Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804482 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti02.07.2010. u 02:10 - pre 167 meseci
Još malo pa je već prošlo dva meseca moje pušačke apstinencije, već ima dana kada ne pomislim na cigaru, a i kada pomislim u većini slučajeva i da nisam prestao sa pušenjem ne bih je zapalio već onako se samo prisetim da mi nešto fali u rukama. Imao sam par stresnih situacija i malo je falilo da zapalim ili povučem bar jedan dim ali ta potreba je trajala kratko i uspeo sam da se ne predam. Naročito jer kada bih sada propušio teško da bih se ponovo odlučio na isti korak, možda eventualno nekom drugom metodom.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti02.07.2010. u 02:23 - pre 167 meseci
Samo odlučno! ;)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti02.07.2010. u 07:46 - pre 167 meseci
Ja sam prestao pre tri meseca.

Razlozi:
- odeca mi se osecala na duvan, zadah mi se osecao na duvan, kosa mi se osecala na duvan
- trosio sam oko 3000 dinara mesecno na pljuge, sada je ta lova preusmerena na gorivo za kola
- glas je poceo da mi propada i desavalo mi se da se po pola sata mucim snimajuci tekst neke reklame koja traje 10 sekundi
- posto sam pusio iskljucivo uz kafu, to je znacilo da pijem najmanje 4 kafe dnevno...sada gotovo i da ne pijem kafu
- inace mi je fizicka kondicija slaba strana, uz cigare je to bilo jos gore

Kada sam prestao, nisam upadao ni u kakve krize jer nikada nisam bio heavy pusac (max 1 kutija dnevno)...desavalo mi se da pozelim opet da zapalim, ali se stalno podsecam na pomenute razloge i....za sada je ok, nadam se da ce tako i ostati.
 
Odgovor na temu

jelena0408

Član broj: 264479
109.113.145.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.07.2010. u 17:27 - pre 166 meseci
Joooj... pomagajte! Pa ja sam, izgleda, totalno glupava... ne uspevam, nikako... vec mesecima se mucim na razne nacine, smanjivanje, eskiviranje, meditiranje, allan carr... mrzim cigarete, ali ne uspevam da se oduprem "potrebi" da zapalim ponovo.. pokusala sam sa smanjivanjem, nije islo lose, ...prekjuce dve, juce jednu, danas ni jednu, medjutim sama pomisao da ih danas nemam me uzasava... mislim, nisam ja pusila nesto previse, vidim ovde se svi gadjaju sa 2, 3 kutije dnevno.. ja u najgorim slucajevima pusih max jednu paklicu.. sve ja razumem sto je napisano, al mi izgleda ne dopire bas tamo gde bi trebalo.. moj decko mi pri samom pomenu da hocu da ostavim, tutne cigaru u ruke s obrazlozenjem - biices nervozna, de zapali.. i ja, naravno, zapalim...joj, bas sam curka.. sad, svaka cast onima koji su uspeli, volela bih i ja tako.. slobodno mi, pri davanju saveta, dajte i koju uvredicu, mozda mi dodje iz..u..
Jednom sam bila nepusac skoro 2 meseca, ali silom prilika, imala sam uzasnih problema sa krajnicima koji su na kraju morali van, i strogo mi je bilo abranjeno da pusim, i ja reko' super, taman cu sad da prestanem.. kad ne lezi vraze, cim se sve smirilo i izlecilo, ja po starom.. sve se vadila na ispite, ucenje, nervozu.. joj, sve sami izgovori..
Ovo moje stanje prelazi u stanje ocaja.. ja sam tipican primer kukavice, sprecava me samo strah od kriza.. e, sad, kako ja da savladam taj strah, nek' mi neko objasni.. nista tablete i te fore, jos mi fali da se na to navucem :). Hvala unapred, nadam se da cu veceras pregurati lagano :)...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.07.2010. u 18:08 - pre 166 meseci
Neka iskustva govore da oni koji puse 10-20 cigareta mnogo teze ostavljaju duvan od onih koji preterivaju. Razlog je verovatno sto "uzivaju" u svakoj zapaljenoj cigareti, posto je pauza izmedju dva zapaljivanja veca a time i jaca "zelja". No, to svakako nije razlog da ne pocnes sa odvikavanjem. Prvo, moras doneti cvrstu odluku da hoces da postanes nepusac. Razmisljaj o pozitvnim stvarima koje donosi prestanak pusenja.. ima ih jako puno. Smanjivanjem neces nista postici.
srecno i javi kako napredujes.
 
Odgovor na temu

jelena0408

Član broj: 264479
109.115.144.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.07.2010. u 21:57 - pre 166 meseci
Uh, izdrzah danas nekako... eto, mogu da ubelezim prvi dan bez pljuga...
Najgore je sto ja i ne uzivam bas u cigaretama, smrde i grebu mi grlo, i sve me probada i kasljem k'o neki deda, al' eto.. malo cudoviste ne da mi mira... Mislim da mi moze pomoci to sto ih nemam, nema i gotovo.. ubacila sam u kasicu prvih 3.80 €... aj, drz'te mi palceve!
 
Odgovor na temu

acaduga1
taxi
nis

Član broj: 181379
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.07.2010. u 09:29 - pre 166 meseci
Ja sam prestao posle 22 godine krajem novembra.Iskoristio sam prehladu zbog koje nisam mogao da pušim
nedelju dana i da sam teo,i kad sam se opravio samo sam produžio...U prvoj nedelji sam palio samo po jednu
sa drugarima uz kafu uveče i tad je bilo sve ok. Valjda sam bio još pod uticajem bolesti.Ta jedna mi je baš nedostajala
kao da je zamenila celu paklu od ranije.Izdržao sam uz veliku količinu mentol bonbona,semenki i kikirikija...Prvo vatreno krštenje mi je bilo u toku zimskih slava,kad se dobro pije i jede,a uz priču meze i pivo mnogo dobro pasuje
cigara.
Tad sam iskoristio savete iz one knjige-gledao sam svoje rođake i drugare sa prezirom ubeđujući sam
sebe da su oni ti koji treba da zavide meni a ne suprotno!I uspelo je...I dalje pijem kafu,obožavam domaću
rakiju i pivo ca drugarima,na cigare ni ne pomišljam...Ugojio sam se 10 kila i to nikako ne mogu da skinem.
preporučujem knjigu Allena Carra ali samo ko iskreno hoće da posluša savete čoveka imaće od njih i koristi,
Znači treba da ubedi sebe da je pušenje nešto nisko i zaostalo ,ne sme da zavidi pušačima oko sebe
nego baš suprotno....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.07.2010. u 12:18 - pre 166 meseci
Jelena, kako ide? :)

acaduga, ovo za knjigu si u pravu. Knjiga sama nece nista uraditi. To sto procitas knjigu nista ne znaci, treba i slediti :)
 
Odgovor na temu

jelena0408

Član broj: 264479
109.115.129.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.07.2010. u 07:56 - pre 166 meseci
Ide :)
Prezivela sam 3. i 4. dan, bili su uzasni, blago receno... al' nasla sam varijantu, kad mi dodje da zapalim a ja na bike i odvozam jedan krug :). Osecam se odlicno, naidju mi krize izjutra jer sam pila kafu da se razbudim, sad sam presla na caj, da se zavaram... i uvece, al' uvece mi je stvarno gadno, najgore je sto svi oko mene puse, pa onda moram da kuliram, al' dobro.. kad sam naumila da bataljujem, ima da izdrzim, ne zvala se ja Jelena :). LAgano punim kasicu, posto su ovde (IT) cigarete ne skupe, nego preskupe... kad samo preracunam koliko sam para izgorela, dodje mi da se zapalim :)... Knjiga pomaze, jer cim mi naidje neka muka :), ja uzmem knjigu i nadjem nesto da se smirim,... ja koristim i delove Silva metode kontrole uma, izmeditiram 15 minuta pa sam sva nasmejana ceo dan, pa i to koristim za ublazavanje krizica... :)))
 
Odgovor na temu

kos milorad
vozac autobusa
SP Lasta Beograd
beograd

kos milorad
Član broj: 187397
Poruke: 75



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.07.2010. u 14:31 - pre 166 meseci
Citat:
waikiki: Neka iskustva govore da oni koji puse 10-20 cigareta mnogo teze ostavljaju duvan od onih koji preterivaju. Razlog je verovatno sto "uzivaju" u svakoj zapaljenoj cigareti, posto je pauza izmedju dva zapaljivanja veca a time i jaca "zelja". No, to svakako nije razlog da ne pocnes sa odvikavanjem. Prvo, moras doneti cvrstu odluku da hoces da postanes nepusac. Razmisljaj o pozitvnim stvarima koje donosi prestanak pusenja.. ima ih jako puno. Smanjivanjem neces nista postici.
srecno i javi kako napredujes.


Mislim da je ovo potpuno tačno.
Uvek mi je od kutije (20 kom) ostajalo 3-4 za sledeći dan. Kad sem želeo da zapalim, sve što sam radio prekidam da bih ispušio, čak sam idući kolima znao svratiti u kafanu, ne zbog pića, nego da uz kafu...
Pre par meseci sam i infarkt imao i evo ima 15-ak dana počeo sam malo pomalo da pušim. U odvikavanju je najbitnije psihičko stanje, ako ima životnih razočaranja, teško je. Počeo sam pušiti ne zato što nisam mogao bez cigara, nego (pogrešno) razmišljajući: Koji mi je užitak u životu ostao, osim kafe i duvanskog dima?

Poručujem ostalima, pogotovo mladima, ne budite krelac kao ja!
 
Odgovor na temu

dezareo
dezareo.net
Neverland

dezareo
Član broj: 15218
Poruke: 13
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: dezareo.net


+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.07.2010. u 13:22 - pre 166 meseci
03.08.2010. bice dve godine kako sam prekinuo sa pusenjem. Mislim da je to prilican uspeh ako se uzme u obzir da se pre toga pusio vise od 15 godina.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. -Samuel Beckett-
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.08.2010. u 14:56 - pre 166 meseci
Citat:
06.10.2009. WAZZUP: Sad racunah, 43 dana, ne brojim nego eto, iznenadim se kad izracunam... 


Mnogo dobra tema, ja ne mogu da verujem da sam nekad uopste i pusio...haha

 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.08.2010. u 02:00 - pre 166 meseci
Ajde druze, ako nije problem, napisi stadijume tokom tvog odvikavanja. Kad si prestao da budes nervozan, kad je posustao preteran glad? Ili po sistemu dan 1, dan 3, dan 7, dan 30... Mislim ja hocu da prestanem da pusim, ali mi se cini da sam odabrao najgori trenutak za to, a i ovo mi je tek drugi dan ne pusenja.
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.08.2010. u 02:13 - pre 166 meseci
Kad god odlucis da prestanes, uvek ce biti najgori trenutak, veruj mi. Jb ga, sve to vremenom prolazi, ne mozes ocekivati da ce odjednom doci trenutak "e sad vise nisam nervozan". Najbitnija je sama odluka da ne zapalis vise, da ti to ne treba, jer pusac je u stanju da bude pokoran, ako zna da ga ceka nagrada u vidu cigarete, pa makar to bilo za dve godine. Al' nema vise kraj. Ako to nisi razdvojio u glavi, bolje se vrati duvanu. Znam ljude koji su "kao" prekidali za opkladu, npr na period od godinu dana, i posle se sa slascu vracali staroj navici, cak pusili mnogo vise. Ako ti sta znaci, taj dan koji sam poceo bez duvana, poceo sam sa kafom, kao i uvek, i jos uvek je pijem, a zavrsio ga sa pivom, kao i uvek :D, i jos uvek ga pijem, i ne nedostaje mi duvan uopste. Ne smetaju mi pusaci, samo ih sazaljevam. Nemoj da zamenjujes naviku drugom, to je takodje svranje kozne frule. Toliko od mene....

Brza izmena: Napisah prvi put neprimerenu rec i ode brza izmena. Dugo sam, mozda i sada ponekad, sanjao sebe sa cigaretom. Pred kraj sna to i skontam, i skroz se iznerviram, propade mi sav trud! E onda se probudite sa osecajem olaksanja, znajuci da je niste stvarno zapalili.....i uopste vam ne nedostaje.....

[Ovu poruku je menjao WAZZUP dana 04.08.2010. u 03:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.08.2010. u 23:04 - pre 166 meseci
Još neki dan pa je već tri meseca moje apstinencije, nisam zapalio nijednu, Dali ću? Mislim da ne, jer bih bacio svo ovo vreme što sam se borio, a da ne računam ostale stvari i lepši život bez duvanskog dima. Ne mogu da kažem da ne mislim o cigari, nezgodno mi je jer mi je ceo život bio vezan za cigaru. Npr. kada nešto radim, odmorim uz cigaru, svo vreme sam merio po broju ispušenih cigara (još jednu cigaru i idem,...), negde iznad sam pročitao da je neko svraćao da pije kafu da bi zapalio cigaru e takva je situacija i samnom, više ne svraćam u kafić, kafanu da pijem kafu jer mi sedenje bez cigare liči kao gubljenje vremena, mislim da ne mogu efektivno da mislim i da se skoncentrišem bez cigare jer se osećam napeto. Ali pomisao na cigaru mi se dešava par puta dnevno i traje minut dva a ostalo vreme uživam u danu bez otrova.
Najdraže mi je kada krenem, npr. da šetam kuče ili na kupanje ne moram da vučem ništa po džepovima, ovako bih poneo cigare, kada sam poneo cigare ponesem i mobilni, pošto su mi već puni džepovi ponesem i novčanik i tako mi uz put pantalone padaju od tereta, a i nonstop pazim da nešto ne izgubim.
 
Odgovor na temu

IgorZre

Član broj: 265741
79.101.99.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.08.2010. u 13:41 - pre 166 meseci
Danas skoro mesec dana :)

Imam 37, pušio 20 godina ...

Zadnju deceniju 2 kutije bez greške.

Prijatelj mi je dao Alen Kar-ovu knjigu. Rekao sam da je besmisleno, da ne želim da ostavim, da nemam zdravstvene smetnje, da imam novca, da VOLIM DA PUŠIM I DA JE PUŠENJE MOJ HOBI.

Istina koju nisam smeo sebi (pa ni njemu) da priznam (OD STRAHA OD OSTAVLJANJA) je DA SAM ŽELEO DA SE REŠIM ĐUBRETA :) ali nisam smeo ni da pomislim na tako nesto. Imam firmicu, privatan posao, ludilo .... nervoza, stresovi ... GDE JOŠ I PUŠENJE DA OSTAVLJAM ...... Jednom sam pokušao i 9 sati je BILO STRAŠNO :) toliko sam bio kreten da mi je žena dala cigare :) da se ne posvađam sa kumom :)))

Pročitao sam knjigu ... da se razumemo, imam jako loše mišljenje o celom žanru popularne psihologije i takvim knjigama koje "rešavaju probleme i menjaju život" ....

Ja posle čitanja NISAM ZAPALIO VIŠE NI JEDNU !!!! Ni sam ne verujem! Je....na knjiga :)

Stvarno sam se osetio kao da sam pokidao lanac :)

Ne zavidim pušačima kad ih vidim, supruga puši i dalje, nije verovala da ću ja ikada ostaviti, pa se sada boji da pročita knjigu :))))) Svakako će je jednom uzeti :) I dalje pijemo kafu zajedno :)

Krize postoje, najgori su okidači (telefon, završetak jela, kraj nekog posla ....) ali to nema veze sa nikotinom, to je mehanički, znam jer sam imao dugu kosu i kada sam se ošišao imao sam zabacivenje kose i slične pokrete jos 2 meseca ;)

Pojavilo se jako mnogo vremena :). 40 cigareta dnevno, po tri - četiri minuta pa računajte ... Problem koji osećam: pošto ne pušimo u kući (zbog malecke) a ni na poslu u studiju, ja sam izlazio napolje u hodnik uvek kada bi hteo da zapalim. To je bukvalno mali RESTART, malo vremena da se razmisli, šta je bilo, šta je sledeće .... E sada to nemam pa pokušavam drugačije da organizujem život. Pomaže QUAKE LIVE :) otresem dve tri partije i onda nastavim da radim :) Stress Relief Games :)

Nikakve tablete, flasteri, .....

Da li sam raščistio sa pušenjem. Nemam pojma, nadam se da jesam.

Da li je ovo način?

Za mene jeste ... Deluje :)

Sada sam u fazi - svima sam rekao, svi znaju, i sada da ponovo počnem morao bi svima da priznam da sam slabiji od duvana i da sam izgubio. Bio bi pred sobom baš pi......a! Zvuči sve ovo da je lako, NIJE !!! To sr...e je stvarno droga i nema zezanja! Nikada više ni dim. Nikada. Nema tu dokazivanja ja sam ostavio, evo vidi mogu da popušim jednu večeras i sutra ništa. To verovatno mogu neozbiljni pušači ... Ja sam bio HARD CORE :) ja više nikada ne smem ni dim :)

GLUPO JE PUŠITI :) al je lepo .... zezam se :)))) stvarno je užasno glupo, to zna svako ko puši :))))) MNOGO BOLJE OD SVAKOG J......G NEPUŠAČA KOJI MU NEŠTO KE...A :))) Zato se trudim da ne gnjavim ljude okolo, jer će kad tad sami prelomiti. Do tada im nema pomoći :)

Ozbiljno je ... da sam 20 godina! 40 puta dnevno udario glavom u zid, pa bi poželeo ponekad da je tresnem kada bi prestao :))))) Vreme će da izleči i to.

U celoj stvari pomaže i čitanje tuđih iskustava pa eto i ja da dam prilog :)



 
Odgovor na temu

IgorZre

Član broj: 265741
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.08.2010. u 19:59 - pre 165 meseci
proslo skoro mesec ipo ... potrebe nema uopste, a i sve redje pomisljam da zapalim. osecam da sam sve dalje i dalje od otrova :)

samopouzdanje naraslo do neba :) kad mogu ovo mogu sve :)


super je :)))))


stvarno


ostavljajte :) sta cekate?
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.08.2010. u 17:23 - pre 165 meseci
Svaka cast Igore.. ne odustaj!
Meni je 2 god i 7 meseci od kad sam batalio. O cigaretama vise uopste ne razmisljam..
 
Odgovor na temu

nikola12345z

Član broj: 268344
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.09.2010. u 01:30 - pre 164 meseci
Gadna situacija posle 20 leta duvandzenja.Radi se o situaciji gde je mozak skoro prekinuo lucenje nikotina posto se za interval od 20 godna uzimao kroz pljugu i tako davao osecaj blagostanja.
No resenja moze bit kroz disciplinu i informaciju-kardio vezbe (kilavo trcanje 45 min zbog radi endorfina) svaki treci dan,antioksidansi,izbegavanje bilo "kake" situacije duvanskog dima,umesto navike da posle kafe ide cigara na mesto cigare napravi drugu naviku a da nije droga.
Rezultati bi trebalo da budu vidljivi nakon mesec dana discipline i mukotrpnog rada (zavisi i od mozga) posto pusenje pravi zavisnost intenziteta- heroin.Potpun prestanak zudnje za cigarom bi trebao da se desi nakon 6 meseci.
 
Odgovor na temu

IgorZre

Član broj: 265741
79.101.99.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.09.2010. u 13:22 - pre 164 meseci
Proslo i dva meseca.

Sve redje pomisljam na cigaretu, jednom sanjao da pusim kao manijak.

Sve je lakse :), u stvari uopste nije tesko :)


Kasljem non stop (kasljucam) i to je normalno, prestace.


Sjajan osecaj kad god pomislim na sve to :)

Ostavljajte, sta cekate?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804482 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.