Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osvetljenje-Light

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Osvetljenje-Light

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14160 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DJSanExtra
Branislav Grozdanovic
skola
Novi Sad

Član broj: 182500
Poruke: 6
*.opticon.hu.

Sajt: www.Radi-Se.com


Profil

icon Re: Osvetljenje-Light21.08.2008. u 23:13 - pre 191 meseci
DMX Kontroler,To ti je ustvari,stil svetla efekta,to je jako skupo ka i neki od tih efekata koji idu uz nju....
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.92.*



+9 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light21.08.2008. u 23:45 - pre 191 meseci
Sta je to "stil svetla efekta" ???

DMX je komunikacioni standard, baziran na RS485, koji omogucuje kontrolu velikog broja svetlosnih izvora (npr. reflektora) iz jednog centralnog kontrolerskog uredjaja. Pun naziv standarda je DMX512-A.
http://www.google.com/search?h...p;q=DMX&btnG=Google+Search

[offtopic]
Na Audio forumu u poslednje vreme nazalost ima mnogo poluinformacija i dezinformacija...
[/offtopic]

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 18:55 - pre 191 meseci
JOJ BOZE...Kupio sam chauvet kinta dmgx 311, i naravno problem...Spojio sam sve kako pise,namestio switcheve kakko treba i nece da radi...
Led dioda "DMX" se pali u ritmu muzike,motor se okrece,a sijalice ne sijaju...

Da li neko poseduje ovo,i da li moze da mi objasni kako da namestim da radi...

Treba da radi u alone modu,tj bez dmx-a,znaci u ritmu muzike...
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 19:47 - pre 191 meseci
Mislim da nemaju veze prekidaci.

Proveri sijalice unutra su dve 120V/300W, vezane na red pa direktno na 220/240V.

Pisem po secanju, proveri!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 20:00 - pre 191 meseci
Ja sam njih samo "ubo" na mesto koje je predvidjeno za to, i pored imaju neke dve zice,krute, i na vrhu njih neki krug isto od zice smotan, ne znam cemu to moze da sluzi...

Da li mozda ima odredjeno kako sijalica mora biti okrenuta? mozda treba da budu razlicito okrenute,da bi dobio rednu vezu...

Motor se vrti,a sijalice ne sijaju!

[Ovu poruku je menjao MasterElektroniK dana 23.08.2008. u 21:15 GMT+1]
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 20:18 - pre 191 meseci
Nema veze neizmenicni je napon, kako god da ih okrenes bice dobro.

Slikaj pa okaci, ili proveri napon na svaku sijalicu dolazi po 120V, a usput proveri i sijalice.

Mozda su prosto crkle ili samo jedna!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 20:24 - pre 191 meseci
ajd budite online,kacim odmah...

http://i37.tinypic.com/2vmivyp.jpg
http://i38.tinypic.com/fz3m8k.jpg
http://i34.tinypic.com/2147c6o.jpg

Ne razumem zasto bi ista crklo.kupio sam pre 8sati, i tek ukljucio...radilo na pocetku i sad nece...Vlakna u sijalici su ok,bar na izgled
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 20:40 - pre 191 meseci
Ma Ja sam uvek on line.

Te celicne zice su drzaci sijalica,zbog naglih promena smera, znaci mehanika.

Sijalice su halogene kako sam vec napisao, a sa slika se vidi da su na red spojene.

Mislim da efekat ima mogucnost Black-Out-a.

Proveri!!!!, mozda je stvarno nesto iskluceno.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 20:57 - pre 191 meseci
Ima 10 switcheva, pise da radi u ritmu muzike #1 treba staviti na on, ja stavi,sijalica DMX sija u ritmu muzike,motor se vrti u ritmu muzike,a ne sija...

zakljucak, SIJALICE!

ps. jel moguce da sijalica crkne ako se dodirne rukom??
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 21:26 - pre 191 meseci
Da!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 21:32 - pre 191 meseci
BOZE BOZE...narucujem 2 komada :)...

Da li smem da ih hvatam sa kuhinjskom krpom? ili da ih odma stavim onako kako ih dobijem, u onom puckavom najlonu...?

[Ovu poruku je menjao MasterElektroniK dana 23.08.2008. u 23:05 GMT+1]
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.223.*



+638 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light23.08.2008. u 23:40 - pre 191 meseci
pa ispitaj te sijalice, trebalo da moze omski
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 00:15 - pre 191 meseci
Citat:
guslac: pa ispitaj te sijalice, trebalo da moze omski



Trebalo da moze?????

Naravno da moze omski, ali sta ako covek nema Om-metar!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 08:51 - pre 191 meseci
Ma imam unimer,merio sam,i ne pokazuje nikakav otpor...probao sam sve vrednosti, od 200ohm do 2MOhm...Idem jos jednom da probam...

Merio sam...jedna ima 4,3ohm a druga 3,5ohm...

To znaci da valjaju?
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 10:21 - pre 191 meseci
Uzmi dva provodnika sa bananama na krajevima.

Na dva kraja stavi krokodile ili kako ih vec zoves .

Spoji po jedan kraj krokodilima sa jednim krajem sijalica.

Znaci ostaje ti po jedan slobodan kraj na svakoj sijalici.

Ukljuci kablove u struju, PAZLJIVO, a zatim PAZLJIVO spoji preostala dva kontakta na sijalicama.

Ako svetle znaci da su ispravne, budi brz jer se sijalice velikom brzinom zagreju.

VELIKI OPREZ,RADICES DIREKTNO POD MREZNIM NAPONOM!!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 10:56 - pre 191 meseci
POzdrav KOlegama mogu vas nazvati radnim kolegama posto vec 10 godina se bavim Rasvijetom na koncertima ili gdje vec partije smo radili imam lager u 4miliona eura vrijedan samo cu reci da posjedujem 60 mac 500 i 60 mac 600 i + teather light i + profile + dimmere i bazike lasere itd...
i puno toga ostaloga. Radim u AUstriji gdje je trziste jako plodno i imamo sve sto se tice light i tona sve raidmo. Ton posjedujemo NEXO 2 banane na svakoj starni po 24 boxa ps 8
takodje 2 banane po 24 boxa ps 10 i sdqa smo zbavili zaboravio sam model ali 2 banane po 16 boxova oni su najveci od nexo i bacaju na udaljenost 130 m i sve woofere za to flying ili zemljene ili koje hocete. sva popretna pojacala za to sve. imamo 8 mikseta itd nije da se hvalim ali samo hocu da kazem da smo ozbiljni...
Eh sada trazite za light nesto...
Ja imam iskustva jer raidm kod sebe kao light tehnicar...
Ako zelite party a pravite kao vidim imate stobo 2 kw nije lose to je dobro neka je hala za 100 ljudi jer ti strobo neces citavu noc ukljuciti i da ono udara to bi ubilo raju.
Nego pomalo ga udaras...
Kao prvo DMX = je digitalni signal kojim kontrolises citavo postrojenje koje si napravio ako je digitalno. I DMX signal (izlaz) ima max 512 kanala, kanali su ako nprj imas storboskop koji ima nemam pojma 6 kanala 2 kanala su za blinkanje jacina 2 za brzina blinkanja 2 za mjenjanje boje. itd to se sve podesi da ne bi doslo do preklopa kanala (adresa).

Eh sada da se vratim na party naravno moj prijedlog je treba vam koja traverza. To je aluminiska konstrukicja... mislim da znate sta je to.
evo slika http://www.event-renting.ch/shop/images/truss_2000_3punkt_g.jpg
ima raznih modela i sada pravite konstrukcije kakve zelite. TO je radi sigurnosti i tu vjeesate sta zelite naravno do neke kilaze ali moze poprilicno da izdrzi.
Druga stvar moja preporuka je da radite sa stvarima koje idu na DMX signal jer danas skoro pa sve ide tako mada ima skupih ali ima i jeftinih ne mora se kupiti martin stvar ali mozete nesto drugo kupiti koje je jeftinije... (Imate ROBE iz Ceske jako dobre stvari imam oko 10 komada)
A sada je LED tehnika tako da poprilicno puno toga ima sa led diodama...

Ne znam sto se tice parti imas strobo uzmes PAR 56 LEDS imas bolje koje su skuplje malo ali su kvalitetne jer imaju 3 w leds unutra i deru maximalno ali vidio sam i neke kineske nisu lose ali mislim da je 1 w led unutra.. to je idealno preko led stavis adresisas preko dip switch i iams rgb i onda blinkaj koliko hoces...
Moze i analogno da se urradi uzmete DImmer neki 6 kanalni ili 12 kanalni ali treba ti 32 ampera ako koristis 1 kw lampe. TO su par 56 ili par 64 i stavis frame sa raznim folijama i to blinka isto. Prednost led je to sto ti ne treba rezervana lampa ne treba ti dimmer ne treba ti folija. Znaci u startu si sa led u prednoti.
Pa imate moving heads to su mac ali imate manje 250 i 250+ http://www.rgshw.com/files/images/Mac250.JPG ili 300 http://www.bb-onlineshop24.de/catalog/images/MAC300.jpg oni su malo jeftiniji ali za parije su super ono imaju spot light i wash light spot ti treba. Ne moras uzeti martin mozes uzeti rorbe ili neki kineski. Samo ako uzmes martin onda to traje do vjecnosti.
Ima druga solucija uzmes sto je jeftinije Scanner, to je aparat koji ima izvor svijetlosti ima razne spotove i reflekcija se vrsi na spigli i spigla ima mali motor koji se pomijera i tako vrtis po prostoru. najbolji je martin mania http://www.dmcworld.co.nz/images/standard/maniascx500.jpg scanner. Naravno uvjek imate nesto jeftinije sto je isto ili slicno radi... http://www.laser-light-siegen....urces/_wsb_490x239_scanner.JPG
Eh za to sve jos dodate neku nebel masinu (dimnu masinu) i da presjek svjetla ima jos veci efekat. ima tu nekih malenkosti koje mogu da se dodaju tako da ako radis rock koncerte dodas six pack to je ovo: http://www.musikladen-passau.de/bilder/PAR64n.gif i onda kombinujes uvjek paran broj da su simetricne. Da su brije simetricne jer one idu na 6 kanalni dimmer tako da uvjek skoz lijeva i skroz desna se zajedno pale. i ide prema unutrasnjosti ili obrnuto...

Eh sad bi se vratio na DMX konsole... dans ih imate raznih. Ja koristim Road Hog http://fusionentertainment.files.wordpress.com/2008/05/hog1.jpg jako je skupa ali po mom misljenju je nesto najbolje za rad. Ima ih raznih kao sot rekoh ali ova je trenutno naj naj jest da ima malo federa 11 ali tako je super uradjeno pach da ne treba ti vise...
Uzeo sam njega (firma je uzela) zato sto je jako stabilan. Vjerovali ili ne sa njim sam radio 4 bine uzastopno velika hala radili za IBM i cetiri bine sam uspio raditi odjednom na jednoj je bilo blinki blinki rock parti drugoj dj trecoj govor 4 bio neko i nesto nemam pojma vise imam 4 neovisna dmx izlaza puta 512 imate preko 2000 kanala.
Ali za parti sta mogu da preporucim danas svi imaju laptop i imate DMx dongle to izgleda ovako http://www.lichtundtonversand..../html/0/dyn_images/1/50216.jpg
iamte od martin koji je poprilicno skup ali imate ulaz i izlaz a ovaj na slici ima samo izlaz.
I imate software koji se zove Martin light jockey usb http://www.mediaspectrum.de/_p-upl/90702055.jpg
Eh sada ima i raznih Das LIght ili kako vec drugih ja koristim Light Jockey zato sto je user frendly i samo radi sa MArtin dmx dongle (martin je prvi napravio ovo).
Na netu se moze naci i drugi dongle ili mozete sami sebi da napravite.

I sve sa laptop i misom mozete parti da radite. ako hocete da koristite federe onda vam treba dmx dongel sa ulazom i izlazom. I kupiti neku 24 kanalnu dmx konzolu kao nprj showtech oko 120 eura nova i stavite je na ulaz a izlaz je za dmx aparate i tako patch radite. Preko comp oderdite sta koji feder treba da znaci da znaci boja brzina itd... Light Jockey ima jako dobar forum i jako dobar help file na njemackom i engleskom...
I onda idete sve ostalo programiranje ucite i ucite sekvence kako praviti kako praviti scene itd... to sve mozete da vjezbate u Martin Light software imate tamo martin show designer sve napravite kao virtuano i vidite kako to radite sve mozete da stavite sve vrste aparate koje postoje.... dmx je standard i on mora da radi na svim dmx aparatima.

Sta bi ja jos nesto naglasio ovde ne znam citavo vrijeme pricam o martinu to je nesto najbolje sto ima na svijetu trenutno svijetska poznaat firma ali i najskuplja zasto to ?
Prvo to su stvari koje se non stop negdje vjesaju, prebacivaju utovaraju istovaraju u transportu itd cak sada sam vidio neke modele mogu na kisi da izdrze. U biti to je non stop u pokrenu pa ti ispadne pa ovo ono rijetko da se pokvari a kad otvorite tu masineriju pa vidite sta je unutra da vam mozak stane. kako je to sve uradjeno elektronika optika itd...

Druga stavr jako koja je bitna da gledate kako sta napraviti nije problme nesto objesiti negdje ali morate jako da pazite da je to sigurno da dodatnom sajlom to sve jos osigurate stan znas sta s emoze desiti i kad se nesto desi ako je to bilo sajlom ili nekim lancem sa odgovarajucom karabinom zakaceno onda vi ne odgovarate jer vi ste svoje uradili...
Jer ako je to na nekoj visini i padne nedaj Boze na covjeka mrtav jer te sve stvari moving heads su oko 30 pa nadalje kila ili neka lampa etc s4 jr zoom profili itd... to mora da se pazi jako.
Ja radim 10 godina i u deset godina se samo jedna nesreca desila i to na velikom skupu za neke novine prezentacije bile itd i pao je Tor od Arrija (2 kw lampa koja se koristi za osvjetljavanje bine prilikom govora da bi kamera imala skoro ap pravo svijetlo). Frame je dio koji se stavlja na lampu u koji se stavlja folija a tor je ili na nasem (vrata) je na lampi dio koji se svojetlo ogranicava da ne ide lijevo da ne ide gore dole itd evo slike: http://www.phonetic-gmbh.de/eb...R/PAR56RB_mit_tor_var1_500.jpg ova vrata su pala na zenu u glabi je pogodina ovaj cosak. sta je bilo kasnije ne pitajte ali bilo je gusto i srecom bilo je osigurano bila je sajla nije bila odgovarajuca i s*****...
To je kako bitno znaci osiguranje... ovde se ide u zatvor zbog toga festivam aerodom 2004 u austrji srusila se dio bine u party satoru, 24 cojeka povrijedjena organizator dobio 5 godjna zatvora. i mora placati ostetu tim ljudima nemam pojma koliko i zabranjeno mu je organizovanje vise ikakvog partija festovala itd....

Druga stvar koju morate da pazite i koja je jako bitna i za party. TO jest da ipak koristite neke lampe ili ili aparate koji su namjenjeni za rasvijetu bina ili partija ili cega vec. STa se desilo jendom radimo veliki Kick off party za telekom austrija i imali smo sve stvarno i jedan lik nesto je sam sklopio neku lampu i radilo je to za osvjetljavanje bar-a gdje se pice daje.
I nemam pojma Gospodin Boris Nemsic izlazi na binu i pozdrava i prica i covjke je najavio otvaranje bara kao pice jelo itd mozda nazvati bife. Kako smo mi stavili program da se bife osvijetli to je ono nei smooth light tako da se vidi nemam pojma hrana ovo ono. kako smo mi to ukljjucli da se postepeno pali osvijetljava samo crkla lampa koju je lik stavio neka njegova od 300w i znaci citavo postrijenje za rasvijetu je iskocilo, bok od 63 ampera je iskocio. znaci ton ide a rasvijete nigdje sve se ugasilo.Ljudi to je bruka bila nismo mi krivi ili sta vec nema zatvora ali to je bilo u novinama itd i naravno mi smo izgubili posao koji je bio vrijedan 800 000 eura 6 godina smo radili i tada smo usrali i nema vise. Ne znam to je jedino sto se grozno desilo... u mojih 10 godina

I Jos par savjeta za kraj ako sta kupujete kupujte prkeo ebay.com u americi su te stvari jako jeftine. Mada imas i ebay.de isto toga puno....
drugi savjet struju za ton savite na jedan izvor a struju za svijetlo na drugi izvor sta god da se desi bolje da jedno crkne nego obodvoje...
ako kome sta treba tu sam rado cu pomoci i bas mi je drago da se ova tema stovrila na ovom forumu jednom davno sam postovao u vezi necega za rasvijetu tema je bila izbrisana zasto nemam pojma. ali nebitno bilo proslo...

Jos da naglasim samo u ovom postu ne reklamiram firmu martin, nego somo sam davao primjer kako sta i koliko...
puno pozdrava....






 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 13:36 - pre 191 meseci
Proverio sam sijalice kako je Zeon rekao...rade obe...

Sada se dvoumim da li da rastavljam da vidim da li dobijaju napon,ili da reklamiram...ne znam sta cu......Pozz
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 13:57 - pre 191 meseci
S obzirom da je uredjaj pod garancijom, dalje ti ne mogu pomoci!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.84.*



Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 14:07 - pre 191 meseci
Fazon je sto ja nisam dobio garanciju,rekli su mi da tu nista ne moze da podje po zlu,tj nista ne moze da crkne sem sijalica...

Sutra ja idem za BG...

ps. Nosim bombu :))))
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Osvetljenje-Light24.08.2008. u 14:23 - pre 191 meseci
Uh, nemoj, dosta nam je kriminala u Prestonici!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Osvetljenje-Light

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14160 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.