Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC stolarija-popravka

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 194015 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 15:17 - pre 87 meseci
Citat:
tenzorSSM:
Apropo reglaže trapa ... Na novijim vozilima nema "reglaže " tj promene ugla točka već samo zatura . Kod starijih tipova vozila cilj reglaže je da točak stoji što je moguće bliže pravom uglu dakle idealno je 90 stepeni u odnosu na podlogu , zazori u tom delu se mere u minutima a ne stepenima .



Kako se podešava geometrija točka?

Tri glavna podešavanja geometrije točka su zatur, ugao nagiba prema unutra ili prema spolja, ugao zaokreta. Podešavanje geometrije točka sastoji se od podešavanja uglova točka za ispravan nagib prema unutra ili nagib prema spolja i ispravan zatur.

izvor: Michelin

uglovi se mere u stepenima, samo ste je stepen velika merna jedinica i zato je potrebno stelovanje u delovima stepena - minutima ( a mozda i sekundama ). na starijim, kao i na novijim vozilima, se radi geometrija tockova onako kako je proizvodjac vozila predvideo i svako vozilo ima svoje uglove.
inace, raglaza ili centriranje ili špura ili optika..., su termini, koji se koriste u narodu, za podesavanje geometrije tocka.
-----------
poredjenje sa automobilima radim jer "svi" znaju kako automobil funkcionise, pa zato.

sve sto pisem ovde, podrazumeva se za korektan rad i odnos prema poslu. to sto ima dosta nestrucnih osoba koji su sa nekim parama usli u biznis sa pvc stolarijom (ili sa pekarom), do pre par dana vozilo sleper (svak cast vozacima slepera), danas majstor za prozore. jbg...
sve sto se ovde pise, da se zahtevaju standardi, oprema, postovanje evropskih normi i pravila za ugradnju... biće, kad majstorski sat bude 12 evra, kad prozor bude kostao kao u evropi. to tada. izbacujte sami svoj sut, ugradjujte sami svoje prozore, popravljajte sami svoj auto... ako vam je skupo da platite. i ja placam sve ostalo drugim majstorima. za struju, vodu, gas, automehanicare... nekad bude skupo, nekad dzabe, jbg...

svi mi ovde prisutni, moramo leba da jedemo

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 15:18 - pre 87 meseci
Uvaženi lazare , polako odlazite u drugu krajnost .
Problematika ugradnje prozora jeste kompleksna pre svega zbog konstrukcionih propusta ili neizolovanosti VS i HS . U nekom postu ranije ste pisali o "mikrovenitlaciji " a sad je problem poroznost/neporoznost spojeva oko prozora . Ok čak i da prihvatimo svu logiku "ral montaže " šta ćemo sa ostatkom objekta gde nema ni folija ni traka . No problem je u nečem drugom , kod kondezacije na ivicama prozora , optužena je "pur pena " i materijali kojim se rade špaletne . E sad ako se ram prozora "znoji " mi to na vidljivom delu istog primećujem , ali na delu prozora koji je ugradjen/uzidan se to ne vidi. Taj kondezat će upiti i pur pena i gradjevinski materijali , ali će ga upiti i "ral traka " . Recimo kod iole kvalitetnijih odnosno masivnih drvenih ramova tih problema nema , pa čak iako su ugradjivani starinskim sistemom upotrebom komada šuta i maltera , bez ikakve izolacije . Problem sa termičkim karakteristikam prozora je uvek jasno vidljiv kad se uradi termografija . Kod starijih gradjevina gde postoji tzv zub na fasadi , gde bi inače "upala" kutija roletne koja nije nadgradna ovi problemi sa kondezacijom i pojavom "hladnog vetra " su vrlo brzo uočljivi .
Da vam dočaram situaciju , ako imate zid vrlo loših termičkih karakteristika , recimo da je vrlo tanak , i na takav zid ugradite kvalitetan prozor doći će do kondezacije na ivicama ramova . Jednostavno zid je" prehladan" a prozor "pretopao " i tu će se po pravilu javljati kondezacija . I kad je situacija obrnuta , da je zid sa vrlo niskim gubitkom tj propisno izolovan , a postavi se recimo Al prozor ili dvokomorni pvc ili metalni prozor sa zp profilom kondezacija će biti odmah vidljiva .
Sve ove propuste i "začkoljice " se sad pokušavaju rešavati "ral " montažom .

@veljkoe " prava" reglaža trapa je moguća kod vozila gde vešanje izvedeno putem viljuški , a to su uglavnom starija vozila . Odkako je vešanje tipa Mcpherson (i derivati ) masovno uvedeno a pogotovo zbog pogona na prednje točkove , ugao točka je fabrički "zavaren " tako da te vrste štelovanja nema , a ako je potrebno onda se menja deo vešanja (iskrivljen ili puknut ). Npr kod lade 2105 ili 2107 je mouće sve tri navedena parametra regulisati , neke pomeranjem poluge spona , neke podmetanjem distanc platni . Ali to su već rarireti . Npr "stojadin " ima viljuške i prednji pogon , ali se kod njiih često dešava da zbog problema sa trapom "poluosovine " ispadaju uglavnom iz kućišta menjača
Velika većina vlasnika automobila i ne zna koje vešanje imaju , ali i ne treba da zna , takodje još manje kako mogu da urade raglažu trapa .
Ono što jeste možda i jeste najgore je uništavanje kritičke misli ali i ideje da se postavljaju pitanja . Da izostavimo sve nepoštene "majstore " , postavlja se pitanje ko je naučio i obučio poštene majstore , u velikoj većeini slučajeva tu obuku su vršili prodavci ili predstavnici kompanija čije materijale majstor i kupuje . A tu se odma postavlja i pitanje sukoba interesa . Koji je "pvc majstor " ikada pokušao da izmeri ili nezavisno proveri bio koji tvrdnju proizodjača pvc profila i prozora .
A kad se već spominju vozila pa tu su jedan Audi i Micubiši lažirali gomilu podataka i testova pa nikom ništa !


[Ovu poruku je menjao tenzorSSM dana 28.01.2017. u 16:28 GMT+1]


















































[Ovu poruku je menjao tenzorSSM dana 28.01.2017. u 16:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 15:39 - pre 87 meseci
Uvazeni Tenzore, Hvala vam na poruci. Nije meni problem poroznost pur pene, vec budj. Mikroventilacija je meni zaista jako bitna, kao i da nema budji. Samo to htedoh da kazem.

Citat:
tenzorSSM:

Da vam dočaram situaciju , ako imate zid vrlo loših termičkih karakteristika , recimo da je vrlo tanak , i na takav zid ugradite kvalitetan prozor doći će do kondezacije na ivicama ramova . Jednostavno zid je" prehladan" a prozor "pretopao " i tu će se po pravilu javljati kondezacija . I kad je situacija obrnuta , da je zid sa vrlo niskim gubitkom tj propisno izolovan , a postavi se recimo Al prozor ili dvokomorni pvc ili metalni prozor sa zp profilom kondezacija će biti odmah vidljiva .
Sve ove propuste i "začkoljice " se sad pokušavaju rešavati "ral " montažom


Ja stanujem u soliteru od armiranog betona, sa centralnim grejanjem. Zid debljine oko 30cm.
Raduje me sto, po vasem opisu, ispada da cu izbeci kondenzaciju, posto cu koristiti 6-komorni PVC profil i 3-slojni termopan :)

freedom is not free
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 15:52 - pre 87 meseci
Budj je posledica kondezancije tj vode . Razlozi za pojavu vlage/vode u nekom objektu mogu biti razni i mogu imati ili nemati veze sa pvc stolarijom i načinom ugradnje a i ne moraju . Da vam ilustrujem prosto vi možete imati u objektu sve VS i HS neizolovane i "staru " stolariju " koja ima "vrhunsku mikroventilaciju " . Promenom stolarije vi dobijate zadihtovan prostor , a ne menjate ni jednu životnu naviku ( kuvanje svaki dan bez aspiratora , sušenje veša unutra ...), i kreću problemi sa kondezacijom i sa budjanjem . I sad je najlakše okriviti pvc stolariju , majstora , način ugradnje ... Opet vrlo se često dešava da ljudi postave nove pvc proozore na stare objekte bez ikakve hidroizolacije na samom objektu , dok je bila stara stolarija sam obejkat je bio "vila promaja " pa je povišenu vlagu koliko toliko regulisala rasklimana stolarija . E sad zamisliste šta se dešava u takvom objektu posle ugradnje pvc stolarije i recimo sistema centralnog grejanja . Pa internet je prepun takvih priča i pitanja šta je uzrok problema . I onda se uglavnom priča svodi na ono što je zadnje uradjeno a to je pvc stolarija i ona se "okrivljuje " a vrlo često i majstor .
Mali off . Kod izvodjenja termoizolacije sa stiroporom najčešće se izoluju zidovi a gotovo nikad temelnji zidovi tzv cokle/sokle , posle nekog vremena se pojavi kondezacija u dnu prostorija , a zatim u budj . Ako je na tom objektu menjana i stolarija sa novom pvc , naravno da je priča ista "kriva " je pvc stolarija i majstor . A "krivac " je u stvari nepravilno izvedena termoizolacija .
U celokupnoj priči problematika ugradnje pvc prozora je možda 1 % ukupne problematike
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 15:57 - pre 87 meseci
Da ne ispravljam prethodni post
Poštovani lazare , pošto živite u soliteru , verovatno da imate staru stolariju koja dihtiuje sa "zazorima " od 1 cm pa naviše :)
Odmah ću vam reći sledeće , neke životne navike posle ugradnje pvc prozora ćete morati da menjate . Upotreba aspiratora u kuhinji , upotreba ventilatora u kupatilu , vrlo verovatno nećete moći da sušite veš na radijatorima kao dosad . I naravno obavezno vetrenje stana 2 puta dnevno , ali tako što sve otvorite širom na 15 min .
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 16:02 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
sve sto se ovde pise, da se zahtevaju standardi, oprema, postovanje evropskih normi i pravila za ugradnju... biće, kad majstorski sat bude 12 evra, kad prozor bude kostao kao u evropi. to tada. izbacujte sami svoj sut, ugradjujte sami svoje prozore, popravljajte sami svoj auto... ako vam je skupo da platite. i ja placam sve ostalo drugim majstorima. za struju, vodu, gas, automehanicare... nekad bude skupo, nekad dzabe, jbg...

svi mi ovde prisutni, moramo leba da jedemo ;)



Negde si napisao da ugradnju jednog prozora naplacujes 50 evra.
Znaci, vec sada zaradjues dosta vise od 12e po satu.
Znaci mogao bi da postujes pravila i standarde :)
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 16:09 - pre 87 meseci
Citat:
tenzorSSM:
Da ne ispravljam prethodni post
Poštovani lazare , pošto živite u soliteru , verovatno da imate staru stolariju koja dihtiuje sa "zazorima " od 1 cm pa naviše :)
Odmah ću vam reći sledeće , neke životne navike posle ugradnje pvc prozora ćete morati da menjate . Upotreba aspiratora u kuhinji , upotreba ventilatora u kupatilu , vrlo verovatno nećete moći da sušite veš na radijatorima kao dosad . I naravno obavezno vetrenje stana 2 puta dnevno , ali tako što sve otvorite širom na 15 min .

Tacno je za zazore od +1cm.

Zimi tako duva oko prozora u kupatilu, koji je iznad kade, da jedva cekam i njega da ga zamenim.

Ves susim na terasi kad moze, a kad je vlazost prevelika i nema vetra, koristim masinu za susenje vesa, ne susim na radijatorima.

Tako da valjda necu morati mnogo da menjam navike - jer i inace provetravam bar 2x dnevno cak i zimi, jer volim da disem svez vazduh. Zimi bas ne bih 15 minuta, ali zato ce prozor imati mikroprovetravanje (kao i kod drvenih prozora koji imaju zazor, pa nema budji). Ulazice svez vazduh stalno.

Cak i beogradski smog je bolji vazduh od kucnog. Dokazano je da je zagadjeniji vazduh u prosecnom stanu, od spoljasnjeg.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 16:25 - pre 87 meseci
Citat:
tenzorSSM:
Budj je posledica kondezancije tj vode . Razlozi za pojavu vlage/vode u nekom objektu mogu biti razni i mogu imati ili nemati veze sa pvc stolarijom i načinom ugradnje a i ne moraju . Da vam ilustrujem prosto vi možete imati u objektu sve VS i HS neizolovane i "staru " stolariju " koja ima "vrhunsku mikroventilaciju " . Promenom stolarije vi dobijate zadihtovan prostor , a ne menjate ni jednu životnu naviku ( kuvanje svaki dan bez aspiratora , sušenje veša unutra ...), i kreću problemi sa kondezacijom i sa budjanjem . I sad je najlakše okriviti pvc stolariju , majstora , način ugradnje pa je povišenu vlagu koliko toliko regulisala rasklimana stolarijaPa internet je prepun takvih priča i pitanja šta je uzrok problema . I onda se uglavnom priča svodi na ono što je zadnje uradjeno a to je pvc stolarija i ona se "okrivljuje " a vrlo često i majstor .


Hvala na ovome. Samo ste me ucvrstitli u odluci da insistiram na mikroventilaciji. Mada mnogi majstori jos ne znaju to da odrade sa okovom.

Ili na ovom uredjaju, ako je cena par desetina evra kao sto kazu: http://www.elitemadzone.org/p3732810

Na srecu, imam stan koji je na dve strane zgrade, tako da ce uvek duvati MIKROPROMAJA - izmedju prozora sa mikroventilacijom

freedom is not free
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 16:28 - pre 87 meseci
Ne vidim o kom se uredjaju radi ?
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 16:33 - pre 87 meseci
malopre sam ubacio link
freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 18:57 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic:
Citat:
veljkoE:
sve sto se ovde pise, da se zahtevaju standardi, oprema, postovanje evropskih normi i pravila za ugradnju... biće, kad majstorski sat bude 12 evra, kad prozor bude kostao kao u evropi. to tada. izbacujte sami svoj sut, ugradjujte sami svoje prozore, popravljajte sami svoj auto... ako vam je skupo da platite. i ja placam sve ostalo drugim majstorima. za struju, vodu, gas, automehanicare... nekad bude skupo, nekad dzabe, jbg...

svi mi ovde prisutni, moramo leba da jedemo



Negde si napisao da ugradnju jednog prozora naplacujes 50 evra.
Znaci, vec sada zaradjues dosta vise od 12e po satu.
Znaci mogao bi da postujes pravila i standarde


malo me podsecas na one paćenike koji su uzeli kredite u svajcarcima. kalkulisali su i pomislili da su pametniji od onih koji su uzeli kredite u evrima ili dinarima, posto je (valjda) manja kamata. i sad kazu da su prevareni. oni drugi koji su uzeli kredite u evrima, na recimo 10 godina, evro je skocio duplo. o njima niko nista ne govori. to je, kao , u redu.

jedva cekam da jednom ugradis prozor koji nikako da kupis, pa da ti kazem gde su te zeznuli, tvojom greskom i pogresnim stavom.
i kostace te sigurno 100-200 evra da ti to odrade po pravilu struke , al jbg. ti "znas" sta ti treba, i greska ce biti samo tvoja
kao kod automehanicara: majstore zameni mi levi lezaj tocka, cuje se. majstor zameni. cuje se opet. pa nije bio levi, vec desni, ali ti rece levi, i ja zamenio.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 19:13 - pre 87 meseci
Nista nisi odgovorio ...

Skaces sebi u usta , jer ti za ugradnju jednog prozora treba 2h, a uzimas 50e, znaci 25e/h a zalis se da ne mozes ni 12e/h da zaradis.

Ja pokusavam da naucim dovoljno kako me ne bi nasamarili majstori poput tebe. Tome valjda i treba da sluzi Forum, da ljudi nesto nauce. A ne da majstori ovde traze klijente/zrtve.

Ja cu da ugradim prvo jedan prozor, pa jos 3 na prolece. Kod istog majstora - ako se pokaze kao odgovoran kod prvog.

Tebi ne bih poverio posao, posto vidim kako razmisljas. Nazalost nisi usamljen. Savesnih majstora je sve manje.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

ivan.985
Petrovic Ivan
Izradjivac PVC I AL Stolarije
Kolubara Gradjevinar D.O.O
Lajkovac

Član broj: 149219
Poruke: 199
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 20:56 - pre 87 meseci
Evo Lazare Ja cu sve da ti objasnim sta da meris da bi bilo po struci, jer meni je vise bitno majstorstvo i da ljude naucim da budu korektni nego da zaradjuju pare.

Normalno prozor mora biti u meri kao sto izmeri majstor pri vadjenju mere kod tebe u stanu, u milimetar. Preklop krila na na stok mora biti 9 mm. Tj kad je krilo zatvoreno do ivice stoka treba da ti ostane 36mm. Zazor izmedju dva krila koji se suceljavaju na T precki je 27mm. Ako je sve u ovim merama, moze da pocne kajlovanje stakla. Ako je sve u merama, znaci da je i majstor isekao dobro i da mu je varilica dobra, nije jednu stranu zavario manje a drugu vise. Varilica treba da vari 6mm, 3mm jednu stranu i 3mm drugu. Zato se pri secenju svaka mera pusta 6mm duze.

Moj licni savet, mada ne znam kako je ni cime obradjena spoljna strana, ali u svakom slucaju po meni ne bi trebalo da prozor udje u spoljnu spaletnu vise od po 1cm levo i 1 cm desno. Znaci kad izmeris sirinu izmedju spaletni dodas 2cm.
Sad se setih i da mu trazis dva nastavka stoka od po 3cm sa po obe strane prozora, da bi u njih usrafio automate za roletnu, u suprotnom ce ti smetati automat kad budes hteo krilo da otvoris po 90stepeni.

Na ovom linku imas i tehnicke crteze sa merama za inoutic
I jos nesto i mislim da sam zavrsio sa tobom. Trazi mu pod obavezno da se ugrade stakla naknadno. Probaj da napipas srednje staklo, mnogo sam majstora nailazio da samo stave dve lajsne a ne stave srednje staklo.

http://stavba.tzb-info.cz/fasa...an-pro-vypocty-okennich-vyplni
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 21:02 - pre 87 meseci
Hvala ti mnogo Ivane!

freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 21:20 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic:
Nista nisi odgovorio ...

Skaces sebi u usta , jer ti za ugradnju jednog prozora treba 2h, a uzimas 50e, znaci 25e/h a zalis se da ne mozes ni 12e/h da zaradis.

Ja pokusavam da naucim dovoljno kako me ne bi nasamarili majstori poput tebe. Tome valjda i treba da sluzi Forum, da ljudi nesto nauce. A ne da majstori ovde traze klijente/zrtve.

Ja cu da ugradim prvo jedan prozor, pa jos 3 na prolece. Kod istog majstora - ako se pokaze kao odgovoran kod prvog.

Tebi ne bih poverio posao, posto vidim kako razmisljas. Nazalost nisi usamljen. Savesnih majstora je sve manje.


ja prozor ugradim za 5 minuta, tako da... ;)

evo ti poslovni predlog, ti obezbedi ugradnju od minimum 12 prozora dnevno, na period od minimum 20 dana, i moje ruke su ti 10 evra po prozoru za ugradnju stoka "u zid". to ti je "dzabe".


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka28.01.2017. u 22:28 - pre 87 meseci
Ajde pvc majstori da čujem i od vas . Dali je preporuka i bolje ugraditi tzv T adapter i obe "daske " da budu pvc . Ili ći na varijantu spolja al okapnica a unutra pvc daska sve lepljeno na pur-penu ? Jel tiplujete prozor kroz ram , ili uz pomoć limova spoljnih i šta je bolje ?
 
Odgovor na temu

ivan.985
Petrovic Ivan
Izradjivac PVC I AL Stolarije
Kolubara Gradjevinar D.O.O
Lajkovac

Član broj: 149219
Poruke: 199
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 07:23 - pre 87 meseci
Pa vidis ovako. Ne znam sta ti je t adapter. Kod mene se zove podstok. Kroz njega srafis okapnicu spoljnu, ali je svakako zalivas pur lepkom, unutrasnja se isto gura do podstoka i takodje lepi pur lepkom. Ja nisam bobornik al profila, ne volim ga jednostavno, pogotovo okapnice je su tanke i ne izgledaju mi lepe, nemaju masivnost. Ali sam pobornik pvc fabricke spoljne kose okapnice, i unutra isto. Samo da nisu roloplastove mosiceve. I naravno nisam za busenje stoka, ne volim da nagrdim novu stvar. Ja sam za ankerisanje sa limovima. Drzi jednako dobro, najbitnije je pravilno saviti lim. Kad se odradi kako treba nema mrdanja. E sad ja sam meni radio svu stolariju bez icega, samo na pur penu. Evo ni dan danas nije mrdnula nigde. Cak imam spoj prozora 180x140 i balkonca 80x210, cak ni spoj nisam srafio ali sam koristio original skrivenu spojnicu. Ali je vrlo bitno obraditi brozor u sto kracem roku da ne bi pur pena istrulila.

Evo link, za ovim kombi centrom sam radio, moja firma nije bila neka tasna-masna, niti garaza. Moja firma je zaposljavala preko 1000 ljudi, ali kao svaka velika firma podlozna politikanstvu.

https://youtu.be/Yc7F3peCh0Y

[Ovu poruku je menjao ivan.985 dana 29.01.2017. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 08:50 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
sve sto se ovde pise, da se zahtevaju standardi, oprema, postovanje evropskih normi i pravila za ugradnju... biće, kad majstorski sat bude 12 evra, kad prozor bude kostao kao u evropi.


Cekaj, ne kapiram, kako inoutic profil ovde moze da bude jeftiniji nego tamo gde ga proizvode, jer ovde uracunaju i transport i carinu, i pdv? Jel imas neki primer konkretan - kolika je razlika u ceni?

Verujem da profil u fabrici kosta jedno 40% manje nego ovde kod uvoznika, ali nemacki 'majstori' papreno naplate proizvodnju prozora i montazu. te otud razlika u ceni.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 09:00 - pre 87 meseci
Citat:
ivan.985:
E sad ja sam meni radio svu stolariju bez icega, samo na pur penu. Evo ni dan danas nije mrdnula nigde. Cak imam spoj prozora 180x140 i balkonca 80x210, cak ni spoj nisam srafio ali sam koristio original skrivenu spojnicu. Ali je vrlo bitno obraditi brozor u sto kracem roku da ne bi pur pena istrulila.


Ivane, posto nisam siguran da je idealno da prozor stoji samo na pur peni,
reci mi koliko je teze, sporije, komplikovanije ili skuplje ako se prozor montira po RAL ili prethodnom EU standardu? (da ne uzimamo i Ruski GOST standard u obzir).

RAL je ovde:

http://alupress.rs/istrazujemo...a-ili-strucna-ugradnja-prozora

ili po video snimku http://www.elitemadzone.org/p3715931

Svabe rade i ovako:

NOVOGRADNJA:

https://www.youtube.com/watch?v=dQ52-IzEuiA

ZAMENA STAROG PROZORA:

https://www.youtube.com/watch?v=Ka17Y2DmO70

Cak i klijent koji je iz svog iskustva sastavio 'PVC Vjeruju' , pise

7) Trazi da ti "stokovi" PVC prozora budu usrafljeni u zid metalnim drzacima - a ne samo da se drze na purpeni. To su bukvalno neke metalne plocice koje se usrave velikm srafovima za zid, a drugi deo se zaglavi na plastiku od prozora.

http://www.elitemadzone.org/p2795492

Sta mislis o tim nacinima ugradnje?

[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 29.01.2017. u 10:15 GMT+1]
freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 09:24 - pre 87 meseci
ovo postaje smesno...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 194015 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.