Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena drzanja psa

elitemadzone.org :: MadZone :: Cena drzanja psa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15161 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
212.200.239.*



Profil

icon Cena drzanja psa27.11.2007. u 23:37 - pre 198 meseci
Zanima me koliko novca mesecno treba da se odvoji da bi odrzavao psa? Za kojeg je najjeftinije odrzavanje, a kojeg je najbolje imati. U opticaj dolaze sledeci:

1. Rotvajler
2. Sarplaninac
3. Boxer
sale
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Cena drzanja psa27.11.2007. u 23:52 - pre 198 meseci
Imaš temu gde se to raspravljalo nadugo i naširoko pre par meseci.. pronađi je..
 
Odgovor na temu

bimbic
Goran Ciganović
Beograd

Član broj: 136770
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Cena drzanja psa28.11.2007. u 15:55 - pre 198 meseci
Kao sto ventura rece http://www.elitesecurity.org./t285619-koliko-kosta-pas , pogledaj, pa ako onda ima nesto nejasno, pitaj.
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Cena drzanja psa28.11.2007. u 16:31 - pre 198 meseci
Ne želim biti neprijatan ali psi se ne održavaju već su to živa bića(nije to auto).Ako pitaš koliko košta njegova vernost i ljubav koju će ti pružiti to ću ti odgovoriti da nema cenu, a koliko je potrebno novca i hrane da mu daš da bi ga održao u šivotu imam samo jedan odgovor....SVAŠTA?????
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
212.200.239.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa29.11.2007. u 23:48 - pre 198 meseci
Moze li mi neko odgovoriti na pitanje sto sam postavio. Onde ima 300 strana kojih moram da citam. Skoro da sam naucio ko kojeg psa ima kakve su mu mane i sl. Mene nezanima ista stvar kao i ovog sto je otvorio onu temu. Mene zanima samo 2 stvari.

Koji od ona 3 psa je najjeftiniji za odrzavanje?

Koliko novca treba da se odvoji za najjeftinijeg od ona 3 psa?
sale
 
Odgovor na temu

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
91.150.114.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa30.11.2007. u 01:11 - pre 198 meseci
kako si postavio ptanje i kako se odnosis o tematici i koje si vrste odabrao, ciljam da ti treba pas koga ces vezati ispred kuce, da sluzi kao cuvarkuca.
ako je tako da ti kazem sta mislim,
ako ces ga drzati u svom dvoristu, nemoj da uzmas sarplaninca,
to je pas vrlo promenjive i cudljive naravi, pogotovo kada je vezan na lanac, i ako ne napravi tebi licno problem,
jos gore napravice nekom drugom. po meni to je rasa za izbegavanje uposte (sem za neke specijalne slucajeve).
rotvajler i boxer nisu psi za lanac, da se ispravim nije ni jedan pas. ali pre bih uzeo rotvajera za tako nesto.

odrzavanje i troskovi, na to pitanje niko ne moze da ti da odgovor koji bi ti zeleo da cujes.
ali prostom logikom pocni od toga koliko koji jede, veci pas vise jede, bokser je najmanji, redovne vakcinacije i veterinar su za sve podjednaki (dobro imas dodatno kupiranje usiju i sec repa ako zelis). ono sto ne mozes da znas je koliko ce kostati vanredni izdaci, a njih ce uvek biti, bolesti, povrede itd. kako ces ih odrzavati, koju hranu korisiti, sraplaninca treba dobro cesljati, znaci moras im svakodnevno posvecivati vreme.
svaka od rasa ima neke specificne probleme koji je prate recimo rot neka okostavanja probleme sa nekim koznim zlezdama, sta znam, neka ti napisu vlasnici. nisam imao ni jednu od tih rasa.
ali kad zavolis psa neces brojati. a koliko novca mesecno, i za mog psa, nemam blage veze.

ti napisi za sta ti konkretno treba pas, ne verujem da bi drzao sarpalninca u kuci?
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Cena drzanja psa30.11.2007. u 10:40 - pre 198 meseci
Moja prethodna reakcija je posledica globalnog odnosa prema psima i nesavesnog ponašanja vlasnika.Pitanje koje si postavio i kako si ga postavio izaziva revolt kod većine ljubitelja pasa.Neka ostane na tome da si samo bio nespretan,verujem da si neko ko voli životinje.Morao bi nam još malo reći šta očekuješ od psa da bi smo znali kako da ti pomognemo.Ja ću pokušati.

Vlasnik sam trogodišnjeg Rotvajlera i izuzetno zadovoljan i ponosan njime.Rasa je fantastična,poslušan,inteligentan,obožava decu i beskompromisni borac u odbrani ukućana i same kuće.O rotvajlerima sve u superlativu.Rotvajler nikako nije rasa za vezivanje jer postaje izuzetno agresivan,alternativno rešenje je box koji je investicija od 100e pa nadalje(zavisi od estetike).Rotvajler je težak pas i izuzetno snažan tako da mora da poseduje vlasnika koji je mentalno jači od njega i ne pokazuje strah,u suprotnom postaje pretnja i samoj porodici.Što se tiče troškova...veliki su.Jede koliko mu daš,mesečno samo na granule dajem oko 3000 dinara, plus meso i tako dalje.Jako je skupo držati ga u današnje vreme ali vredi svaku uloženu paru.Ako te još detalja zanima....tu sam.
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
212.200.239.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 00:42 - pre 198 meseci
Recimo da mi box nije problem. Da mogu lako da ga napravim, bio bi mozda 3 sa 3 i jos bi imao i kucicu koja bi bila standardne velicine.
Jedom priliko sam pricao sa covekom koji ima boxera. Crno beli boxer, lep, veliki. Stvarno izuzetan pas. Kada sam upitao coveka koliko daje mesecno novca na psa on mi je odgovorio da nedaje vise od 500 din. Meni je to bilo stvarno nelogicno da sa tako malo novca pas ostaje na nogama uopste. On mi jos kaze da potrosi oko 2h dnevno na njegovo setanje. Znaci 1h ujutru i 1h uvece. Sto se tice hrane kaze da mu kupuje hranu(nemogu da se setim koju hranu je rekao ali cini mi se da su granule) koja kosta 320 dinara i koju njegov pas jede narednih 20 dana. I meni je to malo nelogicno i zato sam i postavio pitanje ovde. Da li je stvarno moguce da na psa mozemo trositi toliko malo para ili je to nemoguce? Tog coveka sam pitao nekoliko puta da li je siguran da samo 500 din. trosi na psa i on mi je svakog puta potvrdio.
sale
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 10:39 - pre 198 meseci
Ništa to nije neobično što troši samo 500 din na granule.Verovatno su mu granule samo dopunska ishrana.Postoje razlicite cene granula od 250 din po kg pa nadalje.Moj Rot pojede oko 10-12kg mesecno granule i plus svega ostalog.Koliko će te koštati odgoj psa zavisi od tebe.Pružaj se koliko možeš(koliko pasa nije ni videlo granule)pa su živi.Granule su samo jako lagodan način ishrane pasa bez prevelikih obaveza u pripremanju hrane.Jedino je bitno da mu daješ hranu koja mu ne smeta i da bude kalorična sve ostalo se da improvizovati.
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
82.208.195.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 12:15 - pre 198 meseci
Pa vidi ovako, ne znam za te rase ali meni je za Bernardinca do prvih 6 meseci trebalo cak nekad i po 18000 dinara mesecno pa ti sad vidi!
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 12:45 - pre 198 meseci
Citat:
VOJVODA01: Pa vidi ovako, ne znam za te rase ali meni je za Bernardinca do prvih 6 meseci trebalo cak nekad i po 18000 dinara mesecno pa ti sad vidi!



Svaka čast što si u mogućnosti i što se na takav način odnosiš prema psu.Kamo sreće da svi imaju takav odnos i materijalna sredstva da odgajaju psa.Sve zavisi koliko ko može da se pruži.Jako je bitno da se na samom početku obrati pažnja na ishranu,vakcinaciju,smeštaj,vitamine i minerale da bi taj pas imao jako kvalitetan život do kraja.Mora se paziti na sve genetske predispozicije koja svaka rasa poseduje i u skladu sa tim postupati.Postoje alternativna rešenja koja možemo primeniti i izbeći neke troškove.Jedno od tih je u samom početku AD kapi za bebe,koštano brašno koje se daje živini a ima fantastične rezultate na psima zbog velike koncetracije kalcijuma.Moj Rot ima oko 60 kg visine 70 cm u grebenu izuzetno je razvijen i bez grama sala,i pored tolikog gabarita nema problema sa zadnjim nogama
niti sa kostima.Žumance od jaja za dlaku..itd.Naravno uvek je bolje kupiti originalni preparat ali to su ogromne cene za naše uslove.
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
212.200.239.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 13:20 - pre 198 meseci
Izgleda da me niste razumeli bas najbolje. Pitao sam da li je moguce da sa samo 500 ili 1000 din. mesecno pas kao sto je bokser moze da se odgaja? Jer u mom cilju bi bilo da imam psa extra velicine i da moze da se odgaja uz malo sredstava, posto ja jos idem u skolu i nemam svoja primanja a zeleo bih da imam psa, bilo bi mi u cilju da imam nekog extra psa, da bude veliki i poslusan. Za box i za setnju nemam problema. To cu lako uraditi, samo mi problem prave pare, barem dok se nebudem zaposlio. Dobro je sto ste vi tu da mi pomognete oko ovoga i to je laksa okolnost.
sale
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
82.208.195.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 13:45 - pre 198 meseci
pa ne znam sta da ti kazem osim "koliko para toliko muzike" bilo bi steta da bilo koja rasa pasa ako ga vec imas oskudeva u necemu, naravno netreba ni preterivati ali veruj mi da su izdaci veliki. moj savet: manja rasa, manje zahtevniji pas i to je to za sada dok nebudes u situaciji za nesto ozbiljnije. vazna je ljubav prema zivotinjama koja nece kao u vecini slucajeva proci posle mesec-dva! malo je para to sto ti mozes da priustis ali nisi ti kriv.
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 14:28 - pre 198 meseci
Pas extra velicine a lagan za održavanje je Aljaski Malamut,Malo jede i nema dodatnih prohteva.Ali to je pas koji je samo za gledanje i nema neku drugu svrhu.Što se tiče ostalih pasa koji će ga napadati,bez brige jači je od većine.

Možeš odgajati psa za male pare(nije sve ni u hrani),kao što reče @VOJVODA01 bitna je ljubav koju mu pružaš.Razumeće te on što nemaš da mu daš svaki dan mesa,oprostiće ti ako mu posvetiš svoje vreme u šetnji i igri.Neka ti osnova za ishranu bude hleb(najbolje prepečen) sve to prelivaj sa nekim ostacima hrane.Kad imaš mesa sitno iseckaj i pomešaj sa hlebom ...itd.Kupi kosku u kasapnici,skuvaj je i tu čorbu mešaj sa hlebom.Snađi se kako znaš i umeš samo mu ne zaboravljaj obroke.Dok je mali kuvaj mu kačamak i pirinač.Eto kako možeš da ga odgajiš za 500 dinara.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.250.*



+15 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 16:46 - pre 198 meseci
Pas moze da se cuva bez velikih izdataka za hranu, ako zivis u okviru porodice(uvek ima viska, koji se baca, a pas je i te kako zahvalan za taj visak)
Ukoliko si paljevina mozes da mu dodajes vitamine ishrani(jedna kutija vitamina je 200-300 dinara, i traje duuuuugo, a o doziranju pitas veterinara)
Vakcinacija je jeftina, tipa 100 din vakcina svake godine( dok je stene treba nekoliko vakcina da primi)
Iz iskustva da ti kazem da je (betonirani)box komplikovaniji za ciscenje, nego (zemljani)prostor u kome se krece pas na lancu.
Cista voda svakog dana je potrebna.

Zakljucak: Moze da kosta i 500-1000 dinara na godisnjem nivou.( ako kupis zdravog psa)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 17:23 - pre 198 meseci
Citat:
qazqaz: Pas moze da se cuva bez velikih izdataka za hranu, ako zivis u okviru porodice(uvek ima viska, koji se baca, a pas je i te kako zahvalan za taj visak)


Pas ne treba da bude kanta za otpatke, to ce ti reci svaki veterinar.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.246.*



+5251 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 17:57 - pre 198 meseci
A jeftino i jeftino, sve jeftino, pa tako i jeftini zivot psa moze da zavrsi u nekom smestaju ili na ulici, ako slucajno prebaci za par dinara planiranu kvotu od 10 din mesecno, pa ce one kretenske gradske sluzbe valjda da se brinu o njemu...

A da se malo poprica sa strucnjacima????


Poz.

 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
82.208.195.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 18:01 - pre 198 meseci
vladd 100% si u pravu!
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.250.*



+15 Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 18:07 - pre 198 meseci
Citat:
Fuzz: Pas ne treba da bude kanta za otpatke, to ce ti reci svaki veterinar.


A po cemu je pas kanta za otpatke? To je hrana koju i ja jedem(izuzev graska,pasulja...).

[Ovu poruku je menjao qazqaz dana 01.12.2007. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
82.208.195.*



Profil

icon Re: Cena drzanja psa01.12.2007. u 18:09 - pre 198 meseci
ALO BRE velike rase pasa nemogu da se izdrzavaju sa 500din mesecno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cena drzanja psa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15161 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.