Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje klima problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Gorenje klima problem

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 39090 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.222.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem21.06.2008. u 09:29 - pre 192 meseci
Znam Patak,ali sta mogu....cekam.
No sinoc mi majstor kome sam dao da napuni sve to ,javlja da je ustvari crkao neki "trokraki ekspanzioni ventil" !!!!!!!! Zato to slabo i izduvava i verovatno je zato stari kompresor i crkao ....... Kaze da je to veoma tesko zameniti,da je bolje naci celu drugu spoljnu nego menjati to ....da sutra dodjem do njega pa da vidimo sta moze. Ne znam zasto bi bilo problem to zameniti.....al` ajd sad... videcu .
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.224.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem21.06.2008. u 10:01 - pre 192 meseci
Moze da se zameni normalno a mogu da ti nadjem i spoljnu Neo celu sa neispravnim kompresorom.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.222.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem21.06.2008. u 10:43 - pre 192 meseci
Pa i meni je logicno da se moze zameniti. A znas sta je interesantno ,sto sam ja malte ne imao ,( i jos je imam) celu spoljnu Samsungovu potpuno ispravnu iz koje smo izvadili kompresor,da sam znao da je ne rasturam ... Nadam se da ce moci iz nje taj ventil da se premesti. A zamisli sada ovo...unutrasnja GORENJE+ spoljna NEO+ kompresor SAMSUNG !!!! Seci usi -krpi dube...ovo je Srbija brate :))))
Ej hvala Patak , aj` videcu sta cu ovde iskarabudziti pa ti javljam ...
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.222.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem21.06.2008. u 17:37 - pre 192 meseci
Nista nije moglo da se uradi,bio sam do sada kod majstora. Onaj trokraki ventil nismo mogli da zamenimo jer majstor kaze da se on veoma tesko menja,ne sme ni malo da se ugreje ,jer crkava. Postoje posebni nacini menjenja ,da se u istom trenutku hladi necim dok se razlemljuje,ali to je mucenje jer nisi ni siguran da ce sve biti Ok na kraju. Na izlazu iz kompresora pritisak je super, znaci i na ulazu u taj ventil,ali iza njega ...skoro nista. On valjda i sluzi da prebacuje hladjenje-grejanje. No nema Ve, poklonio sam mu sve to ,kao i unutrasnju i digao ruke od svega toga. Tako to je to ,bar je bilo zadovoljstvo pricati sa vama :)
Hvala svakom na pomoci i veliki pozdrav....
PS: Ako neko ima neku kvalitetniju polovnu klimu na prodaju neka javi na PP. Ciaos
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
79.101.222.*



Profil

icon Re: Gorenje klima problem24.06.2008. u 10:58 - pre 192 meseci
Sinoc me je zvao majstor ,nasao mi je polovnu FONKO 12-ticu,staru 2. godine za 120 eur. na 3 rate .Izgleda mi povoljno .
Koliko sam ja uspeo naci ,to je Makedonska firma, klima ima Sanyo elektroniku i Toshiba kompresor.
Deluje mi kao sasvim OK klima.
Imate li vi iskustva ,misljenja ili neki savet o ovoj kombinaciji i o FONKO-u uopste ?
 
Odgovor na temu

bradati666
aleksandar jankovic
penzioner
beograd

Član broj: 262006
Poruke: 3
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Gorenje klima problem11.06.2010. u 20:28 - pre 168 meseci
Izlozicu Vam moj problem pa ako neko moze da pomogne.
Klima je "elite"
Prosle godine pred kraj leta je poceo da pregoreva osigurac kod ukljucenja klime. Od tada do danas je niko nije ukljucivao. Danas je bio majstor, odspojio kablove sa spoljne jedinice i prikljucio je posebnim kablom na mrezni napon. U jedinici se culo neko zujanje, ventilator se nije okretao, ali osigurac nije pregorevao. Konstatovano je da je "crko" kompresor, da je isplativije zameniti klimu i da on to sa ugradnjom naplacuje 225 eura.
Ja sam svoju penziju zaradio na elektronici i nikada nisam tako brzo konstatovao kvar. Malo mi je nelogicno, nikakav instrument, nikakva merenja
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje klima problem12.06.2010. u 00:54 - pre 168 meseci
Promeni kondenzator i probaj, 30 -35 Mf
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Gorenje klima problem

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 39090 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.