Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iznenadio ih sneg i ove godine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32297 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 09:45 - pre 147 meseci
Juče ja i kolega čistimo ispred firme i kao ajde da ispadnemo ljudi očistimo i ispred ulaza u zgradu koji je do našeg lokala. Neki komšija u prolazu nam neutralno kaže e ima snega ispred ulaza u garažu nezgodno je za ulaženje. Naravno ispao sam pristojan i pružio mu lopatu da sam očisti.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 10:55 - pre 147 meseci
Citat:
3MAJ86: Naravno da ne piše, ali zar ne misliš da je fer da, ako se već neko trudio da očisti mesto, da mu uvažiš trud, i da uložiš sopstveni pa da sebi očistiš jedno, nego da se kao najgora lenčuga parkiraš na već očišćeno mesto i da te boli ćoše što je neko uložio vreme, a i trud na -11 stepeni da čisti detaljno neko mesto oko 40 minuta.

I nisam jedini, još par komšija je čistilo parking.

I naravno da neću preduzeti nešto protiv ovih "padobranaca", ali samo mi smeta bahatost i lenjost i to sam komentarisao ovde, ništa više.

Fer ne postiji kao pojam. Odnosno postoji ali samo kao pojam a ne kao pojava! Cak i sportska takmicenja koja su zasnovana na fer plej principu se ne desavaju tako vec potpuno drugacije. Malo je naivno posmatrati svet oko sebe kroz prizmu fer odnosa?!

Druga stvar, zar je fer ocekivati da ce ceo dan parking mesto koje si ti ocistio da zvrji prazno dok ne dodjes?! Ili se to zove nekako... mozda sebicnost... kazem mozda jer ne mogu da nadjem bolji izraz. Pri tom nije licno tvoje vlasnistvo vec apsolutno svako ima pravo da ga koristi. Lepo sto si ti to mesto ocistio od snega ali "ko te ter'o"...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
89.216.38.*

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 11:16 - pre 147 meseci
Pa dobro, u pravu si.

Eto ja ne mogu tako nekome da uletim na parking, iako je "javan" za sve stanare zgrade itd., već ću očistiti i parkirati. Možda sam glup, naivan otkud znam. Malo fizičke aktivnosti mi neće škoditi, a i ne rizikujem da mi neki zadrti komšija polomi brisače samo zato što sam stao na "njegovo" parking mesto.

Ponavljam, ja nikada ne bih uradio tako nešto, ali ima onih koji bi (polomili brisače) :(
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
95.180.62.*



+90 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 11:50 - pre 147 meseci
Pa ništa, zamisli da je u pitanju neko ko ne stanuje u toj zgradi, nego je došao u goste/poslom/...šta god. I biće ti lakše.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 12:02 - pre 147 meseci
Ja ocistih 3 parking mesta (2 susedna od mog) ne zbog toga sto sam dobar sa komsijom nego cu mozda narednih dana parkirati bas na to susedno mesto.
Citat:

I nisam jedini, još par komšija je čistilo parking.

Kod mene ama bas nikog nisam video da cisti ni parking ni deo ulaza u zgrade osim ljudi koji imaju radnje i prodavnice u blizini .

A iznerviram se kad vidim stoku koja resi da ocisti automobil posle 10 dana pa sav sneg izbaci na ulicu tj. na tramvajske sine i napravi zastoj od pola sata jer tramvaj ne moze posle da prodje od snega .
To sve treba lopatom po glavi ...



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 12:32 - pre 147 meseci
Kod mene su poceli da parkiraju na kolovozu i tako stvorili jos goru situaciju smanjujuci prohodnost ulice, vec su bila neka cukanja tako parkiranih vozila. Ali, sa druge strane, gde parkirati kad jednostavno nije moguce. Ja ne mogu od pocetka cak ni da dodjem do svoje garaze. Neko je parkirao tacno ispred moje garaze jos kad je poceo prvi sneg da pada i ostao celu noc a ja sam bio prinudjen da nekome zauzmem mesto na parkingu iako imam sopstvenu garazu koja je velika toliko da mogu dva automobila da se smeste a sada zvrji prazna jer ne moze ni da se dodje do nje!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 12:49 - pre 147 meseci
Šćeko, postoji javno preduzeće parking servis koje je dužno da odveze automobil koji ti parkira ispred tvoje garaže. Ne znam u kom si delu grada ali broj telefona na Slaviji je 011/2433911

Procedura je da ih nazoveš jednom i prijaviš i onda na svakih 20 minuta podsećaš dok ne dođu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 13:04 - pre 147 meseci
Citat:
jnk: Šćeko, postoji javno preduzeće parking servis koje je dužno da odveze automobil koji ti parkira ispred tvoje garaže. Ne znam u kom si delu grada ali broj telefona na Slaviji je 011/2433911

Procedura je da ih nazoveš jednom i prijaviš i onda na svakih 20 minuta podsećaš dok ne dođu.

Znam za to, ja sam na B.Brdu i pokrivenost "paucima" je apsolutna - rade i po celu noc. Ali je kasno sada za to. Bio je parkiran kad je poceo sneg, mene mrzelo verujuci da cu za sat, dva moci da ubacim auto u garazu (koju vidim sa prozora dnevne sobe) ali sam nesto radio na kompjuteru i zaboravio a kad sam krenuo na spavanje mrzelo me da zovem jer sam bio pospan. Ujutru ga nije bilo ali sam i ja morao da idem, po onom kijametu, i vec je tada bilo kasno za sve.

Inace, retko mi se to desava, da neko parkira bas ispred garaze na duze od dva sata, skoro nikada. Ali kad se desilo da covek ne mrda skoro tri dana (pre 4 godine) zvao sam ih i dosli su posle samo dvadesetak minuta. Odneli su auto, ne znam sta je bilo dalje...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 14:16 - pre 147 meseci
Javan je parking, i to stoji, ako neko uleti, nema ljutnje.

Ja sam danas ocistio drugo parking mesto, laksi mi je pristup kolima, a i ova gimnastika mi solidno prija.

Vise mi smetaju oni sto su se "pozdravili" sa kolima i ne prilaze ni njima ni parkingu ni snegu, prsto se zapitam sta li to tako vvazno rade u svojim malim zivotima.

A posle ce da popuju koje gde kako treba ovo ili ono...

Sljam ljudski, dodje mi da im ocistim tablice, napravim spisak i da budu izlozeni javnoj sramoti. Bar u komsiluku i na internetu
Pa ne mogu oni identicno da se brinu o zajednici i da budu ravnopravni u zajednickom zivotu, ako se ponasaju kao sebicne i samozive jedinke..danas sutra, takvi treba da mi uvale njihovog brata parazita, predstavnika, da vodi drzavu??

Evo onaj, sto zeli da vodi drzavu, glumata drzavnika i borca protiv krize, ne ume da okupi olos iz stranke iz opstinskog odbora, da obrste sneg bar u blizini, da se vidi koliko su sposobni za BORBU protiv NEDACA!!!


Poz
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 14:27 - pre 147 meseci
Citat:
vladd: Javan je parking, i to stoji, ako neko uleti, nema ljutnje.

Ja sam danas ocistio drugo parking mesto, laksi mi je pristup kolima, a i ova gimnastika mi solidno prija.

Vise mi smetaju oni sto su se "pozdravili" sa kolima i ne prilaze ni njima ni parkingu ni snegu, prsto se zapitam sta li to tako vvazno rade u svojim malim zivotima.

A posle ce da popuju koje gde kako treba ovo ili ono...

Sljam ljudski, dodje mi da im ocistim tablice, napravim spisak i da budu izlozeni javnoj sramoti. Bar u komsiluku i na internetu
Pa ne mogu oni identicno da se brinu o zajednici i da budu ravnopravni u zajednickom zivotu, ako se ponasaju kao sebicne i samozive jedinke..danas sutra, takvi treba da mi uvale njihovog brata parazita, predstavnika, da vodi drzavu??:)

Evo onaj, sto zeli da vodi drzavu, glumata drzavnika i borca protiv krize, ne ume da okupi olos iz stranke iz opstinskog odbora, da obrste sneg bar u blizini, da se vidi koliko su sposobni za BORBU protiv NEDACA!!!


Poz

He, he, he... Ovo mi osvezi dan, majke mi! :) Narocito ovo boldovano, odlicno zapazanje!!! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 14:37 - pre 147 meseci
Citat:

Evo onaj, sto zeli da vodi drzavu, glumata drzavnika i borca protiv krize, ne ume da okupi olos iz stranke iz opstinskog odbora, da obrste sneg bar u blizini, da se vidi koliko su sposobni za BORBU protiv NEDACA!!!

Ne samo to , nego eno glavnom dzadom se i dalje setkaju oni komunalci (policija) sa rukama u dzepovima i caskaju usput umesto svi da su uzeli lopatu u sake .
Ne videh do sad nijednog da cisti sneg ... a kad treba da vataju ove sa dostavnim vozilima onda su spremni za akciju ...
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 15:39 - pre 147 meseci
U gradu se automobili parkiraju na ulici, na parking mestima. Sneg je na kolima, trotoaru, na ulici. Ocistis sneg sa kola, gde da ga bacis? Ocistis trotoar, sta sa snegom? Na ulicu? Ili ga nabiti uz parkirane automobile onemogucivsi ljudima da udju u kola?

Sta raditi sa snegom? U dzep ili kuci u kadu sto rece Sceka?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.uns.ac.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 15:59 - pre 147 meseci
Citat:
vladd:
Vise mi smetaju oni sto su se "pozdravili" sa kolima i ne prilaze ni njima ni parkingu ni snegu, prsto se zapitam sta li to tako vvazno rade u svojim malim zivotima.

A posle ce da popuju koje gde kako treba ovo ili ono...

Sljam ljudski, dodje mi da im ocistim tablice, napravim spisak i da budu izlozeni javnoj sramoti. Bar u komsiluku i na internetu
Pa ne mogu oni identicno da se brinu o zajednici i da budu ravnopravni u zajednickom zivotu, ako se ponasaju kao sebicne i samozive jedinke..

O čemu ti pričaš — u stvari, da li si uopšte normalan?! (Ako sam nešto pogrešno razumeo, unapred se izvinjavam zbog ovakvog pitanja.)

Evo, ja nekada na posao idem kolima, a nekada peške. No, posle ove najnovije ture padavina stanje puteva je takvo da mi kolima treba znatno duže vremena nego obično, i sad mi otprilike podjednako vremena treba bilo da idem kolima, bilo da idem peške. Otuda nemam poseban razlog da idem kolima, pa ja lepo ovih dana pešačim na posao, a kola mi stoje tamo gde sam ih ostavio poslednji put kad sam ih vozio (baš kao što si rekao: ne prilazim ni njima ni parkingu). I da li bi mi mogao objasniti zašto je, zbog takvog ponašanja, moj život „mali“, zašto sam ja „šljam ljudski“, zašto me treba izložiti „javnoj sramoti“, zašto ne mogu da budem „ravnopravan u zajednici“, i zašto sam „sebična i samoživa jedinka“?

Eto, ako ti je stalo da mene i meni slične „izlažeš javnoj sramoti bar na internetu“ (zbog toga što u poslednje vreme češće pešačim nego što vozim kola??!!), olakšao sam ti posao tako što sam sve lepo napisao pod svojim imenom i prezimenom, ne moraš me čak ni tražiti po broju registarskih tablica.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 17:38 - pre 147 meseci
Evo kako je genijalni komšija parkirao (slike u prilogu). On je lepo ušao u ulicu, video dva slobodna očišćena parking mesta i samo "iz prve" smotao u levo i poprečio se preko oba. A baš ta dva mesta smo komšija i ja sinoć čistili nešto više od pola sata na -11 (a verovatno i niže, ali nebitno).

Zar nije ovo bahatost i bezobrazluk? Pa barem da je se toliko potrudio pa da ispravi auto i da ne zauzme baš oba mesta, ali ne. Svrbija brale!



when there is a why there is no how
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 17:47 - pre 147 meseci
Citat:
3MAJ86: ...Zar nije ovo bahatost i bezobrazluk? Pa barem da je se toliko potrudio pa da ispravi auto i da ne zauzme baš oba mesta, ali ne. Svrbija brale!
...

Bahatost i bezobrazluk u svakom slucaju, pod uslovom da nije u pitanju nevest vozac/vozacica, sto je isto moguce (ako ne znas ko je u pitanju, ako znas ko je u pitanju lako se resava!).

Boldovano - Zasto mora sve da se poistovecuje sa Srbijom, sve sto ne valja, a ono sto je dobro nikada ne moze da se sesi da se vidi kao "Odlicno, Srbija brale!"?! Meni je to nesvatljivo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 18:07 - pre 147 meseci
Pa fora je u tome što lik uopšte nije iz moje zgrade, već iz zgrade preko puta. Koliko je vešt vozač, zaista nemam pojma, ali ako ja mogu lepo da uparkiram po snegu (koji vozim tek dve godine, od čega tek poslednjih 7 meseci aktivnije), onda može i on. Znam čoveka iz viđenja samo, ne znam ga lično.

A ovo što si boldovao si u pravu. Mada čisto sumnjam da će se u nekoj zapadnoj zemlji desiti baš ovolika bezobzirnost prema "kolegama vozačima". A i generalno, sigurno znaš da imamo zaista prevelik broj previše bahatih vozača uopšte (ne samo što se tiče parkiranja). Zato i takav komentar, mada priznajem da je suvišan.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mts.telekom.rs.



+395 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 18:10 - pre 147 meseci
@Villi1
kako sta sa snegom?
naprave se piramidice snega na svakih 10 metara uz trotoar, em raskrcis parking em pesaci mogu sa trotoara da predju normalno ulicu
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 18:10 - pre 147 meseci
Valjda je to snega sto je ostalo dovoljno klizavo da mu okrenete auto popreko :]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mts.telekom.rs.



+395 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 18:23 - pre 147 meseci
Basicu nemoj da se srdis bezveze.
Ako nisi otisao na posao kolima svejedno si u nekoj obavezi da cistis bilokakav prostor koji zauzimas ili koristis- ulazi dvorista pa i parking.
Jer toliko snega napada na kola i oko kola. da taj sneg ometa i pesake koji tuda prolaze a trotoari i parkinzi su u gradovima odavno mali i skuceni a samim tim pesake primoravas da se krecu kolovozom a to onda usporava saobracaj
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?07.02.2012. u 18:26 - pre 147 meseci
Citat:
3MAJ86: Pa fora je u tome što lik uopšte nije iz moje zgrade, već iz zgrade preko puta. Koliko je vešt vozač, zaista nemam pojma, ali ako ja mogu lepo da uparkiram po snegu (koji vozim tek dve godine, od čega tek poslednjih 7 meseci aktivnije), onda može i on. Znam čoveka iz viđenja samo, ne znam ga lično.

A ovo što si boldovao si u pravu. Mada čisto sumnjam da će se u nekoj zapadnoj zemlji desiti baš ovolika bezobzirnost prema "kolegama vozačima". A i generalno, sigurno znaš da imamo zaista prevelik broj previše bahatih vozača uopšte (ne samo što se tiče parkiranja). Zato i takav komentar, mada priznajem da je suvišan.

He, he... Ako znas ko je... najmanje sto bih ja uradio je da mu zakacim ceduljicu (odstampani A4 format, na printeru) sa kulturnom opomenom da to vise ne radi. U stvari, ja bi najmanje uradio to sto rece @Shadowed al' se sad pravim fin!

Ja sam u ovakvim spoljnim uslovima u inostranstvu vidjao vrlo slicne stvari, pa cak i neke gore. Gore od ovoga sto si pokazao slikom ali i gore nego sto sam ovih dana vidjao u mom kraju. Nije ni to inostranstvo imuno na bezobrazluk i bahatost vozaca, narocito sam u Minhenu vidjao svasta. Jedina je razlika sto tamo policija bez pardona regulise mnoge stvari koje se ovde tolerisu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32297 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.