Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzeparenje se isplati?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39539 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 15:25 - pre 191 meseci
Ovaj

Pogledaj ugovor sa bankom - ako je kartica Maestro, moraju ti vratiti pare.

Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.

Ako nije, za Visa debitne/EC kartice nemam pojma kakva je praksa, posto doticne koristim samo kao kreditne, gde se pravila jasno znaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 15:37 - pre 191 meseci
Citat:
Horvat: pa mozda misle ovako
banka "odakle mi znamo da ti nisi pozajmio karticu doticnoj osobi,sve je lepo sa pin brojem podignuto"

Postoji krivicna prijava policiji. Mislim, ako bi ti rizikovao da istalis 200 evra sa ortakom a da te zato murija krivicno goni, super. Samo banku to apsolutno ne interesuje, to je izmedju tebe i policije a njihovo je da ti vrate pare.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ovaj

Pogledaj ugovor sa bankom - ako je kartica Maestro, moraju ti vratiti pare.

Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.

Ako nije, za Visa debitne/EC kartice nemam pojma kakva je praksa, posto doticne koristim samo kao kreditne, gde se pravila jasno znaju.

Upravo tako. Zato me i zbunila cela prica, te pare jednostavno moraju biti vracene. Pogotovo sto se reagovalo skoro momentalno.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 17:53 - pre 191 meseci
Citat:
ventura: Što se tiče policije, kod nas će ti to običan policajac otvoreno reći, dok bi u USA izgubio posao kad bi ti to otvoreno rekao, ali se ni njihova policija ne odnosi ništa bolje prema takvim slučajevima od naše.


E, bas me nasmeja....

Prvo, kamere su apsolutno svugde, i apsolutno se uvazavaju kao dokazni materijal. Ima ih u svakoj radnji, na bankomatima, na
benzinskim pumpama, svakoj vecoj raskrsnici, uzduz na autoputevima (obicno stoje na metalnim banderama sa vidljivim solarnim
panelima za napajanje).

Sasvim regularno se na osnovu video snimka dobijaju saobracajni tiketi. Ja licno sam ga dobio za desno skretanje na crveno svetlo
bez obaveznog stop-a (stigne lepo papir sa tri snimka, na svakom na margini vreme u milisekundama). Nekada ima i vise snimaka na
kojima se vide i lice vozaca kao i registarska tablica. Rasprava na sudu (sto se moze u ostalim slucajevima) i osporavanje su potpuno
iluzorni.

(...najbolja fora je snimak u kojem je pred ulazak na raskrsnicu gde se pali crveno snimljen vozac, ....a na sledecem snimku i
atraktivna suvozacica koje na prvom snimku iz nekog razloga nema,...a pristigao koverat sa tiketom i snimcima otvara
njegova supruga, koja nije ista osoba kao i pomenuta sa snimka....)

Snimci sa security kamera se sasvim lepo koriste kao dokazni materijal za rasvetljavanje ubistava, kidnapovanja, tuca na parkingu
i slicnih stvari.

Za ovakav slucaj bi lopov bio uhapsen u roku od najvise par sati, zavisno od toga cime su raspolozive patrole trenutno zauzete,
izveden pred sudiju i sasvim moguce poslat u toku istog dana na izdrzavanje kazne , koja bi odprilike bila reda velicine 6 meseci
do vise godina, zavisno od toga koji mu je ovo put da ga uhvate u istom ili gorem poduhvatu.

Sto se kartica tice, apsolutno svaka Visa/Master Card otpisuje sve troskove napravljene od momenta za koji si rekao da od tada
kartica nije u tvom posedu. Ako su troskovi veci, pokrece se policijska istraga.

Raspoloziva tehnika je tu - zakoni fizike se cesto pokazuju kao potpuno imuni na geografiju. Sve ostalo zavisi samo od naroda - da
li se lopovluk smatra lepim i pozeljnim ili ne. Ako je odgovor 'da/moze', onda pandur nece imati problema da tolerise lopova, niti ce
osteceni smoci snage da ga pronadje i premlati k'o vola (...'ma pusti'...), niti ce banka smatrati da je OK za biznis da pusti da joj
musteriju krade kako ko stigne, niti ce takav slucaj odjekivati medju klijentima banke kao signal da joj masovno okrenu ledja i
zatvore racune....



[Ovu poruku je menjao milanche dana 25.07.2008. u 19:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.83.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 18:38 - pre 191 meseci
Voleo bih da oni koji tvrde da se snimljeni video-materijal sa sigurnosnih kamera ne priznaje na sudu
to dokumentuju ovde clanom zakona koji o tome govori.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.185.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 19:37 - pre 191 meseci
Ali meni je fascinantno ono kada ker kaze "znamo ko je u pitanju, sacekacemo da se nakupi 40-50 slicnih prekrsaja, pa cemo tek tada da ga hapsimo". Zato nam je ovako i sjebana ova zemlja.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 19:43 - pre 191 meseci
Citat:
Kernel-1: Voleo bih da oni koji tvrde da se snimljeni video-materijal sa sigurnosnih kamera ne priznaje na sudu
to dokumentuju ovde clanom zakona koji o tome govori.


Pa pokretacu teme je receno da ''ne mora biti dobar dokaz na sudu", sta god to znacilo.
Niko nije rekao da se ne priznaje, ali nije ''validan'', valjda.

U svakom slucaju, treba procitati ono sto je milanche napisao. To sve objasnjava.
 
Odgovor na temu

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 01:37 - pre 191 meseci
Da slazem se sa svim sto je receno, ali ...

Da banka vrati pare - tesko, pare su uzete od trenutka kada mi je novcanik pokraden pa DOK nisam prijavio kradju. Njemu je tih 15-ak minuta bilo dovoljno da odradi posao. Cim sam prijavio kradju kartice su blokirane i prva transakcija koju je pokusao posle blokade je naravno bila neuspesna. Tako da banka definitivno nema sta da mi vraca, oni su ok odradili svoj deo posla.

Sto se tice kamera i "cak ni to nije validan dokaz na sudu" e to stvarno ne znam ni ja. Mozda kada bi taj dzeparos dosao sam na sud i dao izjavu da me pokrao... eto to bi bio ok dokaz za njih.

Ovo me sve podseti na jedan slucaj od pre 2 godine,
parkiram auto, zaboravim da izvadim radio... izadjem napolje, doceka me razbijeno staklo, unistena komandna tabla i naravno odnesen radio. To mi je bio drugi put da mi kradu radio (mozda sam ga 5 puta u zivotu zaboravio u autu), ali me sje*alo to sto je autio kabriolet, znaci malo dete moze da otkopca ciradu ili za sekund da je zavrne i ubaci ruku, udje gospodski kroz vrata, uzme radio i ode. A kreten to nije provalio i morao je da mi lomi staklo, a auto nije bas po nasim standardima pa sam cekao 5 dana na novo staklo...
I iznerviram se, odem u MUP i prijavim to.

Prodje od tada par meseci, stize mi poziv za sud. Pojma nemam o cemu se radi, odem tamo i dobijem obavestenje kako je "Ime i prezime, adresa ta i ta" oslobodjen optuzbi (ili kako li se vec kaze) da mi je polupao auto. Znaci nasli su nekoga, sa imenom i prezimenom, utvrdili da je on to odradio ali su ga pustili zbog nedostatka dokaza. Pa kako su onda nasli toga, mislim otkud taj lik u celoj prici. Nadju ga pa puste... Cudi me da mi nisu naplatili troskove istrage ili sudjenja...

ps. Ovo sto Milance i Ivan rekose, "Sto se kartica tice, apsolutno svaka Visa/Master Card otpisuje sve troskove napravljene od momenta za koji si rekao da od tada
kartica nije u tvom posedu. Ako su troskovi veci, pokrece se policijska istraga. " raspitacu se za to, ali majke mi nije mi problem za tih 600e koliko mi smrdi ti ponasanje inspektora/sudija... Ko zna mozda dele lapo-lapo sve, ali ok necu stati na prici, od ponedeljka cu da vidim da uzmem snimke, pa cu videti sta i kako dalje...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 02:04 - pre 191 meseci
Kako se ne priznaje video snimak? A u onom slucaju "patike za Kosovo"... Ili kako im dune.

Mene jako nervira ovakav stav policije povodom ocigledne kradje!

Znaju covekak koji krade, imaju dokaz o konkretnoj kradji, a nece da ga gone?!

Policija koja ne hvata lopove!?

Ovo nema nigde...........
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 03:01 - pre 191 meseci
Citat:
New Village DC: Kako se ne priznaje video snimak? A u onom slucaju "patike za Kosovo"... Ili kako im dune.


koliko se secam,sutradan su te "devojke" imale interview za neku tv stanicu,a da li su zavrsile u zatvoru ne znam...a i ako jesu to je jedino jer je toliko bilo po tv-u svuda da su morali nesto da urade,cista norma

[disclaimer:potpuno subjektivno misljenje ni delic ne mora biti istinit]

Citat:
New Village DC: Ovo nema nigde...........


na zalost ovde ima :(
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.193.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 04:49 - pre 191 meseci
Citat:
kelja: Niko nije rekao da se ne priznaje, ali nije ''validan'', valjda.


Bojim se da nisi shvatio izraz "validnost" u ovom kontekstu. "Validan" znaci
"priznat" (prevod - "ima dokaznu vrednost na sudjenju").

Jos jednom - po kom to zakonu je snimak snimljen sigurnosnom kamerom ne-validan?
Pa koja je onda svrha tih kamera? Ukrasna? :)

@pokretac teme - Samo taj snimak u ruke, a onda sa snimkom na sud.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 06:50 - pre 191 meseci
Citat:
ps. Ovo sto Milance i Ivan rekose, "Sto se kartica tice, apsolutno svaka Visa/Master Card otpisuje sve troskove napravljene od momenta za koji si rekao da od tada
kartica nije u tvom posedu. Ako su troskovi veci, pokrece se policijska istraga. " raspitacu se za to, ali majke mi nije mi problem za tih 600e koliko mi smrdi ti ponasanje inspektora/sudija... Ko zna mozda dele lapo-lapo sve, ali ok necu stati na prici, od ponedeljka cu da vidim da uzmem snimke, pa cu videti sta i kako dalje...


Da se razumemo - to sam rekao sigurno vazi za okruzenje u kojem zivim - da li je tako u Srbiji, apsolutno ne znam, i najmerodavniji je ugovor koji si
potpisao sa provajderom kartice (tj. bankom).

Dodji u posed snimka obavezno, ima mnogo nacina na koji se taj snimak moze upotrebiti da tih ukradenih 600e ispadnu nevidjeno gorki.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 09:08 - pre 191 meseci
Citat:
a4u:
Da banka vrati pare - tesko, pare su uzete od trenutka kada mi je novcanik pokraden pa DOK nisam prijavio kradju. Njemu je tih 15-ak minuta bilo dovoljno da odradi posao. Cim sam prijavio kradju kartice su blokirane i prva transakcija koju je pokusao posle blokade je naravno bila neuspesna. Tako da banka definitivno nema sta da mi vraca, oni su ok odradili svoj deo posla.

Sta pricas?! Duznost banke, izdavaoca tvoje kartice, je da te zastiti od svih neovlastenih transakcija. Apsolutno je irelevantno da li si ti svestan da su ti ukrali karticu ili nisi. Mogao si i da ostavis novcanik na krovu automobila i odes kuci da spavas. Postoji dokaz o neovlastenoj transakciju, u vidu policijske prijave i snimka sa sigurnosne kamere ATM-a, i tu je celoj prici kraj. Nije tvoj posao da dokazujes da je to bila neovlastena transakcija, tvoje je samo da prijavis, a njihov posao je da zarad svog interesa pokusaju dokazati suprotno.

Posto se meni (pu pu pu) do sad nije desilo da mi kradu karticu, nemam licnih iskustava kako izgleda boriti se sa domacim vetrenjacama, ali me vrlo interesuje kako ce se tvoj slucaj zavrsiti. Zahtevaj od banke da ti vrate 600 EUR, jer je to njihova obaveza, a ne dobra volja! Ako budu tvrdili da je njihova politika da novac u takvim slucajevima ne vracaju ostecenoj stranci, molim te podeli to ovde javno.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 12:26 - pre 191 meseci
Citat:

Bojim se da nisi shvatio izraz "validnost" u ovom kontekstu. "Validan" znaci
"priznat" (prevod - "ima dokaznu vrednost na sudjenju").


Nisam. :)

Ma vidi, evo sad sam bas porazgovarao sa svrsenim pravnikom.
Kaze da snimak moze biti dokaz, dakle, pogresio sam.
(Pitanje je zasto je pokretacu teme sugerisano da ne moze prakticno nista sa snimkom, da snimak ne mora biti dobar dokaz)

Srpski sud uvazava ociglednost, moram priznati da sam prijatno iznenadjen. :)

Mada, evo sad sam ponovo odgledao "U ime naroda", i tu mi se posebno dopala recenica koju izgovara Petar Bozovic:

"E, crni Milutine, kad ces vec jednom nauciti da ne vjerujes rodjenim ocima".

A ima veze i sa ovom temom. :)




 
Odgovor na temu

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 12:58 - pre 191 meseci
Citat:
boccio: Sta pricas?! Duznost banke, izdavaoca tvoje kartice, je da te zastiti od svih neovlastenih transakcija. Apsolutno je irelevantno da li si ti svestan da su ti ukrali karticu ili nisi. Mogao si i da ostavis novcanik na krovu automobila i odes kuci da spavas. Postoji dokaz o neovlastenoj transakciju, u vidu policijske prijave i snimka sa sigurnosne kamere ATM-a, i tu je celoj prici kraj. Nije tvoj posao da dokazujes da je to bila neovlastena transakcija, tvoje je samo da prijavis, a njihov posao je da zarad svog interesa pokusaju dokazati suprotno.


Evo i sda sam zvao Raiffeisen banku koja mi je izdala kartice (inace u izvestaju MUPa se to izgovara Rafauzen...) i kazu lepo da su oni odgovorni za sve transakcije koje su obavljene od trenutka blokiranja kartice, a za ostale transakcije odgovorna je osoba koja je podizala pare sa bankomata, odnosno dzeparos. Naravno nikakve transakcije ne mogu biti ostvarene kada se kartica blokira (osim mozda u Srbiji), tako da oni ne snose nikakvu odgovornost... Ne znam kako je to napolju, ali mi je ovo logicno za Srbiju, pa mislim da bi jedno 5% vlasnika kartica odmzah dovelo prijatelje iz raznoraznih bivsih drzava (ako ne i iz komsiluka) da ih "pokradu" pa podelili pare, znas i sam kada bi ih pohvatali ovi nasi, tako da su se banke na vreme zastitile od srpskog posla.

A zasto im sniman nije 100% validan... ne bi me cudilo zato sto je slika crno-bela ili ga tretiraju kao detektor lazi, ok je ali nije to to ili tako nesto, to samo oni znaju.

Nista, javljam se sa novim informacijama
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 13:29 - pre 191 meseci
Moj predlog je da, kad dodjes do snimka, posaljes to nekako nekoj TV stanici (recimo omrazenoj, izdajnickoj b92) i ispricas im ovo sto si ispricao nama. Siguran sam da ce im biti zanimljivo. :)



Ne bih preduzimao pajser-akcije ''prevaspitavanja'', jer tu moze svasta da se desi.
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 14:33 - pre 191 meseci
OK. A ako neko zamoli "coveka na ulici' (prijatelja , komsiju sa kojim se "tali") da mu sa automata podigne pare zato sto mu je ruka u "gipsu" pa potom pozove banku i prijavi kradju kartica?
Sta onda imamo : 1. Izjavu "ja sam pokraden"
2. Snimak sa kamere
3. Izjavu "lopova" da je sve namestaljka
Predpostavljam da je zato snimak sa automata mozda a mozda i ne dokaz na sudu. Ovo je samo jedan od primera sta domisljati dzeparos moze izjaviti na sudu i tu sudija ima velikih problema sa rec protiv reci
Policija vise nesme da nas bije a i izjavu iz policijske stanice bez advokata mozes povuci na sudu sa obrazlozenjem da su ti pretili
 
Odgovor na temu

.qwerty.

Član broj: 125936
Poruke: 140
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 15:07 - pre 191 meseci
Kada dobijesh snimak, okachi ga obavezno !!!
011100010111011101100101011100100111010001111001
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 15:29 - pre 191 meseci
Citat:
a4u: Evo i sda sam zvao Raiffeisen banku koja mi je izdala kartice (inace u izvestaju MUPa se to izgovara Rafauzen...) i kazu lepo da su oni odgovorni za sve transakcije koje su obavljene od trenutka blokiranja kartice, a za ostale transakcije odgovorna je osoba koja je podizala pare sa bankomata, odnosno dzeparos. Naravno nikakve transakcije ne mogu biti ostvarene kada se kartica blokira (osim mozda u Srbiji), tako da oni ne snose nikakvu odgovornost...

Cek, cek... Znaci ti moras dzeparosa da juris za svoje pare? Brate... zona sumraka. Ja i dalje nekako, nekom mrvicom mozga odbijam da poverujem u ovo.

U svakoj normalnoj zemlji, banka je duzna da ti nadoknadi sredstva otudjena neovlastenim transakcijama. Mislim, to je postulat bez kojeg bi se ceo sistem elektronskog (bezgotovinskog, kakogod) placanja urusio kao kula od karata. Kradja kartice iz dzepa je samo jedan, i to najprostiji nacin kradje. Kakav je to odgovor "mi smo odgovorni samo za blokiranje kartice"?! Pa bre, klijent treba samo da dodje u banku sa izvodom racuna, pokaze na transakciju i kaze "Ja ovo nisam platio!". A dalje je posao banke da gleda ko je merchant, sta se tu desilo i sta ce ispasti.

Pa sta je sa skimmingom!? Da ne idemo uopste dalje od toga? Neko mi skimmuje karticu, skine sa nje celu moju zivotnu ustedjevinu i sta ja treba da radim? Osedlam konja, organizujem poteru i idem da vesam lopova?! Ustvari ne mogu cak ni da ga vesam... ovo je sad pravna drzava... Cak i da ga panduri uhvate i osude - on kaze "nemam pare" i sta onda? Sta ja dobijem? Kako moze banka da kaze da ne snosi odgovornost ako mi je neko skimovao karticu i svukao sve pare?!?

Pojma nisam imao da to tako kod nas funkcionise... Bogme, ima da se dobrano raspitam u svojoj banci oko svega toga, ako je ovo tacno ima pred njima makazama da isecem sve kartice.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 15:39 - pre 191 meseci
Evo sad sam nasao:

(''Rafauzen'' banka) :)

Clan 9 Ugovora o koriscenju VISA Revolving kreditne kartice

U slucaju da su osnovna ili dodatna kartica izgubljene, ukradene ili na drugi nacin zloupotrebljene, korisnik je duzan da bez odlaganja o tome obavesti banku i nadlezne organe, ali je u svakom slucaju duzan da izmiri sve obaveze nastale zakljucno sa istekom 24 casa dana u kome je izvrsio pismeno obavestavanje banke o gubitku/kradji/zloupotrebi osnovne ili dodatnih kartica.

Znao sam da te ugovore treba pazljivije citati. :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-164-186.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!26.07.2008. u 16:12 - pre 191 meseci
@kelja,meni to nesto nije jasno,kakve troskove je duzan da izmiri?one sto je lopov napravio???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39539 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.