Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzeparenje se isplati?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39440 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!02.08.2008. u 00:37 - pre 191 meseci
da,to mi bas nije bilo jasno ,kakve veze ima "iskoriscenost" ,kad moze i 10 kartica imati isti pin,to nema apsolutno veze
jedino sto bi se sa "zastitinim" pin-om povecao broj pin brojeva u bazi podataka 2 puta
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.240.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!02.08.2008. u 01:15 - pre 191 meseci
U pravu ste. Uopšte nisam razmišljao o tome. Eto, razlog više da se uvede PIN kod za slučaj da vas neko natera da mu date PIN. Mada, u realnosti, verujem da je mnogo veći procenat ukradenih kartica (i pin kodova zapisanih na papirićima) nego izvlačenja pin koda od vlasnika kartice nasilnim putem, mada ne kažem da se to ne dešava.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

danilo.s

Član broj: 13198
Poruke: 81
*.hsd1.tn.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!02.08.2008. u 18:07 - pre 191 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Samo da razjasnim ovu sitnicu...

Svrha PIN-a je da šansu za uspešno korišćenje kartice svede na 1:9999 za one koji ga ne znaju.

Niko i nigde ne kaže da dve različite kartice ne mogu imati isti PIN.

Razmislite najzad, na svetu / u Srbiji / Beogradu / vašoj banci sigurno postoji više od 10.000 aktivnih kartica ;)


Da malo doprinesem off-topicu. ;)

Pretpostavljaš da PIN uvek ima 4 cifre. Kad smo žena i ja otvarali račun u SAD, mogli smo da biramo PIN. Odlučili smo se za broj od 8 cifara koji važi i za moju i za njenu karticu.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Neki su bas alergicni na kriminal07.09.2008. u 07:22 - pre 190 meseci
Oba slucaja su se desili nedavno.

Prvo je uzorni komsija primetio lopove u komsijskom dvoristu, zvao sluzbu 911 da bi
brzo dozvao intervenciju policije. Posto se to nije desavalo dovoljno brzo, tj. lopovi
su vec odlazili, uzeo je stvar u svoje ruke, par puta sprasio dvocevku, ubio obojicu
(ilegalni imigranti iz Kolumbije sa bogatim kriminalnim dosijeom). Na kratkom sudjenju,
posto su preslusali snimak razgovora sa 911, porota je jednoglasno donela oslobadjajucu
presudu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Horn_shooting_controversy

Juce ili prekjuce, naoruzani provalnici su upali u kucu, a keva nesto nije bila dobre
volje, pa je najblizem uhvatila pusku, pritrcao muz, ona uzela teglicu/svecnjak pa
jednog od njih odalamila po glavi, posle cega je muz oteo pusku. Epilog - upucali su
oba provalnika, jedan je mrtav, a drugi na intenzivnoj nezi.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,417122,00.html

...lako je zaje*avati se sa Chuck Norris-om...ovi amateri su mnogo nezgodniji...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!07.09.2008. u 08:34 - pre 190 meseci
Zapadnoevropske demokratije uvek su bile eldorado svih lopova i secikesa. Srbija je bila rajsko, postno drustvo.

za sve je "kriv" predsednik Kennedy koji je uveo tezu da je Zapad free world, a u slobodnom svetu policija ne tuce i ne trkeljise narod kao sto to rade kamjunists ! Sad to je pametan sistem jer milioni ljudi nesmetano zive i rade i krecu se, ali se mora racunati i na porast kriminala jer ni njih nema ko da spreci. Da li ste nekad gledali demonstracije na zapadu ? Policija superopremljena kao ovce prima udarce od razjarenih demonstranata, na sastanku npr G8 u Genovi ili New Yorku. Mislite da bi to bilo moguce u SSSR? O ne. Po ulasku Madjarske i Slovenije u Sengen, pojavila se banda iz Madjarske koja je peljesila skutere u pogranicnim delovima Italije. Naravno uhvaceni su, ali teskom mukom jer granice nema i kako da ih zaustavite, ali to je cena toga da nas miliona slobodno putuje svugde.

Srpska policija isto radi sada kao i zapadna. Nikad bolje opreme i nikad vise kriminala. Jednostavno, sta ih briga, jer bolje im je da se pokoka i 20 ljudi i opljacka 5 banki nego da gospodja sa pekinezerom sutra u politici se zali kako ju je policajac br 3311xx124 Mile Jovanovic trkeljisao i trazio cak licnu kartu. Ministar bi morao da da ostavku, a onda bi on i odlepio. A ne, to se nece desiti.

Slicno mi se zalimo kako su klinci problematicni, kako puse, duvaju i karaju se vec u osmeletki, a roditelji ih poducavaju da ako ih pogleda mrko profesor da odmah ce dovesti advokata. Ja da sam profesor rekao bih: oprostite Ucenice sto sam prosao pored tebe dok duvas i molim te nemoj jako da karas Maricu juce nije mogla na fizicko. Ajde zdravo i pozdravi oca.

You get what you will pay for.


 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!07.09.2008. u 09:02 - pre 190 meseci
Društvo im za par vekova ni pedalj nije odmaklo od divljeg zapada.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!07.09.2008. u 17:11 - pre 190 meseci
E moj Jablane, pomislim nesto...dok su oni primitivno vesali konjokradice na prvo drvo, i skupljali se
da izaberu serifa, mi smo vec vekovima bili hajduci, imali mreze jataka, presretali karavane...i sad
hoce nesto preko noci...ne ide to tako.
 
Odgovor na temu

marina1988

Član broj: 273325
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 13:25 - pre 163 meseci
Pozdrav svima....
Juce su mi ukrali novcanik sa parama i licnim dokumentima,karticom na kojoj je bas juce legla uplata :((((((((( a u novcaniku je naravno bio i pin kod sa kartice tako da su lopuze sve skinule,ostavili mi 1000din na racunu(bas su velikodusni)
Prelistavala sam vase poruke i naisla na poruku:Pogledaj ugovor sa bankom - ako je kartica Maestro, moraju ti vratiti pare.

Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.

Ako nije, za Visa debitne/EC kartice nemam pojma kakva je praksa, posto doticne koristim samo kao kreditne, gde se pravila jasno znaju.
Ja imam MAESTRO KARTICU,ali u ugovoru ima 9CLANA i nepise o tome da vracaju pare iz banke,pa me interesuje da li je nekome do sada vraceno,prijavila sam odmah u banku,ali su dzeparosi za 15min iz dve banke skinuli pare,bili smo u policiji(sreca pa imam ,,neke" veze) tako da cu imati od nedelje snimak iz banaka gde su uzete pare,mada se iskreno i nenadam,para nema pa nema :D
Kako mogu da dodjem do ostalih clanova o ugovoru iz OTP BANKE(predpostavljam da ih ima jos ne samo 9,kao sto ja imam ugovor)
UNAPRED HVALA
 
Odgovor na temu

marina1988

Član broj: 273325
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 13:32 - pre 163 meseci
Pozdrav svima....
Juce su mi ukrali novcanik sa parama i licnim dokumentima,karticom na kojoj je bas juce legla uplata :((((((((( a u novcaniku je naravno bio i pin kod sa kartice tako da su lopuze sve skinule,ostavili mi 1000din na racunu(bas su velikodusni)
Prelistavala sam vase poruke i naisla na poruku:Pogledaj ugovor sa bankom - ako je kartica Maestro, moraju ti vratiti pare.

Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.

Ako nije, za Visa debitne/EC kartice nemam pojma kakva je praksa, posto doticne koristim samo kao kreditne, gde se pravila jasno znaju.
Ja imam MAESTRO KARTICU,ali u ugovoru ima 9CLANA i nepise o tome da vracaju pare iz banke,pa me interesuje da li je nekome do sada vraceno,prijavila sam odmah u banku,ali su dzeparosi za 15min iz dve banke skinuli pare,bili smo u policiji(sreca pa imam ,,neke" veze) tako da cu imati od nedelje snimak iz banaka gde su uzete pare,mada se iskreno i nenadam,para nema pa nema :D
Kako mogu da dodjem do ostalih clanova o ugovoru iz OTP BANKE(predpostavljam da ih ima jos ne samo 9,kao sto ja imam ugovor)
UNAPRED HVALA
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 15:44 - pre 163 meseci
Citat:
marina1988:
Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.

Tako je!
Jos im pripreti i da ces dati sve unovine, a ako ih ni to ne uplasi, pripreti da ces odrezati sebi prst ili cak stupiti u strajk gladju ispred neke filijale.

Dosta je vise toga da ljudi sami placaju za svoje gluposti. Vreme je da neko drugi malo podmiruje te racune!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 15:55 - pre 163 meseci
Zasto bi ti morali vratiti pare bas za Maestro karticu? Po cemu je onda tako manje bitna nego ostale? Smesno...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 16:51 - pre 163 meseci
Na nekim karticama je novac osiguran od kradje, moguce da je i na Maestru, mada ne verujem ipak je to debitna kartica.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 18:32 - pre 163 meseci
Citat:
marina1988:
Juce su mi ukrali novcanik sa parama i licnim dokumentima,karticom na kojoj je bas juce legla uplata :((((((((( a u novcaniku je naravno bio i pin kod sa kartice tako da su lopuze sve skinule,ostavili mi 1000din na racunu(bas su velikodusni)

Jel ti ovo reklamiraš sopstvenu glupost ili hoćeš nešto drugo da nam kažeš?
 
Odgovor na temu

marina1988

Član broj: 273325
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 19:25 - pre 163 meseci
Hvala Odine ali stvarno nemam nameru da ostanem ceo zivot bogalj zbog tih para :)))))))))
Nekazem da je manje bitna,daleko od toga,nego sa procitala ovo :
Pogledaj ugovor sa bankom - ako je kartica Maestro, moraju ti vratiti pare.

Ako odbiju, lepo im reci da ces o svemu tome obavestiti MasterCard korporaciju i zatraziti istragu koja moze znaciti i gubljenje licence.
Pa mi sad nije jasno,da li moze nesto po tom pitanju ili ne.
Kako mislis sopstvenu glupost i zasto bi reklamirala?????????????????????
Jednostavno su mi sva dokumenta u novcaniku,jer ne znam kad ce mi zasta zatrebati!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 19:44 - pre 163 meseci
Citat:
marina1988
Kako mislis sopstvenu glupost i zasto bi reklamirala?????????????????????
Jednostavno su mi sva dokumenta u novcaniku,jer ne znam kad ce mi zasta zatrebati!

Držati kreditnu/debitnu karticu i PIN kod u novčaniku je definicija gluposti.

PIN kod - četiri cifre! Ako neko nije u stanju da upamti četiri cifre, ne samo da ne bi trebalo da ima karticu, nego ne bi smeo da izlazi iz kuće bez pratioca.

P.S. Nema potrebe da traćiš sopstveno i tuđe vreme po bankama, jer po ugovoru koji su potpisala vlasnik kartice se identifikuje PIN-om (PIN = Personal Identification Number). Čak i da si prijavila nestanak kartice pre nego što je novac podignut sa računa (a nisi), opet ne bi imala pravo na povraćaj novca. Kada je neko uneo PIN kod, zakonski se smatra da je taj vlasnik kartice (ili ovlašćen od strane vlasnika), da nije tako, u roku od odmah bi se pojavila gomila pametnjakovića koji bi svakodnevno 'gubili' kartice, a pre toga bi slučajno neko na bankomatu ispraznio račun...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 19:49 - pre 163 meseci
Neverovatno je koliko ljudi zaista drži kod u novčaniku.
Mnogi drže u mobilnom.

A i da mazne samo karticu, može da je zloupotebi - u mnogim radnjama ne traže pin uopšte.

Lm, suma sumarum: svaka škola se plaća.
 
Odgovor na temu

marina1988

Član broj: 273325
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 20:07 - pre 163 meseci
Naravno eto ja sam je sad platila,ali ne zaustavljam se tako lako,tvrdoglava sam i dok nesto ne dobijem ne stajem tu,nacicu ja tu osobu pa cemo videti kako ce se sve ovo zavrsiti,vec sumnjam u jednu,dobicu od nedelje snimak sa bankomata i okacicu ga na net(eto malo da izreklamiram osobu za dz,necu joj naplatiti za tu uslugu) :))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 20:54 - pre 163 meseci
Samo ti kaci snimke po netu do kojih si dosla neovlasceno, pa ces uciniti veliku "uslugu" onim prijateljima koji su ti ih doturili, a mozebit i sebi samoj.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2789 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 21:24 - pre 163 meseci
Kada sam se zapošljavao, otvorio sam račun da bi poslodavac mogao da mi uplaćuje platu. Iz bezbednosnih razloga, u banci sam PIN kod zapamtio i onda na ulici uredno zapalio papir. Do plate je prošlo skoro mesec dana, da bih ja u tom periodu PIN kod zaboravio. OK, tražio sam u banci promenu PIN koda, što me je koštalo neke sitne pare, a službenica se nasmejala i posavetovala me da papir sa PIN kodom za svaki slučaj čuvam negde kući.

Naravoučenije: Nije najsigurnije čuvati PIN kod u glavi. Potrebno je imati kopiju negde na sigurnom, za svaki slučaj ako izvetri iz glave. Ipak se ne dižu pare sa bankomata svaki dan.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!20.11.2010. u 21:26 - pre 163 meseci
Citat:
marina1988: Naravno eto ja sam je sad platila,ali ne zaustavljam se tako lako,tvrdoglava sam i dok nesto ne dobijem ne stajem tu,nacicu ja tu osobu pa cemo videti kako ce se sve ovo zavrsiti,vec sumnjam u jednu,dobicu od nedelje snimak sa bankomata i okacicu ga na net(eto malo da izreklamiram osobu za dz,necu joj naplatiti za tu uslugu) :))))))))))))))))

Genijalno...

Ne sumnjam da će ta osoba koja ti bude dostavila snimak imati realnih problema zbog zloupotrebe službenog položaja ukoliko ti isti objaviš. Osoba na snimku protiv tebe može da podnese tužbu zbog klevete i povrede ugleda, kao i posebnu tužbu zbog prevare jer si ti toj osobi dala svoju karticu sa kojom je ona podigla novac sa bankomata (kako bi inače znala tvoj PIN) nakon čega si ti uzela novac i prijavila krađu kartice. Pošto je to u pitanju krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti, verujem da bi i javni tužilac tu imao posla.

Lepo je Ajnštajn rekao... Svemir i ljudska glupost su neograničeni.. Samo za svemir nije baš siguran...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39440 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.