Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iznenadio ih sneg i ove godine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32722 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 07:12 - pre 148 meseci
da ne poverujes...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 07:55 - pre 148 meseci
Citat:
milivoje t:  pa za srbe germanofile i ostale jedna brosura na temu:

Danas više gotovo da nema ni jednog živog savremenika iz doba kada su takvi algoritmi prava i obaveza,primereni tadašnjem trenutku, efikasno delovali na tlu Vojvodine,ali zato postoje još uvek oni koji se sećaju priča tih staraca o tome.
Uputstvo jeste za Bečlije,međutim nama to može služiti jedino kao opomena.
A na opomene smo već navikli da se ne obaziremo,pa otud valjda i osećam prisustvo poprilične doze sarkazma,ironije u citiranoj rečenici.
Mogu samo s nevericom da gledam kud to stigosmo...
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 10:09 - pre 148 meseci
i posle @vladd blesav sto se buni zbog vracanja snega na kolovoz i pravljenja bedema od snega oko automobila....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 10:09 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: U pravu je B. Basic. Ti si bre nenormalan covek. Ja bih bas voleo da te vidim kako "dopunjavas" moj auto snegom...veruj mi nikada vise ti to ne bi palo na pamet, dok si ziv. Radio bi oplavak samo tako.


Mislis da sneg treba da se baca na kolovoz ili ociscen trotoar? Mislis da cu lopatu po lopatu da nosim do Dunava ili Save?

Mislis da je lako "izletati" od tastature u realnost i "oplaviti" 100kg zive vage

Mogao bi da sidjes sa lopatom i da dobijes pomoc pri ciscenju..i to je sve, mada tolika besna energija zasluzuje da sama ocisti celu ulicu

Poz
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 10:25 - pre 148 meseci
Znaci, cak i ako necu da vozim kola, treba da sa njih sklonim sneg, inace ce neko drugi da nabaca na njih, da me kazni sto sam lenj?!
Zbogom, logiko.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 10:56 - pre 148 meseci
Citat:
Count Zero: Znaci, cak i ako necu da vozim kola, treba da sa njih sklonim sneg, inace ce neko drugi da nabaca na njih, da me kazni sto sam lenj?!
Zbogom, logiko.

NE
Treba da ocistis sneg OKO auta, tj da ocistis parking mesto da bi pesaci mogli da prodju izmedju dva parkirana auta(a ciscenje da ne podrazumeva izbacivanje snega na kolovoz...)
Sto se tice snega NA autu njega mozes da ostavis do juna meseca ako potraje
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:17 - pre 148 meseci
Citat:
vladd: Mislis da sneg treba da se baca na kolovoz ili ociscen trotoar? Mislis da cu lopatu po lopatu da nosim do Dunava ili Save?

Ne nego ces da zatrpavas moj auto...I da, voleo bih da vidim tih 100kg zive vage da pokusaju da urade nesto tako na mom autu. Zaista bih voleo.

Citat:
Marko83: NE
Treba da ocistis sneg OKO auta, tj da ocistis parking mesto da bi pesaci mogli da prodju izmedju dva parkirana auta(a ciscenje da ne podrazumeva izbacivanje snega na kolovoz...)
Sto se tice snega NA autu njega mozes da ostavis do juna meseca ako potraje

Koliko to smeta sneg oko onog sivog auta pesacima? I zasto pesaci treba da prolaze izmedju parkiranih vozila? Imaju cist trotoar, prelaze ulicu na pesackom...kako im to smeta sneg na autu i oko njega?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Koliko to smeta sneg oko onog sivog auta pesacima? I zasto pesaci treba da prolaze izmedju parkiranih vozila? Imaju cist trotoar, prelaze ulicu na pesackom...kako im to smeta sneg na autu i oko njega?


Bas sam tu sliku imao na umu kad sam pricao
Gledajuci sliku imam utisak da pesaci idu ulicom posto je trotoar vec zauzet
Ako pesaci idu ulicom i naidje vozilo gde bi taj pesak trebao da se skloni da vozilo prodje?
Da se penje na auto? Logicno je da stane IZMEDJU dva auta, saceka da vozilo prodje pa nastavi
To ne moze da uradi zato sto je neko tvrdoglav("e da vidim ko ce mene da natera da sklonim sneg") i nema 10min vremena da lopatom skloni sneg oko auta
Nije ni jedan covek ostrvo, zivimo u zajednici...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:37 - pre 148 meseci
Citat:
Marko83
Ako pesaci idu ulicom i naidje vozilo gde bi taj pesak trebao da se skloni da vozilo prodje?

Paa, pesaci ne smeju da idu ulicom. Zabranjeno je. A ako i idu ulicom koja ovako izgleda, onda nisu ni u normali. Rizici su ogromni, od pada do toga da ih udari neki auto. Postoji raskrsnica, pa ako je trotoar zauzet, neka predju na drugu stranu ulice, a ne da setaju ulicom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:42 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Koliko to smeta sneg oko onog sivog auta pesacima? I zasto pesaci treba da prolaze izmedju parkiranih vozila? Imaju cist trotoar, prelaze ulicu na pesackom...kako im to smeta sneg na autu i oko njega?

evo ti parking u centru grada ispred stambene zgrade, em ne mozes peske da prodjes em ne mozes auto da uparkiras od snega, valjda stanari ocekuju da im neko ocisti sneg.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:48 - pre 148 meseci
Gledam malocas kako izgleda ulica, moja ulica naravno. Sve sto je juce nabacano sa parkiranih automobila na kolovoz (najmanje deset, a mozda i vise!) sada vise ne postoji. Jednostavno nema tog snega koji je sinoc bio primetan na kolovozu! Sada se vidi asfalt, mokar ali bez snega, celom duzinom ulice (koja nije mala!) i skoro celom sirinom kolovoza! Mislim da je u pravu moj komsija koji je bacao sneg sa svog automobila na kolovoz i dobra mu je procena da ce da ga automobili koji prolaze razneti, istopiti...! Jednostavno se pokazalo da je tako, na moje oci se to desilo! Sinoc je na samom kolovozu bilo jako puno snega, celom ulicom se videlo da su ljudi cistili tako sto su bacali sneg na kolovoz. Danas kao sto sam rekao, ne samo da nema tog "viska snega" na kolovozu vec je kolovoz mokar ali potpuno se vidi za razliku od sinoc kad je bio prekriven snegom i to utabanim od vozila! A nije od sinoc do danas temperatura porasla toliko da se to dogodi prirodnim putem!

EDIT
Evo slika, isparkirao se covek pa se sad vidi kolovoz bez snega! Slikano malocas - temperatura u gradu -10 stepeni! Moja garaza je prekoputa, malo se vidi...




Pozdrav!







[Ovu poruku je menjao Sceka dana 09.02.2012. u 13:08 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 11:48 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: evo ti parking u centru grada ispred stambene zgrade, em ne mozes peske da prodjes em ne mozes auto da uparkiras od snega, valjda stanari ocekuju da im neko ocisti sneg.

Da, i...Ne zele da ciste, ne zele da voze...cekaju leto, sta znam, ne razumem.

edit

I kome smetaju automobili pokriveni snegom? Na obe gornje fotografije. Zasto su vlasnici tih automobila "sljam", "sebicne samozive jedinke" itd. sto naprica @vladd. Ne zele da ciste svoj auto, ne zele da voze, ne smetaju nikome, doduse nekima smetaju, iz kog razloga ne znam.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 09.02.2012. u 13:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 12:38 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Da, i...Ne zele da ciste, ne zele da voze...cekaju leto, sta znam, ne razumem.

edit

I kome smetaju automobili pokriveni snegom? Na obe gornje fotografije. Zasto su vlasnici tih automobila "sljam", "sebicne samozive jedinke" itd. sto naprica @vladd. Ne zele da ciste svoj auto, ne zele da voze, ne smetaju nikome, doduse nekima smetaju, iz kog razloga ne znam.

Nisu ocisceni automobili, nije ociscen parking, izmedju ne moze da se prodje od snega a to im je neposredni ulaz u zgradu, ocigledno posto je zgrada zajednicka ocekuju da neko od komsija ocisti.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 12:58 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: Nisu ocisceni automobili, nije ociscen parking, izmedju ne moze da se prodje od snega a to im je neposredni ulaz u zgradu, ocigledno posto je zgrada zajednicka ocekuju da neko od komsija ocisti.

Kod mene je ociscen ulaz u zgradu. Zgrada je prilicno udaljena od ulice (slikano je sa zumom), ima pravi mali parkić sa puno drveca sto se malo i vidi, ali je ocisceno a narocito desetak metara do samog ulaza. Parkig koji je preko puta zgrade je dosta veliki, dva reda vozila pa prolaz pa garaze, i sada je to nemoguce lepo ocistiti jer je potpuno neizvodljivo obzirom na konfiguraciju prilaza prolazu posle drugog reda vozila. Obicno se svi organizujemo ali imamo i jednog koji ima "teske gradjevinske masine" (bavi se gradnjom kuca) i svake zime nam za dzabe sve lepo ocisti, sav sneg se posle odnese kamionima van grada, sve o njegovom trosku - milina jedna po svim pitanjima, ali sada nije tu, u Americi je, tako da smo ispusili ove zime! :)))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 13:03 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: Nisu ocisceni automobili, nije ociscen parking, izmedju ne moze da se prodje od snega a to im je neposredni ulaz u zgradu, ocigledno posto je zgrada zajednicka ocekuju da neko od komsija ocisti.

Verovatno. Pa i keru ne smeta sneg pa ceka u zasedi one devojke. :)

To je onaj parking u Karadjordjevoj, preko puta stajge. Zar ne postoji trotoar i staza koja vodi do trotoara? Ukoliko je to cisto, a to treba da se cisti, ne vidim problem zasto nisu parking ocistili. Nemaju obavezu.
Mozda cekaju da neko drugi ocisti, mozda ne zele, posto je parking javan, da ciste i da voze a onda neko drugi da se parkira, mozda cekaju entuzijaste koji ce sve to da ociste, mozda vole i da setaju po bljuzgi kada sneg pocne da se topi...:D
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 13:22 - pre 148 meseci
Ima tu još jedan problem - urbanistički. Ja recimo živim na Limanu 4 u NS i u mom komšiluku su i trotoari široki i ima zelenih površina te se ima gde baciti sneg. Međutim, ima delova grada u kojima postoje samo uski trotoari, parking mesta i ulice (recimo neki delovi Grbavice, tj manje-više svuda gde je "novogradnja"). I gde sad ljudi koji žive u tim ulicama da bacaju sneg?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 13:59 - pre 148 meseci
Citat:
vilil1: Verovatno. Pa i keru ne smeta sneg pa ceka u zasedi one devojke. :)

To je onaj parking u Karadjordjevoj, preko puta stajge. Zar ne postoji trotoar i staza koja vodi do trotoara? Ukoliko je to cisto, a to treba da se cisti, ne vidim problem zasto nisu parking ocistili. Nemaju obavezu.
Mozda cekaju da neko drugi ocisti, mozda ne zele, posto je parking javan, da ciste i da voze a onda neko drugi da se parkira, mozda cekaju entuzijaste koji ce sve to da ociste, mozda vole i da setaju po bljuzgi kada sneg pocne da se topi...:D

Parking nije javan, vec je to deo prilaza stambenoj zgradi, ispred je i kockarnica a oni su ocistili samo neposredno ispred vrata, toliki je sneg da niko kolima ne prolazi jer ga moraju vaditi iz snega.
Nego vili, da li si ti ocistio sneg ispred svoje zgrade?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 14:03 - pre 148 meseci
Citat:
dule_ns:  I gde sad ljudi koji žive u tim ulicama da bacaju sneg?

Moze sneg da se baci uz ivicnjak, ali ko nece uvek nadje razlog da ne moze
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.78.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 14:09 - pre 148 meseci
sneg koji se čisti sa kola i oko kola treba bacati na neku zelenu površinu ukoliko je ima. Ukoliko je nema, napraviti neku gomilicu između parkiranih kola ili baciti na ulicu.

Ukoliko, pak, ne vozite kola, ne vidim apsolutno ni jedan jedini razlog zbog koga bi trebalo čistiti vaš auto ako to ne želite da uradite. Ako želite da pomognete oko čišćenja snega očistite ga na trotoaru ili ispred ulaza gde je to daleko potrebnije a ne sa kola koje ne vozite?!?!!?

Ako očistite parking i isparkirate se, iluzorno je očekivati da će vas takav sačekati kad se vratite.
Zašto bi?
Jel ste možda platili to parking mesto?

Zamisli da se svi isparkiraju i ostane relativno čisto parking mesta i niko se ne parkira dok se svi ne vrate na svoja mesta!! Ha! Kakav vic!
U principu ne razumem nikako ljude koji tako nešto očekuju. Isto kao što ne razumem ljude koji imaju neku fiks ideju da se parkiraju uvek na isto mesto pored ulaza, pa se onda ljute kad im neko stane na ''njihovo mesto'' jer ih mrzi da pešače, recimo, stotinak metara do ulaza.

Ako hoćeš svoj parking, izvoli pa plati (ako je to uopšte moguće) i rezerviši lepo parking i ''udri do zore''
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Iznenadio ih sneg i ove godine?09.02.2012. u 14:12 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: Moze sneg da se baci uz ivicnjak, ali ko nece uvek nadje razlog da ne moze :)


Ma može da se nosi i lopatom do Dunava (može čak i do Save, al je malo dalje), ali ko neće...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iznenadio ih sneg i ove godine?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 32722 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.