Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?

[es] :: Windows aplikacije :: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?

[ Pregleda: 5177 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 18:03 - pre 197 meseci
Da li neko ima ili zna gde bi mogo da se nadje neki spisak besplatnog softvera za komercijalnu upotrebu? Znaci sav moguci softver koji postoji, nebitno za sta je vezan, operativni sistemi, office paketi, antivirus, grafika, obrada muzike, video fajlova.... Znaci sve sto bi moglo da se nadje u nekoj firmi i da se koristi bez straha da ce neko doci i zatraziti neku licencu, racun i sl.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 18:33 - pre 197 meseci
???

sumnjam da ima toliko dokonih...
trazi konkretne aplikacije i biraj prema licenci (da dozvoljavaju koriscenje u kom.svrhe a bez obaveznog placanja), ustedeces dosta vremena

jos bolje: uzmi neki popularniji Linux distro, najverovatnije ima apt/get sa mnogo programa (konkretno, UBuntu 7.10 koji trenutno koristim pod Office nudi 80 aplikacija)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.cable-3.sattrakt.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 18:40 - pre 197 meseci
ako na ove dve liste ne nadjes sve sto ti treba, onda vec bolje pljuni pare i kupi ono sto ti treba :)

http://www.opensourcewindows.org/
http://mashable.com/2007/09/23/open-source/

p.s.: krenula inspekcija, a? :D
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 18:45 - pre 197 meseci
Ma nije zbog inspekcije, nego me jednostavno zanima sta moze a sta ne moze da se koristi u komercijalne svrhe besplatno... Inace mene konkretno intersuje neki besplatni antivirus, ali ako tako nesto ne postoji planiram da kupim f-secure.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.cable-3.sattrakt.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 18:56 - pre 197 meseci
besplatan je, antivirus je, al' kolko je dobar, to je vec diskutabilno :D

http://www.free-av.com/

inace, kolko sam dosad primetio sve non-free ima neku svoju free varijantu. manje-vise :)
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.168.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 19:41 - pre 197 meseci
Mnogo free programa je samo za privatnu (kucnu) upotrebu ali ne i za komercijalnu. A kako sam primetio ovde se traži za komercijalnu.
Kako mu i samo ime kaže Avira AntiVir PersonalEdition Classic nije za komercijalnu upotrebu.
a i u opisu:
Avira AntiVir PersonalEdition Classic reliably protects your private computer against dangerous viruses, worms, Trojans and costly dialers.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 19:53 - pre 197 meseci
Pa da da bas zbog toga i pitam za free programe za komercijalnu upotrebu. A kao sto neko spomenuo legalizaciju softvera po firmama mislim da ce ova tema da koristi svakome ko zeli da nadje neku alternativu softevreu koji se placa.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 21:33 - pre 197 meseci
Pokušaću da zakačim ovde deo iz uputstva inspektorima, koji se odnosi na besplatan softver...

... uspelo! Za manje od 10 minuta...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?31.01.2008. u 21:47 - pre 197 meseci
E SVAKA CAST za ovo! Upravo sam to trazio, usput mi je i drago to sto sad znamo sta ce inspektori kontrolisati! Hvala najlepse! Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Besplatan softver za komercijalnu upotrebu?

[ Pregleda: 5177 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.