Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 32119 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 20:41 - pre 192 meseci
Odmah da ti kažem da nisi u pravu. Kvadrat neadaptiranog prostora zajedničkih prostorija se daje upola tržišne cene kvadrata u toj zgradi/lokaciji. Znači ako ti je cena kvadrata u zgradi npr. €2000 cena kvadrata tavana ili vešernice je do €1000.

S obzirom da se radi o Bežanijkoj Kosi i da je momak plaćao po €600 za potpis plus krečenje i interfon plus €3000 koje je ostavio za kiriju u proteklom periodu, ne znam baš kolko je on tu nešto ućario, ako je išta. Njemu verovatno to odgovara čim je odlučio da otkupi a koliko mu se to sve isplati to je pitanje. Isto kao kad kupuješ auto - znaš da ti se neće isplatiti ali ga ipak kupiš jer ti tako odgovara.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 20:53 - pre 192 meseci
Procitah celu temu, 'ladno sam mislio da je doba Surde, Vruceg vetra i onog hemicara iza nas, ali birokratsko-komunisticki trulez naseg drustva se ne cisti i menja tako lako :(
@germanche napred !!!
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 20:56 - pre 192 meseci
Potpuno je irelevantno koliko je ostavio u kiriju u prethodnom periodu. To je bila KIRIJA, a ne kupovina na rate. Šta sad treba neko kome ja nekoliko godina izdajem lokal da mi kaže kako je sad već 30% lokala njegovo?

Drugo, ako sam i počeo, evo odustajem - neću da ulazim u matematiku koliko je stanara ukupno u zgradi, koliko košta krečenje i koliko košta intefron, koliko vredi neadaptiran prostor od 12 kvadrata. Ono što je bitno to je da je taj prostor kupljen "na mufte", pa makar razlika u odnosu na realnu tržišnu vrednost bila i samo 10€.

I druga stvar, još bitnija: jedan deo stanara, koji nisu primili šuške u ruke i koji nisu dali svoj potpis, ostali su uskraćeni za ono što im po pravdi pripada.
Bez obzira da li su ti stanari antipatični penzosi, da li imaju sinove napaljene pandure i kakve su gluposti pravili, njima je učinjena nepravda.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:23 - pre 192 meseci
Sami su krivi što nisu pristali na naknadu koju su dobili oni koji jesu pristali.

Znači nije ništa na mufte, zakon je takav. Ako ti vlasnici 51% ukupnog stambenog prostora u zgradi daju saglasnost odnosno potpišu pristanak, postaješ vlasnik zajedničkih prostorija u zgradi o kojima se radi. Ono što je po zakonu - nije na mufte. I ti možeš to isto da uradiš kao i svako.

Meni se to isto ne sviđa jer imam i ja ovde ko hoće da mi uzurpira tavan. Jedan je već polovinu uzurpirao i bez potpisa stanara - na divljaka i posle je prodao taj stan. Znači ja živim na poslednjem spratu i iznda mene je tavan. I sad na primer one koji su u prizemlju ili na prvom spratu njih zabole za tavan jer ga ne koriste i spremni su da potpišu, posebno ako ima neke love za njih u tome. Mi na primer koristimo tavan i ne odgovara nam da nam neko iz prizemlja kroji sudbinu i umanjuje vrednost nekretnine time što mi 1. uskraćuje tavan 2. dovodi nekog da živi tu iznad mene što automatski znači lupanje skakanje i veću gužvu u zgradi. 3. Ugrožava mi samu nekretninu, jer ja nemam uvid u to šta on radi neposredno iznad mene i kako će se to odraziti na moj stan.

Ali takav je zakon šta ćeš. Sva sreća kod mene u zgradi još vlada neka civilizovana atmosfera pa se uvažava naš stav da nam to ne odgovara itd. Pitanje je dokle će tako biti.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:30 - pre 192 meseci
More koji vlasnici, koji osteceni, dosli tu ko zna odakle, dobili od drustva za dzabe stanove (doduse "otkupili ih" posle za paklu cigara) i jos se pa sad izivljavaju. Sad ce oni da prodaju e, te trzisne cene, te ovo te ono, te 2000 evra kvadrat, oni se razumeju. Dao bi ja njima 2000 al po turu, pa da se puše. I treba da se useli neko tu kao Surda, i to bez cvonjka nadoknade. Pa neka ga tuze posle.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:36 - pre 192 meseci
Citat:
staticInt: Meni nije jasna jedna stvar .....


Tehnicki ja nisam "kupio" prostoriju, nego mi je prostorija ustupljena na trajno koriscenje bez dalje naknade (osim onoga sto sam naveo), ostaje meni brdo papira koje treba da sredim pre nego sto pravni status bude jednak kao za neku uknjizenu nekretninu (nisam siguran ni koliko je to izvodljivo), mada meni samo koriscenje i odgovar jer ne nameravam da prodajem "stan".

Citat:
Bik Koji Sedi: Drugim rečima, ako sam dobro razumeo... Zajednički prostor je otkupljen po ceni višestruko nižoj od tržišne: krečenje zgrade + interfon, to nije više od hiljadu-dve evra. Da bi dalo saglasnost za takav posao, 51% (ili 60%, nebitno) stanara je dobilo ispod žita neke sitne pare, tj. njihovi potpisi su kupljeni. Ostali stanari nisu dobili ništa (osim svog fiktivnog "parčeta" krečenja i interfona).

Ako je to ono što se ovde desilo, onda je to običan hohštapleraj. Danas izgleda da svaki soliter ima po jednog takvog "preduzimača".
S pravne strane verovatno se ništa ne može prigovoriti, niti se ništa može dokazati, pojeo vuk magarca. Ali s moralne strane stvar je jasna kao dan.


Iz kog si ti stana mog komsiluka :). dakle narode mozete da vidite u cemu je problem u samoj zgradi, ko i kakvi su ljudi koji mi prave problem, jer ovde ima i takvih ljudi koji nemaju finansijskog interesa u citavoj stvari.

A tebi druze moj, nije hostapleraj to sto je nekome poklonjen stan od 84kvm pa mu je to bilo i malo za njega i njegovu zenu pa je onda i njegovom sinu POKLONJEN jos jedan stan. divota jedna.. imas likove koji nadzidjuju stanove u centru grada sa istim papirima kao i ja i zaradjuju po 1000 evra po kvadratu i to nikome ne upada u oci ali ne... ti pricas o pravdi...

a ako te interesuje koliko je mene ispalo sve, evo ti ovako 600*7stanova 3600eura , kompletno kupatilo i adaptacija 1100, interfona sa kamerom i ulaznim vratima kao i razvodjenje do svakog stana ( svih jedanest ) 1050 evra i krecenje sa gletovanjem i farbanjem gelendera 74.600 dinara. to sa jos nekim sitnicama ispade nekih 6900 evra i pritom mi je "apartman" nakacen na zajednicku struju gde placam kompletnu struju za celu zgradu... e da i koliko ce me sve to jos kostati to je pitanje a pritom u ovakvim okolnostima ta prostorija nema nikakvu trzisnu vrednost zato sto samo ja imam prava koriscenja na nju... ne mogu je prodati ili izdati.

a inace kazes da njima "po pravdi" pripada nesto, naravno od tih 3000 evra koje sam dao za kiriju nisu ni dinara ulozili u zgradu ( osim za sijalice) pa neka lepo podele izmedju sebe na 4 jednaka dela i eto ti njihovih para svakome po 750 evra.

I objasni mi termin "na mufte", sta sam ja uradio osim sto se nisam najbolje snasao pa stavio u ugovoru clan.5. gde se kucnom savetu daje 6600 evra u dinarskoj protiv vrednosti pa neka dele na ravne casti, zasta hoce i ko hoce-ako nece ne mora a mene bi ispalo isto mozda i manje jer sam ovako isto to nudio a i sredjivao zgradu. A cak i da kvm. tu kosta 10000 evra jesam li ja nekoga terao da mi ustupe prostoriju, sto lepo nisu prodali ili izdali nekom drugom...

poz.
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:52 - pre 192 meseci
Lesli, u redu je. ;)

bttp - Kad sam rekao "na mufte", nisam mislio protivzakonito. Već, naprosto, nepravedno. I ne slažem se da su ostali vlasnici "sami krivi" što nisu pristali na takvu ponudu. Oni jednostavno nisu pristali da PRODAJU SVOJ POTPIS. Ne bih ni ja pristao. Neko možda nije hteo da da potpis iz inata, nekom se nije dopadala takva rabota, neko je verovatno mislio da je normalno bilo zaključiti kupoprodajni ugovor između Skupštine stanara te i te zgrade, u kojem se dotični prostor prodaje po tržišnoj ceni, ili ceni bliskoj tržišnoj. Ko zna, možda da su dali oglas u novine da prodaju tu nekretninu kao Skupština zgrade, možda bi se javio bolji kupac?

Neko je pomenuo analogiju sa akcionarskim društvom. Zar ju je toliko teško shvatiti? Ovo je kao da je 51% akcionara Yahooa dobije od Gejtsa ispod žita po 1 milion dolara tax free, a zauzvrat na akcionarskoj skupštini izglasaju da se Yahoo proda Microsoftu za jedno dobro krečenje i nov set kancelarijskih stolica. Ostalih 49% akcionara ne dobije ništa. Za tako nešto se u normalnoj državi ide u zatvor.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.suonline.net.



+292 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:52 - pre 192 meseci
Citat:
germanchc: prostorija ustupljena

Kljucna rec! ako je ovako i u ugovoru mozes nagrabusiti. Puno srece.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 21:59 - pre 192 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Lesli, u redu je. ;)

bttp - Kad sam rekao "na mufte", nisam mislio protivzakonito. Već, naprosto, nepravedno. I ne slažem se da su ostali vlasnici "sami krivi" što nisu pristali na takvu ponudu. Oni jednostavno nisu pristali da PRODAJU SVOJ POTPIS. Ne bih ni ja pristao. Neko možda nije hteo da da potpis iz inata, nekom se nije dopadala takva rabota, neko je verovatno mislio da je normalno bilo zaključiti kupoprodajni ugovor između Skupštine stanara te i te zgrade, u kojem se dotični prostor prodaje po tržišnoj ceni, ili ceni bliskoj tržišnoj. Ko zna, možda da su dali oglas u novine da prodaju tu nekretninu kao Skupština zgrade, možda bi se javio bolji kupac?

Neko je pomenuo analogiju sa akcionarskim društvom. Zar ju je toliko teško shvatiti? Ovo je kao da je 51% akcionara Yahooa dobije od Gejtsa ispod žita po 1 milion dolara tax free, a zauzvrat na akcionarskoj skupštini izglasaju da se Yahoo proda Microsoftu za jedno dobro krečenje i nov set kancelarijskih stolica. Ostalih 49% akcionara ne dobije ništa. Za tako nešto se u normalnoj državi ide u zatvor.


To što oni nisu bili složni, to je njihov problem. Sloga kuću gradi a nesloga je razgrađuje.

Inače ova analogija sa akcionarskim društvom po meni baš ne stoji. Prvo nije isto akcionarsko društvo i kućni savet. Drugo akcionari imaju pravo da prodaju svoje akcije po bilo kojim uslovima pa i da ih poklone. Ti misliš na bord direktora (upravni odbor) ovlašćen od strane akcionara da upravlja kompanijom koji bi morao da postupa u interesu akcionara. Inače sami akcionari ne moraju da postupaju u sopstvenom interesu. Mogu jednostavno da rade šta hoće (kao i sa svojim novcem).
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:04 - pre 192 meseci
Citat:
germanchc: Iz kog si ti stana mog komsiluka :). dakle narode mozete da vidite u cemu je problem u samoj zgradi, ko i kakvi su ljudi koji mi prave problem, jer ovde ima i takvih ljudi koji nemaju finansijskog interesa u citavoj stvari.

A tebi druze moj, nije hostapleraj to sto je nekome poklonjen stan od 84kvm pa mu je to bilo i malo za njega i njegovu zenu pa je onda i njegovom sinu POKLONJEN jos jedan stan. divota jedna.. imas likove koji nadzidjuju stanove u centru grada sa istim papirima kao i ja i zaradjuju po 1000 evra po kvadratu i to nikome ne upada u oci ali ne... ti pricas o pravdi...


Ah, oh, pusti ti srceparajuće priče i argumenata "a što vi u Americi mučite Crnce". Ako je neko drugi lopov, možda i još veći, to tvoje postupke ne opravdava.

Kad se sve sabere i oduzme, ti si mogao doći u posed te nekretnine na dva načina:

1) Da izađeš pred Skupštinu zgrade, dogovoriš se za cenu dotične nekretnine, sklopite kupoprodajni ugovor - toliko i toliko evra za toliko i toliko kvadrata i gotova stvar. Ako neće da prodaju, neće da prodaju i gotovo.

2) Da svakog pojedinačnog stanara častiš evrićima dok ne dođeš do potrebne većine, a onda ti oni nekretninu praktično poklone u zamenu za krečenje, interfon i paklu cigara. Ah, da - pre toga smeniš Predsednika kućnog saveta jer ti je remetio plan.


Meni je prva varijanta časna i poštena, druga nije. Takvih priča sam se naslušao koliko hoćeš. Neko vešernicu, neko tavan neko ovo, neko ono. I uvek je izgovor kako je predsednik kućnog saveta skot i ludak, kako se onaj tamo nakrao, kako onaj treći ima još pet stanova, kako svi nešto kradu, pa šta da se radi. Cvrc.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:06 - pre 192 meseci
meni bre ovde nije nista jasno.

kako vi zamisljate prodaju zajednickog stana.
pera, zika i laza su npr. vlasnici jednog stana.
i pera i zika odluce da prodaju stan i gotovo, oni su vecina (67%).
to sto laza nece da proda, nema veze, ko ga hebe on je manjina (33%).
pa ne moze to tako, hebote.

:)

a svi ste vidim neki veliki demokrate, legalisti i antikomunisti.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:15 - pre 192 meseci
Ama judi takav je zakon. Žalite se svom narodnom poslaniku, gradskom odborniku, seoskom šerifu, kome god hoćete, ostavite čoveka na miru. On je sve uradio po zakonu i još je platio sve što su mu tražili.

Citat:
1) Da izađeš pred Skupštinu zgrade, dogovoriš se za cenu dotične nekretnine, sklopite kupoprodajni ugovor - toliko i toliko evra za toliko i toliko kvadrata i gotova stvar. Ako neće da prodaju, neće da prodaju i gotovo.


On je čovek izašao pred skupštinu i skupio 60%. To je dovoljno i to je kraj priče. Ako ti se ne sviđa, piši svom gradskom odborniku.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:20 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: meni bre ovde nije nista jasno.

kako vi zamisljate prodaju zajednickog stana.
pera, zika i laza su npr. vlasnici jednog stana.
i pera i zika odluce da prodaju stan i gotovo, oni su vecina (67%).
to sto laza nece da proda, nema veze, ko ga hebe on je manjina (33%).
pa ne moze to tako, hebote.


Naravno da ne može, to je poenta priče. U stvari, recimo i da većina (Pera i Žika) i može da donese odluku o prodaji i pored protivljenja manjine (tj. Laze). Ono što sigurno ne može to je da manjina (tj. Laza) ne dobije ništa u toj transakciji, već pare uzmu Pera i Žika. A to je ono što se desilo. I sad kao "ko im je kriv što nisu bili složni". Mdda.


 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:24 - pre 192 meseci
Citat:
bttp: Ama judi takav je zakon. Žalite se svom narodnom poslaniku, gradskom odborniku, seoskom šerifu, kome god hoćete, ostavite čoveka na miru.
On je čovek izašao pred skupštinu i skupio 60%. To je dovoljno i to je kraj priče. Ako ti se ne sviđa, piši svom gradskom odborniku.


Zbog takvog kaubojskog pristupa mu se i dešava to što mu se dešava. Eto, došla ova preostala nezadovoljna četvorica, obila mu stan i promenila bravu. I sad dokazuj čiji je stan jedno godinu dana. Jbg, takav je zakon. Ako se nekom ne sviđa, neka piše svom gradskom odborniku.

 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:27 - pre 192 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Ah, oh, pusti ti srceparajuće priče i argumenata "a što vi u Americi mučite Crnce". Ako je neko drugi lopov, možda i još veći, to tvoje postupke ne opravdava.

Kad se sve sabere i oduzme, ti si mogao doći u posed te nekretnine na dva načina:

1) Da izađeš pred Skupštinu zgrade, dogovoriš se za cenu dotične nekretnine, sklopite kupoprodajni ugovor - toliko i toliko evra za toliko i toliko kvadrata i gotova stvar. Ako neće da prodaju, neće da prodaju i gotovo.

2) Da svakog pojedinačnog stanara častiš evrićima dok ne dođeš do potrebne većine, a onda ti oni nekretninu praktično poklone u zamenu za krečenje, interfon i paklu cigara. Ah, da - pre toga smeniš Predsednika kućnog saveta jer ti je remetio plan.


Meni je prva varijanta časna i poštena, druga nije. Takvih priča sam se naslušao koliko hoćeš. Neko vešernicu, neko tavan neko ovo, neko ono. I uvek je izgovor kako je predsednik kućnog saveta skot i ludak, kako se onaj tamo nakrao, kako onaj treći ima još pet stanova, kako svi nešto kradu, pa šta da se radi. Cvrc.


citas li ti ono sto je ranije napisano .... da ponovim sazeto , skupustina stanara je sazvana, svi su bili prisutni receno im je sta ce da se uradi i koliko ce dobiti para svako pojedinacno .KRAJ. dobio sam potrebnu vecinu .onaj ko je hteo uzeo je pare onaj ko nije-nije... jedina stvar sa njihove strane je ta sto novac ne stoji u ugovoru.takav je zakon 51% stanara je pod tim uslovima moglo da mi ustupi vesarnicu i za kofu visanja... i opet ti napominjem da sam im nudio jednaku svotu novca i po drugi put kada je sve bilo vec overeno ali su hteli duplo vise...

mi nismo zakljucili kupoprodajni ugovor, odakle ti to ? znas li sta je kupoprodajni ugovor ?

predsednik nije vrsio svoju duznost i zato je smenjen, nije koristio pare od izdavanja za sredivanje zgrade i nije hteo da sazove sednicu kucnog saveta iako je to po duznostima morao.

cinjenica je da su isti ljudi koji prave probleme DOBILI svoje stanove za kikiriki a isto tako je izgleda cinjenica su tvoja cast i postenje vrlo rastegljiv pojam. ko o cemu......

poz
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:38 - pre 192 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Naravno da ne može, to je poenta priče. U stvari, recimo i da većina (Pera i Žika) i može da donese odluku o prodaji i pored protivljenja manjine (tj. Laze). Ono što sigurno ne može to je da manjina (tj. Laza) ne dobije ništa u toj transakciji, već pare uzmu Pera i Žika. A to je ono što se desilo. I sad kao "ko im je kriv što nisu bili složni". Mdda.


ma ne moze bre ni ovo prvo.
laza jednostavno nece da proda svoje vlasnistvo nad trecinom stana i gotovo.
moze covek da ima hiljadu razloga za to, uopste nije bitno.

najsmesnije je sto ovde vidim neke koji su na susednoj temi pisali o otimacini i pljacki '45-e i koji su tamo neke ljude nazivali licemerima, a ovde sada zastupaju sasvim drugacije stavove nego tamo.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:42 - pre 192 meseci
@germanchc:

Ok, neću da se svađam. Možda sam malo pao u vatru jer me ovakve situacije prate već deset godina unazad. Ne mislim da si ti lično ikoga pokrao, niti mislim loše o tebi. Jednostavno mi se takve rabote ne dopadaju.
Pročitavši još jednom sve ovo - meni je ključna stvar u celoj priči to što ta četvorica (ili koliko ih je) novac nisu dobili. Istina, oni su ga odbili jer su hteli više, a ne zato što im ne treba. Bez obzira da li su skotovi, idioti ili lopovi, njima pripada ista kompenzacija kao i ostalim stanarima koji su novac primili. Ako ništa drugo, mogao si tu svotu, od ove četvorice, dodeliti Kućnom savetu na čuvanje. Ili otkud znam već. I druga stvar, navodiš da je tebe sve to koštalo 6900€. Neće biti da je tako. Ne možeš tu računati troškove adaptacije SVOG prostora (kupatila itd.). A i jedan od onih interfona ide i do TVOG stana. A i kad si krečio, krečio si da i tebi bude lepo, a ne isključivo ostalima. Ali nema veze. Pošto kažeš da nije reč o kupoprodaji, već od pravu korišćenja, meni je teško da procenim da li je cca 5000€ za 12 kvadrata malo ili mnogo. Tebi srećno u poslovima, a mislim da bi imao manje problema da si drugačije postupio.

Toliko od mene. Peace.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 22:51 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: meni bre ovde nije nista jasno.

kako vi zamisljate prodaju zajednickog stana.
pera, zika i laza su npr. vlasnici jednog stana.
i pera i zika odluce da prodaju stan i gotovo, oni su vecina (67%).
to sto laza nece da proda, nema veze, ko ga hebe on je manjina (33%).
pa ne moze to tako, hebote.
i.


vecina odluci da proda (ustupi, do prodaje nije ni doslo ) zajednicku prostoriju za 10.000 evra 67% , manjina dobija 33% a ako oni nece novac ne mogu ih ja naterati.takav je zakon oko tih zajednickih prostorija .

Da napomenem da ovo nije neciji stan gde su vlasnici pravno regulisani ovo je zajednicka prostorija gde je vlasnik kucni savet a clanovi istog odlucuju o odlukama kucnog saveta vecinom glasova .nije u pitanju necija trecina stana ili njive pa da banalizujemo tako....

ako mislis da je nepravedan zakon ,razmisli, po cemu je zajednicka prostorija uopste vlasnistvo kucnog saveta u novogradnjama je vlasnistvo investitora zgrade, a moglo bi da bude vlasnistvo J.p. prostora ili opstine ? isti taj zakon.Ja bi najvise voleo da sam "dobio" jedan stancic od 50kvm i super...nego odosmo mi daleko ako pocneomo oko toga sta moze a sta ne i kako bi trebalo da bude...

Citat:
Bik Koji Sedi: Zbog takvog kaubojskog pristupa mu se i dešava to što mu se dešava. Eto, došla ova preostala nezadovoljna četvorica, obila mu stan i promenila bravu. I sad dokazuj čiji je stan jedno godinu dana. Jbg, takav je zakon. Ako se nekom ne sviđa, neka piše svom gradskom odborniku.


kaubojski pristup. :) .... sta bi promenilo u praksi da sam u ugovoru napisao koliku cifru svako dobija ? i to sto su oni uradili je upad na tudji posed sa elementima provalne kradje iako ja imam samo pravo koriscenja za datu prostoriju.

poz.
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?20.06.2008. u 23:29 - pre 192 meseci
Citat:
germanchc: vecina odluci da proda (ustupi, do prodaje nije ni doslo ) zajednicku prostoriju za 10.000 evra 67% , manjina dobija 33% a ako oni nece novac ne mogu ih ja naterati.takav je zakon oko tih zajednickih prostorija .

Da napomenem da ovo nije neciji stan gde su vlasnici pravno regulisani ovo je zajednicka prostorija gde je vlasnik kucni savet a clanovi istog odlucuju o odlukama kucnog saveta vecinom glasova .nije u pitanju necija trecina stana ili njive pa da banalizujemo tako....

ako mislis da je nepravedan zakon ,razmisli, po cemu je zajednicka prostorija uopste vlasnistvo kucnog saveta u novogradnjama je vlasnistvo investitora zgrade, a moglo bi da bude vlasnistvo J.p. prostora ili opstine ? isti taj zakon.Ja bi najvise voleo da sam "dobio" jedan stancic od 50kvm i super...nego odosmo mi daleko ako pocneomo oko toga sta moze a sta ne i kako bi trebalo da bude...


ja se covece uopste u pravo ne razumem.
veze nemam u zivotu sa tim uopste nikakve.

dakle, ne znam ni sta precizno, sa pravne strane, znace termini "prodaja", "ustupanje" itd.
mozda i sve gresim ovo sto pisem.

.... ali ono sto sam ovde procitao od vecine, a nisam citao bas sve postove do detalja - onako na preskok sam to radio - to nema veze sa zdravim razumom.

i ne moze nikako "kucni savet", tj. skupstina stanara da bude vlasnik zajednickih prostorija, nego su vlasnici stanova vlasnici i tog prostora i svega ostalog zajednickog.

i na sta bi licilo da vecina moze da prodaje vlasnistvo manjine?
sta je onda ta manjina?
nemaju prava ni ko mravi?

na sta bi licilo da vecina, ona koja zivi u prizemlju i na prva 3 sprata u zgradi od 7 spratova, npr odluci da demontira lift i da ga proda?

hebiga, eto imaju malo vise kvadrata u vlasnistvu nego ovi na gornja 4 sprata, i lift im ne treba jer mogu i pesice,a pare su im bas neophodne i oni ljudi odluce da prodaju lift.

eto, demokratski i vecinski.
pa jel' moze to tako?
na sta bi to licilo?
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
77.46.241.*



+18 Profil

icon Re: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?21.06.2008. u 00:42 - pre 192 meseci
Bik sedi jedan :)
Salim se, ali sto se ovakvih situacija tice, niste u pravu, jer prvo zakon je takav kakav je, drugo pomenuti je ispao vise fer nego sto je morao. U mojoj bivsoj zgradi je to radjeno godinama da ja i pola komsija nikada nismo ni znali jer smo bili 49%. Trece u praksi su takvi slucajevi pravi western-i, sve sa pistoljima...

Evo drugu traze za zajednicki prostor, ne prostoriju, cenu duplo vecu nego sto je trzisna za kvadrat stana, poluotvoreni hodnik na poslednjem spratu kao za susenje vesa-na kome nikada nije susen vesh. Inace da bi usao u svoj stan mora da prodje kroz taj zajednicki prostor, pa teorijski mogu i prakticno par puta su mu zabranili da udje u rodjeni stan. Sve u zgradi od dva sprata i 7 stanova od kojih dva vlasnika drze 51%kvadrature i ovoga iz dosade hebu u zdrav mozak...

A tu je pored pravde i neki moral, ako vec ne koristite te prostorije, zvrje prazne, zasto ne dati nekome na koriscenje, niko se od toga nece obogatiti, a mogu uzeti i pare... a ako su vec bizmismeni, molim lepo u halooglase na trziste, skupstina zgrade nudi vesernicu za xxxx evra.
Inace kako se pomene skupstina zgrade, PKS i sl. terminologija meni se povraca, izmenjao sam zgrada i nagledao se pacijenata funkcionera KS-a...
A kad procitam Leslijev size o junacima drame, koji je verovatno bas takav, nemam moralnih dilema...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Obili mi stan,zatim postavili svoje brave i zakljucali stan.... sta dalje ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 32119 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.