od BG-a, koliko je BG veci od npr. Kraljeva. Ili bilo koji drugi grad mnogo veci od BG-a, London, Berlin, New York, Bangkok i slicni. Ali ono sto ti ne kapiras je da nije poenta u velicini, jer sa velicinom rastu i ostale proporcije. Problem je u neorganizaciji, problem je u ljudima.

Jock bwe. Ti slabo kapiras. Lako je ocistiti dvadesetak ulica. Dve vece, glavne, ostalo sporedne. Treba ocistiti x ulica u trenutku kada pada sneg. To je nemoguce. Ja tvrdim da se Beograd odlicno cisti. Ali razmazeni gradjani koji u svakom trenutku zele da se bez problema voze kolima stvaraju problem. Kao i mediji koji sve to preuvelicavaju.

I da, naravno da svi veliki gradovi imaju problema kada je niska temperatura, a pada sneg. Npr. taj N. York koji pominjes kao, ne znam sta, primer organizacije -



I Moskva -


Ciste ulice? Ne bih rekao.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 05.02.2012. u 10:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?05.02.2012. u 11:03 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Lako je ocistiti dvadesetak ulica. Dve vece, glavne, ostalo sporedne. Treba ocistiti x ulica u trenutku kada pada sneg.

Ako ima x puta vise ulica, i ima bar x puta vise stanovnika (a ima vise nego x puta) onda to nije problem jer ima i x puta vise vozila i radnika (i ostalog sto je potrebno) za ciscenje. Medjutim - nema toliko vise opreme i ljudi za ciscenje a to je neodgovornost. To je onaj deo i mog posta da je jedan od dva glavna razloga za snezne probleme u Beogradu - Beograd.

Razmazenost i osecaj uzvisenosti prosecnog (ne svakog vec kada se izvuce prosek) Beogradjana je onaj drugi deo - da su Beogradjani drugi glavni razlog za snezne probleme u Beogradu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32545 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.