Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sojenica na Dunavu, kakvi materijali?

elitemadzone.org :: TechZone :: Sojenica na Dunavu, kakvi materijali?

[ Pregleda: 6439 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

an123
inzinjer

Član broj: 186618
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Sojenica na Dunavu, kakvi materijali?01.07.2008. u 16:22 - pre 192 meseci
Cao!

E ovako, imam par pitanja, pa ako neko ima neke ideje, savete puno bi mi koristilo.
Planiram da pocnem gradnju male vikendice - sojenice kod Dunava (na nekih 10m od samog Dunava). Medjutim, problem je sto za sada mogu da izdvojim malo novca, mozda tako do 800e max :(
Uglavnom, ja sam to zamislio ovako, da to bude kucica podignuta na stubove, zbog mogucih poplava, velicine tako do 25 kvadrata. Ja bih tamo isao najvise vikendom, na pecanje, nekad dovedem drustvo, porodicu,... ali da mozemo lepo da prespavamo, da ne prokisnjava, da ne duva, ipak je to tik do Dunava, ali i da mi leti ne bude mnogo vruce unutra. Ako bih uspeo napravio bih i neki wc unutra,i malu tus kabinu...
E sada, posto su mi sredstva tako ogranicena, gledao sam cene materijala i palo mi je na pamet sledece: napravim drvenu konstrukciju, sa njene unutrasnje strane postavim gipsane ploce, spolja da ide stiropor 5cm i stavim fasadu na njega... Ova kombinacija mi nekako ispada najjeftinija, ali zaista nisam siguran da li bi to imalo nekog smisla? Koliko bi moglo tako nesto da traje? Da li je iko uopste radio tako nesto?

Za pod sam razmisljao osb ploce, a krov ondulin ploce...

Svi predlozi su dobrodosli :)
 
Odgovor na temu

Sremac22240
Student
Beograd

Član broj: 159438
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.sidprojekt.rs


+1 Profil

icon Re: Sojenica na Dunavu, kakvi materijali?02.07.2008. u 00:11 - pre 192 meseci
Pošto nemaš para za ceo projekat hajde da krenemo od temelja. Recimo da je osnova 6x4m i da ti treba šest stubova u rasteru od 4x3m. Stubovi na kojima stoji sojenica mogu biti drveni ali to nije tako trajno rešenje. Ja bih išao na betonske 160cm dužine 25x25cm i izlio ih negde gde ti je blizu struja/mešalica, pošto je naselje verovatno udaljeno, i prevezao ih. 1m u zemlju 60cm iznad i to sve lepo nabio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Sojenica na Dunavu, kakvi materijali?

[ Pregleda: 6439 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.