Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprijatno iskustvo

elitemadzone.org :: MadZone :: Neprijatno iskustvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13844 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

odvijač
odvijač
severna Srbija

Član broj: 112903
Poruke: 75
*.eunet.yu.



Profil

icon Neprijatno iskustvo14.03.2008. u 19:18 - pre 196 meseci
Juče sam sa prijateljima bio u Radix Audio prodavnici (radnja koja bi trebalo da prodaje audio opremu).
Hteli smo da poslušamo Cambridge Audio 640A. Takav neprofesionalizam nisam dožeiveo odavno. Kada smo
ušli u prodavnicu niko nam nije otpozdravio. Kada smo starijem gospodinu rekli da želimo da čujemo CA
rekao je da nezna da li može da nam pusti nešto! (tim rečima) Pošto smo samo stajali ipak je uključio
pojačalo i pitao nas je šta želimo da čujemo. Poneli smo neki naš cd (koji je nasnimljen za slušanje
u kolima - prosečni kvalitet snimka) i čovek nam pusti isti. Posle preskakanja sa numere na numeru i
našeg pitanja da li može da nam priključi drugi par zvučnika, jer nam se zvuk sa trenutno priključenih
ne sviđa čovek je počeo da nam govori kako naš snimak ne valja, a da je sa zvučnicima sve ok. Posle
našeg trećeg insistiranja, moj (vidno iznervirani) kolega je zatražio naš cd "pa da idemo". Onda nam
je dotični rekao kako se muzika ne sluša stojećki, a na naše pitanje gde da sednemo i zašto nas nije
ni ponudio da to uradimo čovek je samo ćutao. Tada se pojavljuje lik iz druge prostorije i nudi nam da
nam priključi pojačalo na druge kutije, ali mi to odbijamo uzimamo naš "loš" cd, pozdravljamo dotične
i izlazimo razočarani napolje. NIKAD VIŠE RADIX!
Ako je njima ovaj postupak uobičajen svaka im čast. Ja sam danas imao kontakte sa našim komitentima
i svima sam ispričao za ovaj nemili događaj (ljudi su iz Beograda, Novog Sada i Kragujevca), a tako ću
nastaviti i dalje da radim ...

Za razliku od njih sve pohvale idu na račun prodavnice BGB Studio u Brankovoj. Mlad momak koji radi
tamo nam je bukvalno pustio svaki sistem koji smo mu zatražili, a tražili smo da čujemo 7 različitih
kutija.

BTW, nisam iz Beograda tako da mi je strašno žao što smo izgubili sat i po vremena (dok smo se probijali
kroz "špic") da bismo naleteli na ovakve profesionalce u Radix-u ...

NIKAD VIŠE RADIX!




[Ovu poruku je menjao odvijač dana 15.03.2008. u 07:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo14.03.2008. u 23:03 - pre 195 meseci
Podrzavam! Prodavci kod nas jednostavno ne shvataju neke stvari. (iliti vlasnici koji ih zaposljavaju)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 09:15 - pre 195 meseci
Slazem se sa tobom, prodavac bi trebao da leti i da musteriju usluzi na svaki moguci nacin kako bi eventualno prodao robu, pa cak i ako je neproda treba osmeh na lice "dovidjenja", mozda "dodjite opet", tako je u razvijenim zemljama.
Ali sa druge strane treba razumeti i nase prodavce. Taj verovatno ima platu od 10000 - 11000 hiljada din i jedva sastavlja kraj sa krajem. Znaci vlasnici bi trebalo da motivisu prodavce, da znaju za cega rade to sto rade. Daj coveku minimalnu platu od 35000 hiljada uz moguznost napredovanja. Ako se ispostavi da vredno radi i da je dobar, daj mu neki bonus, povecaj mu platu, daj tom coveku i bonus na svaki prodati artikal pa da vidis kako ce ljudi biti energicni i zadovoljni i spremni da te usluze. Za svaki dobro uradjen posao treba dati neku nagradu.

A taj jadnik verovatno i radi na crno zato sto je vlasniku tako jeftinije. Na tu bedu od plate verovatno nema ni zdravstveno, netece mu radni staz, a da nepominjem topli obrok, regres, minuli rad, rad u vreme drzavnih i verskih praznika, prekovremeni rad, mozda prevoz (putne troskove). I siguran sam da na sve to gazda ga stalno zajebava i pecka zbog sitnica.

Razumem ja druze tebe, ali razumem i njega. Mozda jednog dana bude bolje. Ko zna.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 10:13 - pre 195 meseci
Citat:
etjen: Podrzavam! Prodavci kod nas jednostavno ne shvataju neke stvari. (iliti vlasnici koji ih zaposljavaju)

To nema veze sa prodavcima. Zato je pametan jevrej izmislio procenat od prodaje, inace nigde u svetu prodavci ne bi bili predusretljivi i ljubazni :) Nije to nikakav rocket science, kakva bre prica o radu na crno, zdravstvenom, socijalnom, verskim praznicima, bre ceo Oliver Twist film u malom :) Vrlo je prosto, da je zarada prodavca bazirana na procentu kezio bi se ceo po dan ko da je na original holandskom skanku :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 10:44 - pre 195 meseci
Kod nas zaista ima svakakvih poslodavaca i radnici se generalno tretiraju prilicno jadno.
Medjutim, taj stav kako neko nece da radi jer mu je mala plata i poslodavac ga ne voli, e to je vec idiotizam.
Mislim, posao je posao. Ako si prihvatio da radis nesto za 12000, onda radi. Ako neces da radis za 12000, onda posao ne prihvatis ili das otkaz. A ne da kao cenis koji procenat svojih radnih duznosti bi trebalo da obavljas u odnosu na tu platu.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 10:55 - pre 195 meseci
Citat:
Fuzz: Kod nas zaista ima svakakvih poslodavaca i radnici se generalno tretiraju prilicno jadno.
Medjutim, taj stav kako neko nece da radi jer mu je mala plata i poslodavac ga ne voli, e to je vec idiotizam.
Mislim, posao je posao. Ako si prihvatio da radis nesto za 12000, onda radi. Ako neces da radis za 12000, onda posao ne prihvatis ili das otkaz. A ne da kao cenis koji procenat svojih radnih duznosti bi trebalo da obavljas u odnosu na tu platu.


Posto je takva situacija u celoj srbiji i mozes da budes zadovoljan sa tom platom ako je uopste i dobijes da li je onda tvoj stav isti. Imas da biras, da radis sta stignes za 12000 din ili da crknes od gladi. A ako prihvatis da radis mozes da ocekujes sikaniranje od strane gazde. Neverujem da je taj prodavac bio nervozan i neljubazan zato sto tako voli.
Ustvari nema sta tu mnogo da se raspravlja, kako je vec pomenuto, daj prodavcu redovnu mesecnu platu + % od svake prodaje i stvari ce se drasticno promeniti.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 11:14 - pre 195 meseci
Veruj mi da bi ta promena bila manje drasticna nego sto mislis, ali dobro....
I ne moras mi opisivati ponasanje vecine poslodavaca u Srbiji. U principu, ono je proizvod stava da je zbog ogromne nezaposlenosti svaki radnik vrlo lako zamenjiv i da na svakog onog koji ne zeli da radi za 12000 ima 10 drugih koji bi da rade za 11000. To je naravno prilicno debilan stav posto je cirkulacija radnika ogromna, pa se konstantno gubi vreme i novac na obuku i uhodavanje novih, a usluga naravno trpi.
Ali sve to nije opravdanje za nerad, odnosno neispunjavanje radnih duznosti koje je radnik prihvatio da obavlja za tu jadnu platu.
Recimo, desava mi se da u megamarketima, kao sistemima sa ogromnom cirkulacijom uglavno jadno placenih radnika sretnem prodavce koji se zaista trude da ljubazno usluze i poznaju proizode za ciju su prodaju zaduzeni. Oni su naravno u manjini, ali da li su oni idioti zato sto rade svoj posao korektno i profesionalno?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 11:31 - pre 195 meseci
Citat:
Fuzz: Veruj mi da bi ta promena bila manje drasticna nego sto mislis, ali dobro....

Mislim da bi bila izuzetno drasticna... Pa jel ti zaista mislis da su prodavci po npr. USA ljudi drugacijeg mentalnog sklopa od ovih nasih? Tesko... Ali im je nametnut takav sistem da ukoliko ne rade na nacin na koji treba da se radi mogu: a) da popiju otkaz; b) da rade za osnovu plate koja u najcescem broju slucajeva nije dovoljna ni za minimum egzistencije.

A ako mislis da to nije bas tako - evo ti McD kao primer... Cista fransiza, rade domaci Srbi kod menadzera Srba za mizernu platu - a sve frca od ljubaznosti i predustretljivosti... Jer postoji, vojnicki receno, PS (pravilo sluzbe za one koji su izbegli vojsku ).

Citat:
Fuzz:
U principu, ono je proizvod stava da je zbog ogromne nezaposlenosti svaki radnik vrlo lako zamenjiv i da na svakog onog koji ne zeli da radi za 12000 ima 10 drugih koji bi da rade za 11000. To je naravno prilicno debilan stav posto je cirkulacija radnika ogromna, pa se konstantno gubi vreme i novac na obuku i uhodavanje novih, a usluga naravno trpi.

Nazalost, to nije stav nego cinjenica Za nekvalifikovan posao gde obuka traje ispod mesec dana (a najcesce i mnogo krace), fluktuacija radnika je izuzetno visoka. I to je svugda tako, ne samo kod nas. I ne gubi se nesto spektakulano novac na tome, preterujes. Mislis da bi neki butik na Bulevaru poslovao bolje ako bi jedna radnica sljakala 5 godina, umesto da "traje" 5 meseci? Ili da bi Maxi imao ikakvu korist ako bi kasirka provela ceo radni vek pored bar-kod citaca? Tesko... Na mestima gde se gubi novac i vreme na obuku i uhodavanje ne vazi pravilo da je svaki radnik vrlo lako zamenjiv
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 11:37 - pre 195 meseci
Slazem se sa Bocciom

Takve vrste poslova koje moze da radi svako i sa osnovnom skolom su >svuda< mizerno placene i jedini nacin da se radnik ucini produktivnijim je % od zarade i vrlo strog "hire at will" policy, gde je jasno da se posao moze izgubiti ukoliko sutra.

Procenat od prodaje je ono sto motivise ljude - u Turskoj, Egiptu i sl... je to klasika, i zato se smese i ubijaju oko tebe jer je jedina kinta koju stvarno dobijaju baksis - plata nije dovoljna ni za osnovni zivot.

U principu, to je tako dokle god u nekom ekonomskom sistemu postoji dovoljno ljudi spremnih da rade za mizerne pare a to je aksiom u svakoj drzavi "u razvoju" - kada ti ljudi nestanu (kao, recimo, u nekim nordijskim zemljama), onda krece uvoz crnaca, Turaka i Indusa - koji opet rade za te pare, i tako dok se oni ne istrose - a nece skoro :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 11:46 - pre 195 meseci
Citat:
barakuda111: Posto je takva situacija u celoj srbiji i mozes da budes zadovoljan sa tom platom ako je uopste i dobijes da li je onda tvoj stav isti. Imas da biras, da radis sta stignes za 12000 din ili da crknes od gladi. A ako prihvatis da radis mozes da ocekujes sikaniranje od strane gazde.

Ja bih ovo samo malo preformulisao... Imas da biras: da radis sta stignes za 12000 din ili da se kvalifikujes/skolujes/obucis za neki bolje placeni posao.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 11:54 - pre 195 meseci
Ne znam sto se cudis (postavljac teme), kod nas je vecina prodavaca takva...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 12:17 - pre 195 meseci
Citat:
boccio: Nazalost, to nije stav nego cinjenica :( Za nekvalifikovan posao gde obuka traje ispod mesec dana (a najcesce i mnogo krace), fluktuacija radnika je izuzetno visoka. I to je svugda tako, ne samo kod nas. I ne gubi se nesto spektakulano novac na tome, preterujes. Mislis da bi neki butik na Bulevaru poslovao bolje ako bi jedna radnica sljakala 5 godina, umesto da "traje" 5 meseci? Ili da bi Maxi imao ikakvu korist ako bi kasirka provela ceo radni vek pored bar-kod citaca? Tesko... Na mestima gde se gubi novac i vreme na obuku i uhodavanje ne vazi pravilo da je svaki radnik vrlo lako zamenjiv :)


Pa sad koliko je spektakularan novac koji se gubi visokom fluktuacijom, zavisi od slucaja do slucaja. Mislim ne govorim ja da ce jedan megamarket propasti jer cesto menja kasirke, ali pogledaj ovako...
Uzmimo recimo taj ciklus trajanja radnika od 5 meseci koji si naveo u jednom megamarketu npr. uz cinjenicu da je novom radniku potrebno mesec dana da se donekle uhoda uz obuku. Znaci, u tih mesec dana imas kasirku koja je spora, koja se muci da izvrsi placanje karticom, kojoj je za storniranje artikla potrebno 5 minuta i koja zahteva cestu pomoc nekog drugog iskusnijeg radnika koji dok tu pomoc pruza ne moze obavljati svoj posao. Rezultat je red od 20 ljudi koji p.zde kontaju da sledeci put kupuju na drugom mestu, a dvoje ljudi iz reda koji imaju po dva artikla u ruci odustaju od cekanja jer - ne vredi :)

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

odvijač
odvijač
severna Srbija

Član broj: 112903
Poruke: 75
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 13:15 - pre 195 meseci
Citat:
abishai: Ne znam sto se cudis (postavljac teme), kod nas je vecina prodavaca takva...


Na žalost ne čudim se više ... :( ... ali sam možda bio optimista, jer u takvim prodavnicama nema
jeftine robe i čovek očekuje da će mu makar izaći u susret oko nečega trivijalnog ...
To ne znači da u prodavnici koja prodaje jeftinu robu prodavci mogu da te gaze i pljuju, ali ne
očekuješ ništa spektakularno ako kupiš novine ili žvaku.

S druge strane u drugo pomenutoj prodavnici, čovek nam se nije ni ulizivao ni smešio, "samo" je
profesionalno odradio svoj deo posla i mi smo bili prezadovoljni uslugom.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 17:43 - pre 195 meseci
Sve će to tržište da reguliše, a tržište čine potrošači. Kada ljudi počnu da cene sebe, tražiće i od drugih da ih cene, pa samim tim neće kupovati tamo gde neće dobiti uslugu kakvu očekuju. Onda će poslodavci ili promeniti politiku, te na svaki način pokušati da izađu u susret kupcu ili će staviti ključ u bravu. Dok god ima ljudi koji nemaju problem sa tim da kupuju negde gde ih zaposleni gaze i pljuju, biće i takvih stvari. Ako neko očekuje da poslodavci sami od sebe krenu da menjaju nešto ili nekakav zakon koji će to da reguliše, načekaće se. Takve stvari nigde na svetu ne regulišu zakoni, već tržište. Dakle, svako od nas treba da prestane da kupuje u prodavnicama gde ga ne poštuju i vrlo brzo će sve doći na svoje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.btnaccess.net.



+6455 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 17:53 - pre 195 meseci
Generalno pravilo je ako ti posao ide loše, prvo promeniš radnike.. Ako i tad ne krene na bolje, onda tražiš u čemu je problem, ali je u 90% slučajeva problem u radnicima.

Isto tako, tržište će uraditi svoje, pa će vlasnici kompanija shvatiti da menadžmentu/radnicima treba dati 5-10% profita kompanije, da bi ovi grizli i kopali rukama i nogama za posao.. Kad rade za platu, a posao nije lako merljiv, to je kao komunizam, radio ne radio isto para dobije.. Pa što bi se onda cimao...
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 22:31 - pre 195 meseci
Citat:
Marko_L: Sve će to tržište da reguliše, a tržište čine potrošači.......


sa'ce trziste, samo sto nije.
evo, pre neki dan, stiglo u moj kraj i tziste trafika-novinarnica.
pre ih bilo 4 razlicite, a sad stigle sve iste trafike
i sve 4 peconijeve, trzisnog biznismena
.... i ja ti sidjem danas u 4 popodne da kupim cigarete, a ono nijedna ne radi.
trziste.


Citat:
ventura: ......
Isto tako, tržište će uraditi svoje .......... to je kao komunizam, radio ne radio isto para dobije.. Pa što bi se onda cimao...


a jeli japi, da te pitam ja nesto oko ovog trzista i toga kako u komunizmu niko nije radio, a svi primali plate i tako to.

kad se prosetas malo po gradu ili po drzavi, pa pogledas oko sebe i vidis auto-puteve, pruge, aerodrome, skole, fabrike, bolnice, naselja, mostove i tako to, jel' se zapitas kako je sve to niklo u komunizmu za 40 godina, a niko nije nista radio?

i zasto sad, evo posle 20 godina, otkad nemamo komuniste, a imamo trziste, nije izgradjen niti jedan metar pruge npr.
jel' u beogradu napravljen recimo neki most, otkad je trziste?
ili niko nije u stanju ni ove, sto su ostali posle komunista, da ofarba?
jel' niklo neko naselje u beogradu otkad je trziste?

mislim, koliko treba vremena tom trzistu da se pokaze u pravom svetlu?
zasto toliko ceka, kad ce to da krene?
nema nigde vise komunista koji bi sprecavali to trziste da krene, u cemu je onda vise problem?

pre komunista je u srbiji postojao jedan jedini asfaltirani put, a ovo sve kuda se sada vozamo napravili oni - kako sad to, a niko nije radio?

nista bre meni nije tu jasno.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 22:53 - pre 195 meseci
Citat:
ventura: Generalno pravilo je ako ti posao ide loše, prvo promeniš radnike.. Ako i tad ne krene na bolje, onda tražiš u čemu je problem, ali je u 90% slučajeva problem u radnicima.
Carsko pravilo :-)
Ako ti loše ide posao nemoj se zamarati analizom - otpusti žgadiju, ionako si bio previše dobar i darežljiv. E ako i dalje ne ide dobro, onda razmisli zašto je to tako.
Kakav primitivizam u preduzetništvu i poslovno pogrešna logika...
Citat:
mrle 011: .... i ja ti sidjem danas u 4 popodne da kupim cigarete, a ono nijedna ne radi.
trziste.
Nije to zbog Peconija. Nego zbog akcije odvikavanja od pušenja ;-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 22:59 - pre 195 meseci
Citat:
ventura: Generalno pravilo je ako ti posao ide loše, prvo promeniš radnike.. Ako i tad ne krene na bolje, onda tražiš u čemu je problem, ali je u 90% slučajeva problem u radnicima.

Ne znam čije je ovo 'generalno pravilo', ali znam da je baš promena radnika ta koja najviše košta firmu, i iz tog razloga bi pre trebalo promeniti druge komponente i procedure i/ili edukovati radnike, umesto odmah ih otpisati i krenuti u lov na nove (koje opet moraš da edukuješ). Jako bih voleo da vidim argumente za primenu ovog tvog pravila.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 23:16 - pre 195 meseci
Citat:

sa'ce trziste, samo sto nije.
evo, pre neki dan, stiglo u moj kraj i tziste trafika-novinarnica.
pre ih bilo 4 razlicite, a sad stigle sve iste trafike
i sve 4 peconijeve, trzisnog biznismena
.... i ja ti sidjem danas u 4 popodne da kupim cigarete, a ono nijedna ne radi.
trziste.

Pa ako ti ne odgovara radno vreme, nemoj više da kupuješ kod njih. Siguran sam da par ulica dalje ima neka druga trafika ili prodavnica. Isto tako i ostali iz tvog kraja, ako im ne odgovara radno vreme, uvek mogu da izaberu da ne kupuju u tim trafikama. Pa tako ako većini ne bude odgovaralo radno vreme, te trafike neće imati računa da tu rade, pa će se ili nešto promeniti u njihovom načinu poslovanja ili će se zatvoriti. To je tržište. E sad, glavni je problem što većina ljudi u Srbiji očekuje da im neko drugi rešava te stvari, a to ne može niko osim njih samih. Vidiš, ako neka trafika radi do, šta znam 15h, kupci imaju dva izbora:

a) da odu u tu trafiku pre 15h i kupe šta im treba
b) da bojkotuju tu trafiku i odu par ulica dalje u neku drugu trafiku ili prodavnicu i kupe šta im treba

Nije vlasnik trafike kriv što ljudi najčešće biraju opciju a. Hebi ga, on kao i svaki drugi privrednik gleda da ima što veći prihod uz što manje troškova. Svaki radnik košta i ako taj privrednik proceni da radeći dve smene ne uzima dovoljno para da bi mu se isplatilo da plaća 2 radnika, on će da radi jednu smenu i plaća jednog radnika.
Isto važi i za neljubaznost radnika prema kupcima. Ako neko dobro posluje, i bez obzira na sve kupci i dalje dolaze, zašto bi se on cimao da dodatno motiviše radnika dajući mu procenat ili veću platu. E, ali kada bi kupci prestali da dolaze u tu radnju, ovaj bi se zapitao šta se dešava i vrlo brzo bi promenio politiku, pa ili bi stimulisao radnika većom platom i procentom ili klazulom u ugovoru o ponašanju koju ako ne poštuje dobija otkaz. Dakle, u svakom slučaju, jedini koji mogu nešto da promene su sami potrošači, niko to neće uraditi umesto njih.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Neprijatno iskustvo15.03.2008. u 23:58 - pre 195 meseci
Ako imam samo jednu prodavnicu i u njoj samo neki stari P1 koji radi kao kasa, svakako da je komplikovano obucavati "u hodu" medjutim ako se radi o velikom sistemu tipa Maxi i kompanija, najlogicnije je napraviti mali centar sa 5, 10 ili 50 racunara u mrezi i tu trenirati nove kadrove neko vreme...

ja sam recimo zimus imao zanimljivu situaciju. Supruga (koja ne zna ni rec srpskog) ide sa prijateljicom i IDEA market na NBG. Ja sam im se pridruzio kad su vec na kasi bile. Da ne ispadne zabuna, pridjem kasi i kazem kasirki da je "ova" gomila artikala za moju suprugu, a "ova druga" za tu njenu drugaricu. Sta je ova uradila? Napravi zajednicki racun i da ga meni. Dobro, mozda nisam bio jasan, pa joj ljubazno napomenem o cemu se radi (ali ZAISTA sam bio ljubazan, nisam se ni namrstio). A ona pocela da se istresa na mene, te ovo, te ono... Zaprepastio sam se...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Neprijatno iskustvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13844 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.