Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804437 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.04.2010. u 10:36 - pre 169 meseci
Nacionalna kampanja za odvikavanje od pušenja "Ostavi i pobedi" počela je danas i trajaće do 29. maja, a cilj je da se pomogne pušačima da ostave duvan.
U okviru kampanje biće organizovano takmičenje, a cilj je da pušači ostave duvan do 1. maja, kako bi dobili šansu da budu nagrađeni. Kampanja je od 1998. godine do sada realizovana u Srbiji šest puta, a u njoj je učestvovalo oko 17.000 pušača i više od 12.000 nepušača koji ih podržavaju.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=423730
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.04.2010. u 07:46 - pre 169 meseci
Sad ozbiljno. Ja planiram da ostavim pusenje. Mozda nije dobra taktika, ali sam presao na lakse cigarete, ultra light. I sad mi organizam trazi vise komada cigareta da bi nadoknadio manjak nikotina. Ali posle neke dve nedelje sam ipak sveo pusenje na jednu paklicu dnevno. Manje se trujem i spremem se za totalno ostavljanje. I to negde oko nove godine. Tacnije rekao sam svima da cu u novu godinu uci kao nepusac.
I to moram da ostvarim. valjda cu uspeti.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.04.2010. u 01:10 - pre 169 meseci
Da li je zla carobnica nepusac?
 
Odgovor na temu

never again

Član broj: 258637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.05.2010. u 21:14 - pre 169 meseci
Dragi moji,

meni je dojadilo lupanje srca pre nego zaspim, lezanje na desnoj stanim, probadanje, smrad, luftiranje, pranje kose. Zelim da ostavim cigarete ali nikako da se namestim. Uvek to odlozim za sledeci dan. Iskreno, zelela bih i da time nekome natljam nos.

Citanje foruma pomaze. U nekoj meri.

"Merak cenu nema", a ako ce ovaj jed da mi pomogne da se resim ovog zla, jos bolje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.05.2010. u 07:38 - pre 169 meseci
Kao i drugi, i ja iskreno preporučujem da pročitaš onu knjigu o kojoj se mnogo priča. A najkraći sažetak sažete poruke knjige je:
- dok god pušenje smatraš merakom, tj.
Citat:
never again: "Merak cenu nema"
nećeš uspeti da batališ duvan.

- dok god se plašiš ostavljanja i ne znaš šta ćeš i kako ćeš, dok god ti treba pomoć i podrška - nećeš da ostaviš duvan.

Onog dana kad se budeš radovala svojoj odluci da prekineš, onog dana kad se budeš radovala svojoj jutarnjoj kafi bez cigarete - progledaćeš ti, i prodisaće tvoja pluća. A čulo mirisa za dva - tri meseca !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

never again

Član broj: 258637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.05.2010. u 20:52 - pre 169 meseci
" merak cenu nema" odnosilo se na uzivanje u "trljanju nosa" nekome ko sumnja da mogu da ostavim cigarete.

priznajem da sam vise besna na sebe nego na autora sumnje.

ne prestajem da razmisljam, mozda sam spora bas zbog toga
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.05.2010. u 00:54 - pre 169 meseci
Nigde niko ne zuri. Samo polako. Prvo morate postaviti cilj. To je teza polovina.
Lakse je zapravo NE PUSITI, tj. druga polovina. (mada verovatno Vama ovo sada zvuci nerealno)

Procitajte knjigu, tu bar nemate sta da izgubite. Knjiga ne govori o bolestima, a od Vas se ocekuje da aktivno pusite dok je budete citali.
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.illusion.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2010. u 00:42 - pre 169 meseci
Za početak hteo bih sve da vas pozdravim, pročitao sam sve postove u ovoj temi i zahvaljujući iskustvima i savetima nekoliko članova koji su ovde pisali, ja sam odlučio da od sinoć ne pušim. Znači već 24h bez duvanskog dima, a pušio sam skoro 20. godina po 1,5 do 2 pakle dnevno. Pri pomisli na cigaru i kako počinje da me hvata kriza ja popijem gutljaj vode, prvih par sati sam pio po celu čašu, ali i sa gutljajima danas sam sigurno popio 15-20 velikih čaša vode. Ako ovako nastavim bolje je da se trujem nikotinom nego da puknem od ovolike vode. Uglavnom čvrsto sam rešio i zakleo se da pet dana neću sigurno zapaliti cigaru, iskreno nisam smeo da stavim duži vremenski period jer stvarno ne znam kako ću se ponašati, a kad se zakunem to moram da ispunim. Prestajao sam sa pušenjem na različite načine, pre desetak godina sam prestao čak 15-tak dana ali zeznuo sam se sa jednim dimom, pa dva..., ostali pokušaju su bili razni načini sa smanjenjem broja popušenih cigara dnevno, ali time sam samo povećavao agoniju jer sam samo pravio da non-stop mislim o cigarama i vremenu kada ću sledeću zapaliti.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2010. u 16:51 - pre 169 meseci
Uz tebe smo. Ajd pa prenesi iskustva (i ako uspes i ako ne uspes).. bice korisno za buduce koji zele da ostave

nadamo se da ces uspeti!

pozdrav..
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.illusion.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.05.2010. u 00:07 - pre 169 meseci
Hvala waikiki, evo ušao sam već u treći dan i mogu vam reći da nisam imao krize kakve sam očekivao, jeste da dok ovo pišem držim cigaru u ustima, danas sam probao i nanom da napunim cigaru ali ubija dušu koliko smrdi i koliko je odvratno. Iz mesta me je ošamutilo, naročito što sam povukao prvi dim kao lud. Pročitao sam knjigu od Alana Carra ali moje lično mišljenje je da mi knjiga ne može pomoći kao nekima, možda kada bi u nju zamotao jedno pola kila duvana pa da duvam dok ne pocrnim od muke pa od toga da batalim cigare.
Nadam se da se neću obrukati pred vama i da ću izdržati do kraja, tj. totalnog odvikavanja. Za sada sam još uporan i nedam se bez borbe.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ognjenr
STILL
Nis

Član broj: 11176
Poruke: 373
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 234611013


+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.05.2010. u 22:34 - pre 168 meseci
Danas je mesec dana kako sam ostavio cigarete. Vec sam ranije pokusavao da se odreknem ovog zla, ali nazalost nisam uspeo sve dok...
Bio sam jako blizu dijagnosticiranja jako teske bolesti (Bogu hvala pa je na kraju sve ispalo ok),ali kada je doslo stani-pani i kada mi je doktor rekao da MORAM da ostavim cigarete, tog istog sekunda sam postao nepusac, bez razmisljanja o cigareti, kriza itd. Jedino mi je u glavi bilo bitno moje i zdravlje i nista vise.
Sada , kada je sve to izaa mene, shvatio sam da ostavljanje cigareta nije zaista neki problem. Ukoliko ste resili da pocnete da postujete svoje telo, cigareta vam nece pasti na pamet.
Mesec dana posle cigareta: Ruke mi vise nisu stalno hladne, nema vise kiseline iz zeludca, nema vise malaksalosti i odvratnog ukusa u ustima, pluca dobila 30 posto na kapacitetu :)

Zakljucak: Ostavite cigarete, nije vredno , ali zaista nije vredno, trovati se ovim *ranjem.


OgnjenR
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.illusion.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.05.2010. u 23:30 - pre 168 meseci
Četvrti dan.
Ujutru i popodne skoro i da nemam potrebu za cigarom, ali posle 16-17h milisekunda fali da kresnem jednu na brzaka, naročito što su pušači u tom vremenu oko mene i imam lak pristup tom djubretu. I ja sam imao zdravstvenih problema koji su se ogledali svakodnevnim glavoboljama, povracanjem, mucninom, preskakanjem srca, bol u grudima. Magnetna rezonanca je pokazala ciste u sinusima, ustanovljena mi je migrena na VMA, rendgen snimak je pokazao i bronhitis, EKG je potvrdio preskakanja, ali jedino je bunilo doktore moja svakodnevna glavobolja i od cega je stalna. Evo vec je cetvrti dan da nemam tih problema, zaboravio sam kako izgleda provesti ceo dan bez glavobolje i mucnine. Ako i sutra prodjem bez glavobolje sigurno je da cigaru vise nikad necu zapaliti.
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
94.228.234.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.05.2010. u 22:40 - pre 168 meseci
Sedam dana kako nisam zapalio ni jednu jedinu cigaru, divim se samom sebi :) . Mada kada sagledam kompletnu situaciju mislim da neću imati veliki problem da i dalje nastavim ovako. Danas sam kupio pet vrsta čajeva, dnevnu dozu stimulansa za ruke tj. 400g semenki za grickanje. Možda počnem i da pletem jer semenke više ne mogu da smislim. Što se tiče čajeva nije da sam ljubitelj istih nego samo eksperimentišem koji je dobar za zavijanje i zemenu za cigaru, sada ide "zeleni čaj" na test poligon, a zatim čaj od jagode. Maločas sam čuo i za neke biljne cigare, sutra ću otići do apoteke da vidim ima li ih i koliko koštaju.
Toliko za sada, bude li bilo nekih promena javiću, ake se ne javim znači nisam uspeo.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.05.2010. u 22:45 - pre 168 meseci
E, svaka cast..
Cuvaj se jos par dana.. kad preguras 10 bice mnogo lakse.. a posle 15 ces prestati da brojis
pozdrav..
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2010. u 00:16 - pre 168 meseci
Mislim da moras ODMAH da batalis te pokusaje zamene duvana cajem ili nekim drugim biljkama. To uopste nema smisla. Moras da batalis naviku pusenja, a ne samo nikotinsku zavisnost. Fizicka zavisnost je nista u odnosu na naviku.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2010. u 13:34 - pre 168 meseci
I nemoj cekati da postanes nepusac, posto vec jesi. Sledeci tezak period ce biti na 6-12 meseci od ostavljanja. Tad vecina poklekne, misleci kako mogu da kontrolisu sebe, mogu da ne puse kad god hoce bla bla bla, i povuku koji dim. I znas sta?

Tvoje je sad da uzivas, kao pravi nepusac
 
Odgovor na temu

dezareo
dezareo.net
Neverland

dezareo
Član broj: 15218
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dezareo.net


+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2010. u 22:17 - pre 168 meseci
Ljudi, 3. maja je dvadeset meseci kako ne pusim. Zelim vam da istrajete u svojoj odluci i borbi. Zeleo bih da cujem vase misljenje o novom zakonu protiv pusenje. Potrudicu se da vam za neki dan prenesen kratke crte o kojima se govori u zakonu.

pozdrav svima, cuvajte zdravlje, ostavite pusenje
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. -Samuel Beckett-
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.05.2010. u 01:07 - pre 168 meseci
Čestitke za 20 meseci!
Meni je 1. maja bilo 30 meseci

Što se tiče novog zakona koji reguliše pušenje na javnim mestima, o tome treba raspravljati u drugoj temi (mislim da i postoji takva). Neka ova tema ostane samo sa ovom namenom - podrška i saveti ljudima koji žele da ostave pušenje.
 
Odgovor na temu

dejan s
ddd
Niš

Član broj: 194308
Poruke: 69
*.ninet.rs.



+14 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.05.2010. u 01:40 - pre 168 meseci
Pozdrav, pušim nešto više od 2 godine i par puta sam pokušavao da ostavim cigarete. Poslednji pokušaj pre par dana i jedva sam izdržao ceo dan, sledećeg sam već poklekao, čim sam seo na kaficu :( Jbg, karakter mi nije jača strana + što u familiji skoro svi puše, ćale, keva, deda, baba itd. (genetika? :D)

E sad, čuo sam za ovaj tabex, kao pomaže dosta, čuo sam neke pozitive reakcije, jel probao neko, jel ima neko neka iskustva sa tim proizvodom?
 
Odgovor na temu

dezareo
dezareo.net
Neverland

dezareo
Član broj: 15218
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dezareo.net


+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.05.2010. u 23:49 - pre 168 meseci
@Dejan S - Ti Dejane kazes genetika. Nije to genetika, genetika je kad imas sklonosti ka nekoj bolesti u porodici npr. Gojaznost, dijabetes, srcani problemi, hipertenzija, to mogu da razumem. Postavi stvari ovako. Ako na pusenje gledas kao na gubitak necega bitnog nikada ga neces ostaviti, ma koliko se trudio, ma koje preparate koristio. Ja sam jedan od retkih ljudi u svom okruzenju koji je ostavio pusenje. Zasto? Sada posle dvadeset meseci bez cigarete znam zasto! Pusenje je nesto bez cega se moze, pusenje nije gubitak, pusenje treba ostaviti iz razlog prevencije i odgovornosit prema sebi (prema svojoj porodici i deci jer treba biti zdrav za svoju porodicu i decu i ziveti i raditi za njih a ne razboleti se sa pedeset i umreti zbog svog sebicluka). Ako tako postavis stvari "budi mudar i razmisljaj o tome da treba biti zdrav za dvadeset, trideset godina" nece biti problema da se zrtvujes za visi cilj. To sto ti radis je detinjasto i smesno, jedan dan ne izdrzati bez cigareta, ti je cist sebicluk. Jbt. pa reci mi da li kriziras kada spavas osam sati. Da li se budis na svakih dvadeset minuta da zapalis cigaretu? Alo bre. Razmisljaj o pusenju, upotrebi mozak. Ako razmisljas o ovim recima koje sam ti napisao sigurno ces ostaviti pusenje...ali samo ako razmisljas kao sto sam ti napisao....

pozdrav..... Adam Carr R.I.P. "Lak nacin da ostavite pusenje"
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. -Samuel Beckett-
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804437 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.