Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prolazak kroz crveno

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 31954 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.244.*



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno22.12.2008. u 21:50 - pre 186 meseci
Dve stvari su najbitnije kod prekrsaja: sta je sve napisao policajac u prijavi i kako je sudija raspolozen tog dana.
Ustvari, bitno je i kako se ti ponasas na sudjenju. Neki sudija ceni kada priznas prekrsaj i dobijes manju kaznu, dok drugog boli....
Sada pozivi za sud stizu u roku od nekih mesec dana i sedam dana nakon toga-resenje.
Znaci, sve je relativno jbg.
Iz licnog iskustva, mogu da ti kazem da sam imao takav slucaj i kazna je bila bez oduzimanja dozvole i minimalna novcana.
E sada, ja sam imao prolazak kroz crveno koji se moze meriti u milisekundama i bilo je sumnjivo da li je bilo crveno ili zuto, ali su ipak
napisali prijavu.
Ni meni nisu dali da potpisem zapisnik, mada ima tome vec 4-5 godina, ali mislim da je i sada sve isto.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno23.12.2008. u 14:26 - pre 186 meseci
Sa zakonskog aspekta - prolazak na crveno spada u one prekršaje za koje se može izreći uslovna zabrana vožnje. Inače Zakonom predviđena kazna za ovaj prekršaj ne mora obavezno biti godinu dana zabrane vožnje, kako ti je policajac rekao, nego može biti od 3 meseca do jedne godine. S tim, da sam gotovo siguran da ćeš proći samo sa uslovnom zabranom, s obzirom da pre ovoga nisi imao prekršaje. Da se sad ne ponavljam, pisao sam o tome na prethodnoj strani, u ovom postu.

Kako ti je i plavi9 rekao, sa sudijom što kooperativnije.
 
Odgovor na temu

viktordjoga

Član broj: 234913
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 14:06 - pre 177 meseci
zaustavljaju me zbog prolaska na crveno,kamionom,posle par minuta price uzmu mi podatke i izmolim ih da me puste,nisam nishta platio...ali stigne danas poziv kod sudije za prekrshaje i prolazak kroz crveno,shta da radim,koliku kaznu da ocekujem,postoji li mogucnost da to osporim imam 2 svedoka da mi nisu pisali nishta nego me pustili !!! ??? pomagajte
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 14:38 - pre 177 meseci
Mene su isto optuzili pre par godina da sam prosao kroz creveno i ako nisam. Elem, stigne poziv od sudije za prekrsaje, tu ja trazio od sudije suocavanje sa pandurom to mi i omoguce. Posle mesec dana opet kod sudije za prekrsaje ali sad u opstini gde su me optuzili za prekrsaj (ne u opstini boravka gde mi je prvo stigao poziv) i tu se suocim sa pandurom koji me je optuzio.


Pandur prica svoju pricu koju je naucio kao pesmicu i koja nema veze sa stvarnoscu, on je mene i zaboravio (neki sablon deklamuje, ja se zaprepastio sta prica... tipa vozilo je projurilo kroz crveno... nije se osvrtalo... mi ga jurili...). A ne da nisam mogao da projurim, nego proslo 15 h, guzva u gradu kolone... ja vec stajao 10 metara dalje a on se samo doparkirao do mene.


Naravno, sudija ne veruje meni, jer je pandur sluzbeno lice i nema razloga da laze. Kada smo zavrsili sa iskazima, njegov iskaz nema veze sa stvarnoscu i iskazi potpuno razliciti. Otisao kuci, posle nedelju dana mi stize da platim 5000 ili 6000 i upozorenjem da ne napravim isti prekrsaj dve godine. Tako da sam platio to.


Olaksavajuca okolnos je bila da na toj semaforizovanoj raskrsnici nije bilo pesackog prelaza nego samo zaustavna traka, inace bi tek nagrabusio. Jer po zakonu ako ima pesacki prelaz a ti prodjes kroz crveno, nadrljas mnogo vise.



A bilo je ovako: Zeleno trepce - vidim i zuto, ja kocim ali ne stajem ispred zaustavne crte, nego se zautavim zadnjim tockovima na zaustavnu crtu. Nisam hteo naglo da kocim jer se neka budala zalepila iza za mene, da sam zakocio ranije udario bi me. Elem, ne mogu da se vratim u rikverc, a 30-40 metara ispred ima drugi semafor na kome se u istom trenutku upalilo crveno... ja samo produzim 30 sekundi kasnije do kolone koja je stajala na drugom semaforu i prevalim put od desetak metara kako ne bi smetao vozilima iz druge ulice da skrecu. Eto ti ga pandurski auto iz zasede, doparkirava do mene i optuzuje me da sam prosao kroz crveno. Ne vredi da mu objasnjavam kao sam bio stao, kako sam vec usao u raskrsnicu kada je bilo zeleno trepcuce.



Zbog tog svega, voleo bi da pandurima kada su vec u zasedi daju kamere. Pa da vidimo ko laze.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.242.*



+7 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 18:07 - pre 177 meseci
Citat:
viktordjoga: ,nisam nishta platio...


Pretpostavljam onda da ti je jasno zašto ti je stiglo 'ljubavno pismo' od prekršajca....
jer za takav prekršaj nema mandatne kazne...

Sad šta je tu je,teško ćeš sa ta tvoja dva svedoka da bilo šta pobiješ od navoda u prekršajnoj prijavi.
Razmisli i sam,kako bi se branio?
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 19:44 - pre 177 meseci
Citat:
Pretpostavljam onda da ti je jasno zašto ti je stiglo 'ljubavno pismo' od prekršajca....

Ili je ovaj bio mnogo dosadan pa su ga lepo otkacili.
I dal ti je zao sto je neko opasan po druge ljude u saobracaju (i tebe i tvoju decu) kaznjen.
Neznam zasto ti automatski smatras da je svaki saobracajac lopov i iznudjivac.
Evo sta ja imam da kazem gospodinu viktordjoga:

Citat:
viktordjoga:
pomagajte

Ako odes u zatvor, a nadam se da hoces, poslacu ti cigarete.

A ti Kosuth, kada si toliko posten i pravican reci u kojoj struci radis i ima li tu korupcije (zdravstvo? prosveta kao ja? ugostiteljstvo? zanatstvo?????)
Ako ima koliko je po tebi korumpiranih a koliko postenih (otprilike)
Ako ima i jednog lopova reci sta si preduzeo tim povodom i sta si postigao.
Ako su u tvom okruzenju svi posteni posalji mi na pm gde radis da probam da se zaposlim i ja.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.242.*



+7 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 20:41 - pre 177 meseci
Obzirom da su ti pitanja skroz van teme,moraće i moj odgovor u tom domenu da bude,pa stoga molim moderatore da se ne ljute.

Odgovor bi bio da se ubuduće kloniš kopriva prilikom jutarnje potrebe za eliminacijom. ;))
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 20:52 - pre 177 meseci
Haha,
jeste da je malo van teme ali morao sam kad tad da Gospodinu Ustavu i Mister Pravniku postavim par pitanja o tome sta je konkretno uradio osim pisanja kilometarskih postova (u kojima uglavnom pravo zbori).

Ipak, kada odgovora na pitanja nema onda je offtopic odlican izgovor :)
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.242.*



+7 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 21:34 - pre 177 meseci
Citat:
sta je konkretno uradio


Citat:
U Početku beše reč...


I hvala na komplimentu,mladi čoveče!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno06.10.2009. u 22:25 - pre 177 meseci
:)

eeeeeeeeee, kad je jos pocelo, da si ti nama ziv i zdrav. A dela nigde nema.

Citat:
mladi čoveče

Hvala i tebi :)
 
Odgovor na temu

fifi2006
strucni saradnik, srednja škola

Član broj: 234353
Poruke: 12
*.static.zrlocal.net.



+2 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno29.11.2010. u 12:12 - pre 163 meseci
Sredinom avgusta 2008. vozimo se moja majka i ja kolima, pogledam na semafor, uslovno zeleno, skrenem u našu ulicu i stignem do kuće (udaljene oko 300-400 metara), kad iza mene milicija. Dobar dan je l znate šta ste uradili? Ne. Kad se ugasi uslovno zeleno na semaforu onda je crveno. To znam. E pa prošli ste kroz crveno. E neće biti pošto sam potpuno sigurna da je bilo upaljeno uslovno zeleno u momentu ulaska u raskrsnicu. Da li se uslovno ugasilo kada sam već bila u raskrsnici ne znam. Pandur napiše prijavu, ja je ne potpišem. Posle mesec dana dobijem da idem kod sudije, odem i kažem joj šta je bilo, kao i da su panduri napisali pogrešnu raskrsnicu i ulicu u kojoj se pomenuti događaj navodno desio, a pogrešnu su i marku automobila napisali. Dokaz nemaju, ali bože moj imaju jedan drugog, a imam i ja majku koja je bila sa mnom. Jesam spremna za suočenje? Jesam. Stiže poziv pre dve nedelje za suočenje, ali ja iz određenih razloga ne odoh. Šta sad da očekujem? Prekršaj ranije nikad nisam imala, a dozvolu imam 12-13 godina. I da li neko zna je l se ranije napravljeni prekršaji tretiraju po starom ili novom zakonu?
 
Odgovor na temu

busank
prodaja magle
Unempl....
Kraljevo

Član broj: 38110
Poruke: 98
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno31.08.2011. u 10:38 - pre 154 meseci
Mene interesuje, tehnički, šta znači prolazak kroz crveno ?

Koje su to granice ili uslovi koji tačno određuju prolazak kroz crveno svetlo na semaforu,tj. prolazak pored semafora sa upaljenim crvenim svetlom.

Elem, jutros sam imao glupu situaciju gde sam vozio bicikl i naleteo na pešaka na pešačkom prelazu i na njegov komentar "maj..ne, crveno je.." a bilo je, zaustavio sam se tik pred semaforom, tj. sa prednjim točkom tik pred semaforom. I dalje nije bitno, tu iza je bio policajac na deset metara a na komentar pešaka "prošao je kroz crveno.." pozvao me je....i tako dalje.

Nisam kriv !!!

Kriv sam za pešački prelaz ali ne za prolazak kroz crveno. Još je pešak-lažov svedočio da sam prošao kroz crveno.

Šta vi mislite ?

Pozdrav samo dobronamernim komentarima.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno31.08.2011. u 11:17 - pre 154 meseci
Ispred pesackog gde ima semafor ima i poprecna linija, to je tvoja zaustavna linija, ne linija semafora. Ako si tockom bio na pesackom (a pretpostalvjam da jesi jer si udario pesaka) onda si prosao kroz crveno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

busank
prodaja magle
Unempl....
Kraljevo

Član broj: 38110
Poruke: 98
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno01.09.2011. u 11:04 - pre 154 meseci
Nisam udario pešaka prošao sam pola metra iza njega ali sporan je prolazak kroz crveno !

Jednostavno, policajac je komentarisao prolazak kroz crveno a ne nezaustavljanje na pešačkom prelazu.

I to na komentar pešaka "kazni ga.." dok je policajac bio iza semafora (nije čak ni video da li je crveno ili nije).
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno01.09.2011. u 11:15 - pre 154 meseci
Pa mogao je da vidi da je pesaku zeleno, ili da vidi da su vozila tek malo kasnije krenula. Tako da nije morao da vidi da je na semaforu crveno.
Drugo, mislim da je tacno ovo sto je mmix rekao.
Tako da - kriv si.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno02.09.2011. u 08:13 - pre 153 meseci
Mirko je pisao o tome, mrzi me da trazim taj video zapis, za sad ovo:

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/711061/SAT.html


odes na na www.rts.rs i trazis snimak te emisije, uglavno koliko se secam, jedino ti je da kazes da se bio 20 m od semafora i da si se kretao 40 km/h i da nisi mogao bezbedno da zaustavis, tako nesto, nadji snimak te emisije.




"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

busank
prodaja magle
Unempl....
Kraljevo

Član broj: 38110
Poruke: 98
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno04.09.2011. u 10:57 - pre 153 meseci
Ma molim vas, uzdrzite se od komentara - kriv je - nije kriv, to nije bilo pitanje.

Vratimo se na subjekat .."Mene interesuje, tehnički, šta znači prolazak kroz crveno ?

Koje su to granice ili uslovi koji tačno određuju prolazak kroz crveno svetlo na semaforu,tj. prolazak pored semafora sa upaljenim crvenim svetlom."

Da li je to prvi par centimetara vozila, da li je to prolazak dela vozila na kome se nalazi vozač ili je to prolazak vozila u celokupnoj dužini ?

Opet hvala dobronamernima.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno04.09.2011. u 12:37 - pre 153 meseci
Imas zaustavnu liniju (ona je malo sira od ostalih linija) najistureniji prednji deo na automobilu ne sme da predje zaustavnu liniiju tj. kako ti kazes "prvi par centimetara vozila". U zakonu imas zaustavnu liniju ispred pesackog prelaza i zaustavnu liniju gde nema pesackog prelaza... ako si imao pesacki prelaz posle zaustavne (proveri u zapisniku da li su upisali da je bio pesacki), tada si tek nadrljao.


Evo sta kaze Mirko:
"Pri brzini od 50 km/h

Zuto svetlo na semaforu koje uocite krecuci se brzinom od 50km/h cesta je situacija, jer je to dozvoljena brzina kretanja vozila u naseljenom mestom. Da biste se bezbedno zaustavili, trebalo bi da pocnete da kocite najmanje 40 metara pre semafora. Put kocenja pri normalnom intenzitetu iznosi oko 33 metra, ali morate uracunati i sekund koji ce proci od momenta kada odlucite da kocite dok ne prebacite nogu sa gasa na kocnicu. Pri ovoj brzini, za taj jedan sekund preci ceta skoro 14 metara i tako produziti ukupan zaustavni put. Ako zuto svetlo uocite na samo 30 metara ilil manje od semafora moracete naglo da zakocite da biste stigli da se zaustavite ispred njega, ali u tom slucaju postoji opasnos da vas udari vozilo otpozadi."


Jedino ti ostaje da se vadis da si zuto uocio 20 metara pre raskrsnice :) i da kazes da radis kao vozac.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

busank
prodaja magle
Unempl....
Kraljevo

Član broj: 38110
Poruke: 98
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno09.09.2011. u 09:49 - pre 153 meseci
Vozio sam bicikl.
 
Odgovor na temu

madmim

Član broj: 294295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: prolazak kroz crveno26.11.2011. u 16:24 - pre 151 meseci
1.maj, noc, 1:30, u automobilu vozim jos troje ljudi, na ulicama nigde nikog
Prilazim raskrsnici sa semaforom, na njemu crveno svetlo, ja usporavam i ZAUSTAVLJAM vozilo ispred semafora. Cekam nekih minut,dva, pali se ZELENO svetlo, ja dajem levi migavac i skrecem levo. U tom trnutku primetim 100m levo od mene policijski auto, ali ja normalno nastavljam svojim putem. Odmah zatim skrecem levo u ulicicu jer tu zivi drugarica koju vozim. Zautavljam auto, palim sva 4, pozdravljam se sa drugaricom, kad na prozor mi prilazi pajkan: "dobro vece" :) trazi dokumente, ja mu dam, kaze jel znate zasto sam vas zaustavio, ja kazem da ne znam, on meni - prosli ste na crveno !???!?
e sad ide ubedjivanje, jesam, nisam, uglavnom ja uradim alko test, 0, nisam ni videla sta je pisao, nista nisam potpisala, kaze stici ce mi poziv za sud.
I evo 6 meseci kasnije je on meni stigao... Pre 5 godina sam imala prekrsaj - nisam propustila pesaka na pesackom, priznala i platila kaznu. Cemu sad da se nadam,a pri tom ZNAM da nisam kriva
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 31954 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.