Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dzeparenje se isplati?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39612 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 17:58 - pre 191 meseci
Pozdrav,

Pre 10-ak dana bezbrizno sam setao Bulevarom, sa sobom torbica i u njoj novcanik. Pridje neki "maher" otvori torbicu izvuce novcanik (srecom 2 telefona i radio nije ni primetio unutra), zatvori torbicu i ode svojim putem... Na zalost, ja budala kojoj se "to nikada nece desiti" sam pored 3 kreditne kartice imao i original papire sa PIN kodovima :)

Ode covek do bankomata, jedan, drugi, treci (sve u krugu od 500 metara), i dok sam ja primetio da novcanik nije kod mene, i blokirao kartice, covek se ovajdio za nekih 600e...

OK, odem u MUP u komsiluku, prijavim sve to, donesem izvode iz banke kada i na kojim bankomatima su pare podignute, i nakon par dana odem - dobili su snimke sa svih bankomata, dobro se vidi "njima vec poznat" dzeparos kako uzima pare.

Prvo sto mi je pandur rekao kada sam usao - od para nema nista, to zaboravi... a drugo, kroz razvlacenje je bilo nesto tipa ni od kaznjavanja ovoga nema nista, eto kada se nakupi 40-50 prijava za slicne stvari, onda ce da ide u zatvor?!?! Rece mi i da ce istrazni sudija da me zove, i eto, ako mi bude previse dosadno taj dan, da odem i da vidim sta hoce, inace ne moram posto od toga nece biti nista...

Kada sam trazio podatke o dzeparosu nije hteo/mogao da mi ih da, "zbog istrage"...

I sta sada da radim, da jurim vezu u MUPu da dobijem podatke od tog gospodina, pa da ga ja nalazim (i zbog toga zaglavim zatvor), da se pravim lud kao da nista nije bilo, ili da krenem i ja u dzeparenje, pa da odzeparim jedno 30-ak ljudi... ?!

U svakom slucaju PINove vise ne nosim sa sobom, lepo sam platio ucenje te lekcije :)

Ako je neko imao slicno iskustvo, neka mi napise kako je "resio" tu stvar.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 18:33 - pre 191 meseci
Citat:
a4u: Pozdrav,
Kada sam trazio podatke o dzeparosu nije hteo/mogao da mi ih da, "zbog istrage"...

I sta sada da radim, da jurim vezu u MUPu da dobijem podatke od tog gospodina, pa da ga ja nalazim (i zbog toga zaglavim zatvor), da se pravim lud kao da nista nije bilo, ili da krenem i ja u dzeparenje, pa da odzeparim jedno 30-ak ljudi... ?!

U svakom slucaju PINove vise ne nosim sa sobom, lepo sam platio ucenje te lekcije :)

Ovo za PIN-ove si dobro naucio. Nije da ti to nije vise puta receno u banci, nije da i ne pise na papirima... Za to si, delom, sam kriv. Poenta PIN-a je da bude odvojen od kartice. Tvoj primer pokazuje da je podjednako losa praksa drzati PIN u mobilnom - da su ti uzeli i telefon em ne bi stigao da prijavis kradju, em bi lopov opet dosao do PIN-a. Nazalost, jedino sigurno mesto za njegovo cuvanje je u glavi. Malo truda je sve sto je potrebno - ipak je to cetvorocifreni broj.

Sto se tice toga sta dalje - osim toga sto si naucio lekciju mozes malo sta. Ne znam kakav savet ocekujes, ali jedini ti je izbor da ga nekako najdes i onda zaglavis ti na sudu kao siledzija, ili da se pomiris sa time. Tuzno, ali istinito. Resenje ne postoji....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 19:00 - pre 191 meseci
Citat:
nkrgovic: Ne znam kakav savet ocekujes, ali jedini ti je izbor da ga nekako najdes i onda zaglavis ti na sudu kao siledzija, ili da se pomiris sa time. Tuzno, ali istinito. Resenje ne postoji....


Covek ocigledno ne ocekuje nikakav savet, vec je samo ogorcen zbog cinjenice da se u ovoj drzavi zakon i dalje ne sprovodi kako treba!

Inace mojoj majci se to desilo pre 15-ak dana, ukrali joj novcanik sa dve kartice i papiricem sa PIN brojevima (iako sam joj 100 puta rekao da to ne drzi u novcaniku) i skinuli po 20K sa svakog od racuna. Posle je to prijavila MUP-u i sada treba da uzme potvrdu o toj prijavi, koju nije mogla da dobije odmah nego su joj rekli da svrati za koji dan (to je ocigledno previse kompleksna operacija za njih)?

Sta reci osim: Welcome to Serbia, crime does pay here.

Pozdrav,
V.S.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 19:46 - pre 191 meseci
@a4u

U Srbiji mozes nesto da uradis jedino ako imas "debelu" vezu......
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.79.*



+3 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 20:00 - pre 191 meseci
ahh...za pinove lepo pise ...
ako vec morate nositi papire od pina drzite ih na razlicitim mestima od kartice...
kad sam dobio karticu nisam zapamtio dobro pin i lepo sam otisao na bankomat i 3x ukucao pogresno (i ako gluplji bankomat nisma video) blokirao mi karticu i nisam mogao da je dobijem vec sam morao da odem u banku pa zahtev vamo namo..od tog vremena nosim pin ali ne onaj originalni papir vec neki levi i kad nosim karticu nosim ih na ralicitim mestima ,tako da moze da mi odzepari jedan dzep nemoz da dobije oba...znaci ako ocete nosit pin stavite sve u razlicitim dzepovima i cao...a jos bolje je nositi neku manju sumu kesa (500din cisto da ti se nadje) a kartice ostaviti kuci ....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 21:06 - pre 191 meseci
da...na zalost poznata stvar sa milicajcima i lopovima :(((
sto se pin-a tice,pa...nije bas za pohvalu sto je ostavljeno tako,barem napisi na neki levi papiric,sa nekim levim txt-om,ali da znas sta je,ili upisi u mob,ali ne pod imenom "PIN ZA MOJU VISA KARTICU CIJI JE BROJ xxx-xxx..."nego nesto kao "laza iz mitrovice"
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 21:55 - pre 191 meseci
dobro, resili smo za bankomate
a sta cemo sa placanjem u prodavnici ako dzeparos vesto kopira potpis korisnika kartice? :D
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 22:05 - pre 191 meseci
Fora je da, cim primetis da su ti ukrali karticu, pozoves banku (sve banke imaju 24h call centar za to) i to PRIJAVIS. Onda oni karticu blokiraju i tu je kraj - moze da ima i PIN i potpis i licnu kartu ako hoce :).

Do tada je fora da nije tako lako nauciti da falsifikujes neciji potpis za 10-15 minuta - a za to vreme tesko ce platiti nesto veliko. Vecina prodavaca dobro pogleda potpis ako placas racun od 20-30-50K dinara. Znaci, u najgorem slucaju, moze da ne pogleda prodavac i ti ostanes uskracen za racun ili dva od po par stotina dinara.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.116.*



+363 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 22:22 - pre 191 meseci
Ja ne kontam sto je ljudima tesko zapamtiti par puta po 4 cifre koje im hleb znace...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 22:47 - pre 191 meseci
Pa pin (originalni) mogu i da promene u neki 4-difreni niz koji im znaci nesto a papir zapale i bace...

A za dzeparose... pa treba u dzepove namestati zilete onako sa secivom na dole, ruka moze unutra, ali ne napolje... barem ne bezbolno.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 22:49 - pre 191 meseci
Citat:
flighter_022: .. pa treba u dzepove namestati zilete onako sa secivom na dole, ruka moze unutra, ali ne napolje... barem ne bezbolno.

hahahah :D,a kako ces sam vaditi? :D
p.s. ima novcanika sa lancima,koji se zakace za pantalone,to je nekako zgodno :)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.53.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!24.07.2008. u 23:25 - pre 191 meseci
ne znam kako je u bankama u srbiji, ali recimo ja u sloveniji mogu da narocim da mi banka salje sms pri svakom podizanju/placanju recimo iznad 20eur. Svaki sms se placa par centa, moze i da se ogranici recimo samo a na instranstvo, ili smao na vece svote. Znaci, prvi put kad podigne pare, odma sms "35 eur sa 1234(zadnja cetri broja kartice) : prodavnica ruza bla bla(ime prodavnice)"
A i za mastercard postoji 24h osiguranje (koje mene licno kosta 2eur godisnje), i u slucaju da dodje do kradje kartice, povrate mi pare za zadnjih 24h od prijave.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 00:51 - pre 191 meseci
Ala ste se uhvatili tog pin-a... Zeznuo se covek, znao je da ne treba, al' je radio kontra, kao sto vecina nas radi u necemu.

No, glavni problem ovde je ophodjenje policije prema celoj situaciji. Ja samo ne znam kako se niko ne seti da snimi sve to, pa posalje novinama ili ako nece da objave bar objavi ovde.
 
Odgovor na temu

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 01:33 - pre 191 meseci
OK, kao sto sam i rekao moja je greska sto sam nosio PIN (a nosio sam ga posto sam prosli zaboravio i isto tako zablokirao karticu), ona standardna prica - ma ne moze se to meni desiti i to je to... Znaci greska, placena 600e i kraj price sto se toga tice. A naravno da sam cim sam video da novcanika nema zvao banku i blokirao sve tri kartice, ali za tih 15-ak minuta covek je odradio posao, tj deo posla. Par minuta posto sam blokirao karticu, vec je bio na cetvrtom bankomatu i tu je isto krenuo da uzme 20k dinara ali kartica je bila blokirana.

Nego problem je - znaci u MUPu imaju snimak (tj 3 snimka, sa 3 bankomata) coveka koji je to odradio, "znaju ga od ranije" i sta ce da urade - nista. E to, vala, ne mogu da ukapiram nikako. I jos par stvari koje su mi inspektori rekli - "snimak NE MORA da bude dobar dokaz na sudu"... "mi se sa njima igramo macke i misa, mi ih stalno jurimo, oni se vracaju i opet dzepare"..."haha dobro si ti prosao juce su zeni uzeli 150.000"... I sta sada da mislim posle te price, da sretnem komsinicu u hodniku, silujem je, pa joj provalim u stan, ukradem joj kevi kartice (sa sve PINovima), podignem joj sve pare sa bankomata, lepo to snimim, postavima na Youtube i odem do MUPa i kazem da je juce jednu zenu neko ubio i uzeo joj i TV i kartice, da su ovi dobro prosli... Srbija do Tokija :(

Elem, pronasao sam vezu i nadam se da cu dobiti snimke, samo se tome sada nadam, pa da to postavim na net, eto mozda mi neko prepozna drugara koga bih bas voleo da upoznam i da mu prepricam kako je cekati 12 sati u redu za LK na 40 stepeni, a naravno i da me nauci zanatu :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 01:47 - pre 191 meseci
Citat:
a4u: a naravno i da me nauci zanatu :)

nemoj zaboraviti pajser i slicne alate za "ucenje" zanata :D

samo sto ako ti njega ispajserises ti ces u tjuzu za nanosenje teskih telesnih povreda
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.171.*



+35 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 02:08 - pre 191 meseci
Citat:

Elem, pronasao sam vezu i nadam se da cu dobiti snimke, samo se tome sada nadam, pa da to postavim na net, eto mozda mi neko prepozna drugara koga bih bas voleo da upoznam i da mu prepricam kako je cekati 12 sati u redu za LK na 40 stepeni, a naravno i da me nauci zanatu :)


Pazi sta radis, znas na kome ''pravna'' drzava pokazuje svoju snagu.

Ovo je dno dna, mogu samo da zamislim kako ti je, moje saucesce.

Ne verujem da ce te utesiti, ali evo sad ces videti da nisi lose prosao:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=310078

Posto snimak naravno nije validan dokaz na nasem s(M)udu, patriJota ce se izvuci nekaznjen, garant.


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.69.*



+6455 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 04:40 - pre 191 meseci
Ejnštajn je lepo rekao, univerzum i ljudska glupost su beskonačni... Samo za univerzum nije siguran...

Prijava banci nema nikakve svrhe jer je čovek lično podigao novac sa bankomata, što je potvrdio svojim PIN kodom... I tu nema dalje priče sa bankom.

Što se tiče policije, kod nas će ti to običan policajac otvoreno reći, dok bi u USA izgubio posao kad bi ti to otvoreno rekao, ali se ni njihova policija ne odnosi ništa bolje prema takvim slučajevima od naše.



 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 04:55 - pre 191 meseci
Pa fora je da samo JA znam u kom dzepu mi je sta. Ako se idiot navuce pa zavuce papke u pogresan, morace posle na infuziju.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 14:31 - pre 191 meseci
Meni samo jedan detalj nije jasan.

Postoji dokaz (kamera) da lopov skida pare sa ATM-a, prijava policiji, znaci "sve u fulu" sto bi rekli klinci , a pritom vlasnik kartice i dalje ostao ostecen za 600 EUR i banka to nece da vrati na racun? Boze mili...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Dzeparenje se isplati?!25.07.2008. u 15:02 - pre 191 meseci
pa mozda misle ovako
banka "odakle mi znamo da ti nisi pozajmio karticu doticnoj osobi,sve je lepo sa pin brojem podignuto"

a bolje pitanje je zasto na sudu video snimak nije prihvatljiv
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dzeparenje se isplati?!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39612 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.