Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje klima problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Gorenje klima problem

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 38840 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.219.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem29.04.2008. u 23:02 - pre 193 meseci
Kompresor se menja cas posla kada ti je klima vec skinuta i rasturena ali trazi da ti garantuje da je kompresor ispravan.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.187.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem19.05.2008. u 21:36 - pre 193 meseci
Jedno pitanje,verovatno malo smesno Vama ljudima od struke .
Unutrasnja jedinica se postavlja apsolutno vodoravno , 0 stepeni, bez ikakvog nagiba ni na levu ni na desnu stranu .... ili je bolje napraviti mali neprimetni nagib na onu stranu gde je odvod kondenzovane vode ,od mozda par stepena , da bi skupljena voda lakse "oticala" , da se ne bi zadrzavala u onoj posudi, talozniku,sakupljacu..kako se ves zove ???
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
77.46.173.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem19.05.2008. u 23:15 - pre 193 meseci
Unutrasnja jedinica se postavlja apsolutno vodoravno , 0 stepeni, bez ikakvog nagiba ni na levu ni na desnu stranu.

Spoljnja jedinica se postavlja apsolutno vodoravno , 0 stepeni, bez ikakvog nagiba ni na levu ni na desnu stranu.

Eto.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Gorenje klima problem19.05.2008. u 23:41 - pre 193 meseci
O stepeni a sama tacna ima dovoljan pad da odvodi kondenzat koji nastaje usled hladjenja.Rupu koju busis kroz zid treba da izbusis sa padom(ukoso).Jel si promenio kompresor?
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.187.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem20.05.2008. u 00:22 - pre 193 meseci
Nisam jos,ali posto sam je vec skinuo , postavicu je u drugom delu kuce, pa rek`o onda mogu sam postaviti spoljne i unutrasnje drzace,izbusiti 5 cm rupu kroz zid /ukoso sa malim padom/ i dovesti 220V ,tako kasnije majstor ima sto manje posla.
E sada, nasao sam 3 ponude.
Prva je 50..60 eur. , ali tu nemam nikakvu garanciju. Motor isprobavamo pre zamene i to je to. Samo sto ne znam kako ga mozemo isprobati dok se ne ugradi u sistem,ali nebitno.....covek mi je totalno neozboljan,tako da odustajem od njega.
Druga je 150 eur ,sa zamenom i garancijom ...ali ne znam da li je mislio i sa punjenjem.
Majstor deluje jako korektno ... tako da mi je to jedna ozbiljna varijanta.
I trecu ,znacu ovih dana....120 eur takodje sa garancijom, ali dogovor je bio preko posrednika. Tako da nista dok licno ne upoznam coveka i ne popricam sa njim .

Sve u svemu bolje je dodati jos 50..60..70 eur vise i biti miran ,nego posle stani-pani. Zamisli ovo,kupis motor za 50 eur, drugi ti vakumira sistem i napuni ...ajde za 30 eur, treci poveze za 20 eur.. I super,sav si srecan,za male pare sve zavrsio .. Onda problem....opet crkne motor. I kod koga ces sada, prvi kaze motor je bio dobar..pitaj drugu dvojicu, drugi kaze ja sam stavio odlican freon bas koji ide i super vakumirao...to su zajebali ili prvi ili treci .Odes kod treceg ... a on...ja sam samo povezao...bolje odi kod prve dvojice... I sve to na pola Jula na 36 C . 3 dana juris svu trojicu i na kraju NISTA !
Pazite, mnoge stvari volim sam da uradim, sto ne znam pitam,naucim itd. Ali covek ipak treba biti svestan dokle mu je granica. Tako da je sledeci potez odabrati ili vec naci pravog majstora, ispostovati ga ,platiti mu koliko kaze....i biti miran :) Znaci ,zamena motora,vakumiranje,punjenje i `ajde da dam malo sebi slobode...polumontaza :) ... i sve to JEDAN COVEK !

A zamolio bih vas za jos par odgovora.......
- Onaj deo u spoljnoj jedinici , kao valjak, valjda se zove sakupljac ili kolektor vlage....da li se i on treba zameniti , kada vec menjam motor ?
- Na nalepnici starog motora pise R22 , da li sada novi motor mora biti isti koji je predvidjen za taj gas , ili je nebitno. Da li je i za ceo sistem bitno koji je gas ili se on odredjuje samo prema motoru ?
- I spoljna jedinica, koliko treba biti niza od unutrasnje ,da bi se direktno spojila , bez pravljenja uljne zamke. Valjda...kada su i istom nivou , ako se ne pravi ta uljna zamka nesto nece valjati..... tako sam cuo pa samo prenosim i pitam :)
Pozdrav

 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.213.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem21.05.2008. u 00:05 - pre 193 meseci
1.To ce biti na drugom kompresoru.
2.R22
3.Ako je spoljnja vislja od unutrasnje onda treba uljna zamka,mada ovi nazovi montazeri ne znaju ni sta je to.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.248.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem25.05.2008. u 23:06 - pre 192 meseci
Ja izlude vise sa ovom mojom klimom :(
Treci majstor kaze da je veoma tesko naci kvalitetan kompresor za moju klimu kao sto je bio .
Svi novi kompresori na nasem trzistu su Kineski !!!!!!!!!!!
Da li je stvarno to tako,pa zar nisu samo Toshiba,Matsushita i Hitachi jedini proizvodjaci kompresora , ili stvarno ima i tih kineskih ,ili su isto to ti samo se sklapaju u Kini ?
Da mozda onda ne misle ovi u prethodnim ponudama da mi uvale nesto tako bezveze.... kako da znam koji je kompresor OK a koji kinez,pod uslovom da je ovo tacno ?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gorenje klima problem25.05.2008. u 23:12 - pre 192 meseci
Citat:
alexandar05: kako da znam koji je kompresor OK a koji kinez,pod uslovom da je ovo tacno ?

Pa zar je bitno ciji je, ili ti je vazno da radi?

Sta bi sa onim kompresorom sto si nasao?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.248.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem25.05.2008. u 23:24 - pre 192 meseci
Ma nista jos ,ne znam na koji mislis....prvi je 50,60 eur ,ali bez ikakve garancije,cak ni na probn rad. A drugi je 150 eur. Ako se ne snadjem vec nesto...ili prvi ,ali sa garancijom bar na probni rad...ili drugi za 150 eur. Ali kako da znam da sada i taj za 150 eur nije Kinez ?!!!!
Pa bitno je.... pazi , ugradnja+vakumiranje i punjenje+ montaza ....i onda vidis da taj Kinez lose radi ili crkne opet posle godinu...dve ..,pa opet Jovo na novo...skidaj,rasturaj.........i teza dara nego mera. Zar ne?
Vidi,ova Gorenje je radila fenomenalno,grejala je super,hladila super,i bas je tiha bila,kako unutrasnja jedinica tako i spoljna. Jedini razlog je taj zasto i zelim da je zadrzim. Cuo sam da se NEO vec mogu naci za 14000 din. Pa ako trebam staviti kineski kompresor , bolje onda i celu NEO da kupim. Ne znam da li se tu radi bas o mojim predrasudama,nisam bas covek od struke u ovoj oblasti / no na srecu ima Vas ,dobrih ljudi koji jeste/ , mozda ako stvarno postoje, i ti kineski motori rade Ok, no ja ipak ne bih .
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.213.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem26.05.2008. u 09:56 - pre 192 meseci
Ima tajvanski kompresori oko 90 eu i ima lg kompresori oko 120.
Samo ti dosta komplikujes situaciju sam sebi.Pozovi brate nekog da ti ugradi nov kompresor i pusti u pogon uredjaj i gotovo.Vrucine vec krecu.
A i rekli smo ti u startu da ce to biti skupa akcija i da nije losa ideja da kupis nov uredjaj.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.192.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem27.05.2008. u 19:52 - pre 192 meseci
Citat:
Pajapatak:
Samo ti dosta komplikujes situaciju sam sebi.


Slazem se prijatelju,apsolutno si u pravu. No ipak gledam da za manje para prodjem bolje, ili za istu sumu da uzmem bolji kompresor. Jer veruj mi ne zeza mi se svake godine sa ovim. No ipak dosta i naucih :)





A kazi mi samo molim te, crevo sto odvodi kondenzovanu vodu iz unutrasnje jedinice, na slici sam oznacio gde je bilo spojeno ,original je bilo duplo rebrasto sa tankim slojem sundjera izmedju. Kada su klimu prvi put namestali oni su deformisali to crevo,tako da je U. jedinica curila. Kasnije su dosli i to ispravili,a tada nisam ni znao o cemu se radi i sta su majstori radili. Sada kada sam ga skinuo ...vidim da je dobrim delom deformisano i dalje ,no ipak koliko toliko propustno. Stavio bih drugo ipak ....da li tu moze bilo koje ili je isto pozeljno neko sa izolacijom, kao ovo....cime ga kasnije zalepiti,....sitelanom,silikonom..... ??? Fabricki je tako jako bilo zalepljeno,da sam morao strugati ono sto je ostalo na ovom " ciculjku" .
Pozdrav




[Ovu poruku je menjao alexandar05 dana 27.05.2008. u 21:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao alexandar05 dana 27.05.2008. u 21:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Gorenje klima problem27.05.2008. u 20:36 - pre 192 meseci
ima da se kupi crevo za kondenzat u svakoj iole bolje opremljenoj prodavnici,navuces ga na tu plastiku stavi sta hoces od pomenutih lepkova mada nemora da se lepi ako se pazi kada se montira jer crevo se navlaci na plastiku a ne u plastiku te ne moze da curi ako se lepo uradi odvod kondenzata itd...Pazi one cevi sto se vide dobro izoluj nesme da dolazi do kontakta sa vazduhom curece....
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.213.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem27.05.2008. u 21:34 - pre 192 meseci
Eto Bata ti sve objasnio.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.192.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem27.05.2008. u 23:20 - pre 192 meseci

Jeste Pajo,samo ja jos 1000 pitanja imam,koliko je meni sve ovo zanimljivo :)
Skoro mi je drugar davao to crevo za odvodjenje kondenzata ,od njegove TCL ( ili TLC ) klime . Da ne verujes kakvo je to rebrasto crevo tanko i nekako bas bedno...... On ga nije stavio jer mu je majstor dao drugo i rekao da takvo crevo kada stavis,za par godina sve propadne,ostane samo parce koje viri iz zida.
Zato mislim da treba obratiti paznju na kvalitet, nije da se hvalim ali ovo moje ima cak i sloj sundjera izmedju zidova :) (mada ne znam cemu to ) , samo sto je sada kratko:( , pa ipak moram kupiti novo.

Bato ...dobar savet zlata vredi,super sto si mi rekao da obratim paznju na to !!! Ej vidi sada sta sam spremio za izolaciju cevi.

Samo znas sta mi nije jasni, obicno obe cevi izoluju sa jednim tim kao sundjerastim crevom. Zar nije bolje uzeti dva creva manjih precnika pa svaku cev posebno, zbog njihove temperaturne razlike ?


Kazite mi jos ovo , ova deblja cev sto izlazi iz unutrasnje jedinice,malo je kao izubijana pri kraju,da li to moze i ovako ili da trazim od majstora da sredi to ?



[Ovu poruku je menjao alexandar05 dana 28.05.2008. u 00:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.213.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem28.05.2008. u 01:35 - pre 192 meseci
Ne to tanko crevo sto ide uz uredjaje vec ono drugo deblje.U pocetku te cevi izoluj sa jednom izolacijom a posle razdvajaj. I to sto je izubijano moze da ti sredi majstor.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.80.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem30.05.2008. u 21:00 - pre 192 meseci
Pozdrav drugari ,nasao sam motor :)))) Samsungov je i ima termalnu zastitu. Sta mislite o njemu , pretpostavljam da nije los,mada nekoliko Samsungovih klima sto sam cuo dok su radile,imale su poprilicno bucne spoljne jedinice.... Motor ima i kao oblogu od itisona nekog sa cicak trakom, a i koristi isto freon R22 ,kao i prosli .Sada je ostao samo jedan mali problem, leziste ne pasuje,kada se treba navuci na vec postojece srafove, onaj deo - valjda se zove sakupljac vlage udara u izmenjivac , tako da ova dva srafa moram premestiti ,verovatno cu ih iseci brusalicom i zavariti sa CO2 ...ne znam jos ...smislicu sutra neko resenje .... i to je za sada to ..javljam rezultate :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
79.101.196.*



+1 Profil

icon Re: Gorenje klima problem01.06.2008. u 18:15 - pre 192 meseci
Iseci te drzace i zavari ih sa CO2, nemoj variti cevi komperesora sa CO2

Kakve su ti cevi unutra? Ciste ili crne?

 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.253.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem02.06.2008. u 00:21 - pre 192 meseci
Drzaci su samo bili zapunktovani odozdo,tako da nisam morao da ih secem. Sutra busim nove 2 rupe i zavaricu ih sa CO2 . Cevi su bas ciste . Zavarice ih majstor brenerom i srebrnom elektrodom, kasnije ce on i vakumirati sistem ,napuniti ga freonom R22 i povezati.
Nadam se samo da ce motor biti OK,i da nece biti gori od starog Toshibinog , ne znam kakvi su Samsungovi motori , pa ako neko ima iskustva ,ne bi bilo lose da ih isprica ......
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gorenje klima problem02.06.2008. u 00:32 - pre 192 meseci
Kad vec pitas; ja sa samsungom znam samo za probleme...nadajmo se da ce tebe posluziti
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.253.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem02.06.2008. u 00:49 - pre 192 meseci
To je jedino sto sam uspeo da nadjem , kod normalnog coveka za normalnu cenu. Sa jos petoricom sa kojom sam pokusao da napravim dogovor , cene su bile od 150 do 170 eur za motor, jedan mi je bio prvo rekao za 120 da naruci -pa se vise nije ni javio. I svakoga koga sam pitao,kao ne zna....to se ne isplati ,ali `ajde "ucinice mi" za te pare !!!! Pa koliko bi kostalo da mi ne "ucini" ... 300 eur ???!!! Tako da nije samo kinta bila u pitanju, vec svaki majstor sa kojim sam pokusao napraviti dogovor- ubio mi je volju za dalje svojim ponasanjem ...
A sto kazes za Samsung, komsija ga ima...spoljna jedinica se cuje do pola ulice i to posebno u pola noci kada sve utihne,prebucna je , mada sasvim lepo i hladi i greje...a ima je preko 2 god.

Cudi me da nema Frigo Bate i Paje Patka ... dobrim delom zahvaljujuci njima i imam volju za sve ovo .... :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Gorenje klima problem

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 38840 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.