Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 78993 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZoranTT
Novi Sad

Član broj: 182941
Poruke: 5
*.pressint.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 07:46 - pre 193 meseci
Veliki pozdrav ljubiteljima Pandi.
Ponosni sam vlasnik ove male zveri od februara prosle godine i presao sam do sada oko 12 000 km! Kupio sam je na auto placu u Novom Sadu za 2000 E kao dostavno vozilo Poste Italije, znaci bila je Van verzija, a za 200 E sam kupio prednja sedista, zadnju klupu i bocna stakla od nekog lika iz Futoga koji dovozi iste iz Italije, ili ih je bar tada donosio. "Rodjena" je u septembru 2003, a na satu je pisalo 38 000 km. Koliko je to tacno ne znam, ali bila je u dobrom stanju. Pored te pande je bila jos jedna koja je presla preko 40 000 i imala je sve cetiri nove gume, koje mi je prodavac dozvolio da prebacim na moju koja mi se cinila u boljem stanju, sto po cistom motoru, sto po ocuvanoj spoljasnjosti.
Odmah sam zamenio filtere, tecnosti i motorno ulje (kog i nije bilo previse), a ulje u menjacu je bilo na maksimumu. Proverio sam pakne i sajle i sve ovo sam sam odradio (sto mozda i nisam trebao) i do pre dva meseca i predjenih 10000 km nisam ni jedan put od kupovine otisao kod mehanicara. Za tih godinu dana Panda me je perfektno sluzila uz prosecnu potrosnju 5.4 litre goriva kombinovane voznje (radio sam van grada), a sada trosim i do 7 litara, ali je to cista gradska voznja.
Pre dva meseca su poceli da se cuju zvukovi dok sam u leru, nimalo prijatni, i tada sam prvi put otisao kod mehanicara. Ispostavilo se da je druk lager u pitanju koji se bukvalno raspao, te sam zamenio odmah i sajlu i kvacilo. Medjutim tad mi krecu problemi. Par dana posle toga menjac pocinje da mi se cuje. Ranije mi se desavalo da cekam u kolima na semaforu i imam utisak da mi se motor ugasio jer radi skoro besumno u leru (kao sto vam je i poznato) i bez ikakvih vibracija, a sada se cuo neki zvuk koji stvarno ne bih znao da opisem. Sutradan sam primetio baru ulja isprod kola koje je bilo suvise svetlo za motorno i shvatim da curi iz menjaca. Odem odmah kod majstora i ispadne da je vratio stare selne koje "gle cuda" nisu dovoljno stegnute te mi iscurela bar trecina ulja u menjacu (ovde napominjem da je servis veliki i na dobrom glasu). Tu poludim zbog nemara, ali se smirim nekako, verujuci da zbog tri dana sa manje ulja ne moze nista da mu se desi.
I zahvaljujuci pouzdanosti dosadasnjoj moje Pande resim da u subotu uvece 31.05. krenem njom na more u Herceg Novi. Radi preventive resim da zamenim kis, lezaj i svecice (u servisu nekom drugom) i u utorak po povratku iz kupovine tih delova skrecem u moju ulicu i cujem kako je nesto jako puklo i od tog trenutka vise nisam mogao da motam volan ni levo ni desno. Uz veliku silu uspem da ga malo okrenem, ali tockovi se minimalno pomere. Prvo pomislim da je letva volana, odnosno puz, i koliko sam se nervirao toliko mi je bilo drago da ako mi se to vec moralo desiti, dobro da se desilo u mojoj ulici, a ne negde u BiH, ili dovoljno da mi se desilo na bilo kom putu u toku preticanja, doziveo bih direktni sudar.
Prekjuce ga mehanicar (novi) prebaci kod sebe i kada ga je podigao ispostavilo se da je MENJAC u pitanju jer se iz njega cuju k'o klikeri da lupkaju i kada zavrti tockove i blokira jedan, zablokira se i drugi. I kada je otvorio menjac, slomljeni zubcanik je bukvalno sam ispao napolje. Nisam mogao da verujem da to moze da se desi pet godina starom menjacu.
Tako sam i sinoc i naleteo na ovaj forum, trazeci menjac ili nekog sa slicnim problemom, jer u NS-u sam nasao samo 10 godina star menjac, sto bi mi bio apsurd da ga stavim u pet godina star auto. Od ovlascenog Fiatovog servisera sam cuo juce da je Pandama boljka menjac i da su do sada popravili 20-tak sa istim problemom jer je mehanizam pod velikim naponom, te udar sa strane u tockove ili upadanje tocka u veliku rupu moze to da izazove. (Tad sam resio da ipak ne ubijem starog mehanicara).
Zao mi je sto sam iz ovog razloga otkrio ovaj forum, i jos vise mi je zao sto necu moci da dodjem na skup, ali se nadam da ce ih biti jos. I ako bilo ko zna bilo sta o menjacu za Pandu puno bi mi znacilo. Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

valter1976
ognjen jovic
Vojska Republike Srpske
Banjaluka

Član broj: 177982
Poruke: 11
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 08:22 - pre 193 meseci
Samo mali prijedlog.
Ako putujete iz Budve ili juznije od nje, mozda je bolje da idete na Podgoricu, pa na Niksic, dalje duz Pivskog jezera, pa na granicni prelaz Scepan-polje.
Krajolik je prelijep, put je kraci i bolji, nefo preko Tjentista
Tek od granice, pa do Foce je 20 tak km krivudavog asfalta, a odatle znate dalje.
Ako pak, idete iz HN, onda je bolja varijanta koju je dao Aca, znaci TB, Gacko, Tjentiste, Foca..
 
Odgovor na temu

D.B.

Član broj: 174235
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 08:50 - pre 193 meseci
Zdravo društvo!
Na moju veliku žalost, neću moći da dođem na 1. skup Pandista.
Iskrsle su neplanirane obaveze na poslu.
Namerno sam rekao 1. skup Pandista, jer se nadam da će ih biti još, a tada sigurno dolazim.
Želim vam lepo druženje.
Pozdrav svima, D. B.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 10:28 - pre 193 meseci
Da Valtere 76` Predlog rute preko Niksica je sasvim ok. kad vec pricamo o tom pravcu za CG, i obzirom da ide sezona, stvari stoje ovako (ako se polazi iz pravca BG): Na ibarskoj magistrali, rade nesto pa se deo kod Gornjeg Milanovca i Cacka zatvara i koristi se odvratna obilaznica preko planine Jelice. Ja nisam nesto imao zelju da se popnem na tu Jelicu, pa sam koristio put na Valjevo preko Divcibara. Krajilik je lep, ali deonica je potpuno upropastena sa nekim kiperima koji vuku kamen iz nekog kamenoloma na tom putu. Vozili smo Land Cruisera, pa nama nije bio problem, ali ljudi koje smo sretali u putnickim autima su delovali ocajno. Guzve na toj deonici nema uopste, tek po koje vozilo i jedno 20 kipera koji se vrte u krug od Valjeva do tog kamenoloma, a kiperi ko kiperi, nit se sklanjaju da ih obilazis, nit se sklanjaju kad dolaze u susret - lokalna banda. Rupetine, krivine po Divcibarama, asfalt potpuno p-ropao. Dobro izdrzi se nekako sa dzipom, ali putnickim kolima bilo bi tesko (bolje se popeti na Jelicu). Kasnije nakon janjetine na Zlatiboru, dolazi ispravljen put preko ovog dela sto je znacajno poboljsanje u odnosu na ranije, ali sledi granica - Brodarevo. Drzave resile da teraju kera, pa su kolone kamiona nepregledne. Klisura, i dve trake loseg puta samo povecavaju nervozu. Preticanje kolone kamiona radi prolaska na putnicki deo carine, prava katastrofa, nema gde da se sklonis vozilima koja dolaze u susret, kamiondzije psuju, svi nervozni, carinici, spediteri prokuvali u kontejnerima, policija trenira strogocu, sve u svemu kaubojski film. Sledi preticanje kolone po nicijoj zemlji do ulazne granice u CG. Ista slika kao na izlasku iz SER. Los put celom deonicom, a onda preko kanjona u kome su u toku radovi. Zvanicno je objavljeno da se deonica zatvara od 15 - 19 casova, sto proverismo na usputnoj pumpi, ali vraga! Kad prodjes prvi semafor koji je kao otvoren, sledi jos 1500 semafora, na svaka 2 metra, i na svakom se ceka po sat naizmenicno propustanje saobracaja. Za sve to vreme sreli smo samo jedan bager i jednog zidara sa mistrijom kako ravna neki trotoar u tunelu. Pravi haos, na 35 stepeni. Prodjosmo u nepreglednoj koloni udjosmo u Podgoricu, i dalje ka Budvi - Preko Cetinjskog puta. Tu je vec put bolji, a i do Budve nema Guzve. U samoj Budvi, vidljiv je pocetak sezone. Guzva, saobracaj, raskrsnice zakrcene, i nekako se dokopasmo Tivta, trajekta (nije guzva na trajektu jos uvek) i do HN.
Nazad odradismo povratak preko TB, Tjentista, na kome zamisli konvoj od jedno 50-tak kampera sa vanovima i kamp-prikolicama iz Slovenije proslavljase 65 godina bitke na Sutjesci. U jednom delu Foce, imali smo lika sa golfom 3, koji nam je pokazivao razne znake......., da kazemo pretnje, videvsi valda nase BG tablice, pokazivao rukom podrazavajuci, ``kao``- kako puca u nas - pistoljem kroz prozor svog Gojfa, ali kad je hteo da nam prepreci put, -----video nam face (kolege koje su bile samnom lice na okorele legionare) tip je skrenuo u neku nedodjiju i nestao bez traga. Drugih problema nije bilo

Vidimo se sutra
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 10:46 - pre 193 meseci
Zorane, vidim da ti je menjač uništen, u Srbiji retko ko popravlja menjače, znam da naš doktor lexan popravlja menjače, mogu ti poslati njegov telefon na PP, pa se dogovori sa njim, alternativa su ti otpadi u Šapcu. Možeš skinuti menjač i doneti ga kod doktora. Pozz!
 
Odgovor na temu

ZoranTT
Novi Sad

Član broj: 182941
Poruke: 5
*.pressint.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 11:18 - pre 193 meseci
[quote][/Zorane, vidim da ti je menjač uništen, u Srbiji retko ko popravlja menjače, znam da naš doktor lexan popravlja menjače, mogu ti poslati njegov telefon na PP, pa se dogovori sa njim, alternativa su ti otpadi u Šapcu. Možeš skinuti menjač i doneti ga kod doktora. Pozz!]


Da, i meni su rekli da je teska situacija sa opravkom. Poslednje sto sam cuo je da odgovara i menjac od Punta 1.2 i nasao sam jedan za 150 E, a 2002. godiste. Ne znam sta je od toga tacno, tek treba da proverim. Ali bi mi znacio broj telefon svakako jer mi se cini da imam mali broj opcija na raspolaganju. Hvala!
 
Odgovor na temu

ZoranTT
Novi Sad

Član broj: 182941
Poruke: 5
*.pressint.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 11:19 - pre 193 meseci
Ne snalazim se jos dobro sa pisanjem ovih poruka, pa je otuda i prosla takva...
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 11:47 - pre 193 meseci
Cao drustvo,
posto sam bio na odmoru nisam se javljao.
Prvo: sto se tice problema sa grejanjem na Pandi resen je, u pitanju je bio zatvarac ili poklopac ekspanzione boce(nije dovoljno zatvarao).

Drugo: na zakazano okupljanje ne mogu doci, jer u nedelju je 6 meseci od smrti majke pa moram oko toga da se angazujem.

Svima vama koji budete na skupu zelim lep provod.

Pozdrav....
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 13:07 - pre 193 meseci
Veljo, hvala na izvestaju o uzroku kvekera sa rashladnim sistemom, zabelezicemo to iskustvo zarad eventualnih pitanja ucesnika u buducnosti, jer tako mali chep, a pravi tako ozbiljne probleme sa sistemom rashladjivanja motora, i indikacijama koje se zbog tog chepa javljaju. Srecom otklanjanje uzroka kosta 250 dinara, i obavlja se u sopstvenoj reziji, bez majstorisanja cekica i testera, svajs aparata i sl.

Elem slican problem sam imao i ja samo sa posudom tecnosti za prednji i zadnji, nazovimo ga tako - sistem brisaca stakala. Naime na mojoj Pandi, na posudi za pranje sajbe, nije bio originalni chep, vec je neki postar u italiji izgubio original i umesto njega nabudzio neki plasticni, od ko zna cega. Taj budzeni cep je dobro dihtovao, tako da tecnost za pranje nije curela iz posude, cak ni pri ostroj voznji, ali je zato kad se koristi prskalica - dolazilo do stvaranja vakuuma, pa se posle jednog strc-bow-wow, cinilo da se brizgaljka zapusila. Kad vakuum popusti, opet ima fore za jedan strc-bow-wow, i opet ``zacepljenje``. Pogledam ja to (sumnjajuci na zacepljenje strcaljki), kad vidim da na cepu nema oduske (rupice za vazduh)? Uzmem kancelarijsku spajalicu, obicnu zicanu, nacinim odusku - jednostavnim ubodom kvazi chepa - i stvar funkcionise. Strc-bow-wow, i nema zacepljanja. Eto cisto da se nadje kao jos jedna ``caka``, ako neko pomisli da je problem do zacepljenja samih rasprsivaca. Odsustvo oduske na cepu, stvara vakuum u posudi za pranje stakala, tako da davanjem kontakta na strcaljku vrti elektromotor, ali umesto strcanja, cuje se samo zuuujanje. Proverite oduske i pravi i ispravan zvuk je: bzzzz-strc- bow-wow.

Zao mi je sto neki od nas nece biti u, subotu na skupu, ali bice toga jos, nadam se....

Ako restoran radi tek od 13 casova, to ce biti mali problemcic, ali valjda ce mo ga resiti......na licima mesta. Bacacemo mrvice za one koji kasne, da bi znali kuda smo otisli?

Menjac - Zoran TT, Nemam nikakovoga iskustva sa tom problematikom, ali mislim da bi doctor****** sigurno imao dobro resenje, i da zna - moze li taj od Una, il jos bolje da se popravi originalni. Trebalo bi da delova za njega ima, makar da se poruce preko radnji koje narucuju iz IT.

Pjer izvesti nas kako je prosla ugradnja amortizera u Nisu

pozz

 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 13:58 - pre 193 meseci
Cao Pandisti,
kao sto je i red i ja potvrdjujem svoj dolazak sutra!Znaci,vidimo se sutra u sc.Surcin u 11h!
Puno pozdrava svim Pandistima
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 14:18 - pre 193 meseci
Bravo, Ziiiiiiiikallllllll
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 14:35 - pre 193 meseci
Eh da skoro je neko pitao kako izgleda polica za radio. To smo vec nekoliko puta objasnili, ali evo jos jedne slike iz Britanije, pa nije na odmet:

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 14:51 - pre 193 meseci
Bacite zdrak na ovo
http://www.littlefiatbigadventure.com

 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 15:42 - pre 193 meseci
Nažalost, kolege, vidimo se nekog drugog puta. Do sinoć sam se nadao viđenju i druženju, taman bih ženu i klinca ostavio kod njene prijateljice koja, gle čuda, živi baš u onom naselju kod sportskog centra (sve dogovorio), ali zbog kolege koji je na odmoru (svadba, svadba) i koleginice kojoj se prehladila ćerkica sav je posao ostao na meni, tako da mi ovaj i naredna dva vikenda na poslu ne ginu.

Nadam se da prvo okupljanje neće biti i poslednje, te da ćemo se naći svi skupa i prodefilovati ulicama grada...

Eh, da- ukoliko restoran u sportskom centru ne bude radio, probajte onaj u bojčinskoj šumi, tu je negde i manastir Fenek, pa reko', čisto da dam predloge da se ne smorite sutradan...

Veliki pozdrav svima!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
77.46.233.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 17:06 - pre 193 meseci
Kuntalo, komsija , stvarno bre........Mislim, to nije u redu! Sutra posle Surcina svi idemo na aerodrom da u znak protesta parkiramo pande ispred glavnog terminala . Tu ih ostavjamo i uzimamo rent-a -car , npr. sevrolete(one male).

Sto se restorana tice, on radi od 13h ali ce majka Rada biti tu ranije. Taman do se mi organizujemo, provozamo, trkamo....

Mesano meso za dve osobe je 580 din, korpica hleba 40, salate oko 70 , pivo 80 i sta nam jos treba!!!??? LEPO VREME, ali izgleda da ce nas zaobici. Najavljuju kisu, do duse lokalnog karaktera, pa se iskreno nadam da ce padati u Zemunu, NBGD-u, Dobanovcima, u Ugrinovcima i na aerodromu gde najavljuju provalu oblaka (tako i treba ) Surcin suv! U svakom slucaju , bice sto biti mora!
Pozdrav i vidimo se sutra
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub30.05.2008. u 18:52 - pre 193 meseci
Citat:
veljap: Cao drustvo,
posto sam bio na odmoru nisam se javljao.
Prvo: sto se tice problema sa grejanjem na Pandi resen je, u pitanju je bio zatvarac ili poklopac ekspanzione boce(nije dovoljno zatvarao).


Pozdrav....


VeljoP, ovde ti nedostaje: HVALA MAKSO!!!

Ja cu sve uciniti da sutra dodjem (mozda i sa pratnjom), ali mi se najavio majstor.(u radovima sam i dalje.)Ako me on ispali, a nije zvao do sada, eto mene...Inace, spremite plaketu NAJSTARIJA PANDA NA SKUPU...(i ako je slikate, slikajte onu stranu gde mi je nisu gricnili na parkingu).Postovanja prema bakici ocekujem!

Sto se tice menjaca, za ove stare modele je vazilo da su ZAKON, znaci malko su se pokvarili na vasim novijim...
I stari modeli IMAJU pojas na zadnjem sedistu (2), tako da malo cunjajte i naci cete za decicu.

Pozdrav ako se ne vidimo, a ako se vidimo, ocekujem sesire dole za gospodju u godinama!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
79.101.74.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub31.05.2008. u 15:48 - pre 193 meseci
Makso, imas pp!
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub31.05.2008. u 16:23 - pre 193 meseci
Citat:
roberto_s: Makso, imas pp!

Hvala i opusteo...I ti imas PP.




Sutra cu se baviti slikama, u frki sam danas...
 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
79.101.183.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub31.05.2008. u 21:10 - pre 193 meseci
Pozdrav svima koji su bili na skupu,a naravno i ostalima
Lep kraj,samo mi je krivo sto nisam ostao duze-neki drugi put
moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz aprila i maja

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 78993 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.