Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto u koji mogu da stanu tri decija sedista

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21670 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blob
Novi Sad

Član broj: 9874
Poruke: 27
89.216.113.*



Profil

icon auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 21:37 - pre 194 meseci
pozdrav

nedavno mi se porodica prosirila i sad sam u potrazi za novim autom posto u stari vise ne stanemo.
postavio sam sebi par zahteva od kojih najradije ne bih odustao (ako visa sila ne natera).

1. bezbednost: abs, sto vise airbagova (ne zadovoljava me samo vozacki ili samo frontalni za vozaca i suvozaca)...,
2. da u drugom redu sedista (na zadnjem sedistu - zadnjoj klupi, kako god da se zove) mogu da se postave tri decija sedista,
3. od sveg komfora najznačajnija mi je klima - sve druge dzidza bidze ne trazim,
4. da bude relativno prostran auto, tj. ne mali prtljaznik (razmisljao sam i o karavanima),
5. da ne bude stariji od 2004,
6. dizel

e sad... to je spisak zelja, ali pre svega me zanima koji su to modeli koji zadovoljavaju 2. uslov (tri decija sedista jedno do drugog).
ja sam se prvo zagledao u megane karavan, ali cini mi se da u njega ne stanu tri decija sedista u nizu. sad gledam scenica. on ima odvojena sedista u drugom redu i po tome gledajuci trebalo bi da se na svako od njih moze montirati decije sediste. ali ja nemam nacina da to proverim, pa bi iskustvo elitovaca moglo da pomogne.

koji su jos automobili koji zadovoljavaju 2. zahtev?

nadam se da ce jos nekome ovo biti interesantna tema. nisam nasao mnogo postova o tome na netu, a pogotovo na domacim i srodnim sajtovima.

dakle, ne treba se mnogo obazirati na ostale zahteve koje auto treba da zadovolji (mada sam rad da saslusam), vec pre svega na uslov 2.

pa navalite!

hvala mnogo
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 22:59 - pre 194 meseci
Ako izuzmemo Audi A8, BMW 7 i Mercedes S (koji po definiciji imaju mesta "za izvoz"), jedino što mi pada na pamet je Fiat Multipla, mnogima ogavan auto, ali on ima po 3 potpuno odvojena sedišta u oba reda (i napred, kao i nazad). Jes' ružan, ali radi.

E sad, nisam baš siguran koje godište su najnoviji primerci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 23:23 - pre 194 meseci
Citat:
StORM48:
E sad, nisam baš siguran koje godište su najnoviji primerci.

Pa 2008, ali covek ako sam dobro razumeo nece novo:

multipla:

Ovo je stara i relativno jeftina


Mislim da bi i zafira odgovarala:


i xsara picasso



almera tino:


peugeot partner


I to je to, sve drugo je vece (mali kombi) ili nema na nasem trzistu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
79.101.174.*



+39 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 23:27 - pre 194 meseci
Malo sam pretrazio net jer u prvi mah nisam znao kako izlgleda Multipla i definitivno je ruzan stariji model.
Nova Multipla uopste ne izgleda lose, a imas malo detaljniji prikaz na sledecem linku:
http://www.vospers.com/NewCars...iatMultipla.aspx?FromMenu=True


Nisi naveo koliko si novca spreman da izdvojis, cisto da se zna gornja granica.

[Ovu poruku je menjao bantes9 dana 26.03.2008. u 00:44 GMT+1]
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 23:36 - pre 194 meseci
Multipla se jos uvek proizvodi, ako je verovati Wikipediji http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Multipla

zanimljivo stivo: http://www.time.com/time/speci...658545_1658544_1658537,00.html

druga generacija je lepsa, iako me zbunjuje (vise lici na Mercedes nego na FIAT) http://www.fiat.com/cgi-bin/pb...jgdfkhdfjk.0&modelKey=0060


p.s. odgovorise ovi pre mene :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 23:41 - pre 194 meseci
Jel moguce da niko nije video sliku koju sam ja gore postavio?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista25.03.2008. u 23:44 - pre 194 meseci
Ja stvarno prvi put vidim tu novu verziju.

Ova sad stvarno izgleda dobro, ali - otkad se proizvodi?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
79.101.174.*



+39 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 01:14 - pre 194 meseci
Proizvodi se od 2004. godine.
Gledao sam na mobile.de i ima par modela ispod 9000eura a najvise ih je od 9900eura pa navise i to su automobili napravljeni krajem 2004. i pocetkom 2005. god.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

blob
Novi Sad

Član broj: 9874
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 04:52 - pre 194 meseci
svaka cast nocobdije!

pogledacu malo predloge.

pare namerno nisam navodio da bi tema bila opstija, da i neko drugi (sa vise para) moze nekad nesto korisno da procita. al ajde kad je pitanje postavljeno, spreman sam da potrosim do 10000€. u toj ceni se moze naci scenic iz 2004. a kako sam shvatio ova nova multipla se moze naci na mobile.de za 9900, pa plus carina... bice da je za mene previse. nekako sam o fiatu stekao lose misljenje jer mi se non stop na nasim sajtovima pojavljuje stilo kao ubedljivo najjeftiniji, recimo, karavan. medjutim nova multipla sasvim lepo izgleda.
ali kao sto rekoh neka ne bude tema samo za mene. ja cu vec isfiltrirati sta mi je prihvatljivo.

odoh da pogledam ovih par adresa sto postovaste.

samo nastavite

pozdrav
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 11:30 - pre 194 meseci
Kao prvo cestitam na skoroj prinovi!
Sto se tice kola, vidi Fiat Ulisse. Koliko ja znam mnogo je lepsi od Multiple.
Poz
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

blob
Novi Sad

Član broj: 9874
Poruke: 27
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 12:38 - pre 194 meseci
zahvaljujem na sugestijama i cestitkama.

Citat:
etjen: Kao prvo cestitam na skoroj prinovi!


malo pojasnjenje off topic: skoro su bile 2 prinove (pre 2 meseca), a jedna je jos od pre 3 godine. zato mi trebaju tri sedista.

ovi fiati (i multipla i ulysse) su nesto slabo zastupljeni na domacem trzistu. ili se varam?
jos uvek mi je renault scenic, ali 1.9dci nekako najvise prirastao srcu.

pozdrav



 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 14:06 - pre 194 meseci
Jesu slabije zastupljeni kod nas ali mislim da je to nepravedno.
Renault je svakako kvalitetniji od Fiata, ali i toliko skuplji. Najlepse bi bilo kad bi imao para za Espace
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
79.101.174.*



+39 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 14:33 - pre 194 meseci
Naleteo sam na jos jedan zanimljiv model VW Touran http://www.autointell.com/News...r-2002-2/November-13-02-p5.htm

Jedini problem je kilometraza tj. vecina njih u ponudi na mobile.de imaju daleko preko 200 000 predjenih kilometara.
Gledajuci cene i ponudu modela koji ispunjavaju uslove koje si naveo, Scenic definitivno nije los izbor, cena mu nije visoka a ponuda je prilicno dobra.
Nemoj se vezivati strikno za Scenic, gledaj i druge modele jer se moze desiti da ti naleti recimo dobro ocuvana xsara Picasso ili Opel Zafira ili nesto trece.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 15:12 - pre 194 meseci
Ne znam koja je cena ali mozda moze i Lancia Phedra
www.in.gr/auto/parousiaseis/foto_big/in_Lancia_Phedra_05.jpg
u svakom slucaju zanimljivo izgleda
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 15:45 - pre 194 meseci
A da se zadrzimo na preporukama koje su mogu kupiti do 10k e i koji se mogu naci na nasem trzistu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

blob
Novi Sad

Član broj: 9874
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista26.03.2008. u 17:21 - pre 194 meseci
Citat:
bakara: A da se zadrzimo na preporukama koje su mogu kupiti do 10k e i koji se mogu naci na nasem trzistu?

svakako modeli koji se mogu naci kod nas. sto se mene tice interesantni su samo oni oko 10000€, ali ne smeta videti i neke skuplje - oni ce za koju godinu biti ca. 10k :)

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista27.03.2008. u 16:28 - pre 194 meseci
Ne vidim zasto ne bi mogao neko da naruci da mu se doveze Phedra? Nisam predlagao neke americke modele... A cena mu je do i oko 10000 u zavisnosti od godista(sudeci po mobile.de). Tako da i po ceni odgovara.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+63 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista27.03.2008. u 17:38 - pre 194 meseci
Prvo da cestitam na prinovama!

Voleo bih da gresim, mislim da ces tesko naci vozilo u koje stvarno mogu da se stave tri decja sedista u jednom redu, a da to nije neki mini-van ili kombi. Decija sedista su malo sira od sedista u kolima, pa je veoma tesko postaviti tri sedista u jedan red, narocito ako je srednje sediste uze od ostala dva (sto je slucaj kod svih novijih automobila).
Meni na pamet pada WV Sharan. Kod njega sam video da neki paketi opreme imaju vec ugradjeno decije sediste u drugom redu. Ne bas pravo sediste, ali nesto sto sluzi za prevoz dece. U toj varijanti, ti bi mogao da starije dete vozis u tom "ugradjenom" sedistu a bebe u pravim decjim sedistima.

Pozdrav i srecno

 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.246.*



+39 Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista27.03.2008. u 18:38 - pre 194 meseci
Citat:
rafiki:
Meni na pamet pada WV Sharan.


Hteo sam da ga predlozim pa sam zato i pitao blob-a za gornji budzet, nakon njegovog odgovora uvideo sam da je Saran suvise skup. Po meni je to super vozilo imao sam prilike da vidim jedan model 1.9 tdi (sa crvenim di) na delu i jednostavno sam impresioniran, ali kao sto rekoh fino kosta i van domasaja je mnogim ljudima.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

blob
Novi Sad

Član broj: 9874
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista27.03.2008. u 21:15 - pre 194 meseci
Citat:
rafiki:
ti bi mogao da starije dete vozis u tom "ugradjenom" sedistu a bebe u pravim decjim sedistima.


to mi i jeste namera. starija cerka da sedi na srednjem sedistu u tzv boosteru, tj. sedistu za decu preko 15kg gde se dete vezuje postojecim pojasom za odrasle, a booster "podigne" dete i omogucuje da se pojas dovede tako da ne ide preko vrata itd. malecke da sede na levom i desnom sedistu koja su obicno snabdevena i isofix "kopcama" za decija sedista. medjutim, malo sam gledao decija sedista i primetio sam da uglavnom nema narocite razlike u sirini. sva su ta sedista (ukljucujuci i boostere koji uglavnom izgledaju manje glomazno) u najsirem delu siroka izmedju 44cm i 46cm. osim nekih sedista za bas malu decu koja bi brzo prerasli.

Citat:
rafiki:Decija sedista su malo sira od sedista u kolima, pa je veoma tesko postaviti tri sedista u jedan red, narocito ako je srednje sediste uze od ostala dva (sto je slucaj kod svih novijih automobila).


nisam merio sedista u (recimo opet) scenicu ili nekom slicnom autu sa tri (meni se cinilo jednako siroka, ali mozda pogresih) sedista. to mi je zadatak za sledeci put kad uhvatim par slobodnih sati za lutanje po auto placevima. do tada se nadam tudjem iskustvu :)

Citat:
etjen: Ne vidim zasto ne bi mogao neko da naruci da mu se doveze Phedra? Nisam predlagao neke americke modele...


svakako da moze. ali... kad je rec izmedju ostalog i o automobilima ja nekako volim da izbegavam nestandardne pojave. ako je neki auto slabo zastupljen kod nas, ne bih ni ja da budem ponosni vlasnik istog. ne zato sto ne bih da budem prepoznatljiv, vec zbog teskoca koje iz toga proizlaze - ima li delova, snalaze li se serviseri s tim i sl. to nikako ne znaci da je phedra los predlog. samo ce prednost imati neki model koji je zastupljeniji kod nas.

pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto u koji mogu da stanu tri decija sedista

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21670 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.