Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D-SUB 25 pol poslati kod u pic

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: D-SUB 25 pol poslati kod u pic

[ Pregleda: 2615 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon D-SUB 25 pol poslati kod u pic08.10.2008. u 00:29 - pre 189 meseci
dali je i kako moguće iz winpic800 poslati kod u pic preko starog 25 pinskog d-sub konektora
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.92.*



+28 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic08.10.2008. u 06:04 - pre 189 meseci
Predpostavljam da PIC na sebi nema 25-to pinac

Ukoliko je tvoja racunaljka prastara pa ima 25-to pinac na serijskom, moguce je napraviti adapter/prelaz 25->9:

9 PIN D-SUB FEMALE to the Computer.
25 PIN D-SUB MALE to the Serialcable.
9-Pin 25-Pin
Carrier Detect 1 8
Receive Data 2 3
Transmit Data 3 2
Data Terminal Ready 4 20
System Ground 5 7
Data Set Ready 6 6
Request to Send 7 4
Clear to Send 8 5
Ring Indicator 9 22

j****a skripta syebava TAB-ove i razmake, ali mislim da ces se snaci
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic08.10.2008. u 07:01 - pre 189 meseci
@Sepa 011
hvala ti na odgovoru, razumeo sam ali mislim da ipak treba da potražim drugo rešenje,..
imam razvojni sistem za pic16f84 od interhit-a pa sam mislio da ga iskoristim ali mi je sada to komplikovana varijanta da prespajam i pravim adapter,...šta predlažeš da uradim za početak da bi mogao uspostaviti komunikaciju sa picem,..
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.92.*



+28 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 20:33 - pre 189 meseci
Pazi ovako, nemam pojma kako izgleda taj inter*hitov razvojni za 16f84, znam kako izgleda moj: osmislim semu, odradim plocicu i eto gotove-namenske skalamerije i ako se napravi u vise od 10 komada, puna kapa.

Da bi 'poslao' kod u PIC, treba ti programator, iliti interfejs izmedju tvog racunara i samog mikrokontrolera, kod PIConja podrzan ICSP.

Dalje, da bi uspostavio komunikaciju sa PIConjom, u smislu 'cavrljanja PIC-a i PC-ja, treba ti neki terminalski program. Sve u svemu, nisam video semu inter*hitovog razvojnog pa dalje ne mogu da komentarisem.
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 22:18 - pre 189 meseci
evo me,..

@Sepa011
večeras sam pribavio "ženski" d-sub 25 pinski a očekujem da mi prijatelj javi dali ima ženski d-sub 9 pinski.
pa da ih povežem po šemi što si mi ostavio u gornjem postu. pa se nadam da ću uspeti da moj komp "vidi" pic

pokuša ću da sve to improvizujem da bi "čavrljao" sa picem preko WinPic800 što nisam mogao sa starom konekcijom koju je zahtevao TASM asembler
stara konekcija: paralelni printerski port d-sub 25........na razvojni sistem opet 25 pinski,...

puno tog ne znam pa nisam siguran kako da ti približim moj problem pa se bojim da ne lupam gluposti. trenutno nemam sliku a ni šemu razvojnog sis ali ću da pribavim ili skeniram

taj razvojni je ujedno i programator samo što je sve to radilo pod MS-DOS




1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 22:24 - pre 189 meseci
E ako ti je zadnji put radio pod DOS-om, moraces jos nabaviti i 25-pinski vremeplov.
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 22:47 - pre 189 meseci
@Odin D.
da, da,.. utešno zvuči

nego da probamo da mi pomognete da pokrenem taj vremeplov a ako ne da ga švićnem i pribavim Allpic programator
evo skenirao sam samo prednju i zadnju stranicu knjige
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 22:54 - pre 189 meseci
Imam ja kod kuce cini mi se jos dva Allpic programatora, preostala iz vremena kad sam bio mlad i neiskusan :)
Poslacu ti dzaba kad sledeci put budem kod kuce, ako te ne mrzi da sacekas 3-5 nedelja. Ja ti toliko mogu zasad pomoci.

Mada, licno mislim da je gubljenje vremena bakcati se za zastarjelom tehnologijom, osim ako ti ne treba za popravku neke druge zastarjele tehnologije koju ne mozes zamjeniti. Cak i ako naucis nesto odatle, to neces moci direktno upotrebiti nego ces morati opet doucavati kako to danas izgleda. Mogu misliti od kad je to kad se i 16C84 pominje!
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 22:57 - pre 189 meseci
poprilično sam nestrpljiv ali bože moj,...
a šta znači ono "mlad i neiskusan"...."poslaću ti džaba"

dali je loš...?
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:16 - pre 189 meseci
ortak kaže da ima d-sub 9. sutra lemim i spajam,..

koliko sam skapirao ta devetka je ništa drugo već RS232. dali sam dobro skapirao..?

@Odin D.
Šta predlažeš ?
koji prog. za početnika ili koji raz.sistem
koji pic za početak i koji jezik,.. dali je dobar PICBASIC
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:22 - pre 189 meseci
Ma daleko od toga da je los, radi ok.
To da cu ti poslati dzaba, znaci poslacu ti dzaba, nista drugo. Ne treba mi, a bolje da nekom koristi nego da meni skuplja prasinu.
A to da sam bio mlad i neiskusan znaci da mi je PIC bio prvi mikrokontroler i da je od tada proslo vec x godina, te sam sad nesto stariji, a nadam se i malo iskusniji.
Ne znam iz kog razloga hoces da koristis to, ali ako je u pitanju ucenje i imas neke namjere da sa tim ista drugo radis nego da se igras, onda ti savjetujem da sto prije stignes do 16 ili 32 bita. Time ne mislim da je 8 bita samo za igranje, nego da ce ti za razliku u cijeni od par dolara po cipu biti neuporedivo lakse da radis. Medjutim, ako je u pitanju hobi i ljubav, onda su, jelte, druge stvari bitne, tako da je svejedno koliko bita :)

Pozdrav.

@EDIT:
Evo u medjuvremenu je stigla i gornja poruka, a ja sam odgovarao na onu prije nje.
Onda da na istom mjestu odgovorim i na prethodnu.

U nasim uslovima mislim da je najbolje da uzmes neki od razvojnih sistema Mikroelektronike. Najmanje ces posla imati oko nabavke, a i mozda dobijes nesto vise nego sto bi za te pare dobio kod nekog stranog razvojnog sistema. Nisam bas siguran kako stoje stvari sa tim ostalim razvojnim sistemima kod PIC-a, ali za ostale mikrokontrolere te ploce su cesto tako uradjene da je mikrokontroler zalemljen za plocu, pa se mozes slikati ako hoces neki drugi da probas, ili onaj prvi negdje da ugradis.
Medjutim 16-bitni ili 32-bitni cipovi su u SMD pakovanju, pa je kod tih ploca mikrokontroler uvijek zalemljen. Ima neki proizvodjac iz Bugarske ("olimex" se zove valjda) koji prodaje razvojne ploce i smd mikrokontrolere zalemljene na adapter plocicu tako da po zelji moze da se ubada i vadi mikrokontroler. Vidi na google, naci ces ga sigurno, a salju i kod nas, cini mi se. Jeftiniji su prilicno od ovih ostalih "evropljana".
Medjutim, ima ovdje sigurno kolega koji bolje poznaju trenutno situaciju sa PIC-om nego ja, pa sacekaj malo vjerovatno ce se neko javiti sa kompetentnijim savjetom.

Ali, kad bih ja bio u tvojoj situaciji i trazio ovakav savjet, volio bih da mi neko kaze: >= 16bit i C programming language, bez obzira o kojem proizvodjacu mikrokontrolera se radilo.
Svaki jezik je dobar za pocetak, ali ako pocnes sa C-om, neceg ga morati opet uciti kad odmaknes od pocetka.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 10.10.2008. u 00:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:40 - pre 189 meseci
@Odin D.
da za sad je jaka želja iz hobija i ljubavi a mislim da je to br.1 na listi preduslova za uspeh u učenju i naravno u cilju ka većim projektima,..

e sad, ukoliko mi nepođe za rukom samogradnja Allpic-a moraću da se pozovem na tvoje obećanje za "poklon Allpic"
vreme tvog povratka će se poklopiti sa vrmenom mog uspeha ili neuspeha
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:46 - pre 189 meseci
što se tiče C programming language, ja bih voleo da mi kažeš dali je zato što je razumljiviji za početnika ili zato što je napredniji
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:46 - pre 189 meseci
Pa srecno sa samogradnjom!

Ja sam za svoj narucio gotovu plocicu, to je najbezbolnija opcija. Sjecam se da je bilo par mjesta na kojima sam lupom morao gledati da se nije kalaj dotakao neke susjedne stopice ili linije, ali mozda su u medjuvremenu malo promjenili dizajn plocice na bolje :)

C je za ovu bransu isto sto i benzin za automobilsku industriju. Nije laksi za pocetnika, ali ako jednom odlucis da ne budes pocetnik, niko ti nece vjerovati da nisi pocetnik ako ne znas C.
Kad se oglasi za posao posmatraju hronoloski na pocetku se trazio asembler, pa onda asembler i C, pa C i asembler, pa uglavnom C i asembler u 5% slucajeva, a sad skoro jedino C ili kombinacija C/C++, a ako se spominje i asembler onda to nije u rubrici "potrebno poznavanje" nego "pozeljno iskustvo"...
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic09.10.2008. u 23:49 - pre 189 meseci
Što se tiče izrade PCB-a nije mi strano ali ipak
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic10.10.2008. u 00:16 - pre 189 meseci
@Odin D.
hvala ti na ovako ipak obimnom odgovoru puno toga si mi rekao,..
uffff,...sad...ipak moram o svemu tome da razmislim,naravno sada bi morao tražiti literaturu za C
.....neka to sad malo prenoći pa da se opet kontaktiramo tamo negde oko tvog povratka dotle ću već moći da se odlučim

veliki pozdrav i hvala ti a ja te potsetim na ovu temu,...
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: D-SUB 25 pol poslati kod u pic19.10.2008. u 19:58 - pre 188 meseci
evo me!!!
ovako,.. kako mi je Sepa011 rekao, povezao sam SUB 25 i SUB 9
badava, nije mi uspelo čak ni stari kod da obrišem,...tri večeri sam se patio,..nesumnjam u Sepine instrukcije, mislim da moj RS232 NEVALJA

kupio sam picflash2 od mikroelektronike,super, uspeo sam da obrišem stari i ubacim novi kod,..na razvojnom sistemu "fercera"
za sada toliko i da se opet zahvalim Sepi011 i Odin D. (a poklon od Odin D. za svaki slučaj,...)

Pozdrav,..








1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: D-SUB 25 pol poslati kod u pic

[ Pregleda: 2615 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.