Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzeparenje se isplati?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39606 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
95.180.62.*

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 17:24 - pre 163 meseci
Jedna mala anegdota na ovu temu...

Meni su prosle godine "odradili" Visa karticu, tako sto su preko Google-a platili nesto na internetu.

Posto tom karticom placam jako cesto, verovatno je neko prepisao brojeve sa kartice i upotrebio ih na netu.

Uredno prijavio u Banci, potpisao par papira i posle mesec dana dobio pare nazad...

Banke imaju crne fondove, tako da treba biti uporan i traziti odstetu
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 17:31 - pre 163 meseci
@ Nedeljko: Pa upravo je u tome stvar. Banka nema nista sa dokazivanjem i istraznim sudijom, to nije njihov problem.

@ Horvat: Ja ne znam zasto bi iko normalan nosio oba (odnosno 3) kljuca i jos i saobracajnu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 17:37 - pre 163 meseci
Istražni sudija će preko banke lako da sazna ko je korisnik kartice. Saznavanjem PIN koda se ne postaje korisnik. Štaviše, ime korisnika piše na kartici, pa banka istražni sudija zaista ne mora da kontaktira banku, ali to u istrazi ne menja ništa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 17:43 - pre 163 meseci
Pa da, ali banka nece nadoknaditi stetu, vec ce to biti (bar u teoriji) realizovano po sluzbenoj duznosti ili privatnom tuzbom (ako uopste osteceni dokaze ili okrivljeni prizna)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 17:58 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko:
Drugo, ti tvoji izgovori bi možda prošli kod policije, ali ne i kod istražnog sudije. Šta misliš, da je on sisao vesla, pa da tek tako poveruje u bilo koju priču koju mu optuženi složi? Kako da ne! Pitao bi te da li me poznaješ, pa odakle me poznaješ, pa šta zapravo znaš o meni, pa ako me ne poznaješ, što bi ti uzimao karticu da mi podigneš pare (možda ti dajem karticu koja nije moja, nego sam je ja negde ukrao), pa gde sam ti je dao i kada itd. Ako se utvrdi da sam ja u vreme krađe bio na 1km od bankomata na kome su pare podignute, tvoja priča ne bi prošla. Ne možeš tek tako da složiš priču i da to prođe kod istražnog sudije.

Prvo, mi ne moramo da budemo prijatelji da bi ja pristao da ti učinim neku uslugu.. Na kraju krajeva, kako dokazuješ prijateljstvo? Svedocima? Ja ću naći 10 svedoka da si mi ti najbolji prijatelj i to od detinjstva...

Sa druge strane sreli smo se tamo gde sam te ja odžepario... Ako sam te odžepario ispred kafića u ulici toj i toj, policiji kažem da smo se sreli tu i tu, i da smo se tu dogovorili da ti ja učinim uslugu. Na kraju krajeva, kako bi ja inače znao PIN broj kartice koji samo ti držiš u glavi, osim ako mi ga nisi sam rekao?

Nemoj da zaboraviš da u našem zakonu čak ne postoji nešto što se zove krađa automobila (Kao npr. Grand Theft Auto u Engleskom pravu), već se to tretira kao "neovlašteno korišćenje tuđeg vozila" i u pitanju je prekršaj iako je na automobilu možda razbijeno staklo a iz brave viri kalauz. Znači tužilac ne može da radi na osnovu sopstvenih viđenja stvari već na osnovu zakona i dokaza, i ako nema elemenata krivičnog gonjenja (a u ovom konkretnom slučaju nema), tužilac tu zatvara slučaj. Dalja procedura su privatne tužbe, ali to se svodi na ono što sam već objasnio.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 18:03 - pre 163 meseci
@wi-fi, a ko je to uopste i rekao?

po uslovima o.k. koje je ventura postavio
Citat:

18.Ako nakon prijavljene krađe vozila nije u mogućnosti da predoči osiguravaču originalne ključeve.

moras pokazati SVE kljuceve (inace bi pisalo u jednini)

stvar se odnosila na to da ti ukradu kljuc od vozila i ukradu ti vozilo (u kojem se sticajem okolnosti i vozacka nalazi,sto, ipak, nije bitno za o.k.)
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 18:04 - pre 163 meseci
Leba ti Venura prestani ljudima da dajes Pro tipove, neko ce ovo i da upotrebi
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 18:18 - pre 163 meseci
Pa naravno da nema veze s bankom ali kada bi pocinilac kradje bio identifikovan ne verujem da bi bas lako prosle te price pored gospode pendrecara.
Kad uhvate nekog mufljuza pa mu na gajbi nadju jos kradeni nakit, telefone ili sta god nece ga sigurno pustiti uz pricu: "Majke mi, dao mi dobar drugar.. zvacu ga da svedoci"
Tako i za tu karticu kad bi se otkrio pocinilac morao bi da malo bolje obrazlozi kako, gde i pod kojim okolnostima je dosao do kartice.. sta je uradio s podignutim parama. Sumnjam da su takvi veliki umovi da bi sklopili pricu bez supljina.
btw.. Cemu sluze kamere na bankomatima?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 18:50 - pre 163 meseci
@ Horvat: Ne moraju svi kljucevi (niti pise "sve"), vec jedan ili 2 (zavisi da li su dobijena 2 ili 2 + jedan rezervni sa sve kodovima). A ti si pominjao saobracajnu, tako da sam zato to spomenuo. Nije normalno saobracajnu ostavljati u autu, a vozacka je manje-vise nebitna za lopove...

@ HeYoo: Kamere sluze da se vidi ko je podizao cash, pa sad da li u vezi krivicnog dela ili radi razjasnjenja nesporazuma/zadovoljenja znatizelje (npr. drugarica tako saznala da joj decko par puta skinuo po 50-100e, a prvo pricala da je neko iz banke potkrada)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 20:07 - pre 163 meseci
lapsus u zadnjoj poruci, napisao sam vozacka umesto saobracajna

pominjao sam je jer je ventura prvo rekao da je neophodna i vozacka da bi o.k. isplatila odstetu

ne pise "jedan ili 2" pise "originalNE kljucEVE", dakle jednoznacno je mnozina
obicno uz kola idu 2 kljuca, jedan koristis, jedan ti je kao rezerva (ili ako bas hoces, neki automobili imaju vise kljuceva, poseban za vrata,poseban za bravu, znaci svi ti kljucevi puta 2)

a nego di ces drzati saobracajnu dozvolu? u novcaniku pored vozacke?
 
Odgovor na temu

marina1988

Član broj: 273325
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 20:08 - pre 163 meseci
Ma extra pokrade te i jos posle da te tuzi za uvredu....
Najbolje ja cu da se blamiram,da trcim s posla u policiju da prijavim kradju i da blokiram karticu,tako iz dosade!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 21:35 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: Prvo, mi ne moramo da budemo prijatelji da bi ja pristao da ti učinim neku uslugu.. Na kraju krajeva, kako dokazuješ prijateljstvo? Svedocima? Ja ću naći 10 svedoka da si mi ti najbolji prijatelj i to od detinjstva...


Samo još da objasniš gosn. sudiji u koju sam ja to školu išao, što svakako znaš obzirom da me poznaješ od detinjstva. Džaba ti svedoci. Ma, daj, ne tupi više. Istražni sudija ne bi bio to što jeste da je sisao vesla.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 23:34 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: Samo još da objasniš gosn. sudiji u koju sam ja to školu išao, što svakako znaš obzirom da me poznaješ od detinjstva. Džaba ti svedoci. Ma, daj, ne tupi više. Istražni sudija ne bi bio to što jeste da je sisao vesla.

Nije on sisao vesla, ali ne može da ti sudi bez dokaza... Kako objašnjavaš da ne može da ti se sudi za krađu auta već za neovlašćeno korišćenje, iako je svima jasno o čemu se tu radi...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!21.11.2010. u 23:38 - pre 163 meseci
Kako misliš bez dokaza, kad te je već uhvatio u laži da me "poznaješ od detinjstva"?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

NenadSM
Član broj: 70835
Poruke: 208
*.ptt.rs.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 00:24 - pre 163 meseci
Krivicni zakon Republike Srbije
(obratite paznju na stav4)
Falsifikovanje i zloupotreba platnih kartica
Clan 225.
(1) Ko napravi lažnu platnu karticu ili ko preinaci pravu platnu karticu u
nameri da je upotrebi kao pravu ili ko takvu lažnu karticu upotrebi kao pravu,
kaznice se zatvorom od tri meseca do tri godine.
(2) Ako je ucinilac dela iz stava 1. ovog lana upotrebom kartice
pribavio protivpravnu imovinsku korist,
kaznice se zatvorom od šest meseci do pet godina.
(3) Ako je ucinilac dela iz stava 1. ovog lana pribavio protivpravnu
imovinsku korist u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,
kaznice se zatvorom od dve do deset godina.
(4) Kaznom iz st. 2. i 3. ovog lana kaznice se i ucinilac koji to delo
ucini neovlašcenom upotrebom tudje kartice.
(5) Ko nabavi lažnu platnu karticu u nameri da je upotrebi kao pravu ili
ko pribavlja podatke u nameri da ih iskoristi za pravljenje lažne platne kartice,
kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(6) Lažne platne kartice oduzece se.


a za "neovlasceno koriscenje motornog vozila"

(obratite paznju na stav 2)

Neovlašceno korišcenje tudjeg vozila
Clan 213.
(1) Ko bez pristanka ovlašcenog lica koristi tudje motorno vozilo,
kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(2) Ako je delo iz stava 1. ovog clana ucinjeno provaljivanjem ili
obijanjem motornog vozila, ili upotrebom sile ili pretnje,
ucinilac ce se kazniti zatvorom od tri meseca do pet godina.
(3) Za pokušaj dela iz stava 1. ovog clana kaznice se...


@Ventura
Mani se te price da ce lopov da tvrdi da se poznajete.
Pa nisu sudije bas tako lude pa da poveruju da ste vi u dogovoru,
pa si ti bas zaludan od vremena da se vucaras po sudu i da si bas tog
jadnog LOPOVA nasao da neosnovano tuzakas, a on jadan i posten i eto ti si ga
nagovorio da umesto tebe podigne pare sa tvog racuna i dao mu PIN, a njemu nije bilo
sumnjivo, pa je on kao dobri Samaricanin tebi hteo da ucini uslugu.

Za pokretaca teme:
Posto su pare podignute pre prijave kradje - od para se oprosti, a sto se tice kradje kartice, podnesi prijavu protiv NN lica, jer ti je on ukrao i novcanik, sa sve dokumetima, pa u prijavi navedi da si prijavio Policiji i da su oni rekli da imaju snimak, pa ce ih istrazni sudija poterati jer kradja imovine se goni po sluzbenoj duznosti, jer tebi su u dokumetima bile i vozacka i LK i pasos i ko zna sta jos, pa to vise i nije sitna kradja.
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 09:04 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: Kako misliš bez dokaza, kad te je već uhvatio u laži da me "poznaješ od detinjstva"?

Kako me je uhvatio u laži kada sam našao 5 svedoka koji tvrde da su naši zajednički prijatelji i da smo odrasli zajedno.

Na kraju krajeva to da li se poznajemo je nebitno u celoj priči.. Ti kažem da si mi ti prišao na ulici (tamo gde sam te odžepario, dakle ne možeš da porekneš da si bio tamo) i da si me zamolio da iz nekog razloga skoknem do bankomata sa tvojom karticom i PIN kodom i da podignem novac. Tu je tvoja reč protiv moje, kršenja zakona nema, a nas dvojica možemo da se jurimo samo privatnim tužbama.

@NenadSM:
Zakon koji si pasteovao pokriva sasvim neki drugi segment zloupotrebe platnih kartica, i ne odnosi se na ovu priču ovde..

Možda smo se malo udaljili od teme, ali poenta priče je da ako te je neko odžepario, pri čemu je sa tvojom karticom i PIN kodom sa bankomata podigao novac, na osnovu snimka kamere je identifikovan i priveden, da nema šanse da dobiješ nadoknadu ni od banke, ni sudskim putem jer džeparoš ima više dokaza u svoju korist od tebe.

Ti si kao korisnik kartice potpisao i prihvatio da ćeš PIN čuvati tajnim, džeparoš nije ništa potpisao, dakle odakle njemu taj PIN kad ga ti čuvaš tajnim? Odakle - pa ti si mu ga dao. Nisi? Bio ti je zapisan u novčaniku? Pa čekaj, ti si se obavezao da ćeš PIN čuvati tajnim upravo zbog ovakvih slučajeva, i to je to. Izgubio si slučaj, od naknade nema ništa, i još si dužan da platiš troškove sudskog postupka.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

NenadSM
Član broj: 70835
Poruke: 208
*.ptt.rs.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 10:13 - pre 163 meseci
Ventura
To sto je lopov imao PIN nije dokaz da mu je covek dao PIN. Da je pogresio sto je kod imao u novcaniku koji mu je ukraden jeste njegova greska, ali ne znaci da je tu bio neki dil izmedju vlasnika kartice i lopova.
Po tebi ni jedan lopov nikad nebi bio osudjen, jer npr. ako si ti izasao iz kuce i slucajno zaboravio da zakljucas vrata, ne znaci da bilo ko sa ulice sme da udje i uzme iz tvoje kuce sta hoce i da posle na sudu kaze " vlasnik je ostavio otkljucanu kucu pa ja nisam kriv".
Posto vidim da o pravosudnom sistemu i sudstvu nemas pojma, mislim da je krajnje vreme da prestanes da dajes beskorisne komentare ili da se pre bilo kakvih komentara konsultujes sa nekim iskusnim advokatom ili sudijom, pa ces videti da sud bas i ne veruje obicnim lopovima, dzeparosima, secikesama vise nego coveku koji nema nikakvog razloga da tuzi bas tog "jadnog lopova" koji je po izjavi policajca vec od ranije poznat policiji po slicnim krivicnim delima.
Konsultuj pravnike, nije lose nauciti jos nesto novo.
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 11:13 - pre 163 meseci
U poslednjih nekoliko strana je svaki drugi post Venturin. Malo se zaneo u dokazivanju da lopov nije lopov.
Tačno je da pin ne treba držati u novčaniku, ali nije tačno da lopov nije lopov ako iskoristi ukradenu tuđu karticu i tuđi pin.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 11:48 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: Kako me je uhvatio u laži kada sam našao 5 svedoka koji tvrde da su naši zajednički prijatelji i da smo odrasli zajedno


Pa, tako sto ni ti ni tvoji svedoci ne znate nista o meni i mojoj proslosti. Vrlo se jednostavno dokazuje da lazete.

Samo ti sanjaj da bi ti takvi fazoni prosli kod sudije. "Zamolio me je da mu dignem pare". Kako da ne! Odmah se postavlja pitanje motivacije. Sa druge strane, motivacija za kradju uvek postoji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.iter.org.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!22.11.2010. u 13:25 - pre 163 meseci
Onih 5 svedoka bi morali da pokazu neke ne-photoshopirane slike o tome kako ste "odrastali zajedno", a pretpostavljam i da bi morali da zivite geografski blizu, jer tesko da ste isli zajedno u vrtic ako si ti ziveo u Vranju a on u Subotici.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39606 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.