Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prolazak kroz crveno

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 31722 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno26.11.2011. u 16:36 - pre 150 meseci
Da nisi imala možda na toj raskrsnici dupli semafor,ti krenula LEVO kada je otvorio zeleno za pravo,a da je ipak za levo skretanje još uvek bilo crveno svetlo?
Takva greška vozača je apsolutno moguća u to gluvo doba noći.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno26.11.2011. u 16:56 - pre 150 meseci
Citat:
madmim
e sad ide ubedjivanje, jesam, nisam, uglavnom ja uradim alko test, 0, nisam ni videla sta je pisao, nista nisam potpisala, kaze stici ce mi poziv za sud.
I evo 6 meseci kasnije je on meni stigao... Pre 5 godina sam imala prekrsaj - nisam propustila pesaka na pesackom, priznala i platila kaznu. Cemu sad da se nadam,a pri tom ZNAM da nisam kriva

Na sudu objasni sve kako se desilo, traži suočavanje sa policajcem i zatraži da se izjave (tvojih) svedoka uvedu u zapisnik. Mala je šansa da ćeš nešto promeniti, ali vredi pokušati.
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno26.11.2011. u 17:53 - pre 150 meseci
Napravljena je greska u startu. Prvo on te optzuje da si prosla kroz crveno... Njegovo pravo... Tvoje pravo je da trazis da ti procita zapisnik jasno i glasno. Takodje njegova obaveza je da ti postavi pitanje Da li imate primjedbi na sadrzaj zapisnika? i da ako kazes nemam, on napise nema primjedbi, a ako imas duzan je da unese svaku tvoju rijec. ti si trebala da kazes: Smatram sadrzaj zapisnika netacnim, odnosno izjavljujem pod punom odgovornoscu, materijalnom i krivicnom da NISAM prosla kroz crveno, kao sto mi policijski sluzbenik stavlja na teret. Tome u prilog imam dva, tri svjedoka, imenom i prezimenom i maticnim brojem, koji takodje pod punom odgovornoscu trvde isto. i potpises. I kad odes na sud imas materijal da se branis. Tako je u CG, a sigurno i u Srbiji, jer su obrazci prema evropskim pravilima radjeni.

Ako ti u zapisniku stoji nema primjedbi, samo slegni ramenima na sudu pokusaj da se vadis ali su sanse male. Sad da se zalis na rad policijskog sluzbenika itd, mislim da je rupa bez dna..
 
Odgovor na temu

madmim

Član broj: 294295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: prolazak kroz crveno28.11.2011. u 14:13 - pre 150 meseci
Nije mi pokazao zapisnik, nije mi dao ni da izadjem iz kola...

hvala na savetima...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno28.11.2011. u 14:47 - pre 150 meseci
Ja mislim da šansa uopšte nije nula, kako neki već prognoziraju. Jeste mala, ali vredi pokušati, tj. boriti se.

1. Traži suočavanje.
2. Objasni sudiji gde si ti bila, a gde je bio policajac u momentu kada si prolazila kroz raskrsnicu. 100 metara je prilična udaljenost. Ne znam da li policajac ima pravo da piše kaznu kad je toliko daleko.
3. Objasni sudiji gde te je zaustavio, i pisao zapisnik
4. Objasni sudiji da ti nije ponudio da pogledaš zapisnik i da dodaš svoju ličnu izjavu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno28.11.2011. u 14:55 - pre 150 meseci
Kao da si bila u Urugvaju, taj policajac je neki k#eten u pitanju, vec sam ti rekao koje su njegove obaveze, a tvoja prava. Nego uglavnom, cast izuzecima, policajci su takvi... Od sada lijepo Zakon o bezbjednosti saobracaja u ruke, i da prestane narod da misli da sluzbena lica mogu da se ponasaju bahato...
Poz
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: prolazak kroz crveno28.11.2011. u 15:05 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Ja mislim da šansa uopšte nije nula, kako neki već prognoziraju. Jeste mala, ali vredi pokušati, tj. boriti se.

1. Traži suočavanje.
2. Objasni sudiji gde si ti bila, a gde je bio policajac u momentu kada si prolazila kroz raskrsnicu. 100 metara je prilična udaljenost. Ne znam da li policajac ima pravo da piše kaznu kad je toliko daleko.
3. Objasni sudiji gde te je zaustavio, i pisao zapisnik
4. Objasni sudiji da ti nije ponudio da pogledaš zapisnik i da dodaš svoju ličnu izjavu.


Sve si u pravu Java, nije sansa nula sigurno... treba da pokusa sve to, ali ako su bila dva policajca, on ce reci da je pitao "ima li primjedbi", na sta ce drugi da posvjedoci da nije imala itd...ona ce reci 100m, oni ce reci nije itd... Da se razumijemo, ja licno, nema teoretske sanse da bi pustio tek tako to da prodje, ne bi me interesovalo nista, tjerao bih po svome ako sam u pravu, doveo sve njih koji su bili tu kao svjedoke, ali ne bih dao ni dinara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: prolazak kroz crveno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 31722 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.