Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prolazak kroz crveno

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 31730 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
195.252.127.*



Profil

icon prolazak kroz crveno07.08.2008. u 17:47 - pre 190 meseci
@#$$%%^%#@!@!$% ... nadam se da je pravo mesto za temu , ako nije oprostite , jos sam nervozan ...

ovako stoji stvar . imam vozacku 11 godina (nit puno , nit malo) ... prvi prekrsaj , danas , prolazak kroz crveno ... zaustavljen , napisana prijava itd ... prazna raskrsnica , trepcuce zeleno , malo dodao gas i ''prosao'' na crveno ... doduse jesam bio malo dalje od raskrsnice kad je zeleno pocelo da trepce , pa mozda i jesam slucajno ...

sta mogu ocekivati ? samo da ne oduzmu dozvolu posto radim kao vozac ....
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno07.08.2008. u 18:09 - pre 190 meseci
Ako su te slikali, ili si ne daj boze potpisao prijavu...pozdravi se sa dozvolom na koji mesec. Ako nije nista od toga, mozes da se cupas na ono ofucano:"nije tacno, bilo je zuto, imam svedoka, `ocu suocenje...". U 99.9% durpan ne izlazi na suocenje i kuliras.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.147.*



+3 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno07.08.2008. u 22:08 - pre 190 meseci
Citat:
bobiska: Ako su te slikali, ili si ne daj boze potpisao prijavu...pozdravi se sa dozvolom na koji mesec. Ako nije nista od toga, mozes da se cupas na ono ofucano:"nije tacno, bilo je zuto, imam svedoka, `ocu suocenje...". U 99.9% durpan ne izlazi na suocenje i kuliras.


^^^ vazi za ovu sitvaciju
posaljes zalbu,sudija zakaze suocenje sa policajcem ,jednom ti ne dodjesh pa napises da nisi mogao nzm ni ja zbog cega drugi put pandur ne dodje ,i tako to ode zastarli slucaj :)

a ako si uslikan/potpisao...bye bye :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-164-186.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno08.08.2008. u 00:00 - pre 190 meseci
ako ima trepcuce zeleno,ne vazi "prosao na zuto"
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno08.08.2008. u 06:19 - pre 190 meseci
Ako si profesionalni vozac onda si valjda znao da ne potpisujes prijavu...

Sto se tice kazne, u zakonu postoji olaksavajuca mogucnost ako si profesionalni vozac tako da ces verovatno proci sa uslovnom kaznom za dozvolu. Mozes ocekivati 5-6K din. + dozvola uslovno na godinu dana.

Posavatuj se malo sa kolegama kako da se ponasas na sudu i sta da govoris, jbg. mora da se vadis. Uglavnom, sve lepo i odmereno i nemoj da potvrdjujes da si svesno napravio prekrsaj. Reci da si procenio da ces moci da bezbedno prodjes raskrsnicu na zeleno i sto se tebe tice to je tako i bilo.

Srecno!


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
195.252.127.*



Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 13:29 - pre 190 meseci
naravno da moram da se vadim ... bice sve ok , nadam se ...
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 15:32 - pre 190 meseci
Pokusaj da ispratis proces, koliko mozes. Gde se nalazi prijava trenutno, da li je pokrenut postupak, kada ce sudija donositi odluku. Moze da se dogodi da ne stignes do suda, i samo da dobijes resenje o kazni. Nikakva suocenja ne pomazu, nema ni prilike za to.
Ubuduce takve stvari pokusaj da resis na licu mesta, ne pustaj da pisu prijavu, objasnjavaj okolnosti do besvesti. Mozda prodjes odmah samo sa kaznom.

I ne izvodi besne gliste sa prolaskom na crveno, kupi sebi pistolj i igraj ruski rulet

Poz.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.164.*



+6455 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 15:36 - pre 190 meseci
Trebao bi da očekuješ da ti neko oduzme dozvolu, i prebije pride... Ali to se nažalost neće desiti, već ćeš proći samo sa novčanom kaznom...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 16:09 - pre 190 meseci
Usput neka prebiju i one što voze 200 i više tamo gde je ograničenje upola manje.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.164.*



+6455 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 16:54 - pre 190 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Usput neka prebiju i one što voze 200 i više tamo gde je ograničenje upola manje. :p


Kad bi to bilo upola opasno kao prolazak kroz crveno, složio bi se sa tobom.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 17:02 - pre 190 meseci
To mi zvuči kao kad oni što prođu na crveno kažu "nije bilo mnogo crveno". ;) Mislim da je bespotrebno meriti šta je više opasno, šta je manje opasno, sve i kad postojao neki merač za to - i jedno i drugo je najstrožije zabranjeno (ne bez razloga), ali se slabo poštuje.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 17:19 - pre 190 meseci
nece ti oduzeti dozvolu, dobices verovatno uslovnu i novcanu kaznu
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
195.252.127.*



Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 17:52 - pre 190 meseci
Citat:
ventura: Trebao bi da očekuješ da ti neko oduzme dozvolu, i prebije pride... Ali to se nažalost neće desiti, već ćeš proći samo sa novčanom kaznom...


no comment ... coveku se desi jednom i odma na vesala ? ti verovatno za svoj vozacki staz nisi imao ni jednu jedinu gresku ? kao sto rekoh za 11 godina (a presao sam kilometara vise nego neko za zivota) prvi put , a uz to jos nisam siguran da je bilo crveno , al' aje verovacu im da jeste ...
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 20:30 - pre 190 meseci
Ako je bilo pesakckog prelaza dozvola ide sigurno plus novcana kazna. Ako nije bilo pesackog prelaza onda samo novcana. Ne pomaze vadjenje na zuto i ostalo. Ako ti je dozvola bas potrebna nadji vezu kod sudije.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

Milosvidikovac
James Bond
Srbija

Član broj: 116593
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 21:47 - pre 190 meseci
Ma i da je bilo pešačkog i da nije trebalo bi da ti oduzmu dozvolu za ceo život ali u takvoj smo zemlji da ti verovatno nista nece biti. Na žalost...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.164.*



+6455 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 22:34 - pre 190 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Mislim da je bespotrebno meriti šta je više opasno, šta je manje opasno, sve i kad postojao neki merač za to - i jedno i drugo je najstrožije zabranjeno (ne bez razloga), ali se slabo poštuje.


Naravno da nije bespotrebno meriti, jer shodno opasnosti po sebe ili druge prilikom prekršaja se određuje i sankcija. A opasnost je veoma lako kvantifikovati i izmeriti, isto kao što je lako kvantifikovati šta je opasnije, i kakve su tačno opasnosti u vožnji rolera i skakanja padobranom.

Citat:
_syber_:
no comment ... coveku se desi jednom i odma na vesala ? ti verovatno za svoj vozacki staz nisi imao ni jednu jedinu gresku ?


Ja nemam nikakve veze sa ovim slučajem, pa ne znam zašto se moje (ne)pridižavanje saobraćajnih propisa poziva na ovu temu. Smatram da svaki zreo čovek treba da raspoznaje dobro i loše, da ume da proceni situaciju, i shodno svojoj proceni, snosi posledice ukoliko je ista bila loša.

Citat:
_syber_:
kao sto rekoh za 11 godina (a presao sam kilometara vise nego neko za zivota) prvi put , a uz to jos nisam siguran da je bilo crveno , al' aje verovacu im da jeste ...


Ne bi da ulazim u priču da si prešao mnogo kilometara, a da ti je prvi prekršaj tek nakon 11 godina vožnje, jer sam siguran da i sadašnji papa ima više saobraćajnih prekršaja od toga... Jednostavno, takva je ljudska priroda...

A sa drugim delom rečenice si samo potvrdio koliko si opasan prekršaj napravio, jer ti čoveče nisi ni semafor primetio, a kako bi tek primetio razvijanje potencijalno opasne situacije i preduzeo mere izbegavanja, kad ni tako osnovnu stvar nisi primetio. Znači imao si sreće što niko nije stradao.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 22:55 - pre 190 meseci
Zavisi i da li si ranije prekršajno osuđivan itd. I kada. Ako ti je prvi prekršaj onda ima šanse da prođeš s novčanom kaznom.

Meni su jednom kad sam bio mlađi presudom oduzeli vozačku na 6 meseci ali tu odluku nikad nisu sproveli. Zivkali me telefonom iz stanice ostavljali poruke da im odnesem dozvolu, pretili da će doći oni po nju ali ništa. Ja im je nisam nosio jer me je mrzelo, a i zašto ja sam da im nosim dozvolu, nek je uzmu sami ako mi je već oduzimaju. Na kraju kad me je nakon tipa dve godine zvao pandur i rekao "e ako sutra ne doneseš dozvolu dolazimo po nju", ja rekoh aj da im odnesem da me više ne dave celog života, ali nisam je odneo sutradan već nakon 4-5 dana.

Dođem ja tamo, predam mu dozvolu, on je pogleda i vrati mi je. Kaže zastareo slučaj pre 3 dana :)

To je bilo pre 7-8 godina, ne znam kako je danas.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.08.2008. u 23:22 - pre 190 meseci
Citat:
ventura: Naravno da nije bespotrebno meriti, jer shodno opasnosti po sebe ili druge prilikom prekršaja se određuje i sankcija. A opasnost je veoma lako kvantifikovati i izmeriti, isto kao što je lako kvantifikovati šta je opasnije, i kakve su tačno opasnosti u vožnji rolera i skakanja padobranom.


Mislim da se za 80-100% prekoračenja oduzima dozvola kao i za prolazak na crveno, mada mrzi me da sad kopam po zakonu.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno10.08.2008. u 08:11 - pre 190 meseci
Nema sta da se kopa, najtezi saob. prekrsaji su prolazak kroz crveno (nema veze dal` je pesacki ili ne, preko pruge kao nije strasno?), preticanje preko pune, pa tek onda prekoracenje, proporcionalno brzini.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
93.86.78.*



+3 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno11.08.2008. u 11:25 - pre 190 meseci
Zavisi i gde su stajali kad su te videli za crveno. Desava se da i oni pogrese, zato i ne treba potpisivati. Mene su bili zaustavili posle jedno kilometar i rekli kao presao si na crveno, a oni su stajali tamo gde ja mislim da nisu mogli biti 100% sigurni da sam presao na crveno ili je bilo zuto itd. Imao sam svedoka, otisao sam na suocavanje nekoliko puta, pandur se nije ni jednom pojavio i tako posle jedno godinu dana zastareo slucaj.. Ranije je bilo ako se pandur ne pojavi 3 puta zastareva slucaj, sad treba da prodje oko godinu dana chini mi se.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 31730 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.