Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta znaci kad je auto stranac?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta znaci kad je auto stranac?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20704 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bratovuk
Belgrade

Član broj: 134201
Poruke: 95
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 10:43 - pre 199 meseci
Sta znaci kad je auto stranac? Zasto su ti automobili jeftiniji?
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 10:47 - pre 199 meseci
Ili ne moze da se ocarini zato sto nije euro 3, ili moze ali nije placena carina...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 11:20 - pre 199 meseci
Tako je u svim oglasima i oznacava auto sa stranim tablama.
 
0

bratovuk
Belgrade

Član broj: 134201
Poruke: 95
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 11:20 - pre 199 meseci
Pitam jel hocu da kupim auto, a gledam u oglasima dobra kola po smesnim cenama, ali su sva stranci...

Ako kupim takva kola, jel mora jos nesto da uradim? sta bi trebalo da platim jos da bi auto bio "legalan".....
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 14:28 - pre 199 meseci
Zavisi sta si gledao, ako su do 7 godina stari (euro3), dovoljno je da ih ocarinis i registrujes, ako nemaju neki skriven razlog zasto do sada nisu ocarinjeni. Ako su stariji od 7 godina, onda mozes da ih kupis samo kao auto sa koga ces da cerupas delove za takav isti krs na srpske table, ne postoji bilo kakva mogucnost za legalnu registraciju. Ukinuta je mogucnost da se carine cak i skoljke koje nisu euro3 tako da mozes samo motor da ocarinis ako ti zatreba, a skoljku ces morati da krpis staru sa srpskim tablama ako je taj slucaj kupovine. Sto ne znaci da sa njega (stranca) ne mozes da skines sve osim motora i skoljke, znaci bukvalno SVE. SVE ostalo ne moras da carinis. Ako hoces da se igras igre macke i misa i vozis takav auto sa samo nalepljenim neki srpskim tablicama mozes ne prekrsajno nego krivicno da odgovaras.
Takve automobile ako su neka egzotika, kao na primer japanac, amer, korejanac i sl. kupuju autootpadi i rastavljaju i prodaju u delovima, a to vazi i za ostale kad padnu u vrednosti ispod 1000 evra kad se domacim "cherupachima" isplati da cherupaju bilo koji auto jer imaju zaradu od 200-300 %. Sabac je grad pun takvih automobila, zato ga i zovu srpki Detroit.
 
0

La_odvala
Beograd,Resnik

Član broj: 147830
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.co.yu.



+15 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?09.12.2007. u 16:47 - pre 199 meseci
Kad pise da je stranac to pod jedan znaci da ga je na strane table ( uvezene ili ukraden ).
Pod dva znaci da je u boljem stanju nego takav isti sto mozes ovde da kupis ( npr. Golf 2 TD 1.6 Extra stanac ti se krece od 700E pa cak do 1500E a takav isti na "sprske" table ide i do 3500E).
Pod tri. Stranci sluze da seljak moze da kupi kola i da se vozi po selu kao sto se u crnoj gori vozili golfovi ali kad dolaze u srbiju ti isti crnogorci sto su imali po deset golfa 2 i 5 mercrdesa 190E imali su i nekog strosenog Yuga/ Zastavu 128 da mogu da idu u Srbiju jer su ti njihovi automobili bili "stranci" koju su kradeni tokom rata po bosni i hercegovini,hrvatskoj i naravno Srbiji i tamo su prodavani ban badava.
4. Sve u svemu kupovina stranca je dobra investicija jer je sve radjeno na njemu sto srbin ne radi ( osnovni servis i popravke) nego tera do kraja pa kad dodje kraj on prikrpi da bure drzi vodu i proda po 200% skupljoj ceni ( ali te cene vaze kod nas jer smo mi mngo bogati narod ... tako u nemackoj golf2 od 50E takav kod nas kosta 3000E ali ti je srbin dobar covek pa ti smanji na 2700E a prekucavan je "xx" puta)
5. Ako imas BMW Seriju E30 isplati ti se kupovina stranca jer kod nas oni idu od 500E a teraju 2 godine sigurno pod punim gasovima i brzoj voznji preko rupa/ispupcenja/lezecih policajaca ( plasticnih ili betonskih ).
6. Druga varijanta ti je da uzmes stranca sa tablicama. To je znaci auto legalno ili nelegalno dovezen kod nas i odradjeni lazni papiri za njega i stavljene uglavnom BG ( Beograd ) tablice i auto se vodi na covek ko ima takav isti,tako da kad ti pravis prekrsaje i pobegnes ako ti nekim slucajem pandur lopovskih navika zapise registarski broj onda taj covek placa ( znaci oslebedjen si i tih troskova ). Ako te zaustave za nesto drugo ti naravno pokazujes tu saobracajnu a pored sebe isto imas i ovlascenje ( naravno lazno ) da si ovlascen da vozis / otudjis taj auto i onda pandur ni nepomislja da je auto mozda nelegalan. Ako napravis saobracajnu nesrecu ili sta vec onda moras da platis tom coveku da se nagotite nekako ili da bezis sto je bolje resenje ( nista nisi video nista nisi cuo a jos ti i ostala kinta ) ali ako ti je auto tesko havarsan pa ne moze da pobeges autom onda skidas tablice bezes kako bi mogo opet da ih zakacis na drugi takav isti stranac ili samo pobegnes i kud koj mili moj opet tebe nemogu da uhvate.
7. Posto vidim da nemas auto i nisi toliko upucen moj ti je savet da lepo uzmes na kredit neki FIat JTD i da uzivas do 40 000 predjenih kilometara mada ti motori idu i do 140 000 ako nedivljas mnogo pred devojkama i drugarima, ili neki jeftiniji ( ne znam do koliko planiras ali posto vidim da si gledao strance to su znaci bili automobili do 91 godine znaci imas do nekih 3000E ) ako uzimas do 3000E mozes da uzmes dosta dobar automobil a ako imas 2000E i hoces BMW E30 to nemoj nislucajno jer ko je to vozio taj ga nije vozio penzionerski nego kao Bojan Kurbalija tako da ces sa tim automobilom zavrsiti karijeru jer posle neces moci da izvuces nikakve pare a teska je situacija u zemlji ( sem ako nenasledis ogromene pare / bogatstvo pa sve to da prodas ) i kupis lepo nov auto od 25 000E ( Kalos,Getz,i ta //// ) neracunam u automobile jer to je Evroski YUGO tako da bolje kupiti E30 za 3000E nego platiti Daciu Logan 6000E.
8. Toliko od mene ...

[Ovu poruku je menjao La_odvala dana 09.12.2007. u 19:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao momsab dana 13.10.2008. u 16:39 GMT+1]
 
0

niko_normalan
nezaposlen
bg

Član broj: 197014
Poruke: 81
77.46.166.*



Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 14:56 - pre 188 meseci
cek stani bre....
NPR ja vidim u oglasima BMW 316 '91 extra ochuwan za 1500e...kazhe ima swe papire...shta ja treba da uradim da bih mogao lepo da ga uradim ko chowek?
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 17:04 - pre 188 meseci
Citat:
niko_normalan: shta ja treba da uradim da bih mogao lepo da ga uradim ko chowek?

Cek, bre...a sta ti znaci da ga "uradis"?

To sto on ima papire, znaci da nije ukraden vec regularno doteran.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

niko_normalan
nezaposlen
bg

Član broj: 197014
Poruke: 81
79.101.194.*



Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 17:13 - pre 188 meseci
heh...pa pod tim podrazumewam da mi lepo objasnish kako i shta da ja uradim da bi npr taj BMW bio regularan?
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 17:29 - pre 188 meseci
Pa on i jeste regularan ako ima sve papire.

Mislim da ti pitas kako da ga registrujes?

Ne mozes da ga uvezes jer nema euro3 motor.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.214.*



+3 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 18:49 - pre 188 meseci
ajd razjasnite u vasoj glavi dve stvari
ako pise/kaze prodavac da je auto STRANAC (ili ima strane tablice,smesna je cena i sl) onda primenjujete poruku koju je @La_odvala veoma lepo napisao ,ako je pise da je auto OCARENJEN(obicno pise "na ime kupca" ili procitaj te u saobracajnoj datum prve registracije ,to znaci da je auto LEGALAN u Srbiji znaci platis coveku tu lovu prepises kola na sebe i teras ga ko normalan covek.....ali ako je legalan tj regovan niko ne garantuje da nije kraden ...i tu se moze svasta desiti....niko nije siguran....

Za stranca ti ide carinjenje,porez i sl sto ti izadje (ispravite me ako gresim ,ne trgujem autima pa mozda omanem) negde oko 47%(20% sama carina,10-18% porez,trte mrte jos nesto i to je to) cene samog auta...tako nesto ide....naravno kako ti carinici procene al to bude odprilike...

e da za stranca ,ako nema EURO 3 motor moz ga....znaci i da ga dobijes na poklon od caleta/dede/brata/nagradne igre ako ne ispunjava EURO3 standard ne mozes ga nikako regovati kod nas...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.184.*



+6455 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 18:58 - pre 188 meseci
Ako je auto 'stranac' to u najvećem broju slučajeva znači da je ukraden. Ako je motor 'stranac' to sigurno znači da je ukraden.

Jako često se dešava da je sam auto/motor ukraden u Srbiji, a prodavac nakači falsifikovanu inostranu registraciju i onda taj auto prodaje kao 'stranca'.
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.3.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 19:24 - pre 188 meseci
@ventura
Svašta si ti sad napisao. Nema veze sa stvarnošću. Ne kažem da nema kredenih kola, ali poistovećivati stranca sa kradenim autom ??
Znači čovek kupi golfa II za 200-250 € (http://suchen.mobile.de/fahrze...lang=de&pageNumber=1)dođe u srbiju, donese sve što je hteo i proda ga za 500€. Jer to kradeni auto ? Ne to je stranac.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.214.*



+3 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:01 - pre 188 meseci
po venturinoj prici ispade da je svaki auto u srbiji (koji nije zastavin) ukraden...lupas gluposti....
i ne znam kome se isplati da zavrsi u cuzi zato sto je krao auto koji vredi 400e....a tamo dobije kaznu ~10god za to .....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.184.*



+6455 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:06 - pre 188 meseci
Citat:
Joker: @ventura
Svašta si ti sad napisao. Nema veze sa stvarnošću. Ne kažem da nema kredenih kola, ali poistovećivati stranca sa kradenim autom ??
Znači čovek kupi golfa II za 200-250 € dođe u srbiju, donese sve što je hteo i proda ga za 500€. Jer to kradeni auto ? Ne to je stranac.


Citat:
bugsu: po venturinoj prici ispade da je svaki auto u srbiji (koji nije zastavin) ukraden...lupas gluposti....
i ne znam kome se isplati da zavrsi u cuzi zato sto je krao auto koji vredi 400e....a tamo dobije kaznu ~10god za to .....


A da li ste razmišljali o tome zašto bi neko u 2008 godini kupovao Golf 2 ili neki sličan auto u Nemačkoj i dovozio u Srbiju, kad zna da nema apsolutno nikakve šanse da se taj auto ocarini?

Zar ne mislite da je uverljivij scenario da neko ukrade Golf2 u Srbiji, kupi falš papire za 100 evra i proda taj isti auto za 500-1000 evra nekoj naivčini?
 
0

niko_normalan
nezaposlen
bg

Član broj: 197014
Poruke: 81
79.101.194.*



Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:11 - pre 188 meseci
ne razumete wi mene
bmw 316 je tu u srbiji(ne treba da ga prewozim wamo)
ima strane registracje
ima swe papire
KAZE da je legalan(sta god to znaci)
sta ja treba da radim da bih ga takvog sa tim tablama mogao voziti?dal to moze?ili mora na nase table da se prevede?
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:30 - pre 188 meseci
Donedavno sam vozio Pasata B3, '88 god, 1800cc, 66kW.
Sluzio me sasvim Ok i kao namenski auto bio mi je pun pogodak. Prostran, pouzdan, sa predvidivim troskovima odrzavanja. Opustena voznja...
Da ga nisam prodao, verovatno bih razmislio o kupovini jednog jeftinog stranca istog tipa (obicno su daleko bolje ocuvani), samo zbog delova. Nemojte mi pominjati auto-otpade, jer su tamo cene kriticnih VW delova ipak preskupe.


E sad, siguran sam da su na istu ideju dosli i razni 'vesti' preprodavci, koji otkupljuju registrovane krseve i spakuju ih u malo lepse 'odelo', pa ponovo na pijac... Pogledajte samo cene VW Pasata B3! Idu i preko 4,000E. Racunica onda postaje jasna, kao i motivi za postojanje takvih prodaja.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.184.*



+6455 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:40 - pre 188 meseci
Citat:
niko_normalan: ne razumete wi mene
bmw 316 je tu u srbiji(ne treba da ga prewozim wamo)
ima strane registracje
ima swe papire
KAZE da je legalan(sta god to znaci)
sta ja treba da radim da bih ga takvog sa tim tablama mogao voziti?dal to moze?ili mora na nase table da se prevede?


Pa ko će još da ti kaže da je auto nelegalan? :)

Svi 'stranci' koji se kod nas prodaju po oglasima su u Srbiji. Falsifikovani dokumenti za Italijanske tablice, sve sa tablicama koštaju 100 evra. Ne verujem da je tarifa išta veća za druge države. Znam masu slučajeva da je auto/motor ukraden u Srbiji, neki čak nisu bili ni prekucani, već samo novi papiri, i ajmo prodaja kao stranac... Sve 'legalno' i po povoljnoj ceni...

Zar u tvom primeru ne možeš ići nekom zdravom logikom, pa da se zapitaš šta taj auto radi u Srbiji neocarinjen skoro 20 godina?
 
0

niko_normalan
nezaposlen
bg

Član broj: 197014
Poruke: 81
79.101.194.*



Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 20:52 - pre 188 meseci
Citat:
ventura: Pa ko će još da ti kaže da je auto nelegalan? :)

Svi 'stranci' koji se kod nas prodaju po oglasima su u Srbiji. Falsifikovani dokumenti za Italijanske tablice, sve sa tablicama koštaju 100 evra. Ne verujem da je tarifa išta veća za druge države. Znam masu slučajeva da je auto/motor ukraden u Srbiji, neki čak nisu bili ni prekucani, već samo novi papiri, i ajmo prodaja kao stranac... Sve 'legalno' i po povoljnoj ceni...

Zar u tvom primeru ne možeš ići nekom zdravom logikom, pa da se zapitaš šta taj auto radi u Srbiji neocarinjen skoro 20 godina?



da ali za tih 20 godina....zar ne bi wec neko prowalio da je ukraden?msm policije ima swuda i ne mozes bas swakog da podmitis....zar ne;)
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta znaci kad je auto stranac?13.10.2008. u 21:24 - pre 188 meseci
@ventura
Evropljani ce da ti poklone krs,samo da ne placaju odlaganje na otpad,a taj isti "krs" ce neko u Srbiji da preproda za 400-500€...
Mada je i tvoja prica moguca - u Srbiji je sve moguce....

@niko_normalan
Ako auto nije Euro3 od legalne preregistracije nema nista.
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta znaci kad je auto stranac?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20704 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.