Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bahatost na parkingu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bahatost na parkingu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24400 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.65.*



+10242 Profil

icon Bahatost na parkingu26.06.2008. u 11:30 - pre 191 meseci
Definitivno spadamo u nacije sa najmanje saobraćajne kulture (u poređenju sa razvijenim zemljama, naravno). Bahatost se ogleda u mnogim segmentima saobračaja ali ono šta mene lično posebno nervira je nepropisno parkiranje unutar parkinga

Primera je svigde, a najružniji primeri su kad majmuni (ili bezrepa stoka) u svojoj lenjosti ne žele da prošetaju bukvalno ni 10m pa bezočno parkiraju na mestima predviđenim za invalide. Mentalni invalidi. Tom svojom bahatošću potpuno onemoguće nekog invalida da svojim vozilom dođe u neku reobnu kuću. Tipičnih primera ima mnogo: parkiranje tako da se prepolovi saobraćajnica (unutar parkinga), parkiranje "ukoso" pri čemu se zauzmu dva pa i tri parking mesta. Ne znam da li je saobraćajna policija (čitaj: lešinari) zadužena da kažnjava i ovakve slučajeve, ali ako nije - to bi moralo da se promeni.

Evo, kao ilustracija slike majmuna koji je bio lenj da se prošeta desetak metara, i u toj svojoj lenjosti sprečio desetine ljudi da prođu sa kolicima iz supermarketa do svojih vozila, ili majke sa decom u kolicima.

Registracija je, zašto kriti, SU-111-096.
KOLOSALNA SELJAČINA !



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.06.2008. u 13:50 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 11:39 - pre 191 meseci
ako je ovo Merka*or, a cini mi se da jeste, juce nije bilo slobodnih paking mjesta, pa su cuvari dozvoljavali parkiranje na prolazima i na mjestima za invalide(btw. NIKAD nisam vidio vozilo sa nalijepljenom invalidskom nalepnicom parkirano na mjestu za invalide-a tih mjesta u trznim centrima ima previse po nekom mom misljenju)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:02 - pre 191 meseci
Ja redovno viđam ljude koji nisu invalidi kako parkiraju na mjestima predviđenim za invalide i to me baš mnooogo nervira. Ne mogu da vjerujem da je neko takva stoka.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-164-97.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:05 - pre 191 meseci
kakve veze mesto za invalide i pesacki prelaz imaju???
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:39 - pre 191 meseci
Nikakve posebne, što pitaš?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.199.*



+3 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:45 - pre 191 meseci
nesto su mi poznata ova kola,cini mi se da ih vidjam po komsiluku :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:45 - pre 191 meseci
Po meni, slika najbolje ilustruje odnos vozača prema pešacima u Beogradu. Ako nema semafora, pešački prelaz jednostavno ne postoji.

@Java, nije 196 nego 096.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.65.*



+10242 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 12:50 - pre 191 meseci
@ smfilip
Relativno je pitanje da li tih mesta ima previše ili premalo. Kako sad stoje stvari - ima ih otrlike 1:100. Dakle, zanemarljivo malo.

Da li su sad ta mesta uglavnom prazna ? Jesu, zato što invalidi i nisu ohrabreni da probaju da samostalno, svojim kolima odu do neke robne kuće. Ta mesta i treba da ostanu prazna, zato da bi invalidi bili sigurni da ih mesto za parkiranje "čeka" kad se samostalno upute negde. Tek kad prođe neko vreme, kad se ustali praksa da se na ta mesta ne smeju parkirati mentalni retardi i invalidi, tek onda možemo da govorimo o integraciji invalida u normalne životne tokove.

Gledajući ta mesta prazna (samo tamo gde čuvari ne dozvoljavaju mentalnim invalidima da se parkiraju) ne smemo da izvučemo zaključak da ih ima previše.

@jablan
Sređeno
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
213.137.123.*



+2 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 13:06 - pre 191 meseci
Pozd.

Takodje je i veoma neuvidjavno kada se neko parkira tako da zauzme 2 mesta, tj. da se tako postavi da pored njega ne mozhe vishe da udje drugo vozilo. I naravno, mrzi ga da se malo izvuche unazad pa da se lepo uparkira - izgubio bi celih 10 sekundi zhivota.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 13:29 - pre 191 meseci
30% vozaca stoji nakrivo na ulici i identicno aljkavo se parkira. To je valjda neki novi trend okurazenih (nepoznato sa cime) malogradjanskih misheva.

Veci su problem na ulici, ali i na parkingu znaju da zauzmu bar 1,5 mesto..ipak za ono pola moze bar skuter da se zavuce..

Poz.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 13:31 - pre 191 meseci
Citat:
stsung:
Takodje je i veoma neuvidjavno kada se neko parkira tako da zauzme 2 mesta, tj. da se tako postavi da pored njega ne mozhe vishe da udje drugo vozilo.

Neuvidjavno?! Neuvidjavno je ne propustiti stariju osobu da prodje prva kroz vrata ili prolaz, a parkiranje ukoso na 2 mesta je zlocin. Uh, kako od toga ispizdim...

Citat:
jablan: Po meni, slika najbolje ilustruje odnos vozača prema pešacima u Beogradu. Ako nema semafora, pešački prelaz jednostavno ne postoji.

Jel se secas kako je efikasno resen problem vezivanja pojaseva pre par godina? E, pa to ti je case study... nismo mi uopste (tolika) stoka od vozaca, bar ne nista vise od nemaca, holandjana, sveda... Ni oni ne bi stajali pesacima da ih nije zent kazne od 300 EUR na licu mesta :) Ali u zemlji gde od saobracajne policije ne mozes nista drugo ocekivati osim da te ceka iza coska i naplati speeding ticket, cudo da pojedini vozaci nisu i duplo gori...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
213.137.123.*



+2 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 13:49 - pre 191 meseci
Pozd.

Dobro rekao sam "veoma neuvidjavno" :)

Mora se ipak pomenuti i da ni peshaci nisu nishta bolji. Prelaze na crveno, i onda ako ih pokupim ja sam kriv. Uvek naravno gledam, ali uvek su moguce nepredvidjene situacije - neko vam zasvira zbog ko zna chega, na sekund pogledate u retrovizor, a peshak pretrchi ispred i eto ga. Onda uzimaju sebi za pravo da prelaze chim se upali crveno vozachima, a ne znaju da postoji recimo uslovna za skretanje koja je upaljena josh 10-tak sekundi - ovo narochito vazhi za one koji nisu vozachi pa ne znaju za uslovno - i prelaze iako im je njihovo svetlo i dalje crveno. Jednom naletim na neki devojku na biciklistichkoj stazi (ja na biciklu mislim) koja me nije chula a naglo sa ivice staze ushla na stazu - pa sam joj ja bio kriv shto ja ne pazim ... reko ajde izadji tako na sred kolovoza naglo pa vidi shta ce da ti se desi. Pre koju nedelju prolazim bulevarom u NS, a na peshachkom ostrvu majka (ili zhena koja chuva dete ne znam) cheka sa detetom na zeleno, i oshamari (ili pokusha da oshamari) dete ... ej pazi sada ovo - tachno u momentu kada sam ja prolazio brzinom od minimum 50, i dete od udarca i/ili refleksa samoodbrane izleti malo na kolovoz tik uz mene kako sam prolazio, pa kad me nije shlog strefio. Disciplina je potrebna za sve uchesnike u saobracaju, bilo oni na nogama ili tochkovima - treba li pominjati samo motocikliste.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-173-244.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 14:05 - pre 191 meseci
@tyler,pa jer raspravljate kako su parkirali na mestu za invalide,a na slici je auto na pesackom :D
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 18:14 - pre 191 meseci
Da li je neko video kako parkiraju vozači u Grčkoj, konkretno u Solunu... E, to je bukvalno pored semafora Ne znam da li je istina, ali čuo sam da nemaju pauk vozila, pa se ne plaše. Eto samo da smirimo nervozu. Ako je za utehu nismo jedini koji se ovako ponašamo.
Mislim da bi i vozači u SAD bili isti da im pauk ne odvuče vozilo bukvalno za nekoliko sekundi jer su posao dali i privatnicima.
Zaključak: slika kao dokaz, kazna da se pušiš , pa se posle žali... Možda ti i dupliraju kaznu
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-172-130.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 18:21 - pre 191 meseci
Citat:
budjavlebac Ne znam da li je istina, ali čuo sam da nemaju pauk vozila, pa se ne plaše.

ni u tivtu nema [barem nije bilo '05] , koliko se secam,razlog je jer nisu imali onaj "lepi" pauk sto podigne tockove,vec onaj sto vuce,pa su tako pokupili jedan "skuplji" automobil,poprilicno nizak,dok je vlasnik istog samo gledao kako ga unistavaju ,tj kako mu branike i spojlere sa strane unistavaju,otisao je,platio kaznu,pokupio ga i posle ih je tuzio za neku sasavu cifru za popravku
tako nekako :)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 21:15 - pre 191 meseci
Ove likove koji parkiraju na pesackom ili parkingu rezervisanom za invalide treba nauciti da se tu NE parkira... ekserom. Znate na sta mislim.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 21:24 - pre 191 meseci
u proteklih mesec ipo dana sam skoro svakodnevno prolazio pesaka bgd-skim juznim bulevarom.
i po nekoliko puta dnevno.
lepo je sredjen i na pocetku, od recimo, broja 4 ili 6, pa do autobuske stanice, postoji parking sa jedno 15-ak mesta.
poslednje mesto, pored bus stanice, je rezervisano za invalide, i pored njega stoji ogroman znak koji to daje na znanje i koji je nemoguce ne videti.

ni jedan jedini hebeni put to mesto nije bilo, ili prazno, ili popunjeno autom sa invalidskom nalepnicom.

uvek je tu bio parkiran neko drugi.
najcesce sam vidjao jedan bmw od jedno 50 soma ojra i jedan kamioncic od 2-3 tone, vlasnistvo radionice prekoputa tog parking mesta.

ja mislim da ovo ima veze sa slobodom i demokratijom, al' nije bitno.


sto se tice ovih ludih pesaka, koji jure okolo k'o muve bez glave, stvar bi se dala regulisati zakonom vrlo lako.
svaki vozac koji zgazi pesaka, trebao bi da dobija neku nagradu, bonus, novi auto ... sta ja znam, nesto tako.
naravno, kad je pesak kriv, prelazak kolovoza van propisanog mesta, crveno na semaforu i to.
sta ja znam, polomis pesaka - nagrada toliko i toliko,
ubijes pesaka koji preskace ogradu na auto-putu, dobijes nov auto, ili tako nesto.
ocas posla bi se stvari dovele u red.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 22:16 - pre 191 meseci
Imao sam naviku da uparkiravam u rikverc,ali mi se nekoliko puta desilo da,
dok se ja krećem unazad neko drsko "uleti" unapred.
Znači on vidi rikverc svetla, i da ja idem unazad i imam nameru da uparkiram,
i on drsko i bezobrazno uleti na kvarno.

Jednom sam prokuvao i po*izdeo,toliko, da mi je došlo da im izbušim gume,
ali kada su izašli, video sam, po stavu da su to neki "razbacani", i progutao sam knedlu.

Od tada - samo pravo, što brže!
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
77.46.196.*



+694 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 22:38 - pre 191 meseci
opste je poznato da u beogradu ko postuje propise, odmah je etiketiran kao kreten.
naravno, u BG-u su i kretenski postavljeni znaci(primera koliko hoces, a najsveziji mi je kao pancevcu ona traka u 29 novembra gde pise na kolovozu da je traka za pravo, i onda, odjednom, se ona transformise u traku za levo bez prava za nastavak kretanja pravo :) kretenski)
i onda je cudno kada pancevac stane pre pesackog jer gospodja pokusava bezuspesno da predje pesacki X minuta.
cak mi se 100 puta desavalo da prelazim preko pesackog a budaletina mi svira, jer kao, on zuri a ja ga sprecavam da nastavi da vozi 100 km/h...sve se zavrsi sa srednjim prstom.

u sustini, kod nas u nasem malom gradu su bar znaci normalni, ispravni, pa se zato i postuju, te zato nisam nikada video mesta za invalide popunjene, ali definitivno jesam kretene koji zauzmu 2 mesta.

neverovatno je da ne postoji neki zakon koji regulise takvo parkiranje, ali, kako to odraditi? uvesti u zakon da je zabranjeno da vozilo bude parkirano vise od 15 stepeni u odnosu na normalu?
pa ko to da regulise?
koliko pandura zna sta je normala? a koliko sta je 15 stepeni? i onda jos ta dva spojeno?
eeej, pa nisu isli na PMF nego su zavrsili kurs 6 meseci bas da 'te matematike' ne bi morali da uce.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Bahatost na parkingu26.06.2008. u 22:54 - pre 191 meseci
Proleće je stiglo u moj grad








i tako svaki dan...
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bahatost na parkingu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24400 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.