Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pocetnik sam,izvinjavam se...

[es] :: Linux :: pocetnik sam,izvinjavam se...

[ Pregleda: 1448 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teatime
banini

Član broj: 186462
Poruke: 1
79.101.254.*



Profil

icon pocetnik sam,izvinjavam se...30.06.2008. u 20:50 - pre 192 meseci
dobro vece drugari...
nadam se da nikoga necu iznervirati pitanjem koje se mozda ponavlja trideset treci put...
hteo bih da na racunar ubacim i ubuntu uz win,i samim tim imam par pitanja...
skinuo sam ubuntu sa neta i prebacicu ga na cd da bude butabilan, u winu imam tri particije. c:- win naravno velicine 50gb i na njoj imam 38 gb slobodno. d: isto od 50 gb ali je ona pretrpana filmovima, muzikom i nekim projektima i e:particiju koju sam ispraznio i formatirao da bude prazna. e sada sta mi je pametnije, i sta mogu da uradim...da li mogu da instaliram ubuntu na e: particiju sa obzirom da je extended ili moram na c: da pravim jos jednu primary particiju koju cu dalje particionisati, i ako je tako da li da povecam c: particiju ?

kada krenem da radim imacu jos pitanja, tako da vas molim da budete strpljivi...
xexexe
pozdravljam vas
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: pocetnik sam,izvinjavam se...30.06.2008. u 20:55 - pre 192 meseci
to sto je treca particija obrisi skroz naskroz da ostane samo neparticionisani/neformatirani/prazan/neiskoriscen deo

po secanju pisem dalje za Windows XP: to se radi tako sto u Manage nadjes tu particiju i izbrises je

dosta toga mozes da nadjes pretragom, bolje ti je da prvo sve prelistas pa onda da nastavis dalje
mada vise i nema neke nauke tu, odvojis deo za lInux, namestis komp da butuje sa CDa, ubacis CD Ubuntua, pokrenes Live il' kako vec, malo se poigras imajuci u vidu da je u Live rezimu sporiji, kliknes na instal i pazis sta te pita

[Ovu poruku je menjao momsab dana 01.07.2008. u 00:07 GMT+1]
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.84.*



+21 Profil

icon Re: pocetnik sam,izvinjavam se...30.06.2008. u 22:26 - pre 192 meseci
Evo ja se upravo malo igram sa SLAX-om instaliranim na USB drive. Prilikom inicijalizacije BIOS-a pritisnem [F8] i odaberem "Boot from USB" i sve automatski odmah radi (zvuk, grafika u punoj rezoluciji, ADSL)... Samo sam mu dodao FireFox i sad se evo malo švrćkam po internetu... Muči me jedino podešavanje e-mail klijenta, pošto nešto ne prihvata postavke... ali OK rešićemo valda i to...
Zgodno za surfovanje, posebno opcija "Run complete SLAX in memory", pošto stvarno sve radi prilično brzo...



PS
Cela instalacija SLAX na USB je na FAT particiji od 300 MB (zauzima oko 200MB), a radi se prostim kopiranjem 2 osnovna foldera i pokretanjem bat fajla, koji particiiju napravi SLAX butabilnom...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: pocetnik sam,izvinjavam se...02.07.2008. u 19:47 - pre 192 meseci
Pa ako si vec skinuo Ubuntu i ako si pocetnik, kao sto kazes, pa zasto ne iskoristis Wubi instaler i instaliras ubuntu kao obicni windows program. Ovo uvijek govorim i najvecim pocetnicima i niko nikada do sada nije zapeo na instalaciji.

Ako ne znas kako, samo ubaci ubuntu cd dok si u Windowsima i pojavit ce se prozor za instlaciju...
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: pocetnik sam,izvinjavam se...

[ Pregleda: 1448 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.